Šrobárov ústav v Tatrách. Skúsenosti?

dorotaw
18. júl 2008

Srobarov Ustav detskej tuberkulozy a respiracnych chorob v Tatrach
Mate niektora skusenosti z tohto zariadenia pre deti v Tatrach?

dievcatka81
27. feb 2015

@tupinka ja som živnostníčka takže ani jedno ani druhé 🙂

tupinka
27. feb 2015

aha,tak vdaka a co ine mamicky , ktore tam boli vtedy ked ty, nevies nahodou 🙂

4481
2. mar 2015

@dievcatka81 ahoj.ako sa mate.nam sa termin odchodu do ustavu krati.17.3. by mal maly uz nastupit a nevies kedy by mi mali volat.ci uz mi nebudu volat.papier som im hned poslala.

dievcatka81
3. mar 2015

@4481 ahoj, no tak keď si už poslala tak už nie, len čakát do 17 teho a ísť na príjem. Tak držím palce aby to bolo dobré 👍

dievcatka81
3. mar 2015

@tupinka hmmm, tak keď si dobre pamätám, jedna mamička bola na MD, tri na živnosť, ale jedna asi na OCR, ďalšia mala dovolenku a jedna sa tam striedala s manželom alebo s mamou cez víkend

tupinka
3. mar 2015

@dievcatka81 dakujem nieco hadam vymyslim, ked nie pojdem na dovolenku, co uz

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4481
3. mar 2015

@alenkaorava ahoj.my sme uz pozvanku dostali na 17.3.pisu tam ze to bude 14 az 21 dni.tak nevim kolko tam ti moji chlapy budu.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
4481
4. mar 2015

@alenkaorava ahoj.ani sama neviem co vsetko tam treba zbalit.pocasie je raz take raz onake.malemu nabalim asi toto-2 vetrovky,2 oteplovaky.tenke aj hrube teplacky.pancuchy,tielka,natelniky,papucky,botasky,pyzamka,kozmetiku,tensie aj hrubsie ciapky a dalej neviem.ak som na nieco zabudla tak mi zienky prosim vas poradte na co nemam zabudnut.a este sa chcem spytat ci maly musi byt celkom zdravy.tak zatial dakujem.pa.

zsuzsula
4. mar 2015

alenkaorava@ máte neaké konkrétne otázky?Kontakt som poslala v správe.Rada napísem ked máte otázky.My sme boli na 1A oddelení a aj tento rok tam pojdeme.

lucy56
4. mar 2015

baby aj mna by zaujimalo ci musi byt maly uplne zdravy, kedze termin mame 26.3. a akurat je doma zas zo skolky zo zapalom mandli, nosohltana priedusiek tak dufam pevne ze sa nam ho podari dovtedy udrzat zdraveho, najhorsie je ze teraz som s nim doma ale akonahle nastupi do skolky vydrzi tam tyzden a je chory opat, niekto tam musi byt riadny prenasac a nosia nam tam matky nonstop kaslajuce deti a nik s nimi nie je doma,neviete teda niektora ci musi byt uplne zdravy pri prijme

veqa
4. mar 2015

@lucy56 🙂 ak bude chory zavolaj si tam,ale prijmali aj chore deti,ked sme tam boli my,aj s teplotami ...predsa je to nemocnica
@4481

lucy56
5. mar 2015

@veqa hej lebo mne moja doktorka tvrdila ze by nemal byt chory, no dufm ze nebude a ked ano urcite si tam zavolam,je asi ale fakt ze chorym detom potom nemozu robit vsetky diagnosticke testy ani sa im venovat s procedurami ako zdravym

salije
5. mar 2015

Dobry den, my nastupujeme 7.4. na 1A kat.D, s dvomi dcerami 3 a 7 rocnymi, uz po druhy krat, prvykrat sme boli jun minuly rok... skym sa stretneme??

