Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

veqa
23. mar 2015

@sara1980 olovrant si nájdeš pri večeri...na olovrant takmer nik nechodil 😀

nika80
23. mar 2015

@sara1980 dá sa odhlásiť zo stravy a olovrant si môžete zobrať, keď pôjdete na večeru. Väčšinou to aj tak boli jogurty a pečivo.

salije
23. mar 2015

Ano pokial viem da sa strava odhlasit aj na D cku... Ten olovrant je tak, ze ked nepridete, na stole je kosik a najdete si to pri vecery, ked je jogurt tak budu v kosiku, akurat nie mlieko, ale to byvalo malo kedy, cize my sme na olovranty nechodili, len ked bolo mlieko, ci ciste alebo ochutene, v tom case boli moje baby zavisle na mlieku, teraz uz ho maju malokedy...

sara1980
23. mar 2015

@salije
@veqa Ďakujem 🙂

zigovamaja
24. mar 2015

@sara1980 ja som si stravu vždy odhlásila, viem že sa na to hnevali, ale ak sa bude dať odhlásim si aj teraz, a olovrant ti nechajú na stole a vyzdvihneš si ho pri večeri, my sme chodievali na výlety o pol jednej vláčikom a vracali sme sa k večeri

jayadesign
25. mar 2015

Ahojte, som tu s dvoma detmi dcérka 4,5 a syn 2,5 od pondelka. Sme na oddelení 2A. Vsetko je tu OK, žiadny vírus. Počasie: vcera tu bolo krásne slniečko, dnes je tak polooblacno ale stále prijemne. No aj tak deťom dávam zimné bundy. Stravu som si odhlásila aste v prijímacej kancelárii a nikto s tým nemal problém. V kancelárii pri jedálni som si zaplatila iba obedy (2,80€). Nase deti olovrant stále prespia, ale vzdy si ho nájdeme na stole pri večeri. 🙂

4481
28. mar 2015

@salije ahoj moja .neviem ci teraz 7.4.nastupujete ako si pisala ale ak mozes tak skus trosku pockat,lebo je tam ten virus stale.aj moj maly ho tam nachytal a bolo to nieco strasne.izolovany od pondelka do piatku vkuse na izbe a co sa tyka maleho tak nato nemam ani slov.najhorsie na tom vsetkom je ze kazdy o tom klame ze to maju pod kontrolou.stale je to tam.ked viem kolko sa tam moj maly natrpel tak pisem aj tebe aby si o tom vedela.je to hrozne ak vidis ako sa tvoje dieta trapi a rodic je bezmocny.prepac.viem ze som ta nepotesila ale nechcem aby takto trpeli aj ine deticky.

salije
28. mar 2015

@4481 Kazdopadne dakujem za info, som stoho sklamana a aj zufala, ze to chcem mat coskoro zasebou a vpastne teraz neviem co robit... Boze uz by som chcela any to bolo zanami... Teraz si predstavim, ze kolko starsia vymeska zo skoly a ak ochorie a este doma sa budeme davat dokopy, to kolko nepojde do skoly?? Uz tu pisala jedna pani obranu na ustav ako sa staraju, mozno fakt makaju, ale k comu je takyto pobyt sa tam ist trapit!!

4481
28. mar 2015

@salije my sme mali aspon to stastie ze mu stihli porobit vysetrenia a tie su chvala bohu v poriadku.aj ph metriu stihli aj to je poriadku.reflux nema.tak sa drzte a nech vas vsetko zle obchadza.

salije
28. mar 2015

@4481 Dakujem velmi pekne.... Keby som mala istotu, ze spravia malej hned po prichode oh metriu idem do toho, lebo tam je cas rozhodujuci, ked ochorieme nemali sme ist a budeme sa trapit zbytocne

salije
28. mar 2015

@4481 a este horsie ako zle sa mi zda, ze mladsia huhne a zacina byt trochu soplava, chcem to rychlo vyriesit hned v zaciatku, no neviem neviem

zigovamaja
28. mar 2015

@salije zdravím, chcem sa opýtať, čo idete robiť, my máme nastúpiť teraz v pondelok, a teraz som bezradná, či ísť alebo nie, keď som tam volala povedali mi, že už je to v poriadku ( tak klamú?), malá má trochu soplíky, tak stále váham, čo robiť a ešte aj ten vírus, keď som volala priamo s lekárkou na oddelení, či máme prísť, keď máme nádchu, tak ma odbila nech rozhodne moja lekárka, čakám, čo bude do pondelka a ráno sa rozhodnem, my sme vážna diagnóza nerada by som šla do takého prostredia, lebo malá chýtí všetko čo sa okolo mihne

sara1980
28. mar 2015

@zigovamaja naši tam su a v pohode.Chore detičky su izolovane.

zigovamaja
28. mar 2015

@sara1980 ďakujem 😉

4481
28. mar 2015

@salije tam chorym detickam co sa tyka kaslu a soplikov tak pomozu super.nasadia im liecbu a ozaj to pomaha.s tym sme boli spokojny.nam to vsetko pokaslal ten vyrus a tak zvysok pobytu sme mali po liecbe.a podla mna aj ked su chore deticky izolovane tak to nie je zidna utecha,lebo wc aj sprchy pouzivat musia.to je len moj osobny nazor.

