Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

alami
10. júl 2011

@jankasz jasné, že ak bude všade zima, bude aj tam. ale inak je v Tatrách horúčava. a ak sa chystáte aj na nejaké túry, tak chodníky sú teraz mokré, tak dobrú obuv pribal 🙂

jankasz
11. júl 2011

ahojte,chcem sa vas spytat kolko tasiek respektive veci ste mali so sebou na lieceni s detmi,lebo moj muz kruti nadomnou hlavu,ze ci idem na mesiac...ja len nechcem nic zabudnut,hadam za mnou nepoleti 300 km,ked nieco zabudnem.. 😅

alami
11. júl 2011

@jankasz veľa 😅 😀 nech nekrúti a nosí do auta 😉 🙂 😀

jankasz
11. júl 2011

@alami OK,odkazem 😀 😅

jankasz
12. júl 2011

a este jednu otazocku...platili ste pobyt ked ste isli domov alebo v den nastupu? a daju sa izby aj zamykat,ked idete von na prechadzku? 😅

jopanko
13. júl 2011

@jankasz Platí sa záloha pri príchode a zbytok pri odchode, ale neviem ako na platených izbách, ale na D sa nezamykalo nič.

cairka
5. aug 2011

Ahojte. Nechystáte sa tam teraz niekto? My nastupujeme v pondelok 🙂

cairka
6. aug 2011

baby, SOS , neviete niekto, ako je to s nástupom, ak dieťa ochorie? treba odhlásiť? ja teda dúfam, že je to len reakcia na kosenie trávy a zajtra sa dá dokopy (má obštrukciu priedušiek a teplotu) , ale ak by náhodou nie? pozerala som papiere, tam je len, že ak nemôže nastúpiť z rodinných dôvodov 😒

saskarisko
6. aug 2011

@cairka - 3 dni pred nastupom sa podava info, ci dieta nastupi alebo nie. bud pisomne alebo telefonicky. najjednoduchsie je zavolat aj zajtra, vsak ak ides do Horneho tak, vratnica je v ramci prijimacky

cairka
6. aug 2011

@saskarisko , do Dolného ideme. Volala som tam v týždni, že nastúpime, včera nám dala lekárka papier, že sú OK... ako píšem, stále verím že to je alergia, boli sme dnes na chate a kosili trávu a ona má aj alergickú astmu, len ma trocha zmiatla tá teplota 😒 uvidím ráno, a keď, tak tam zavolám v pondelok ešte pred odchodom z domu, joj, akokeby už nemohla tých pár dní vydržať 🙄 Ale zas by aspoň presne videli a počuli, prečo tam ideme 😅 😝

saskarisko
6. aug 2011

@cairka - no tak pockaj do pondelka. no pri teplote neviem, ale my sme tam isli tak, ze mala prave doberala atb, a bolo to v pohode. akurat krv na imunitu jej vysetrovali az za 2 tyzdne

cairka
6. aug 2011

@saskarisko , dík, tak budem dúfať, že teplota bola len jednorázová a keď nie, tak sa s nimi v pondelok ráno spojím.

samulko1
8. aug 2011

baby a neviete o koľkej sú cez týždeň budíčky?

alami
8. aug 2011

@samulko1 7.30 sú raňajky, prvé 3 dni chodíš na odbery, tam treba prísť okolo 7hod, ale to môžeš ako si, prezlečieš sa a bežíš, netreba ti nejak moc skôr vstať. Po raňajkách už máš program. Ak chceš, na strane 13 som to písala, prečítaj si.

samulko1
8. aug 2011

@alami ďakujem ti veľmi pekne 🙂

monalisatko
8. aug 2011

@samulko1 ahoj. ako ti píše @alami prvé 3 dni sú odbery tak sme vstávali skôr. Ja som deti ani neobliekla, ale v pyžamách a župane sme išli. Ostatné dni som deti vôbec nebudila, niekedy spali aj do 9.00 a ja som okolo 8.00 išla pre raňajky a doniesla ich do izby. Tam sa po zobudení v klude najedli. My sme mali len cvičenie o 10.45 a nič viac, tak sme sa nemali kam ponáhlať 🙂

samulko1
9. aug 2011

@monalisatko ďakujem za odpoveď a to ste teda toho moc neabsolvovali...a kde ste boli ubytovaní, že ste si mohli vziať raňajky na izbu?

