Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

atiz1
10. jan 2015

ze co som napisala gategoria 😀 boze moj.....kategoria som chcela ...

avotalip
10. jan 2015

@atiz1 od kolkého nastupujete? my ideme od 2. do 18.2. Ináč podarilo sa mi aj celkom fajn ubytko pre manžela a syna, výde ich to len 22eur za dve noci, takže prví víkend pobeháme 🙂

atiz1
10. jan 2015

@avotalip my nastupujeme 11.2. do 25.2 ...a uz mate pozvanku??? dajte prosim link ubytka ak sa manzelovi nepodari byt pri nas aby som mala aspon prehlad....vdaka

dievcatka81
10. jan 2015

@atiz1 tak wifi stojí 1,20€ /hod, 2,40€/2 hodiny a 3,50€/ 3 hodiny ale ja som sa na koniec nato vykaslala. Mám mobilný net. Čo sa tiká deti nemajú ani poriadne čas na rozprávky, už si našli kamosov, tak sa skoro celý deň hrajú, alebo sme vonku... Nuda tu určite nie je, podľa mňa. Od pondelka začínajú vyšetrenia tak až som zvedavá že, čo sa zistí na pH metrii

dievcatka81
10. jan 2015

@atiz1 čo som ja počula od jednej mamičky tu, tak cca 5 minút od ústavu je niečo také ako kláštor. žijú tam mníšky a že u nich sa dá ubytovať za 10€ na noc,môže ale nemusí mať stravu, je to už na nom, takže tiež chcem zájsť sa poinformovat

atiz1
11. jan 2015

@dievcatka81 jeej dakujem za info ... no ta ph metria asi ani nas neminie teda u starsej dcery potom dajte zas info ako to maly zvladli .... neviem obaja ma ju reflux ci s cim vlasten ste tam isli? chcem sa opytat , kedze mi este nik neodpovedal ako dlho ste cakali na pozvanku ??? lebo muz sa uz boji ze neodideme , ale nie robim si srandu .....

avotalip
11. jan 2015

@atiz1 pozvánka mi ešte neprišla, no zatial mi to potvrdili len telefonicky a dohodli sme si termín. a to ubytko: je to 5 minút autom v Novej Lesnej - vila slávka, cez google to určite nájdeš, a majú do konca marca zlavy takže muž má za noc 11 eur a syn to má zadarmo. A dobre sa hladá cez stránku : www.
ubytovanienaslovensku.eu

dievcatka81
12. jan 2015

@atiz1 tak po telefonickom dohovore nám pozvánka prišla do týždňa. Máš tam pozvánku, mapu, časť A,ktorú vypíšes a odovzdas v prijímacej kancelárií tu v Smokovci, potom taký listocek, oznam o tom,že je tu zriadené klzisko na korčuľovanie, potom niečo také ako cenový výmer, čo vlastne budeš platiť a koľko... A info p tom, čo si máš vziať... Aj potom treba potvrdenie od doktorky nie staršie ako 5 dní, že dieťa nebolo v kontakte s infekciou,proste potvrdenie o bezinfekcnosti

dievcatka81
12. jan 2015

@atiz1 pH metriu majú robiť iba malej, najprv bolo povedané, že 15teho ale potom sestrička vravela, že 19 teho, stále sa to mení, zajtra môžu povedať že to bude v stredu... Synovy budú robiť iba dychové testy na astmu. Nič strašné... Dnes sme mali zatiaľ len odbery, stery, vytery, cvičenia a preplách nosa nám ukazovala. Zajtra kožné s dcérou a v piatok krčné s oboma. Medzi rečou je tu aj práčovňa, spoplatnená 2€/2hodiny. Ak by si ešte niečo potrebovala vedieť pýtajt sa, rada odpoviem

atiz1
12. jan 2015

@dievcatka81 dakujem za info ...akurat dnes nam prisla pozvanka .....som zvedava na tu ph metriu ako to zvladnete mam 4-rocnu dceru a tej to budu robit a mladsej 19. mesacnej tie vyplachovacky myslim .....drzte sa pa

dievcatka81
12. jan 2015

@atiz1 ďakujeme, budeme to potrebovať... Moja má 3 a syn 6. Len pri vyplachovacke jak sme plakali, nechcem si predstaviť ako pri pH metrii jak budú zavádzať tu sondu do nosteka...Tak nič, musíme, bez toho by sa nič nezistilo. Pretrpi 24 hodín, zbehne to ako voda a už bude dobre 👌

atiz1
13. jan 2015

@dievcatka81 a este otazocka neviete v jedalni maju dost detskych stoliciek na krmenie???

dievcatka81
13. jan 2015

@atiz1 8-9 dajako tak som napocitala

atiz1
13. jan 2015

@dievcatka81 ooo dakujem.....

