Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lucinika
7. mar 2019

@tamara6576 podľa môjho názoru sa z neho stáva alebo už stál alkoholik ak nevydrží bez alkoholu ani 1 deň, bude sa to zhoršovať, alkohol si nájde alebo kúpi a vypije aj doma, asi by som riešila možnosť liečenia.

diewcatqoo
7. mar 2019

@tamara6576 ahoj, dedko byva pri vas alebo ako to mate poriesene? Ak byva s vami, tak skuste si s nim vecer zahrat nejake spolocenske hry alebo sa rozpravat, pospominat na minulost a pod. Robte mu niekto kazdy vecer spolocnost, lebo takito ludia chcu spolocnost, porozpravat sa, ale vacsinou na nich nikto nema cas. Pripadne, ak sa mu nemozete vzdy venovat, kupte mu nejake krizovky, dobru knihu, odporucte alebo rovno zapnite nejaky dobry film, alebo nemal nejake hobby v minulosti? Moj dedko napr velmi rad plietol kosiky, a to sme mu nazbierali prutia a mali sme kosov az az 🙂 Ak nebyva s vami, tak ho skuste na par dni pozvat k vam, aby po veceroch nemal moznost odist pit.
Ale existuje aj moznost, ze ten alkohol jednoducho potrebuje k zivotu a nerobi to uz len z nudy. V tom pripade nepomoze ziadne zabavenie ho, ale jedine liecenie.
Drzim palce

17juraj17
8. mar 2019

@tamara6576 Ide o to ake mate moznosti. Pit nech pije, teda take popijanie mu uz asi zostane ale treba ho nejak zabavit tym spôsobom ze ja neviem chodil na zahradku alebo ku konom a ak nemate vy tak sa skusit s niekym ze by mu tam pomahal alebo vyclenil svoj priestor na realizaciu. Nieco take by som asi skusil

0silvia0
8. mar 2019

@tamara6576 takíto starí ľudia potrebujú rovesníkov, ktorí im rozumejú. Nejaký senior klub nemáte v blízkosti, kde by trávil čas? Vidím, že si z Trnavy, tu fungujú denné centrá pre seniorov, pozri:
http://www.trnava.sk/sk/aktualita/mesto-trnava-...

tamara6576
autor
10. mar 2019

@lucinika s liečenim by musel suhlasiť a to on rozhodne nechce

tamara6576
autor
10. mar 2019

@diewcatqoo nežije s nami a snažime sa snim byt každy den ale nas je doma 5 a už to je dost naročne a on nema ani len zaujem niekam ist a ďakujem dufam že to nejak poriešime

tamara6576
autor
10. mar 2019

@0silvia0 Ďakujem za navrh určite to snim preberiem ale bojim sa že mi to zamietne ako všetko čo som už navrhovala

0silvia0
10. mar 2019

@tamara6576 a nemôžeš na to ísť cez nejakého jeho známeho/suseda, žeby ho do centra on zobral? Alebo by si sa tam s ním ty išla pozrieť? So starými ľuďmi to nie je ľahké, sú tvrdohlaví a argumenty neberú do úvahy

tamara6576
autor
11. mar 2019

@0silvia0 On ma momentalne kamaratov len takych s ktorymi pije a to su ludia čo maju ledva aj na ten alkohol uplne maju kusok od toho aby neskončili na ulici...alebo najnovšie aby si ich nenastahoval dedko su to uplne cudzi ludia a on sa obranuje tym že rodina mu chce len zle a my mu nerozumime ja som sa snažila ho aspoň na prechadzku zobrat ani to nie nie to eše do centra velmi je tvrdohlavy a brani sa tym že nechapeme jeho žial... zaujimave že ho to chytilo po 3 rokoch

ehja129
13. mar 2019

Sú špeciálne zariadenia akoby domovy dôchodcov pre seniorov ktorí potrebujú špeciálnu starostlivosť. Mne tam doopatrovali prastarenku keď už stratila pamäť a nebolo jej rozumieť. Chodili sme za ňou asi na hodinku každý deň cca 3 roky celá rodina. Bolo to približne v čase keď sa mi narodila malá. Pamätám sa ako som jej ju ukázala. Vtedy sa stala praprastarenkou 😢
Tá radosť v jej očiach bola nezabudnuteľná.

tamara6576
autor
19. mar 2019

@ehja129 Ďakujem za navrh určite to snim preberim ale bojim sa stym nebude suhlasit😔 je naozaj velmi tvrdohlavy

Tu začni písať odpoveď...

Odošli