Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

vmnrh
11. jan 2016

@daniela81 ja som si doniesla svoje a hrejem si ho tu, aj v bufete majú mlieko tak nieje problém.

julli
11. jan 2016

@vmnrh a pokrytie je vsade?

nika80
12. jan 2016

@daniela81 ja som si doniesla, ale mala pije ryžové mlieko. Skús si zavolať na 052/4412 120 alebo 0911 907 912, ta pani by Ti to mohla zistiť. Ja som len videla v jedálni, že kuchárky dávali mamičkám mlieko vo flaškách. Myslim si, že žiadna z nich si mlieko nedoniesla z domu, pokial to dieta nepije iné mlieko ako kravské. Ale určite si tam zavolaj, oni Ti to určite povedia.

majolenka11
12. jan 2016

ahojte, ideme prvý krát na liečenie, ako dlho trvá liečenie? Je predpísaných 21 dní, alebo to môže byť aj kratšie?dakujem za odpovede.

nika80
12. jan 2016

@majolenka11 záleží od poisťovne, my mame Dôveru a schválili nam plny počet dni 21, ale my pôjdeme na 16 dni, co je minimum, aby to poistovna preplatila.

mavita
12. jan 2016

baby a komu treba povedať že nechcem ich stravu?

syabina
12. jan 2016

@mavita dole v prijímacie kancelárii

mavita
12. jan 2016

syabina Ďakujem

majolenka11
12. jan 2016

@nika80 dakujem za odpoved, to treba komu dať vedieť, že chceš tam byť len 16 dní, poisťovni alebo priamo v ústave?

nika80
12. jan 2016

@majolenka11 mna sa to pýtala pani, ked mi volala z Tatier, že nam to poistovna schválila. Ja som jej hneď povedala, že chcem minimálny počet dni.

majolenka11
12. jan 2016

@nika80 aha, dakujem.A pracuješ?Ako je to potom s očr, nevieš poradiť?

nika80
12. jan 2016

@majolenka11 ja som ešte na predĺženej rodičovskej, tak OČR nemusím riešiť

majolenka11
12. jan 2016

@nika80 dakujem pekne za rady.

rainbow16
12. jan 2016

@majolenka11 ahoj, ja som cerpala na pobyt dovolenku a prestriedali sme sa s manzelom, aby sme to vykryli. toho casu som mala take info, ze OCR ti tam priamo nedaju podobne ako ked si s diatatom v nemocnici, kedze je dieta v starostlivosti zdravotneho personalu, resp. v zdravotnickom zairadeni. potom tu jedna mamka pisala, ze dostala v srobarom ustave potvrdenie o pobyte na zaklade coho si vybavovala OCR u pediatricky. mozno nam to tu este niekto potvrdi alebo vyvrati, kto s tym ma skusenost...ideme na jesen na kontrolu, a uz urcite nechcem cerpat z dovolenky 😉

monicka123
12. jan 2016

žienky, ktoré ste boli a stravu ste si ohlásili. Ako ste sa stravovali cely pobyt? Mali ste jedlo z domu, alebo Vam stačilo zjesť to, čo dieťa nezjedlo. Pri dvoch deťoch som čítala, že stravu ani nepotrebuju. Je to tak?

sofinka12345
12. jan 2016

@rainbow16 ja som si tam vybavila PN/ku, mam pocit, ze nemaju moc skusenosti s vybavovanim PNiek a OCRiek, mne dokonca zakazali ist aj von z budovy, kedze som na PNke bola tam, celkovo som prisla o 3 dni dovolenky, kym mi tam tu PNku schvalila a vypisala doktorka na oddeleni. My sme sa s manzelom striedali 2x, kedze sme nemohli byt tak dlho prec z prace, bolo to zaujimave, to neustale pendlovanie. 😀

majolenka11
12. jan 2016

@rainbow16 ja by som si tiež radšej čerpala z dovolenky, len som nastupila do noveho zamestnania a nemám narok na žiadnu dovolenku zatiaľ

nika80
12. jan 2016

@monicka123 mne stačilo dojedat po dcere a ked sme išli na večeru, tak sme tam mali ešte nachystany chlieb s maslom, syrokremom alebo salámou a to bola tzv. druha večera. Úplne mi to stačilo, len dcéra bola na ger diéte a podla toho to jedlo tak aj chutilo. Ale dalo sa to vydržať.

simonka99
12. jan 2016

@nika80 takze ani teraz nebudes mat ty stravu? Ja moju tiez rusim - prosim ta,ake je vybavenie tych kuchyniek? Da sa tam co-to aj uvarit? A este otazka ohladom prania-ako to tam funguje? A da sa to tam potom v pohode susit? Moc dik za info 🙂 Ja idem autom,tak uz si asi zacnem pomaly robit zoznam,co tam vsetko nahadzem do kufra 😀

nika80
12. jan 2016

@simonka99 zatiaľ mám stravu nahlasenu, lebo dcéra začala viacej jesť a až keď tam uvidím, ze to nezje všetko, tak si ju odhlásim. V kuchynke sme mali základný riad, bola tam dvojplatnička, varna kanvica, mikrovlnka a samozrejme chladnička. Boli tam aj šálky, poháre a pribory. S pranim nemám skúsenosť, ja som si oprala na izbe a susila na radiatore, ale mali sme tam na oddelení susiak na prádlo.

monicka123
12. jan 2016

@nika80 DAKUJEM

daniela81
12. jan 2016

@simonka99 mne ta pani povedala, ze sa tam varit nemoze. Tak som si preto nevzala izbu s kuchynkou.

daniela81
12. jan 2016

@vmnrh v tej spolocnej kychynke si ho chodiš zohrievat? Alebo mas na izbe?

daniela81
12. jan 2016

@nika80 dakujem ti za info . Urcite tam zavolam, aby som vedela co a ako. ☺

zuzoka
14. jan 2016

ahoj, boli ste niekto s dieťaťom s atopickým ekzémom? dali sme žiadosť, čakáme na termín

vmnrh
15. jan 2016

@julli no nieje najlepšie no nám na treťom poschodí ide

vmnrh
15. jan 2016

@daniela81 som Ba 2a a mam vlastnú kuchyňu.

timuskin
17. jan 2016

ahojte, mamičky kt. ste boli na pobyte prosím vás koľko vás vyšiel pobyt???? pozerám ceny v cenníku ale tam je len A,B,C,D inak pozerám že je aj napr. C1,C2. ja by som bola zvedavá na C1,C2 poprípade D bez stravy

zuzoka
24. jan 2016

Pobyt schválený, 8.2. nastupujeme

nika80
24. jan 2016

@zuzoka aj my mame termín 8.2. 🙂