veqa
5. mar 2015

@lucy56 normálne tam boli deti s teplotami a kaslom...teda nastúpili tam takí,vsak ked ideš na 14-21 dni tak to preliecia a urobia testy...vsak uvidíš ale ako vravím,pre istotu si tam potom zavolaj

mirkaphtc
5. mar 2015

ahojte, nemozem sa dostat k cenniku Srobarv ustav . Idem tam so 4 rocnym chlapcekom. Chcela by som vediet aka je cena ubytovania a stravy na den...diky moc

mirkaphtc
6. mar 2015

Dakujem 😉

jajabajaja
9. mar 2015

@salije ahoj, mozes mi prosim povedat, ake to je na 1AD? pani ked mi volala, moc som sa nesustredila a hned som si pytala najlacnejsie ubytovanie. ale teraz vaham, ci to nezmenit? to 16 a 18 eurove ubytovanie neprichadza do uvahy ale zaujimalo by ma porovnanie s tym, za ktore sa platia 4 eura na noc.
maly dost tazko zaspava, v noci sa casto budi a pyta si cajik...
poradis mi prosim?

jajabajaja
9. mar 2015

kocky, ktore ste tam uz boli, od kolkych rokov beru do skolky? maly bude mat v juni 3roky, nastupujeme v maji

jajabajaja
9. mar 2015

@zsuzsula poprosim kontakt na to dobre ubytko v blizkosti. manzel by hccel za nami chodit cez vikendy 🙂

salije
9. mar 2015

@jajabajaja Ahoj.... Ja sa vobec nestazujem na kategoriu D, tiez som si nemohla dovolit ist na tie A a B, ale zvazovala som to C, teda to co sa plati 4e na noc, no citala som ze rozdiel ozaj iba v posteliach na Dcku su nemocnicnee.. Bola som za kamoskou na tej 4 eurovej izbe bolo to tam celkom utulne pekne, no velky rozdiel som v tom nevidela... Ideme teraz druhy krat a automaticky som si pytala kat D.. Ked je oddelenie plne je jedno kde si bude tam vzdy hurhaj lebo malicke deti chodia skor a vecsie deti neskor spat, ale vzdy sme sa dohodli, aj moja mala spala, ked vsetci este pri televizori a decka behali a cez denny spanok ani nevravim... No nemozem sa stazovat, sestricky mile, samozrejme ze sa nasla aj menej mila, ale to asi vsade, rehabilitacne parada, strava obcas super obcas menej... Celkovo sa to da zmaknut, aj ked je to na velmi dlho... Bola som tri tyzdne ale tiez neviem vsetko, ale ak sa chces cokolvek opytat a budem vediet odpovedat, nech sa paci 😉 My ideme uz len na kontrolu a na ph metriu s mensou, lebo jej zistili reflux sonom, tak teraz bude ph metria a uz mam mindraky, ale aj ked je to kontrola koli poistovni treba byt dva tyzdne.. Zatial aspon takato odpoved... 🙂

salije
9. mar 2015

@jajabajaja a inak da sa ubytovat aj priamo v ustave, aspon to tak bolo, znamej manzel byval nad jedalnou, cize maly bol stale snim, len ci si to treba rezervovat alebo ako nato neviem..

jajabajaja
9. mar 2015

@salije dakujem za informacie, velmi sa hodili.
- je pravda ze na niektorych D izbach je umyvadlo? celkom by som ho ocenila, ze ci tam zavolat a skusit rezervovat...
- stacila vam strava alebo ste sa chodilu najest niekedy aj pomimo?
- podla toho, co som sa tu docitala o ph metrii neviem ci s nou suhlasit...skusit sa radsej pozhanat po este doma po sone?
malemu len ked beru krv reve jak lev a musime ho drzat tri, ja na nom doslova lezim, dve sestricky pridrzaju a doktorka berie krv...no hroza. ma silu a hrozne sa brani, neviem si predstavit nejaku hadicku...aj ked mu davame kvapky do nosa, musime to robit vzdy nasilu a dvaja.....strasne cikrusy.
- spolocne zachody su ake?z toho mam este trochu obavy...
- su tam nejake hracky. a pobliz atrakcie?
- aka je dostupnost vyletov? medzi vizitou a obedom sa mi zda dost malo volneho casu na aktivity vonku. drobec doma vstava uz medzi 5-tou a 6-tou rano a doobedu chodime von, lebo popoludnajsi spanok dost rozbija druhu cast dna. aj ked v cudzom prostredi ktovie 🙂
To som ale zvedava, ze 🙂)

