Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

zuzoka
1. feb 2016

myslíte, že môžem zobrať boby?

nika80
1. feb 2016

@zuzoka ak to máš ako zobrať, tak myslim že môžeš. Len ci tam bude ešte sneh.

zuzoka
1. feb 2016

@nika80 dúfam,že ešte bude, bolo by to lepšie na prechádzky

zuzoka
4. feb 2016

Ubytované maminy, aké máte počasie?

milica313
4. feb 2016
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

to ma zaujima ake tam je pocasie ??

margareeetka
4. feb 2016

chcela by som sa opytat ako dlho ste cakaly na rozhodnutie od zdravotnej ze mozete ist na liecene pred tyzdnom som to bola vybavovat a este mi nevolaly

zuzoka
4. feb 2016

@margareeetka ja som po týždni volala do ústavu, či dostali a potom do 2 dní mi volali o termín

margareeetka
4. feb 2016

@zuzoka a dalo sa hned aby si isla na liecenie alebo si musela cakat kym sa im uvolnila izba?a na akej izbe si bola?

julli
4. feb 2016

@margareeetka nám prišlo rozhodnutie po 3 týždňoch z poisťovne,máme dôveru,2x som tam volala o termín,čakáme 5 mesiacov,vraj musíme byť preliečení

zuzoka
4. feb 2016

@margareeetka po 2 týždňoch nastupujeme, dalo sa do týždňa, ale nevyhovoval mi termín. Ešte len v pondelok ideme prvýkrát

zuzoka
4. feb 2016

@margareeetka my máme všeobecnú

margareeetka
4. feb 2016

@julli @zuzoka no my mame doveru tak budeme asi dlchsie cakat to ma moc nepotesilo lebo potrebujem cim skor mu zistit co mu je lebo uz 2mes ma abces furt na novom mieste a v cera som sa uz pohadala z chyrurgom ze nic z drobcom neroby a nehlada chybu dnes som bola uz u noveho doktora

zuzoka
4. feb 2016

@margareeetka niekde na fóre som našla, že všeobecná vybavuje najrýchlejšie a bez problémov

margareeetka
4. feb 2016

@zuzoka tak to sa mi neoplati ani volat len musime cakat a zatial chodit ku chyrurgovi drobec ma uz traumu z lekaroch a ja tiez

zuzoka
4. feb 2016

@margareeetka za pokus nič nedáš, skús zavolať

margareeetka
4. feb 2016

@zuzoka no zajtra uy budem musiet zavolat a zistit ci im to uz prislo

julli
4. feb 2016

@zuzoka aj ja viem o tom,že zo všeobecnej idú skôr.ale ešte v októbri som sa pýtala dr.či mám zmeniť poisťovňu,tak mi povedala,že na tom nezáleží...

julli
4. feb 2016

@margareeetka ja som bola celé leto s deťmi v nemocnici,ťažké zápaly pľúc,sepsa,mrsa...na poisťovni mi povedali,že mám sama dopísať do žiadosti,že potrebujeme urgentne. no a dali nám termín o 5 mesiacov...chodíme od lekára k lekárovi a len si nás pohadzujú,veď keď ideme do smokovca,tak všetko urobia tam...podľa mňa nás mali zobrať hneď,keď sa stav opakoval 3x po sebe,skôr by našli príčinu,ako teraz polemizovať,aj keď je to v synovom prípade trochu komplikovanejšie

zuzoka
4. feb 2016

@julli asi na poisťovni záleží, nám ponúkli termín týždeň od doručenia žiadosti

margareeetka
4. feb 2016

@julli a to je nase zdravotnictvo ja mam uz tiez nervi na tich doktorov lebo uz sme boli u 7dr a nikto nic len mu to nadrezu a otvoria mu ranu a jazva mu uz ostane do konca zivota a ked ideme ku detskemu tak kazdy sa divy ze mu nerobily rozbor z hnisu,ja sa uz neviem dockat ked pojdeme do smokovca ze mu tam vsetko urobia a nebudu si ho prehadzovat medzi sebou

julli
4. feb 2016

@margareeetka naše zlé skúsenosti všade kde prídeme-stačilo by urobiť jeden rozbor...a potom by sme nedopadli zle,keby to lekári nezanedbávali a robili čo majú...