iveta70
28. mar 2015

my sme tam boli tri roky po sebe a aj tento rok planujem...🙂 vzdy sme tam chytili virus, chodila som v tomto obdobi, teda marec , april. Tento rok planujem az september , oktober. ked deti ochoreli bolo o nich postarane, horsie je ked ochorie mamicka, co sa stalo mne minuly rok. Sla som pytat pomoc a teda vobec som nepochodila, totalna ignoracia az vysmech. Ja som si potom poradila tak, ze mi manzel doniesol lieky z domu, myslim teda ATB, Trapila som sa s bolestami hrdla viac ako tyzden, davala som si rozne volne predajne lieky, radila som sa s lekarnikom v Smokovci, ale nic nepomahalo, nakonec zabrali az ATB. Chcem vam tym len napisat, ze ak niektoora z vas ochorie necakajte pomoc od lekarov!!!! Ak ochoreju deti a tiez by im bolo treba ATB tiez necakajte... poslu vas domov.
Co sa tyka diagnostiky som bola spokojna, hlavne sa mi paci to, ze vam spravia vsetky vysetrenia pod jednou strechou a nemusite behat od jedneho odborneho lekara k druhemu.

zigovamaja
28. mar 2015

my tiež ideme už 3 rok po sebe a nikdy sme nemali črevné problémy, viem že je to teraz normálne, robím v škôlke a tiež sme to tam mali, ale máme germicídny žiarič a dezinfikuje sa každý deň, tak ma prekvapuje že to pretrváva už dlhšiu dobu, malá je CF my sme úplne izolovaný, ale aj tak, telocvičňu, jedáleň navštevujeme ako všetci, ja beriem dezinfekciu, ktorú bežne používam doma ( pôjdem nabalená ako na pol roka)

sanym
28. mar 2015

@iveta70 prosím ťa, mohla by si zhrnúť, ktoré konkrétne vyšetrenia vám robili? Ďakujem.

sara1980
28. mar 2015

Baby na 1A už je čisty nie je tam momentalne nikto izolovaný...Chorý sú o poschodie vyššie.myslim že 1C tam je
@zigovamaja
@salije

iveta70
28. mar 2015

@sanym to je individualne, je tam napr. kozne, ORL- kamerku do nosa, cim zistia nosnu mandlu, vedia presne zistit reflux aj skryty... no rozne vysetrenia tam robia. Treba povedat co vas trapi a lekari naordinuju vysetrenia. Mne to prislo take fajn pohodlne. Na prijme robia vzdy odber krvi, mocu a vsetkym detom zlepy z konecnika.

nika80
28. mar 2015

@sanym našej malej robili pH metriu, pep test zo slín, potny test, zobrali jej krv, moč, test na parazity, test na cukor, spirometriu, na krčnom jej kamerou skontroloval nosnú mandľu, a mali jej robiť aj kožné testy, ale kedže ma ekzem na rukách, tak jej ich nerobili.

sanym
28. mar 2015

@iveta70
@nika80 ďakujem
Môj syn má problém s kašľom - kašle od októbra min. roku. Väčšinu vyšetrení, ktoré spomínate už absolvoval, takže zvažujem len konzultáciu v pneumoftizeologickej ambulancii v D. Smokovci, či by nám nenavrhli, aké vyšetrenia by sme ešte mohli absolvovať ambulantne. Syn má aj vrodenú poruchu hrub. čreva, takže hospitalizácii by som sa chcela vyhnúť

@nika80 prosím ťa, tým pep testom zo slín sa zisťuje čo?

nika80
28. mar 2015

@sanym zisťovali jej tým reflux, lebo pH metria bola negatívna.

sanym
28. mar 2015

@nika80 aha, a keď je ph metria negatívna, neznamená to automaticky, že dieťa reflux nemá?

nika80
28. mar 2015

@sanym to som si aj ja myslela, ale potom jej spravili tento test a vyšiel jej pozitívny. Tak dostala na dva mesiace lieky na reflux a o rok tam mame ist na kontrolu.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika80
28. mar 2015

@alenkaorava nie nie je to nepríjemne, ráno ked sme vstali, tak si nesmela umyť zuby, lebo musela pľuvať sliny do skúmavky a potom hodinu po naobedovani tiez dávala sliny a z toho jej zistili, že sa jej v ústach nachádzajú latky, ktoré majú byt len v žalúdku.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika80
28. mar 2015

@alenkaorava takej maličkej to asi nebudú robiť myslim pH metriu. S nami tam bolo dievčatko, ktoré bude mat v apríli tri roky a jej len sonom zisťovali reflux.

salije
28. mar 2015

@zigovamaja ja neviem, ja som uz na nervy, chcem ist a mat to zasebou, ale zaroven uplne zbytocne ich, na seba kaslem, vystavit takemu ochoreniu, ved idem sama proti sebe, ja vazne neviem.... Nedokazem sa sama rozhodnut, ale veru ma sopel mala a teraz ako spi som niekolko krat pocula zakaslat, asi pojdem ku doktorke v pondepok a este budem cely tyzden rozmyslat co urobit....kazdy mi tu nadava kam sa idem kydat, do takeho prostredia, maju pravdu, ved to ideme vyslovene ochoriet... Mala ma tiez nejaku diagnozu a ked je chora je to hruza..