Sťahujeme sa do cudziny

etuska
8. feb 2008

Sú tu nejaké slovenské rodinky,ktoré premýšlajú nad stahovanim sa do cudziny/aspon na pár rôčkov?/

rybecka
8. feb 2008

ahoj etuska,
no my sa budeme asi stahovat toho roku na par rockov preco sa pytas aj vy nad tym rozmyslate? My asi do Anglicka ale je tam to stale ale nevieme sa rozhodnut je to iste tak na 80 percent.a to je dost ja mam strach takze vymyslam ako dalej aby som tam nemusela.

etuska
autor
9. feb 2008

Rybecka-my nad tým uvažujeme uz asi rok a pol,lenze manzel konci teraz VS,tak preto sme cakali.Aj u nas tak 80% a ja tam naopak chcem ist veeelmi,najma kvoli English 🙂 My este nevieme IRL-U.K????-ale uz davno pozerame na nete vhodnu robotku 🙂
Ktovie,mozno zakotvime na tom istom mieste 🙂

bybi
9. feb 2008

My uz sme v cudzine prestahovani 😀 A ked pridete do sloveniek v zahranici, je tam viac kociek, co su s rodinkami v zahranici 😉

klbikes
9. feb 2008

Ahojte 🙂 dobre ranko 😉
Mam brata v IRL.....robotu ma, vsetko v poriadku.......ale 😒
Je tam uz vela rumunov, ktori robia za polovicnu cenu.....pre nich aj tak kopec penazi.....
Hovoril mi, ze pre chlapa, aj ked nevie po anglicky sa robota najde....zeny su na tom horsie......
Pekny den vam prajem 😵

bihan
9. feb 2008

Nielen Rumunov, ale ja Poliakov, Čechov, Slovákov... Či už v Írsku alebo UK... národnostné komunity zo strednej Európy sú také silné, že pomaly už netreba ani vedieť po anglicky... Ja som sa síce za hranice presťahovala, ale bolo to za MM.

klbikes
9. feb 2008

Mas pravdu 🙂
Ked som bola za bratom, mala som pocit, ze som v Polsku 😉 uz len trhy mi chybali 🙂 🙂
Bankomaty boli po anglicky a po polsky 😀

yonanevi
9. feb 2008

to vsade je tak ze je vela poliakov , rusom, ja som v nemecku a tu je prevaha turkov 😉 ja keby som si uz mala vybrat asi by som nesla nikam jedine ze by som mala vsetko na milion %vybavene ale drzim palceky zalezi od stastia, a poviem pravdu co tak pozorujem v okoli mojom tu sa viacej dari ludom ktory nemaju vysoke skoly , ako mi co mame ☹

etuska
autor
9. feb 2008

Mozno su tito ludia viac praktickejsi 🙂 -zalezi aj od stastia.Ja sa zmeny nebojim.Obaja s manzelom vieme perfektne anglicky a aj pracovných ponuk sme nasli na nete dost.Uvidime aka bude realita.uvidi sa po pohovoroch 🙂

klbikes
9. feb 2008

Drzim palce Etuska 😉
Nech sa dari 😵

etuska
autor
9. feb 2008

vdaka 🙂
Rybecka-kam sa chystate?

julia225
10. feb 2008

ja by som sa stahovala hned a to do UK len by som musela zas nabrat odvahu, kedze som sama s dietatom a niesom anglicanka, je to dost postarat sa v cudzine sama o dieta s jednym prijmom... 😒
ale ako rodina tam mate mnoho benefitov na decka, nezabudnite si dat rodne listy deti prelozit a overit notarom... 😉

rybecka
11. feb 2008

julia225,
diky za tip na to by som fakt zabudla.
etuska,
my sme uz boli s manzelom v UK v Manchestri je tam aj moj svagor vlastne my sme ho tam dostali tak na zaciatok by sme isli tam lebo tam to uz mame zchodene a pozname to mesto celkom dobre vieme kde su urady a mame tam aj nejakych znamych ale je to skarede mesto nepaci sa mi tam sla by som radsej na juh Anglicka kde je krajsie a niekde do maleho mestecka lebo tie velke su horor aspon pre mna.
tak najprv tam vyslem asi muza nech zozenie nejake pekne byvanie pracu a tak my za nim pojdeme.
A stymi poliakmi tak to je pravda su vsade a hrozne vela ale mam aj medzi nimi kamosov. nevadia mi radsej by somdala maleho do polskej skolky ako do anglickej deti anglicke su samy maly grazlikovia cest vynimkam. 🤐

etuska
autor
12. feb 2008

Rybecka-ja som v Manchestri zila pol roka 😀 😀 😀 ,tiez tam mám pár známych,konkretne som bývala v Stockporte,tam je ovela krajsie ako v Manchestri a nie je to od Manch. daleko. Je tam celkom pekne a najma ticho-aspon tam kde som bývala a aj detské ihriská,parky boli fajn 🙂
No ja by som malú dala určite len do angl. škôlky.Hned by sa na nu Aj nalepila.Doma sa aj snažím na nu "speakovat",ale ona nechce,tak aspon pozerame rozpravky po anglicky.Kedy sa chystate prec?Manzel uz má niečo vybavené???