margareeetka
4. feb 2016

@julli ved toto ze to aj mna serie ze jemu uz mohli tiez urobit iba rozbor a by uz bol zdravy ☹ 😠

zuzoka
6. feb 2016

Zbalené kufre už čakajú, v pondelok nastupujeme

nika80
6. feb 2016

@zuzoka aj ja už mám pobalene, ale skoro som zabudla na osušky a uteraky. Zajtra ešte dohodim dcerine lieky a malo by to byt všetko.

zuzoka
6. feb 2016

@nika80 dúfam, že i ja mám všetko, ale to zistím až tam 😉

zuzoka
7. feb 2016

@nika80 ahoj, prosím ťa, aké je to pri nástupe? najprv ubytovanie, potom prehliadka, či naopak. Že čo s kuframi, mňa len dovezú a musia odísť.

nika80
7. feb 2016

@zuzoka keď prídete, pôjdete do prijímacej kancelárie, tam sa vyplnia papiere a s tými papiermi pôjdeš na oddelenie, kam budete patriť. Ubytuju vas a povedia Ti, kedy máte prísť kvôli prehliadke. Aspoň u nas to tak bolo, lebo sme prišli pred obedom a doktorka bola práve na obede, tak sme mali prísť do vysetrovne o 13h. Zober si aj zdravotnú kartu, aby si tam mohli pozrieť vyšetrenia, ktoré ste absolvovali. A Ty si nezabudni zobrať svoje lieky, lebo ak nebodaj budeš mat nadchu alebo bolesť hlavy, tak tam Ti maximálne dajú detské lieky.

zuzoka
7. feb 2016

@nika80 ďakujem

kristin246
7. feb 2016

Ahojte, ja som bola v Šrobárovom ústave, ale už v tom pre tie väčšie deti. 🙂 Mala som astmu a bola som tam asi 3x. Dvakrát som tam bola na 2 týždne a raz na 3 týždne. Bývanie bolo asi také, že všetky dievčatá sme spali spolu, cca 20 , bola to jedna veľká izba a všetci chlapci spali spolu. Ako školopovinné dieťa som chodila do školy, ktorá bola od rána do obeda. (Z domu som si musela priniesť všetky knihy) a poobede sme boli všetci v družine. Bola som na oddelení 4.C tuším, nie som si istá. Sestričky mali správanie podľa toho ako sa v daný deń vyspali... Niektoré boli milé,niektoré zas pomenej. So stravou to bolo dosť také čudné,kedže som navyknutá na domáce jedlo (som postavou taka akurátna,ale keď ma prišli rodičia po 2 týždňoch vyzdivhnúť , skoro ma nespoznali,schudla som cca 10kg). Neviem ako to je teraz, ale s telefónmi to bolo tak, že bola jedna určená hodina, kedy sa mohlo telefonovať, tuším od 17-18:00 , potom sa telefóny odovzdávali ku sestričkám a to kvôli tomu, že na tomto oddelení boli pehametrie(prístroje,ktoré merajú, či sa správne otvára a zatvára pečeň) a mobilné telefóny by tieto prístroje rušili.Sladkosti sme mali uložené v taškách v sesterských kuchynkách a mohli sme len jednu sladkosť za deň. Ale každopádne našla som si tam veľa kamarátiek a kamarátov, s ktorými som v kontakte dodnes. Zážitky na nezabudnutie. 🙂

patresko11
9. feb 2016

Zdravim,bol niekto ako doprovod s 5 rocnym dietatom?je tam mozne aby sme mali sami izbu?