monalisatko
9. aug 2011

@samulko1 my sme boli v hornom smokovci a vôbec ma nenapadlo opýtať sa, že či si môžem vziať raňajky do izby 😀 Moje deti aj tak nevedia jesť hneď ráno. Aj teraz napr. vstali okolo 8,30 a raňajkujú práve teraz. Inak my sme boli na diagnostike a boli sme 8 dní. Mali sme byť 10, ale keďže sme už mali všetky vyšetrenia za sebou, tak som sa pýtala domov kôli menšej dcérke. Ona bola z toho celého dosť vystresovaná. Staršia zas plakala že nechce ísť domov 😅 Aj ja by som ešte v pohode zostala. Bolo perfektne.

monalisatko
9. aug 2011

@samulko1 no oni asi preto nemali žiadne iné procedúry, lebo sme neboli akože na liečení ale na diagnostizácii a ani v tom čase náhodou neboli choré. Možno keby sme tam išli na tie 3 týždne, tak by sme aj mali nejaké inhalácie.

samulko1
9. aug 2011

@monalisatko no my máme ísť tiež na diagnostiku a ideme tiež na 10 dní sama som zvedavá ako bude..

monalisatko
10. aug 2011

@samulko1 neboj, bude perfektne. Poobede si budete chodiť na výletíky vláčikom, alebo pešo. je tam aj jedna p.učitelka - hoci neviem či aj teraz cez prázdniny, ale robí deťom doobeda vždy nejaký program.

samulko1
21. aug 2011

ahojte viete mi niekto poradiť kto išiel autom z BA ako dlho asi trvá cesta, kedy treba vyraziť?

marosko08
10. sep 2011

my mse boli v Srobarovom ustave od 15.8.-5.9.2011-bolo tam super,lekari,sestry,vsetok presonal,ubytovanie,strava uplne super.malemu sice zstili reflux,zvacsene nosne a krcne mandle(nosne musime dat von)-aspon vieme,koli comu sme byvali casto chori...som rada,ze som tam bola,naucili nas dychat,upravili stravu malemu,dokonca previedli aj zakrok,ktory vobec nemuseli...dakujem im vsetkym.len vrelo odporucam,hlavne koli diagnostike

nana11
19. sep 2011

ahojte, chcem sa opytat, vypisuju tam aj PN?

alami
19. sep 2011

@nana11 nie, musíš si dať vypísať svojej obvodnej

dodo7
14. okt 2011

Ahojte,
Mate niekto skusenosti so Srobarovym Ustavom V Tatrach? Rad by som sa opytal ci niekto siel vyberat operacne uzlinu v podpazusi sposobenu Vakcinou TBC u svojho babatka. Priebeh a za aky cas sa to vsetko zahojilo. Mame 9 mesacneho synceka a asi nas operacia neminie:(
Dik

jenn
20. okt 2011

ahojte ...chystá sa niekto do Horneho Smokovca najbližšie? .... my sme boli vo februari teraz by sme mali ist znovu doktorka mi akurát ide vypisať papiere a som zvedava kedy nám dajú termín 🙂 ... prvýkrát sme boli na 21 dni teraz sa chystám maximálne na 10 tak uvidime ....

saskarisko
20. okt 2011

Ahojte,
@jenn - my 😀 . do IP ti napisem kedy. btw na 10 dni sa uz neda, minimalne na 14 dni

jenn
20. okt 2011

a to prečo len na 14 najmenej ??? riadna sprostost tých 21 dni som myslela že ma tam už porazi ak mi bolo dlho a reku 10 je tiež dost ale v celku sa da a ty mi napišeš že najmenej 14 si ma potešila ti poviem 😝 😀 ...inak maš ip 😉

jenn
20. okt 2011

prečo mi vôbec nejde otvorit stranku srobarovho ustavu??? 😝 som myslela že mali dáky vypadok ale stale nejde 😖