Stalo sa vám, že vám spadol elektrospotrebič do vane?

douglas
19. okt 2009

uz sa vam stalo, ze vam spadol fen al. iny spotrebic do vane plnej vody??

kisska
19. okt 2009

no taky ti uz asi sem neodpise 😕

ankam
19. okt 2009

😀

cessy
19. okt 2009

to je snad sranda.........nie??? 😕

sasulec
19. okt 2009

doug robis si elektrosoky??? 😅

maruschka
19. okt 2009

keď som bola v pôrodnici, tak vedľa umývadla bola elektr.zásuvka..Dali sme si tam lampu, ktorá stála na umývadle, lebo odtiaľ svietila v noci tak akurát na celú izbu a zároveň nás nerušila ani drobčekov. Nám to nepripadalo vôbec zvláštne-brali sme to z toho praktického hľadiska a keď prišiel ráno primár do izby, tak skoro odpadol-typický chlap, že či chceme, aby nás to tam všetky pozabíjalo.. 😀 😀 Smejem sa na tom až teraz, ale vtedy nám to vôbec nedošlo, že by sa také niečo aj mohlo stať-ženský praktický rozum versus mužský praktický rozum.. 😀 v reále... 😀

mima1
19. okt 2009

douglas predpokladam ze tebe spadol a prezil si a prisiel si nam o tom sem rozpravat. tak daj...

sasulec
19. okt 2009

doug je zena inak 😅

douglas
autor
19. okt 2009

ano, je to tak
len som chcela zistit, ako je to mozne..rada sa nieco naucim 😉

cessy
19. okt 2009

douglas ale predpokladam ze si bola mimo vane 😕 😕 😕 😕 😕

mima1
19. okt 2009

aha ja ze muz. sorry... ako aj tak nechapem co sa chces naucit? ako prezit vo vani ked ti tam nieco padne?

titkovamiriam
19. okt 2009

nie mam zastrcky poriadne daleko od vody!!

douglas
autor
19. okt 2009

ja som bola vo vani..teraz bez zartu

mima1
19. okt 2009

akoze a co si robila? inak nechapem ako si niekto da urobit zastrcku blizko vane. ja by som nechcela. ani neplanujem dat. ako je mozne ze si prezila? ake mas nasledky?

sasulec
19. okt 2009

doug 😕 😕 😕
ale teda nebol zapaty,len v zasuvke??? 🙄 🙄 🙄

diapozitiv01
19. okt 2009

doug, a vyrazilo ti poistkY?

douglas
autor
19. okt 2009

nie, nic

diapozitiv01
19. okt 2009

Muzik to vysvetluje tak,
ze ak ti nevyrazilo poistky, tvoja voda neobsahuje dost mineralov aby bola dostatocne vodiva, takze mas zavolat do vodarni a podakovat im za zivot 🙂 . Ze voda bez mineralov neni vodiva
Doug ty samovrah.
Ak ti vyrazilo poistky, tak mas prudovy chranic, ale tiez obrovske stastie, lebo on potrebuje na reakciu nejaku sekundu 😉
Takze Doug vitaj medzi nami, znova si sa narodila 😕

douglas
autor
19. okt 2009

😀 takze nemam prudovy chranic..a tie mineraly sa mi nepozdavaju....

cairka
19. okt 2009

a bol zapojený v eletrike? 😅 lebo ináč to bol zázrak 😉

vroni
19. okt 2009

Ja vas nerada sklamem, ale ak vam elektrospotrebic spadne do vane, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou nestane vobec nic. Ja viem, vo filmoch to vyzera ohromne efektne, ale v praxi to celkom tak nefunguje (s dnesnou izolaciou, poistkami, uzemnenim atd to nefunguje. Pred par desiatkami rokov to fungovat mohlo) Napriek tomu nie je dvakrat rozumne fenovat si vlasy vo vani, taky nacaty kabel nie je to prave orechove 😀 😀 😀

douglas
autor
19. okt 2009

vroni, ale ako to..ved je tam predsa elektrina v tom strojceku?? prepac, vrta mi to v hlave

diapozitiv01
19. okt 2009

vroni, Moj muzik je elektrikar a rozhodne neodporuca kontakt elektriny s vodou,, ak mas rada svoj zivot,,

vroni
19. okt 2009

Ale ano, je tam elektrina 😉 Lenze aj izolacia a poistka, ktora ¨zariadi¨, aby sa prave v takomto pripade eletrina nedostala tam, kde nema, resp. aby sa spotrebic okamzite vypol. Ak to nahodou spotrebic nezvladne a zmysi (cize sa nevypne) zafunguje bytova poistka a zrusi privod elektriny. Velmi zjednodusene a nekompletne povedane 😉 (fyzici by si ma za toto ¨odbone¨ vysvetlenie pekne podali, asi aj diplom by som musela vratit 😝 ) Vysledok: nestane sa nic, nastastie.

vroni
19. okt 2009

Dia, nie, voda a elektrina nie je dobra kombinacia, suhlasim. Hadzat do vody spotrebice, aby som videla, ci mam v poriadku istice by bola celkom adrenalinova ¨zabava¨. Ale v skole nas ucili, ze na svete je dost pakov, ktori to chcu vediet celkom presne a preto je takato kombinacia viackrat istena. Otvorena zastrcka je ina salka kavy, ta pri umyvadle ci vani byt namontovana byt nesmie, tam by to bol priamy kontakt (aj ked tiez s isticom)....

douglas
autor
19. okt 2009

vroni...dakujem 😉
teraz mozem ist kludne spat...al. zeby som si dala dalsiu vanu ?? 😀 😀 😀