salije
9. mar 2015

@jajabajaja nam gastrologicka povedala, ze sono nieje presne, uplne rozhodujuce a vlastne to potvrdi ci vyvrati ph metria, ja stym budem suhlasit uz len s dovodu, ze chcem vediet nacom sme... Ano nie na vsetkych izbach D je umyvadlo, na nasej nebolo a veru mi chybalo, ale dalo sa, aj tak sa chodilo hore dole... Zachody tak to je kapitola sama o sebe, tiez som mala paniku stoho, strasia dcera si nikde nesadne len doma a u rodiny tak je naucena, no aj ked ju mam maximalne hanblivu, tam sa otukala a uz si chodila sama a aj na wc, stale to umyvaju vzdy boli ciste, len uz ked pani odide domov do druheho dna nooo na sojaka 🙂 ale fakt pohoda... na oddeleni dokopy nic nieje par plysakou hnusnych ale nic moc, polamane ceruzky, ale tak my sme mali vse zo sebou, akorat som zabudla struhatko to sme kupili aj papiere... Je uplne dole herna, celkom pekna, trochu chladnejsie ale smyklavka tam bola domcek skakacie lopty motorky odrazadla... A vonku je obrovske ihrisko no ked je zima nic sneho, ale vy majovy uz vyuzijete myslim, dcera si tam na zabradli vytrhla kus koze to drevo uz stare ale aj tak nahodou parada.. Veru vraj tam ten vzduch robi s detmi zazraky co sa spanku tyka, uvidite.. Ale do obeda veru, ani neni moznost ist von, ranajky pride povedat kto ma ake proceduri ci vysetrenia ci aj vizita, veru sme chodili von poobede..a ja som velky jedak, decka prve tri dni ani nechceli jest, potom ako co, ale moc tomu nedaju, zato ja som zjedla vzdy a aj ked je to vraj zakazane aj po deckach som jedla, teraz si chcem stravu odhlasit, po par dnoch, ked budem vidiet ze malo jedia...v jedalni niesu moc mile tie panie, vecne namosurene a treba dodrziavat cas prichodu, ale my sme vepa krat koli jednemu jogurtu nesli s vyletu, vratili sme sa aj po siestej a mali sme na izbe nieco, normalne si netreba nic kupovat, ale my sme si chodili dole do vedlajsej dediny kupit do potravin nieco ako nanuk sladkost dzus a tak, cepkom sme minuli dost penazi, vikendy sa nerobi nic len po vyletoch sa chodi, a na vlacik si nasadnete hned vedla ustavu...tiez sa bojim tej ph metrie, my lieky a vysetrenia celkom o.k. Ale hento mat 24 hodin nebude sranda nasa je nervacka bude zurit a sa bojim ze strhne... V okolo arealu sa pohybuje mnozstvo ciganov, maju mat na ustach ruska vraj podozrenia na feburkulozu, su hlucny posedavaju po lavickach a papierkov ostava po nich, ale nasim som zakazala sa okolo nich motat.... Mali sme aj kocar zo sebou starsia kolobezku.... My ideme teraz v aprili a vobec neviem co zbalit na oblecko, asi tam bude este riadne kosa... Inak si treba vziat plavky, chodili sme dvakrat do tyzdna do bazena, je tam pracovna ale ja som len plavky v rukach oprala.. Nozik som si zabudla ten som si niekde kupila, ovocie krajat... Uz ma nic nenapada 😉

jajabajaja
10. mar 2015

@salije wau, tomu hovorim odpoved 🙂. normalne sa zacinam tesit. az na tych ciganov....manzel to vcera googlil a hovori mi:" ved pri tom ustave je "ghettto""....myslela som, ze sranduje. vadia mi len ich choroby, my chceme byt co najviac vonku, to by bola komplikacia -maly je veeelmi druzny 🙂. a hyperaktivny, neposedi ani chvilu, furt lieta hore dole a splha sa kde moze. a ked nema kde, splha sa po mne a lieta po chodbe... 🙂
velki jedaci sme obaja, xixi. dufam, ze ten jogurt nebola vecera ale len olovrant 🙂
herna, ihrisko, vlacik, to je vyborne!
velmi pekne dakujem za tvoje dojmy. teraz viem, ze mam zbalit za tasku hraciek 🙂 a nieco zabavne do vody.a aj ked uz chodi na zachod, vezmem aj nocnik radsej.
tak teda vysetrenia vsetky co poradia absolvujeme aj my 🙂 tiez chcem vediet na com sme.
kavicku robia niekde v bufete?alebo si zobrat na izbu cestovnu rychlovarnu a 3v1? 🙂