Stali sme sa obeťou podvodu. Pomôžete mi?

budocka
21. júl 2008

ahojte vsetci ktorý ste doplatili na svoju dobrotu a chceli ste pomoct. všetko sa zacalo ked mi bratranec volal a prosil o pomoc pri ruceni na 30000. po dlhom prehovarani som suhlasila a nakoniec podpisala u notarky.všetko bolo v poriadku prvý rok. postupne pan N. prestal platit tak som si vyžiadala kopie zmluv od PSS a z hrozou som zistila ze požička je 200000. a pan N. je dlžny ešte dosť velku ciastku.stalo sa to že pracovníčka notarka a pan N.boli vopred dohodnutý stranu s mojim podpisom si nechali a prvú stranu zo sumou vymenili.tým sa im to všetko podarilo,bohužial stojim sama proti trom ludom a na sude je to nedokazatelne.jedino kdo to videl je tam hore a ten tumi to nedosvedci.viete mi nejako pomoct 😢

womenne
21. júl 2008

Budočkaniesi sama mne moja s.potiahla cca250000 ☹ a teraz 6rokov splacame čo nemame.Som toho nazoru že ni vlastnej rodine lepšie neverit ☹

zuzzanocka
21. júl 2008

ahoj budocka, to je strasne neviem ti pomoct, ale skus zavolat do telky, ja neviem, do palby, alebo skus pravnika. keby nic nepomahalo, tak na takychto sa volaju taki velki holohlavi chlapi.......drzim paste.

peta1510
21. júl 2008

Ja by som ho asi zabila!a ak ma zivotnu poistku,mozno by cosi hodila ☹ Fakt,nikomu nemozno verit.Ja by som tiez skusila aj Markizu,cokolvek!

nguyen
21. júl 2008

ako mohli vymenit stranu ktora je sucastou viacstranoveho dokumentu podpisaneho tebou a overeneho notarom ved tie strany musia byt spojene zapecatene orazitkovane a previazane trikolorou 😲 inak notarske overenei viacstranoveho dokumentu nie je platne.

nguyen
21. júl 2008

a tebe nedali kopiu ked si to podpisovala? ved musis mat nejaky doklad o tom co si podpisala a s cim si suhlasila, fakt skus pravnika...takyto podvod za 5 korun im nenechaj 😉

horallka
22. júl 2008

Na m%na tiež urobil podvod- môj bývalý manžel a tiež to nemám ako dokázať.Mal mi platiť výživné na dcéru 7000 sk- to bolo v rokoch 1995 - 1998. Ale keďže neplatil, tak mu to pekne narastalo. Spis sa rozširoval a už to mal nahnuté aj na polícii, na súde a tak. Potom raz prišiel za mnou s takým hlavičkovým dvojpapierom, kde bola normálne pečiatka od polície a chcel aby som mu to podpísala. Ja som to začala čítať a bolo tam, že mi postupne bude splácať celý dlh. Potom som prevrátila druhú stranu a tam bolo"zhrnutie" asi na piatich riadkoch. Manžel ma obalamutil, že to je zhrnutie tej predchádzajúcej strany, ja som si to neprečítala, dotiahol ma ku notárovi, a tak som to podpísala. Nemala som dôvod neveriť, že je to nejaký podvod, keď to bolo od polície, chápete. A potom som sa peňazí aj tak nedočkala. Keď osm začala po tom pátrať, na polícii mi ukázali len tú poslednú stranu, kde bol môj podpis, a keď som si prečítala celý text, tak tam stálo, že potvrdzujem, že mi celú sumu zameškaného výživného vyplatil. Bolo to nejakých 5000 Sk ale aj tak na tú dobu dosť veľký peniaz. No mohla som darmo argumentovať, že to malo ešte jednu stranu, kde bolo napísané niečo iné. A preto som doteraz presvedčená, že podvod vykonali aj policajti z toho oddelenia, len to nemám ako dokázať. A moja chyba, že som si riadne neprečítala aj ten odsek na druhej strane, no koho mohlo napadnúť, že to bude podvod?

