Stalo sa, že niekto zneužil, čo ste napísali na fóre?

lucinkaaa
2. sep 2008

Kadekto tu o sebe zverejnuje kadeco, tak ma napadlo, ci uz na to niekto niekedy aj doplatil a zacal si davat pozor.

karotky
19. jan 2010

Mě se stává dost často,že když sem občas něco napíšu,tak se mě na to hned "nenápadně" přeptá někdo z rodiny. 😀
Třeba jsem tu jednou založila diskusi "Jak trávíte večer,když Vás partner vymnění za putiku" a táta se mě nedávno ptal,jestli vůbec někdy pustím manžela na pivo?...........Jako kdybych byla kdovíjaká satórie,která drží manžela násilím doma. 😅
Naštěstí už existuje úžasný facebook,který mi vyhovuje v tom,že respektuje soukromí příspěvků i fotografií.Takže už přes půl roku chodím raději tam. 😎

u2jana
19. jan 2010

luthien - tak to je uz silna kava 😕
karotky - tiez som zavesena na facebooku 😉

nedavno som pozerala s malou v nedelu do obeda tusim na STV1 davaju taku kratku rozpracovku o salasi a internete a tam zrovna vysvetlovali detickam, aby nedavali na internet ziadne svoje fotky, kde su vyzlecene...
fakt vydarena relacia...

v dnesnej dobe clovek uz proste musi byt na taketo veci opatrnejsi...

a s tym sukromni,jasne je to verejne forum a riesime tu sukromne veci - nastastie nik z mojich znamych sem nechodi, takze snad odhalenie nehrozi 😉

luthien.k
19. jan 2010

Já vím, že je to silná káva, ale opravdu nejsem tak naivní, abych si myslela, že se to nemůže stát. Jsem přesvědčená o tom, že weby, jako je tento, jsou velmi vyhledávány právě takovými skupinami lidí.

Popravdě se dost divím, že je větší problém dát si zde do alba pletenou čepici (byť za možným účelem prodeje takovýchto svých výrobků) než tam mít fotky svých nahých dětí (nedejbože zesnulých) nebo svých intimních partií při porodu apod. Podle mě by to mělo být striktně tabu a takové fotky by měly být automaticky mazány, když už uživatelé nemají dostatek rozumu, aby je sem nedávali. Ale asi jim představa těch "jiných" lidí nad svými fotkami nevadí... 🙄

aleachim
19. jan 2010

lut, já by řekla, že jim to spíš nedochází. je spousta věcí, které se tu napíše a pak si řeknu, ty jo, vždyť to je fakt. No, kontroluje se tu kde co, ale tohle se nechává.

luthien.k
19. jan 2010

alea, asi máš pravdu, asi jim to prostě nedochází... Komu by to ale docházet mělo, jsou adminy 😕 Možná založím diskuzi na tématech o MK, jen se trochu bojím, abych za své názory nebyla z MK vyděděna 😝 😀

aleachim
19. jan 2010

luthien, 😀 😀

lenkavano
19. jan 2010

holky já mám v albu fotku dcerky v županu a po přečtení tady některých názorů normálně přemýšlím že ji smažu. 😔
luthien na tvém názoru fakt něco je asi by takové téma nebylo úplně od věci.

aleachim
19. jan 2010

v návaznosti na toto téma luthien založila téma (byla přesměrována), které se týká fotek tady na netu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Myslím, že to stojí za zamyšlení.

ianitka
15. mar 2010

Ahojte, dnes som si len tak prelistovala Marianne (cesky casopis) a bol tam clanok o pritomnosti muzov - otcov pri porode, odhliadnuc od zamerania celeho clanku ma zarazilo ako ta slecna autorka, vytiahla problem jednej baby z MK a veselo tam uviedla aj jej prezyvku tuna na konikovi.
😠 😠 😠 😠 😠

ianitka
15. mar 2010

Nedalo mi to a vyhladala som to - ta holka tu mala sice len dva prispevky - ale aj tak mam pocit, ze tretina toho clanku bola opisana z tej diskusie 😠

lenkavano
15. mar 2010

ianitka to je síla to snad ani není možné. 😖

mufinka1
15. mar 2010

me se stalo, ze na me nejaky dobrak zacal donaset moji matce ( nevim kdo nebo jestli si me tu vystopovala sama..)takze prezdivku pod kterou jsem na koni byla skoro 4 roky jsem musela "zahodit" a vpodstate tu vystupovat uz jen anonymne.... 😒 Ale od te doby uz si davam sakra pozor abych nezverejnovala nic osobniho 😒

nika70
15. mar 2010

Ianitka - taky jsem si toho v Marianne všimla a dost mi to šokovalo.....jednalo se o téma problémů v sexu v souvislosti s přítomností otce u porodu. V životě by mě nenapadlo, že se tady čerpá na článek v časopise s uveřejněním nicku...... 😠

sambucca
15. mar 2010

holky, vlastne je to tema o ochrane naseho soukromi. ja osobne delam v It firme a tak vim ceho je internet schopen - toho nejhorsiho. A to i na vami zminovanym facebooku. Tam sice profil mam, ale prijimam striktne pouze velmi dobre pratele, a casto kontroluju zmeny politiky bezpecnosti - kdo muze co videt.

