Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

tetana
25. feb 2016

A ako je to,dievčatá s víkendom? Je tam voľno,ž by sme trebárs mohli ísť niekam aj na celodenný výlet? Či?...

sofinka12345
25. feb 2016

Ten rotavirus tam je asi stale 😒 , ja sa ani necudujem, pri tolkych detoch, viaceri tam behali chori aj herni. Znamy ktory tam chodi kazdy rok, to robi tak, ze absolvuju iba vysetrenia, jedlo si daju nosit na izbu a do herni vobec nechodia ani do bazena.

mamka_danka
25. feb 2016
Používateľ mamka_danka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamka_danka.

Takze sa tam neoplati ist potom s detmi hej? Sa len informujem, lebo kamaratka rozmyslala ze ci tam ist alebo nie

sofinka12345
25. feb 2016

@mamka_danka my mame ist po 6 mesiach znovu, ale uz tam nepojdeme isto, dcera mi tam hned ochorela, a boli sme vyse 12 dni zavrety iba na izbe ...

molin
25. feb 2016

@tetana Bánovce nad Bebravou a vy?

tetana
26. feb 2016

@molin prešov. A môj syn má tiež 4 roky,teda už skoro aj 5 (v máji).

hamimami
27. feb 2016
molin
28. feb 2016

@tetana tak to by sme potom mohli dať stretko 🙂

janetinka
28. feb 2016

Ahojte, dcerka mava caste zapaly pluc, tak mi bol odporucany tento Srorarov ustav. Moze mi ho vypisat detska lekarka? alebo musi alergolog? dakujem

zuzoka
28. feb 2016

@janetinka my sme mali odporúčanie od pediatričky

nika80
28. feb 2016

@janetinka nám vypísala pediatrička, ale musela nám to potvrdiť aj alergologicka. Prvý krát sme to poslali bez pečiatky a podpisu alergologicky, tak to vrátili spat a museli sme to dat potvrdiť aj na alergologii.

tetana
29. feb 2016

@molin ok, až to bude aktuálne, ozveme sa.

vierocinka
29. feb 2016

Ahojte my (dcéra 3,5)sme sa akurát dnes vrátili zo Šrobarovho ústavu,bolo tam celkom fajn spoznala som tam super mamičky a deti.Personal je príjemný nemôžem nič vytknúť.Izbu sme mali za 2eura spoločná kuchyňa aj kúpeľňa ale bolo to fajn aj na budúce budem brat takú izbu,obedy som si odhlasila po 8dnoch dcéra Veľa nechávala a stačilo mi dojedat po nej.Pocasie bolo trochu horšie ale chodili sme na výlety elektrickou. A ten rotavirus sme tam mali aj mi niektoré detičky aj mamičky vracali 2-3dni,nás to chala bohu obišlo. Keď sa bude dať určite tam ešte pôjdeme ☺

vierocinka
29. feb 2016

Keď sme tam boli na 4.B a 4.C bola karantena kvôli vírusom. My sme boli na 1.A

nika80
29. feb 2016

@vierocinka ahoj, tak super, že ste to nedostali. A kedy vás prepustili, my sme odchádzali pred pól dvanástou. Doktorka slúžila v nedeľu, tak si nachystala správy a v pondelok nám ich už len odovzdala. Už sme potom nešli ani na obed a to vtedy boli k obedu aj lizatka, ale to som Nelke nepovedala 🙂
Potom má to v aute napadlo, že som Ti mohla pri raňajkách povedať, aby ste si ho zobrali.

janetinka
1. mar 2016

Baby, zaujima ma este ako ste to vyriesili tie 3 tyzdne ak su obaja pracujuci rodicia. Striedali ste sa? Ocr? Alebo tam poslat starych rodicov (to by som vsak moc nechcela). Dakujeeem za rady.

vierocinka
1. mar 2016

nika80 my sme odchádzali po obede ale lizatka sme nemali.

vierocinka
1. mar 2016

@nika80 my sme odchádzali po obede ale lízatka neboli

nika80
1. mar 2016

@vierocinka ale my sme odchádzali 22.2. a vtedy mali byt. My sme tie baby čo s vami sedávali pri stole 🙂

vierocinka
1. mar 2016

@janetinka zdá sa mi že očr sa nedá vybaviť lebo tam nieje doprovod nutný len dobrovoľný.Jedna mamička Z nášho oddelenia si musela brat dovolenku že nemá nárok na očr. chodia tam aj babičky alebo sa rodičia striedajú

vierocinka
1. mar 2016

@nika80 Áno ja viem Z Prievidze zo severu že,nemali sme lizatka možno za to že sme mali ger. diétu

vierocinka
1. mar 2016

@nika80 Či zo sídliska ?stale si to mýlim 😉

nika80
1. mar 2016

@vierocinka áno zo Severu. A ako Paulinka zvláda diétu a cvičenie? Neláka s diétou až taký problém nemá, ale do cvičenia ju musím nútiť.
Dnes sme boli u Cechovej na plucnom a oznámila nám super správu, že od apríla bude už aj ona robiť pep testy, tak nebudeme musieť ísť kvôli kontrole do Tatier. A vraj si chce zaobstarať aj prístroj na spirometriu.

margareeetka
2. mar 2016

Mamicky ja idem teraz 9.3 zo synom 2r na liecenie len ja som teraz zistila ze som tehotna a citala som ze je tam ten rota virus viete mi povedat na ktorom odeleny je?My budeme na4B kategoria C dakujem

nika80
2. mar 2016

@margareeetka vyššie bolo spomínané aj oddelenie 4B, my sme sa pred týždňom vrátili a boli sme na 4A, tam vtedy ešte nič nebolo

margareeetka
2. mar 2016

@nika80 och tak to sa mozem pripravit na to ze budeme aj my chori a z kuframy vam niekto pomohol na izbu?

sofinka12345
2. mar 2016

@margareeetka dievcata , ja byt Vami , uz by som tam nesla, ani keby mi zaplatili za to. Ved tieto vsetky vysetrenia sa daju spravit aj inde, keby som to ja bola vedela, isto by som tam nesla, napr. by som isla do Trencina na vysetrenie refluxu. A este teraz, ked su rozmnozene brusne chripky, uz detto. Drzim palce aby ste to tam vydrzali, a neochoreli, a hlavne si zoberte lieky, detom lieky daju, ale dospelym to maju tazsie.

janetinka
2. mar 2016

Baby, kolko to trva, kym to schvalia a dostaneme sa tam? Mozeme nastupit aj napr. o pol roka? (niekde som zahliadla, ze sa musi nastupit do 3 mesiacov) A existuje sanca sa tam dostat v lete?

vierocinka
2. mar 2016

@nika80 Paulínka je akoNelka diétu zvláda ale cvičiť sa jej nechce, preplachy nosa tiež V pohode. My pôjdeme asi O rok na kontrolu ale uvidím ako to s nami všetko dopadne. Ešte nás čakajú kožné testy. tak sa drzkajte

nika80
2. mar 2016

@vierocinka a už ste boli u Zemanovej? My sme boli včera a chceli sme, aby jej spravila kožné testy, ale pretože má Nelka ekzematickú pokožku, tak jej v pondelok zoberie krv a tak jej bude zisťovať, na čo je alergická. Ale mala som z nej pocit, ako keby jej tie testy nechcela robiť a pritom tam mala chlapca, ktorý bol určite mladší ako 4 roky a tomu v pohode tam robili kožné testy. Ale dohodli sme sa, že ak z krvi nič nezistí, tak potom jej spraví testy aj no koži.