4481
13. jan 2015

ahojte.moj maly ma 4 roky.ma ist na liecenie do smokovca.ide s nimj manzel.on ma preukaz ztp.chcela by som poradit ci ako doprovod maleho ma neaku zlavu.ma niekto s tym skusenosti.dakujem.
😉 😉

jaspistigrieoko
14. jan 2015

Ahojte tak dnes sme dostali termin 10.02.2014 🙂 tak sa tesime a dufame ze nam to pomoze 🙂

dievcatka81
15. jan 2015

@4481 počula som, že ztp má zľavu 80%

atiz1
15. jan 2015

@dievcatka81 tak co uz mate po ph metrii? ako ste zvladli?

4481
15. jan 2015

@dievcatka81 ahoj.dakujem za odpoved.volam sa maja a mam 2 deti.este mam 8 mesacnu dcerku a preto musi ist so synom manzel.este sme nikde neboli tak neviem ako to v kupeloch chodi.mam aj trochu obavy ale nemoze byt stale chory.tak zatia pa. 😉

dievcatka81
15. jan 2015

@atiz1 ahoj, ešte nie v sobotu nás to čaká, keď sa zas nič nezmení

atiz1
15. jan 2015

@dievcatka81 jooj a to preco takto odsuvaju ??? a stravu mate vsetci rovnaku ci mala ma dietnu???

avotalip
15. jan 2015

@dievcatka81 takže vyšetrenia môžu byť aj cez víkend???? ináč tej phmetrie sa aj ja bojím, moja dcéra máva strach z lekárov a myslím že nebude spolupracovať... držím palce nech zvládnete. A k lekárke chodíte každý den? alebo chodia za vami na izbu ako vizita.

dievcatka81
15. jan 2015

@atiz1 rovnakú, až na malú... Má bez medu ale to isté čo mi. No, ja som už bez stravy, odhlásila som sa, mala mi to všetko nepoje

dievcatka81
15. jan 2015

@avotalip tak ja tomu tiež nechápem, či sa to robí cez víkend.... Stále iný dátum...uvidíme.... Bojím sa či to zvládne, aj koli tomu sa stále tie dátumi presúvajú lebo sa uvoľní termín, že niekto vypadne. Na izbu nechodí nik okrem upratovačky 🙂 ... Ráno ohlási sestrička, že je vizita a postupne k doktorke chodia maminky aj s deťmi... Piatkami je veľká vizita

avotalip
16. jan 2015

@dievcatka81 nerobili ti problémy s tým že si si odhlásila stravu???? lebo ja som počula že tam robia velké porcie a maminkam stačí podojedať po deťoch a tak je to aj lacnejšie. No velmi držím palce na tej phmetrii, potom isto napíš ako ste dopadli.

mata17
16. jan 2015

Ahojte dievcata,
vcera sme boli so syncekom ( 5rockov ma) u lekarka a povedala nam, ze pôjdeme do Srobarovho ustavu, ze nam vypise papiere a potom sa mi ozve. Ako rychlo sa Vam ozvali z ustavu? Viete mi niektora prosim poradit, aky postum je dalej? Povedala, ze vraj 2 az 3 tyzdne, je pobyt. Ten termin si treba dohodnut hned na zaciatku, ci to ukazu vysetrenia? Ubytovat by som sa chcela v izbe kategorie C. Viete mi niekto blizsie poradit aky rozdiel je v D a C? Lebo to C ma tiez spolocnu kuchynku i socialne zariadenia ako to D. Termin mi urcia oni, alebo mam aj moznost si vybrat, samozrejme iba ak budu mat volny (napríklad marec, alebo april)? Strava je tam dobra( moj syncek je teda slaby jedank) ? Je taka moznost, ze by som napríklad chodila iba na obed, ak ano aka je cena? Do kolkej je cez den ordinovanie a od kolkej je volny pohyb napr. aj mimimo ustav? Vikend je volno, keby muz so synom prisli a ubytovali sa pobliz je moznost byt cely den s nimi? 🙂 mam s toho trochu obavy...

avotalip
17. jan 2015

@mata17 mne sa ozvali velmi rýchlo asi tak do 2 týždnov a pozvánka prišla 2 týždne po telefonáte. rozdiel medzi C a D je vraj len v posteliach na D su nemocničné a na C sú válendy, ja idem na D, nebudem zbytočne vyhadzovať peniaze. Termín si dohodneš ked ti zavolajú ja som zobrala ten najkôrší, volali mi začiatkom januara a začiatkom februara ideme. A vraj doobeda po vyšetreniach a poobede a cez víkend volno. ja som už rezervovala ubytko pre manžela cez víkend budeme spolu a do ustavu budem chodiť len prespať. inač ak si pozrieš staršie príspevky, všetko tam nájdeš.

veqa
17. jan 2015

@atiz1 zitka, 11.2 ideme na kontrolu do smokovca o 13 😀 možno ťa zbadáme niekde 🙂

atiz1
18. jan 2015

@veqa no budes nas vidiet ako tam stresujem 😀

veqa
18. jan 2015

@atiz1 škoda,že nejdeme iný deň,sla som ta kuk