Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

anouchka
26. feb 2009

Alon,kde chodíte k alergológovi?

anouchka
27. feb 2009

Tak som sa tam dnes nedovolala.Skúsim v pondelok.

alon111
27. feb 2009

prepac ze az teraz mi chodime k marii duvhunovej ,namestie osloboditelov 68 ale mi sme sli cez plucnu babjakovu

anouchka
27. feb 2009

alon a to je v ktorom meste? Si spokojna?

alon111
27. feb 2009

ona je z michaloviec som z nou spokojna ,byvala detska doktorka malej odburala kompletne imunitu a ona ju dala do pol roka dokopy.je velmi mila a nik sa zatial na nu nestazoval

anouchka
27. feb 2009

Ja chodim do He.ale niesom veľmi spokojna.

alon111
27. feb 2009

mozem ti poslat na nu telef.cislo a skus jej zavolat ci k nej nemozes ist

anouchka
27. feb 2009

Ok.Uvidím čo zistia v Šrobárovom ústave.Teraz sú už deti asi mesiac zdravé,ale dcérka za posledné obdobie užila9 ATB za 4 mesiace. Už som bola zúfalá.

tritata
28. feb 2009

ja som tam mala syna 3ročneho a bol tam 1 mesiac, stale maval zapaly priedušie a pluc, stale bol v nemocnici a skoro každy mesiac mal atb, pomohlo mu to hlavne mu naordinovali spravnu liečbu čo sa tyka aj sirupov a fukov teraz ma už 7 rokov a sa drži dost dobre

cairka
1. mar 2009

tritata, tak to je super. dúfam, že sa aj my dočkáme podobného výsledku 😵

anouchka
2. mar 2009

Ahojte.Takže my ideme v polovici marce.Presný dátum mi dnes nevedela povedať.Cairka,spoznáme sa?

cairka
2. mar 2009

anouchka, no my ak budeme tie 3 týždne , tak budeme do 24.3. takže by ste mohli dovtedy dôjsť. ked budeš vedieť presný termín, tak mi prosím napíš do IP, ja sa pokúsim aspoň raz do týždňa dostať do nejakej netkaviarne. ale ak náhodou sa nedostanem, tak kombinácia black and white tam asi viac nebude, tak ma kľudne oslov 😉

anouchka
2. mar 2009

Cairka, ak dovtedy prídeme,určite ťa oslovím.Ja tam budem s dvoma deťmi.

anouchka
3. mar 2009

cairka,volala mi dnes pani že môžeme nastupiť teraz vo štvrtok 5.3. stretneme sa určite.

denisocka
7. mar 2009

baby,vy ste už tam a ja tu sama čakam,kedy pojdem.Dnes som odosielala žiadosť s prosbou o urychlene vybavenie a umiestnenie 😅

denisocka
13. mar 2009

halo,baby ............... tak ja nastupujem 24.3. kto sa pridá???budem v tom najlacnejšom za 190sk

sara2
13. mar 2009

Ahojte 😉
Prepáčte ,vstupujem vám do debatky.My ideme s malou do Lučivnej do kupeľov.Odporučili nám to kvôli cene.Budem platiť za seba 250 na deň a za Sáru doplácať 50 na deň.Vraveli mi,že v Šrobárovom sa platí 600 na deň.A tu čítam denisocka ,že ideš za 190...ako to je kočky?Môžte mi dať nejaké info?

sara2
13. mar 2009

aha ,už som kukla ten cenník....

denisocka
13. mar 2009

Mne volali ze do apartnanu za 690,ale odmietla som.aj 190/na 3 tyz.je dost,xixi

denisocka
13. mar 2009

Baby,co mi tam treba.radte

alon111
13. mar 2009

oblecenie,jedenie ti netreba a pokial nieco ti bude treba kupit tak priamo v budove je bufet kde vsetko maju okrem cigariet a alkoholu.pokial nieco ine budes potrebovat tam je zastavka autobusu ktory ide do stareho smokovca alebo nizsie asi kilometer su potraviny a taka mala kaviaren.ak mas este drobca maleho tak kociar oblecenie nemusi byt stale v pyzame klasicky v com je oblecena doma v tom moze byt aj na izbe.plavky aby si nezabudla aj pre seba aj pre drobca a hlavne kupacie ciapky.

denisocka
13. mar 2009

Jemine ciapky?a jemu odial kupim?

alon111
13. mar 2009

ty musis mat urcite a pre drobca ked nezozenies tak to tam nejako predychaju.ja som tam v bazene nebola pretoze infekcne malo zakaz vsade.ale urcite budu mat tam ciapky na pozicanie 😉

denisocka
13. mar 2009

a ako funguje ta kuchynka?akym štylom je stravovanie?beru ohlad na vek dieťaťa? a čo kupelna? a je tam práčka?

