Starožitnosti 🙂

kamajka
13. jan 2008

Ahojte, len tak by ma zaujímalo, či máte doma nejaké veci, ktoré pokladáte za starožitnosti, moja dcerka včera dostala od mojej podotýkam dosť bohatej tety nemecké puzzle originál zabalené z roku 1979 😀 . S mužom sme sa smiali, že to predáme a dostaneme pekný balík 😀
no ale to by to puzzle muselo mať aspoň sto rokov 😀 . Inak je to milé, že roku 79, tak ma napadlo, či máte takéto nejaké drobnosti aj vy doma, a či Vám nejako prirástli k srdcu, lebo ja si už to puzzle nedám 😀 😀 😀

rinuska
13. jan 2008

Zaujímalo by ma kde ich kúpila?

lienocka235
13. jan 2008

Ahojte...
my mame dost starozitnosti doma.... 🙂
vlastne celu jednu izby ako obyvcacku mame starozitnu.... nabytok 2 komody take cosi... potom taku vleku vitrinu.. a stol 6 stoliciek obrazy zrkadla kristalovy luster... mece na stenach.. a plno starzitnych veci.. vsetko je to +-10 rokov okolo 1900 a jednotny styl... aj hodiny a tak.. mne to ide na nervy ale muzovi sa to hrozne paci... a este sedacka je tam taka.. taky divan.. a tak..
moj ujo ma tak zaraidene tri domy... ma tam viac ako na bojnickom zamku a cervenom kameni spolu... ale on smelil starozitnosti este za komousa... takze tak...

mne to ide na nervy najradsej by som to predala ale muz nedovoli... to je akoze jeho izba..

lul
13. jan 2008

my mame niekde starozitne knihy, ktore sme nasli na povale stareho domu. 1837 je najstarsia... neviete, aku mozu mat hodnotu?

kamajka
autor
13. jan 2008

Rinuska, teta je učitelka v osobitnej škole, no a každý rok k Vianociam tým deťom posielajú z Nemecka kadejake veci, nejaka charitativna organizacia (chodia tam iba romovia...) No a učitelky si to pekne krasne rozdelia medzi sebou.... No a kde to vzala ta organizacia to neviem....hm..

lul, tak to by už mohlo mať nejaku hodnotu, ved sa chod opytať niekam do antikvariatu.... Nech to pozru 🙂

etuska
13. jan 2008

lul-alebo sa pozri na: www.burzaknih.sk-tam najdes roznych "fajnsmekrov" cez knihy 🙂
Ja som minule nasla doma knihu od Martina Rázusa/1919/,pre niekoho mozno nic moc,no mna viac ako peniazky zaujala jej umelecka hodnota-basne sa mi pacia,takze to bude "dedicstvo" pre dcerku 🙂 /najprv ju vsak musim naucit laske ku kniham 🙂 /

lul
15. jan 2008

diky, o tomto webe som nevedela...

putas
28. júl 2014

ja by som sa chcela spytat ci neviete kolko môže stáť harmónium z roku 1913, pripadne kde sa to dá zistiť?