Sťahovanie celej rodiny do Ameriky

arusska
20. feb 2015

Ahojte, mate niekto skúsenosť s vysťahovaním sa za prácou (s celou rodinou) do USA? Potrebovala by som vedieť čo všetko s tým súvisí. Máme dve deti, jedno tento rok konci druhy ročník ZŠ a druhe je ešte škôlkar. Ako funguje školský systém, zdravotníctvo, dane a poplatky, na čo všetko si dať pozor a čoho všetkého sa vyvarovať... Ďakujem za cenné rady....

kattrin5
20. feb 2015

Ja zijem v New Yorku ale prisla som sem sama, ono ak ma manzel dobru pracu (myslim zarobk minimalne 1000$/tyzdenne) tak by ste mali prezit, tiez vsetko zalezi na tom aky standard hladate
Napriklad Ja zijem..prijem pisat nebudem ale vydavky mam cca 2000$ mesacne
To je 1100$ rent za 1 izbovy byt
80 tyZdenne ma vyjde strava
240$ mesacne poistka na mna
800$ mesacne dcerkina skolka a to chodi len part time(3dni v tyZdni)
120$ mesacne Elektrina a gas
70 $ mesacne telefon
A nemam auto to by bolo min dalsich 500$ mesacne na leasing

tova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
arusska
autor
21. feb 2015

Dakujem, u nas manzel dostal velmi dobru pracu v Luisiane takze and tym velmi rozmyslame, ale celu rodinu nechat tu na min 5-10 rokov, no neviem. Velmi zvazujeme.... ale pomohli ste mi aspon nejaky prehlad ziskat.

tova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januska555
22. jan 2016

@tova ahoj viem ze je to uz rok stara tema ale vidim ze si zbehla. Mozem ti napisat spravu?

tova
23. jan 2016

napis

monika15
23. jan 2016

@arusska
ked manzel dostal velmi dobru pracu a vas uzivi tak chodte do toho ak nie tak ani nerozmyslaj :(
ja som sice v kanade ale je to skoro podobne.
mas 2 deti skolka na ne cez 1000$ najom cez 1000$ auta poistka 700$ minimalne
zdravotna poistka ?? v tom nemam prehlad v usa... a kde je jedlo a este co budete potrebovat.....
zvazte ze ci sa to oplati.
ked zarobi fakt ze vam bude dobre a nebudu vam chybat peniazky tak sa balte 🙂)
ak nie tak sorry radsej nie...

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuli80
31. jan 2021

@arusska viem ze tento post je uz 6 rokov dozadu, ale chcem sa pytat ci ste sa prestahovali alebo nie? My sme sa prave prestahovali naspat na Svk, a po 3 mesiacoch zvazujeme ist naspat, aj z 2 rocnou dcerkou. Btw, ja som tam zila poslednych 17 rokov a prestahovali sme sa IBA koli rodine.

kattrin5
31. jan 2021

@zuzuli80 Ahoj, ak mozem odpoviem. Mam zopar kamaratiek, ktore sa aj s rodinami odstahovali naspat na SR/CR. Jedna kamaratka chce urcite ostat, nasla velmi dobru pracu( Veduca nejakeho oddelenia v Tesle) a nakolko ona ma dobru pracu, jej muz je doma s detmi( maju 2 deti) tuna boli tak, ze ona mala ok pracu a muz v lete na construction a v zime bez roboty( deti cele dni v skolke) Takze pre nich je to na SR asi lepsie. Potom mam 2 kamosky, ktore odisli koly pandemii zaciatok roka a jedna uz je naspat( vraj je to na SR katastrofa) a druha po asi 4 mesiacoch tiez uz planuje navrat, obe maju deti, a obe tu mali relative slusnu pracu. Ono ked si raz clovek zvykne na nejaky lifestyle, je tazko to opat menit. Ja osobne si neviem ani len predstavit zit na SR, a za rodinou sa vzdy da, bud my alebo oni. Vies, tiez zalezi na praci, aku tu mate, zivotny standard a pod. Tiez poznam kopec slovakov co sa vratili, lebo tu robili bud cleaning alebo construction, zarobili, nasporili a sli domov. Sami si musite zhodnotit pre a proti a rozhodnut sa.

zuzuli80
1. feb 2021

@kattrin5 Ahoj!
No tak ste sa predsa prestahovali do USA? Super! No vlastne chcem upresnit, my ideme urcite naspat do USA, ja tam mam aj pracu ktoru milujem a tu na Svk nie je moja praca vobec spravodlivo ocenena. Mne to pripada ze na Svk vacsina robi iba to co najviac zaraba (cize asi iba bankovnictvo a manazment a ekononika) aj ked to vobec nemaju radi. Zatial som stretla velmi malo ludi ktori by vykonavali svoju pracu s radostou. No ale to je ina tema. Este ale neviem ako dlho vydrzime na Svk, viac ako par rokov asi nie😉
A v ktorom state ste nakoniec zakotvili? Snazim sa zistit v ktorom state sa nam Slovakom najviac paci. Ja mam kamaratov NYC, New Jersey, Texas a Hawaii.

monika15
1. feb 2021

@zuzuli80 mozem sa spytat ze co robis ? Ze na sk neni odmenena ak to neni tajomstvo 🙂?

zuzuli80
2. feb 2021

@monika15 Zdravotnicky Laboratorny Technolog (Medical Laboratory Technologist)

monika15
3. feb 2021

@zuzuli80 ked ti uznali skolu tak to super 🙂

tin_ka_ke
10. apr 2021

@zuzuli80 ahoj, môžem ti napísať správu prosím? Tiež zvažujeme sťahovanie ako jednu z krajných možností... môj muž si to predstavuje jednoducho a ja mám väčšie obavy

zuzuli80
12. apr 2021

@tin_ka_ke jasne. Ak chces kludne napis sem alebo na moj mail, poradim s cim sa da: zprcikova@yahoo.com

adriana66
16. feb 2024

@arusska dobry den, zaujimalo by ma ako ste sa naloniec rozhodla s tym stahovanim do USA, riesim momentalne rovnaku dilemu 🤷‍♀️

zuzuli80
19. feb 2024

@adriana66 Ahoj, uz sme naspat v USA asi rok 😊 a sme radi ze sme spat v USA, aj ked rodina nam velmi chyba. Budeme musiet castejsie na navstevu.