Stanovačky bez rodičov

maria200
16. okt 2016

Mám takú otázočku... Mám 13 som 8ačka. Toto ma trápilo najmä cez leto. Moje spolužiačky rodičia púšťali na stanovačky s kamarátkami na zábavy atď. A u mňa ja sa nemám ani odvahu opýtať že či by ma pustili ved odpoveď aj tak poznám (nie) skôr by som si urobila hanbu pred rodinou lebo tato sa musí so všetkým zdôveriť svojim bratom😂😂 Tak sa chcem spýtať že či ste svoje deti púšťali na na takéto ,,akcie''

aduskatt
16. okt 2016

S kamarátkami na stanovačku bez zodpovednej dospelej osoby ani omylom v 13tich

puklica13
16. okt 2016

Na stanovacke bez dospelakov som 1x isla ked som mala 18nast a maturitu za sebou..

jasminet
16. okt 2016

V 13 s kamoskami kto vie kam? urcite nie...a ani mna by rodicia v tom veku nepustili.

sissy27
16. okt 2016

@maria200 mám 13ročnú dcéru a samu na noc ju nepustím nikam, pokiaľ tam nie je účastný aspoň jeden rodič / učiteľ... čo sa týka bežných vychádzok tak cez letné prázdniny do 20.00hod musí byť doma, po predchádzajúcej dohode do 21.00, každopádne za svetla... pokiaľ sa jedná o nejakú akciu, ktorá je aj po zotmení, tak určite len v sprievode dospelej osoby - ale u nás väčšinou takéto aktivity organizujem ja, takže brávame aj dcérine kamošky (napr. neskoro večer na hody, na kolotoče, na nejakú akciu v meste...)
neexistuje jeden jediný dôvod, prečo nechať 13ročné deti v noci bez dozoru, samé... a myslím, že aj sociálka by k tomu zaujala celkom zaujímavý postoj, ktorý by nepotešil nikoho zo zúčastnených...

maria200
autor
16. okt 2016

Tak teraz nechápem že kto je divný že či moji alebo ich rodičia 😂😂

miriam11
16. okt 2016

@maria200 mas rozumných rodičov. Nevymyslaju si tak náhodou tie tvoje kamarátky? Sa mi to nezda.

janinah
16. okt 2016

všimli ste si koľko 13.r. a možno aj mladších detí sa tu premáva? fakt super stránka pre nich.... 😒

mawka
16. okt 2016

urcite by som nepustila a ani mna nasi nepustili. na chatu sme chodili partia od 15 a bola to vinohradnicka chata rodicov jedneho chalana. a namatkove kontroly jeho rodicov. este aj ked sme mali 17 nas prisli obcas skontrolovat namatkovo. a vedeli preco.
v 13 som musela byt o 19.00 doma a o 20.00 v posteli a bez debaty. A tak to funguje aj teraz u mna doma.
A myslim, ze je na to aj nejaky paragraf, ze vecer po urcitej hodine pod 15 rokov bez dozoru nesmie byt dieta. Kdesi som to kedysi zachytila.

hettinka
16. okt 2016

@maria200 nie, ani na žiadne hausky a chatovice .... do 18 na takéto akcie nepustím. potom už budú dospelí, tak nech si už riešia sami, aj prípadné následky.
Pustím, ak sú tam dospelí, napr. dcéra chodievala na súťaže s trenerkami, alebo školský výlet. Dcéra je zodpovedná, zatiaľ nič nepovyvádzala, ale hovorila mi, že kamošky už pijú v baroch, aj chodia s chalanmi v 15 rokoch. Mne sa to zdá priskoro.

zuzitko74
16. okt 2016

@maria200 Tvoji rodičia nie sú divní. To je len pohľad detí v tvojom veku, že rodičia sú trapní, všetko ti len zakazujú a ešte ti aj robia hanbu pred rodinou. Neboj, to prežiješ - ty aj tvoji rodičia- pretože sa máte radi, aj keď si možno momentálne leziete na nervy.

sissy27
16. okt 2016

@maria200 tvoji rodičia určite divní nie sú... a pri tých druhých by som skôr rozmýšľala nad tým, či si kamošky tak trošku nevymýšľajú alebo neprikrášľujú situácie... nechce sa mi veriť, že až toľko rodičov by malo na háku, kde majú v noci deti... ale uznávam, že pokiaľ rodičia svojim deťom dôverujú a deti povedia, že tam budú aj niekoho rodičia, tak aj to je spôsob, ako sa na takúto akciu dostať... každopádne nechcela by som byť v koži mojej dcéry, keby niečo také urobila...

mawka
16. okt 2016

@hettinka no veru, na festivale u nas v lete maly stretol spoluziacku a ta uz pod parou. 13 rocna, jezisu kriste a sama na festivale. za tmy. toto si neviem predstavit. rada idem s deckami hocikam, sme partaci, maly sa za mna nehanbi, ale sameho ho pustit do takej divociny ani nahodou..

moni73
16. okt 2016

Fakt vám musia byť deti takto doma? Moja má 10 a mohla byť cez leto vonku, kým je svetlo. Od ôsmej pred barakom. Aj teraz ju mam ešte vonku, idem akurát kuk, či ich už vidím. Fakt je na to nejaký §?

moni244
16. okt 2016

@janinah vsimla a uz som na to dnes poukazala a este ja som bola za divnu, ze maju rovnake pravo tu byt ako my dospele zeny a matky a to mi napisala prosim pekne tiez matka. Cele to tu ide dole vodou, ked sa sem prihlasuju decka

maria200
autor
16. okt 2016

No ony sú z dediny a neďaleko od domu majú také miesto kde sa chodí stanovať atď.