emogeon
12. feb 2008

etuska este pred nedavnom sme sa skoro uz stahovali, manzel dostal nejake ponuky z UK ale dosla asi najlepsia ponuka zo slovenska tak ostavame tu...
ale ja osobne by som isla do UK hoci aj dnes 🙂

ale v kazdom pripade vela stastia nech zakotvite kdekolvek 😉

rybecka
12. feb 2008

etuska no to je nahoda nie?
ja som byvala v Salforde.a tam tie decka bolli hrozne a aj okolie nic moc vela kriminality
manzel pojde asi k bratovi mozno do hotela na recepcneho ak to bude mozne.
a vy kam sa chystate tiez manchester mate tam uz nieco to by bolo fajn. chcete ist toho roku?

rybecka
14. feb 2008

uz sa nikto nestahuje do cudziny len mi dve? 😉

etuska
autor
9. mar 2008

Rybecka-asi su uz vsetky maminy odstahovane 🙂 Co mate nove?

etuska
autor
24. jún 2008

ahojte,stahuje sa este niekto z vas v lete do cudziny???? 😕

daniela1983
25. jún 2008

ja, ale len tu za kopec do CR
😉

smatulka
25. jún 2008

ja by som chcela ist do usa, ale to je trochu zlozitejsieako uk, takze zatial neviem, okrem toho nemam podporu v partnerovi ☹

mywiel
25. jún 2008

Brat zil 4 roky v UK a je zijem 13 rokov vo Svajciarsku, nestazujem si len rodina trosku chyba. 😒

adikasb
25. jún 2008

Tak my chodievame len vzdy na take mesiace v roku do Svajciarska, vtedy tam mame stalu sezonnu pracu, zvysok roka sme doma na Slovensku, ale je to naaadherna krajina, a keby sme mali pracu na cely rok tak by sme asi ostali aj dlhodobo, aj ked neviem ci natrvalo, nakolko tu na Slovensku mame uz domcek a iste zazemie a rodinu... No na par rokov by sme isli urcite 🙂 Uvidime co este zivot prinesie.

adikasb
25. jún 2008

Malo tam byt na take 2 mesiace 😉 A velmi rada by som isla na dlhsie aj kvoli malej, aby sa naucila dobre nemecky, kedze teraz je v dobrom veku a urcite by sa to rychle naucila. Mozno sa nieco nauci aj za tie 2 mesiace, uvdime, v septembri odchadzame, a v novebri prideme spat, a uz sa veeelmi tesime 😵

expertka8
25. jún 2008

...nieco obdobne....kazda rada a info nad zlato 😉
http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

ella1
25. jún 2008

caute.etuska už som ti spomínala,tak môj manžel sa chce sťahovať do chorvatska.kupiť dom pri mori.ale čo tam budeme robiť,ešte netuší 😅
no ja by som šla tiež,len sa obávam,že to nebude ľahké aj kvôli tomu,že chorv. nie je v EU.pri najhoršom by to bolo asi slovinsko.
už sleduje reality,čo stoja domy a tak.
plánuje tak za rok-dva,max. tri.

etuska
autor
25. jún 2008

Ella-tak k moru by som sla aj ja 🙂 /hoci ideme,len k studenemu/ 🙂
Aj Svajciarsko je super,ja som tam bola zatial 2x...mili ludia,krasna krajina....no mna ako English teacher to taha skor do UK 🙂

Danielka-uz asi balis veci ze sa neukazes v "nasej teme" 🙂

daniela1983
26. jún 2008

nebalim 🙂 musim skusat aj ine temy , nie? ozaj nemate niektora skusenosti zo stahovakmi, ja nemam predstavu ake velke auto treba, este ani aku firmu ani nic 😖

mywiel
26. jún 2008

Adikasb chodite na vinobranie? 😉 😝

etuska
autor
28. jún 2008

Ella-tvoj manzel je Chorvat? 😉

adikasb
29. jún 2008

Mywiel, nie na vinobranie, na zber zemiakov a mrkvy 😉
Etuska, no vidis, a mna ako Deutsch Lehrerin to zas viac taha do Svajciarska 😉 Aj ked teda ta svajciarska rec ma niekedy od nemciny straaasne daleko 😅