sylvia30
13. mar 2009

Práčka tam je, aj sušička 🙂 Ty si dáš len prášok a aviváž. Žehličku požičajú na recepcii. Jesť sme chodili do jedálne, boli tam detské stoličky, takže malá sedela s nami za stolom. 🙂 Kuchynka bola na oddelení, tam som mala v chladničke syry, jogurty, maslo, šunku a pod. Bola tam aj mikrovlnka a rýchlovarná kanvica. Doporučujem zobrať aj nejaké plastové taniere a poháre, my sme museli dokupovať, keď chceli deti jesť mimo stravy, nemali sme to na čo položiť 😝. My sme nemali izbu s kúpelňou, chodili sme do spoločnej (doporučujem zobrať župan), ale viem, že boli aj izby, kde bola kúpelňa. WC je na každej izbe.

denisocka
13. mar 2009

fakt je wecko na každej izbe? to som teda rada,aspon to . Pýtala som sa na postielky,tak vraj su tam manželske postele,ale že mi daju aj postielku ak chcem .

ludia,ja už mam stres,ja totiž aj ked ideme na 1den tak balim jak na 4dni 😒

ake potraviny mam vziať sebou? strava stači? či mam vziať ešte nejake kaše a čo ja viem čo,vyživy...

no a čo ma najviac zaujíma a z čoho mam strach-to budu každe jedno doobedie do maleho nejak šprtať, stake odbery a tak? ake vyšetrenia mam čakať? mylím nejake stresujuce?

no a termín vychadza že tam budeme aj na velku noc,čo by som nebola rada,tak hadam bude stačiť 2týždne a popýtam sa domov

sylvia30
13. mar 2009

My sme mali detskú postielku na izbe hneď, zdá sa mi, že bola na každej izbe.
Čo sa týka potravín, tak ja som brala mlieko, inst.kaše, výživy, piškóty a všeličo iné. Ale ja som išla s dvomi deťmi a starší mal vtedy 6,5 roka, takže tých potravín bolo dosť....
Vyšetrenia - najskôr asi 1-2 dni nič, potom sa to postupne začalo. Odbery, alergológia, kožné, spirometria vyš. na reflux,..... K tomu doobeda rehabilitácia, dychové cvičenia, výplachy nosa. Inhalácie doobeda aj poobede. Víkendy sa ťahali, nebolo nič.
Treba zobrať veľa hračiek a postupne vyberať.
Nedoporučujem chodiť do spoločnej herne, zdržiavať sa čo najviac vonku, počasie by už mohlo byť OK. Šrobárov ústav funguje aj ako spádová nemocnica, boli tam deti s črevnou chrípkou aj zápalom plúc. Malá tam chytila pneumokoka, pár dní sme si užili. A hlavne malá. Takže sa čo najmenej zdržiavať vo vnútri a nepožičiavať hračky (čo je teda dosť ťažké 😝 )
U takých malých detičiek neviem či robia vyšetrenie na reflux tou sondou, to bolo asi najnepríjemnejšie. Robili to našťastie len synovi, keďže dcérka bola len doprovod, ale schytala to tam riadne 😝 (3 dni v 40-tkach). Ostatné malý určite zvládne 😉 .

denisocka
13. mar 2009

mam chuť cuvnuť! gastro mame za sebou toho týždna,reflux nepotvrdili,takže snad to nebudu robiť zas? a tých chorob sa najviac bojim,uplne najviac

sylvia30
13. mar 2009

No neviem ti poradiť, my sme tam išli úplne zúfalí, synovi nezaberala liečba na astmu, mal záchvaty kašla, užíval spreje pre dospelých. Tam mu po kompletnej diagnostike zistili, že mu nič nie je !!!!!! a všetko bral zbytočne!!!!! Kašel bol psychosomatický. Takže v tomto smere veľká spokojnosť.
Čo sa týka dcéry, tá bola len ako doprovod a popri tom jej urobili aj základné vyšetrenia. Zistili oslabenú imunitu a k tomu ešte ten pneumokok.
Ak by som sa mala rozhodnúť ešte raz, išla by som znovu. Ale len takto na jar, keď sa dá byť veľa vonku.
Čo sa týka toho refluxu, zisťovali mu ho len sonom? Primárka mi tam hovorila, že to oni nepovažujú za relevantné. Zavádzajú do žalúdka (pažeráka 😝 ?) sondu a merajú epizódy počas dňa, či sa jedlo a tekutiny vracajú späť. Dieťa má ten prístroj 24-hodín, robí s ním všetko. Videla som tam aj 2-ročné deti s aparátmi na krku, ale tvoj syn je menší, takže neviem.....
V najhoršom sa vypýtaš po týždni domov, základné vyšetrenia by už vtedy mali byť hotové....

denisocka
13. mar 2009

no tak toto asi neprežijem a na 100% by to vytrhol aj z črevoch,už začínam mať obavy-že najprv chyti dajaku pliegu a potom ho budu "mučiť"