Sťahovací pás po pôrode

nini1010
6. jún 2013

Ahojte,rada by som sa opýtala aké máte skúsenosti so stahovacim pásom?
Či podľa vašich skúseností funguje,či ho idete používať?
Ďakujem za odpovede🙂

stanislavao
6. jún 2013

@nini1010 ked vidim niektore zeny, ze po porode maju brucho, ako by isli rodit, tak je to hrozne. nie kazda porodnica dava injekcie na stahovanie maternice a vrecka na zmensovanie brucha. cize nieco, co pomoze maternici sa stiahnut je super. mozno aj ten pas. hned po porode si davajte nieco "tazsie" na brucho, aby ste neboli po porode, ako v 8 mesiaci. v TO sa to riesi bezne, ale niekde {napr.BA Antolska} viem, ze nie.

cicamica1980
6. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja som rodila na kramaroch a neviem o tom, ze by mi dali nieco na stiahnutie maternice. den po porode som bola ako v 7 mesiaci. urcite by som sa do pasu nenarvala. ale kazdym dnom sa mi maternica stahovala. ked som sla z porodnice po 5 dnoch, bola som ako v 4 mesiaci. po 3-4tyzdnoch od porodu sa mi uz brucho nezmnsovalo = zrejme maternica uz bola stiahnuta a ostalo iba sadlo🙂 takze za mna pas netreba. mozno ak by si rodila cisarskym, tak to je ina rec...

misel711
6. jún 2013

@stanislavao
@cicamica1980 ja teda este neviem ci ano alebo nie, ale kamoska pouzivala ten pas, a rychlo jej splaslo brucho, ale tiez sa jej spravilo strasne vela strii, prave tym ze tak rychlo to brucho splaslo... tak som na vazkach... ved ked nam to brucho raste 9mesiacov, preco chceme za tyzden vyzerat ako predtym? neviem no..

sense
6. jún 2013

ja som porodny pas nemala, a brucho mi splaslo aj tak rychlo, ostali mi na pamiatku dve strie a to som sa pocas tehu vytesovala ze nic....ale tiez som videla zeny v nemocnici co som si myslela ze ich to este len caka a su na rizikovom, a oni uz boli po porode,takze je to rozne, a kazda zena je ina....

erienka
6. jún 2013

ja som po cisarskom 3 dni - mam si taky stahovaci pas kupit? Brucho mam zatial dost velke

cicamica1980
6. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ja som ten stahivaci pas po cisarskom myslela tak, ze ti to spevni tie stehy a bude boliet menej. nie koli zmenseniu maternice. maternica sa urcite skor ci neskor zvonoe sama - na to pas netreba - podla mna @erienka

stanislavao
6. jún 2013

@misel711 strie sa jej rucite nenarobili tym, ze pouzivala stahovaci pas. strie sa jej narobili este predtym, ked sa jej koza roztahovala. nemusite byt tyzden po porode, ako predtym a ani nebudete, ale pomoct maternici sa stiahnut je spravne.

misel711
6. jún 2013

@stanislavao dr jej povedala ze strie sa jej urobili ze rychlo schudla.. (vdaka pasu sa nechudne myslim) a to je pravda, strie sa nerobia len pri velkom priberani, ale aj pri rychlom chudnuti.. ze netreba zabudnut na hydrataciu aj potom..

sorciera24
6. jún 2013

ja som si stahovaci pas kupila pred porodom (mama aj v rodine mi ho odpoerucili...)......a viete na co mi bol? 😀 brucho ziadne som uz nemala 2 dni po porode (odchadzala som s povodnou vahou dokonca) a ziadnu injekciu na stahovanie som nedostala..... 😕 cize som ho vobec nepouzila.....na...

lelakiller
6. jún 2013

@sorciera24 a ,koľko si počas tehotenstva pribrala? Tak by som aj ja rada odišla z nemocnice,bez strií a s pôvodnou predpôrodnou váhou 🙂

sorciera24
6. jún 2013
lelakiller
14. jún 2013

@sorciera24 umm,mňa to čaká o dva týždne,pribrala som síce 14kg,ale nevidiet to až tak,tak potom napíšem 😖

ataz
21. jún 2013

dávala som si pás aj v nemocnici. cca na 4 deň, spevnilo, menej bolelo, ale len chvílu..potom ma jazva začala dosť páliť ( kedže to pod pásom nedýcha) Teraz som 3týždne po pôrode a je to to isté, chvílu pohoda a potom ma to zas páli ☹

evkafi
14. aug 2013

aky stahovaci pas je najlepsi? resp dobry? dakujem

maminab
19. aug 2013

ja som si ho kúpila. Pri prvom pôrode som ho nemala a niečo také mi chýbalo....uvidíme, či ho teraz využijem!!! 🙂

majamat
18. sep 2013

stahujuci pas po porode mozno nie je na skodu, len je dost tazke odhadnut velkost, kedze nie kazda mame povodnu hmotnost po porode. ak vidite zenu, niekolko mesiacov po porode a ma velke brucho, nie je to tym, ze jej nedavali v porodke injekcie, alebo, ze nenosila stahujuci pas a pod, ale ma pravdepodobne diagnozu - diastaza brusnych svalov, cize rozostupenie brusnych svalov. hoci sa o tom moc nehovori a ani kazdy lekar o tom nevie, je to pomerne cast a zial, da sa to odstranit len operaciou.