halienka
22. júl 2008

Jéminenko, babenky, to su hrozné veci, čo sa vám postávali, sama neviem ako by som sa z takého čohosi vymotala. To je hrozné, že ešte aj notári a policajti sú také špiny a dokážu také niečo urobiť napr. rozvedenej matke...Budocka, nejaký právnik by ti nepomohol? Moc držím palce, aby sa ti to podarilo nejako vyriešiť. Moja mama napr. už viackrát naletela na nákup na tých predvádzačkách, isto to poznáte, povedia vám že tovar má inak hodnotu 30 000,- ale oni vám to dajú zo zľavou za 12 000,- a nakoniec keď to už kúpite a je neskoro zistíte, že to má hodnotu tak 2 tisícky. 😖 Už som jej tam zakázala chodiť, no naposledy čo kúpila tú "liečivú vaničku na nohy" tak ju to potom tak vytočilo, keď niekde zbadala, že to predávajú za 4 tisícky a ona si na to vzala pôžičku aby im zaplatila 12 tisíc, že sama povedala že už nikdy viac. V dnešnej dobe je tých podvodníkov strašne moc. ☹

horallka
22. júl 2008

opravujem svoj príspevok- nie 7000 ale 700 Sk

danu
22. júl 2008

v tejto dobe netreba rucit nikomu. Nevies ci sa behom hodiny nestane nejaka udalost a splacas to polku zivota ty. Je to smutne

bibinka
22. júl 2008

budocka- je to strašné čo sa ti stalo, ale môžeš byť rada, že to nieje 2 milióny,ale "len" dvesto tisíc. Najviac ma štve, že to fakt asi nedokážeš, lebo ani bratranec ani notárka ti neukážu svoje dokumenty, resp.ich "niekde" stratia, aby sa to nedalo posúdiť expertom či to nie je sfalšované.
Ale to je nejaké divné, že sa dokázali dohodnúť tri osoby a to iba na čiastke 200tis?
Isté je, že ak nemáš nič v ruke, nič iné ako platiť ti neostáva. Jedine cez súd a dohodnúť si splátkový kalendár na minimálnu čiastku- napr.100,-, lebo po odpočítaní všetkých životných nákladov ti viac neostane. Ak vlastníš nejaký byt alebo inú nehnuteľnosť alebo auto, prepíš to na deti resp.manžela -aby bolo jasné, že ty "nič" nevlastníš a tým pádom nemôžeš toľko splácať.a takto to môžeš splácať aj 50rokov.

bibula
22. júl 2008

v niektorych zmluvach je napisane,ze ked nedokaze splacat,alebo nieco take-az vtedy nastupuje rucitel,skus pozriet,ci sa nechytili do vlastnej pasci,je to chaba nadej,ale aspon nieco....
horise je,ked sa tam pise,ked nebude platit,prip.prestane platit.
skus v zmluve najst hocijaku chybu,preco zmluva nie je platna.
datumy-mozno si bola niekde mimo,alebo nieco podobne,hocijaku malickost a zmluva je napadnutelna.

ella1
22. júl 2008

teraz sa nehnevajte,ale aj telke ked dávajú všeliaké podvody,tak nechápem,ako tí ľudia mohli naletieť. 😲
ja by som s tým určite išla za právnikom,lebo oni vedia najlepšie čo s tým.tiež sa mi zdá čudné,že namáte z toho kopie všetkých strán......a myslím,že nguyen má pravdu.
možno niekto skúša vašu nevedomosť a dá sa veľmi ľahko z toho vyviaznuť...... 😉

nguyen
22. júl 2008

ved nech si najde pravnika, sama aj tak nebude vediet ci je ta zmluva platna alebo nie, podla mna nie je uz len pre dovody co som vyssie spominala, ale ten pravnik ju urcite nebude stat 200 000, no a nabuduce bude vediet ze nema rucit nikomu 🙄
a co sa tyka prepisovania bytu, neviem ci to teraz moze urobit, to by som si preverila aby si nenarobila este viac problemov ako ma, lebo akokolvek je v problemoch este stale nie je mimo zakon, ale ak sa tam dostane tak uz tazko sa jej bude ohanat podvodom co na nej spachal nieko iny