tady bych nikdy nedala svoje fotky, pravy jmeno, pravy datum.... neznamena to ze jsem nerealna, pouze pragmaticka 😉

nika70
15. mar 2010

Sambucca, máš pravdu.....a je hodně těžké se nenechat unést třeba tím, že člověk chodí třeba několik let do jedné diskuze a má pocit, že je tam jako doma...... Snad bude v tomto přínos nové verze Koníka s možností uzavřených skupin.

ianitka
15. mar 2010

sambuca, tou kontrolou politiky bezpecnosti som posadnuta aj ja...

nika70
15. mar 2010

..sakra....a já si zrovna dnes po dlouhé době vrátila fotku do pasu.... 😎

ianitka
15. mar 2010

nika 😎 o tyzden budes v nejakom lifestylovom casopise 😉

sambucca
15. mar 2010

jo jo, zivot je pes. chrante si sve soukromi, mate jen a jen jedno! to neznamena tu lhat nebo si vymyslet extrapribehy. myslim ze na foru jde hlavne o nazory a zkusenosti, nepotrebuju tu videt kdo ma jaky roztomily dupacky nebo prdelku atd (snad se nikoho nedotknu 😀 )

ianitka
15. mar 2010

😝 odbocim, ale k teme 😀
ked som robila recruit novych zamestnancov - nechapala som, ze mi chodili CV z mailu na azete a nicky typu cicamica, bambulka a pd...
stacilo sa raz tam prihlasit a checknut profily a hned som vedela, koho do dalsieho kola neposuvam 😝

nnikka
16. mar 2010

ja zasa k teme... stazovala sa tu anonymne jedna kocka a rozoberala tusim rozvod... no a na to jej niekto napisal ze vie o koho sa jedna aj cele mesto si mysli ze je to piiiip a podobne voloviny, tak ze ani anonymne tu nie ste v bezpeci... 😠

eya
16. mar 2010

sambucca mas pravdu,jeden nikdy nevie co sa moze stat,ludia davaju az prilis vela info na net,zneuzit sa da vsetko,treba si davat pozor a predsa sukromie mame len jedno svata to pravda.ved staci pozret par filmov a tam zbadate co heckeri dokazu a aka je uz vyspela technika.

nnikka -je viac takych pripadov,bohuzial 😒

mufinka1
19. mar 2010

sambucca: souhlasim, ze na takova fora clovek chodi vetsinou pro rady, nazory a zkusenosti, takze vetsinou "hodi do placu" pribeh ze sveho zivota a to se pak muze obratit proti nemu presne jako se to stalo me, musim rict, ze me bylo fakt zle z toho, ze na me nekdo donasi, nebo, ze me tu nekdo spehuje...i kdyz je to verejne forum tak mi to prislo jako desny zasah do soukromi a bylo mi lito, ze jsem se kvuli tomu musela uplne zacit stranit diskuzi, do kterych jsem prispivala treba pres dva roky atd... ale proste uz clovek nemuze verit, ze to nejaky dobrak zase nevyuzije proti nemu... 😖

Skoda, ze se temata nedala na starem koni zamykat, usetrilo by to lidem spoustu problemu...

lensam
31. júl 2011

Celkom neprijemne moze byt aj ked si niekto privlastmi vasu fotku a vydava sa za vas. Pre ostatnych nie je anonym ( i ked je) a nemusi si davat servitku pred usta. A potom tu na jeho prispevky narazi vas znamy a uz si mysli svoje. vam pre istotu nic nepovie atd

rainee
9. feb 2020

Ja som veľmi opatrná. Nezverejňujem zbytočne o sebe info a foto na nete, už vôbec nie foto svojich detí, domu a pod. Nikdy neviete kto to môže dnes zneužiť. Keď tu vidím niekedy fotky temer nahých deti tak mi rozum stojí.

rainee
9. feb 2020

@bzzmajka no mne sa stalo niečo podobné. Reagoval mi chlapík na inzerát najprv nevinne, potom ci mu nepošlem ponosené veci a spodné prádlo, že mi zaplatí 😂 tak som ho poslala niekam s tým, že na to má iné stránky a na ďalších x správ nereagovala. Asi som nebola sama lebo je už bloknuty.Teraz zas začal písat ale už v ženskom mene, akože si tu bielizeň objednáva žena ale doručiť to chce na svojho muža. Vynaliezavosť uchylov nepozná hraníc. Ak toto číta tak ze pozdravujem.

berenika39
9. feb 2020

@rainee Ahoj, diskuze , do které přispíváš, je stará děvet le, ničemu to nevadí, jen abys třeba nečekala odpověd od původních diskutujících🙂

Co jsem ale chtěla, prosím, pokud máš nějaké další podobné, obtěžující zprávy, je třeba to nahlásit sem - ochráníš tak nejen sebe, ale i ostatní, tam se můžeme postarat o blokaci lidí, kteří tu nemají co dělat. Díky za pomoc!

https://www.modrykonik.sk/help/#cat-inapropriate