dominika6
16. okt 2016

@maria200
Mozte stanovat u jednej nich na zahrade...

maria200
autor
16. okt 2016

@dominika6 ten bol dobrý😂😂😂

kondelka
17. okt 2016

presne, ony môžu rodičom povedať, že tam nejaký dospelý bude a rodič tým pádom pustí. Mňa naši pustili v 15stich na stanovačku - čo som im doteraz vďačná, ale tiež som ich oklamala, že bude dozor a nebol. Neľutujem stanovačku - perfekt zážitky, ale dcéra má teraz 10rokov a neviem si predstaviť, že by sa ma pýtala na stanovačku - či už s dozorom alebo bez. To je aký paradox, ja som mohla a moje decká nie, lebo viem čo sa tam robí a čo ich čaká a preto radšej nie. Je ešte na to čas..... a u teba ešte minimálne 3-4roky.... promiiiiiň 🙂

dominika6
17. okt 2016

@maria200 môžeš sa smiať kolko chceš..to že je iná doba vás neospravedlňuje,ani neoprávňuje chovať sa ako dospelí...rodičia sú za vás zodpovední do 18.tky čiže tvoji rodičia majú viac rozumu ako spolužiačkine, ešte im môžeš byť vdačná že ťa držia na uzde a usmerňujú...vedia čo robia..

zdena12345
17. okt 2016

rodičia sa ťa snažia ochrániť. časom to pochopíš. Hlavne ak budeš mať sama deti.
Mňa tiež začali púšťať na prvé diskotéky asi v 16 a to bolo ozaj výnimočne. Na stanovačku si viem predstaviť že by pustili k niekomu na dvor napr zo sesternicami k nim na chalupu ale urcite pod dozorom. a nie je to zas az tak strasne davno. mam 30.
neboj, nic ti neutecie a teraz spatne vidim, ze prave ti, co zacali takto skoro so stanovackami, disko, bary... a samozrejme tym padom sa uz k tomu pridruzi aj pohl. zivot... nemaju trvacne vztahy a ani kompletne rodiny. cest vynimkam. skor ti, co boli sede mysky su stastni 😉

maria200
autor
17. okt 2016

@dominika6 ale veď okey ja som s tým stotožnená že mi to nedovolia a ja ich aj celkom chápem ja len tak som chcela len prísť na to že či sú moji rodičia staromódny alebo normálny a bojazlivy 😂 Len som trochu sklamaná s toho že mi neveria ... nikdy som žiadny veľký problém nespravila v škole mi to ako tak ide a niakym iným spôsobom nerebelujem no dobre možno to upratovanie😂😂 ale máme spolu dobrý vzťah 😂

maria200
autor
17. okt 2016

@maria200 * z toho že mi neveria (preklep)

zooeynka
17. okt 2016

@maria200 Ked sa im(rodicom)vratis z takej stanovacky nabuchana tak uz budr neskoro plakat. Oni tiez v mladosti kadeco zazili a vedia preco ta nechcu pustit. A maju pravdu. Co chcete v 13 r. riesit sami na stanovacke?;)

nivea777
17. okt 2016

@maria200 kde su tie casy ked som sa s mamou hadala aby mi dovolila byt do 22 vonku :D a to som mala 16 ... v 13 by mi ani nenapadlo sa pytat na stanovacku :D a ani moje deti nepustim a to som este mlade ucho ;)

maria200
autor
17. okt 2016

@zooeynka trochu som zabudla na tú stanovačku išli iba baby .... ale vy rodičia ste strašne paranoidni prečo hneď myslíte na takéto veci?? To by som si v živote nedovolila

zooeynka
17. okt 2016

@maria200 Same baby kdesi v prirode v stane su lahka korist pre roznych uchylakov...jasne, hranici to s paranojou, ale radsej hysteria dopredu ako by sa vam malo daco zle stat. Vies, ja som neznasala ako prisne ma moji rodicia drzali, v 13 ma nepustili ani na kupalisko s kamoskami(ajtak som isla - a prasklo to!), na taku stanovacku by som nemala odvahu sa ich vobec opytat, viem co by mi povedali. Ale dnes to chapem, a ty tiez pochopis, ajked teraz sa ti zdaju trapni a predposrati...holt dievcence co by ste robili bez dozoru? Pivko, chalani z vedlajsieho stanu....nebooooj, tvoji rodicia to poznaju, preto ta nepustia 🙂

maria200
autor
17. okt 2016

@zooeynka Ale áno máš pravdu ... Len ono je to tak že ony bývajú na dedine a od ich domu je asi o pol kilometra no možno viac také miesto kde sa sťahuje

maria200
autor
17. okt 2016

@zooeynka Ale áno máš pravdu ... Len ono je to tak že ony bývajú na dedine a od ich domu je asi o pol kilometra no možno viac také miesto kde sa stanuje

maria200
autor
17. okt 2016

@zooeynka prepáč blbne mi notbook

dominika6
17. okt 2016

@maria200 mám dcéru v tvojom veku a poviem ti,jej spolužiačky by som sem tam preplieskala ked ich počujem,lebo to čo oni trepú a riešia mi chlpy stoja aj v nose..
doslova sa pchajú chalanom do zadku,hrajú sa na dospelé,maľujú sa,obliekajú jak 20ročné a prechádzajú sa po meste a obchodoch,sú zákerné,panovačné,namyslené a riešia len to,čo má iná na sebe oblečenené,obuté,aká je tučná,nemožná ,ktorá má aký mobil a fejky..atd atd..

tvoji rodičia chcú aby si bola v pohode,v bezpečí a mať kontrolu kde si a s kým si..
a ak sú tie kamošky tie správne a pravé,žiadna stanovačka ani ich výmysly,na to vplyv nemajú