ja149
21. sep 2013

mne to pomohlo

magdalienkalienka
19. apr 2014

sťahovací pás sa zrejme zíde, ja som si ho kúpila až po 2 mesiacoch a zrejme som ho už nepotrebovala, 10 dní po pôrode som už vyzerala veľmi dobre nosila som o číslo väčšiu konfekčnú veľkosť, k pôvodnej konfekčnej veľkosti som sa však vrátila až po roku

eryykah
19. apr 2014

tiez mam v plane kupit belly bandit, akurat vaham nad velkostou 😖

monca1982
9. júl 2014

Ja som tento rok rodila na Antolskej sekciou. Dostala som oxitocín na sťahovanie maternice a hneď po pôrode závažie na brucho. Keďže plne kojím, s váhou som sa veľmi rýchlo dostala do pôvodného stavu, ale brucho mi ostalo, asi ako vo 4. mesiaci.

Teraz po dvoch mesiacoch som si kúpila sťahovací pás a začínam cvičiť brušné svaly, tak uvidím, či mi pomôže. Už po dni nosenia sa mi vyrovnala "podbrušina", či ako to nazvať. Taký ten opuch nad jazvou. Keď mám pás, cítim lepšiu oporu chrbta. Ale teraz v lete je v ňom dosť teplo. 😒

majamajova
22. apr 2015

kamoska ma diastazu a zacala ho nosit az dva roky po porode..zatial si chvali, citi sa v nom dobre. ja cakam druhe a tiez som si ho kupila, chcem vyskusat. ma sa vraj kupovat pas vo velkosti aku ste mali pred otehotnenim.. pri prvom dietati som mala stastie a brucho som mala hned pekne, dokonca som schudla este viac ako pred otehotnenim. no podla mna to bolo najma vdaka kojeniu a plavaniu uz cca od dvoch mesiacov po porode.. toto je ten pas: http://www.medmedical.sk/poporodne-pomocky/popo...
a samozrejme s pasom treba aj cvicit je to tam napisane. ale funguje aj ako stahovacie nohavicky pod saty 🙂

pipka
24. apr 2015

vrele odporucam 😉 je to super vecicka na stiahnutie bruska 😉 a nielen po porode 😉
http://spodne-pradlo.eu/damsky-stahovaci-pas-na...

danielita18
24. apr 2015

všetko záleží od toho akú máš pokožku,či si mala brucho aj pred tým,ja som chudá nikde nič ale bruško mi vždy vytrčalo,mám to rodové a v tehotenstve som mala riadne brucho a po porode po sekcií mi davali aj zátaz na brucho aj injekcie na stiahnutie maternice a aj tak mi zostalo a brucho a aj pás som nosila,aj cvičím ale už to nie len bruško ale keby necvičím tak je to horšie a aj svaly strašne ochabnuté a pravdepodobne mám tiež diastazu ale neriešim to ale snaím sa cvičit,musím lebo mám problemy s chrbticou ale zapajam aj iné cviky, a ked som začala cvičit určite mi to pomohlo hlavne na brušné svalstvo ktoré som mala hrozne ochabnuté,normalne som padala ked som si išla lahnut zo sedu,vobec som sa nudržala

majamajova
14. júl 2015

odporucam tento pas
http://www.medmedical.sk/poporodne-pomocky/popo...
kamoske pomohol a mne dufam pomoze. rodim o chvilu, dam vediet

libelle
14. júl 2015

@nini1010 ja urcite odporucam,ja som nad pasom rozmyslala pred porodom,ale nekupila a hned den po porode som posielala,aby mi ho isli kupit,jednak povolene vazivo-mna ako keby tahalo a bolo to neprijemne, potom predides vytvoreniu strii pri natahovani ochabnutej koze, narvala som sa do S-ka a mala som to na sebe prakticky neustale,ked som odchadzala z nemocnice,tak som nemala skoro zadne brucho iba troska slaninky 😀 potom som ho nosila este asi mesiac doma. A inak vtedy neboli nejake specialne pasy a ja som si kupila taky pas na krize v Albi 😉

libelle
14. júl 2015
adush123
14. júl 2015

Ahojte. Ja mam presne ten pas co spominaju baby ten s takymi akoby ciarkami. Som 2xtehu tak ho vyuzihem potom. Po 1.tehu som mala dlho velike brucho kedze mam i herniu i diastazu. Velky problem mat ploche brusko.

nini1010
autor
14. júl 2015

@libelle dakujem ale dva roky po porode som vo velkosti 36 a po brusku ani stopy 🙂 verim ze pomahaju,ale ja som nepouzivala verim ze je to do velkej miery otazka genetiky.

majusska88
24. feb 2018

@monca1982 dobry den, a ked teraz spatne na to pozriete, pomohol vam ten pas? Dom v tej istej situacii ako vy - po sekcii, 2 mesiace, bez pasu zatial. Dakujem.

danielita18
24. feb 2018

Ja by som po sekcii pas urcite nenosila,to si skor mozes ublizit ako pomoct,ty by si tym stiahla svaly a potom by ti zostali uplne ochabnute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre