Ste niekto lekárka - gynekologička? Ozvite sa

jahu348
4. apr 2007

Ahojte,volam sa Janka a hladam,ci sa tu nenachadza nejaka gynekologicka,lekarka.Ak ano,ozvite sa. Papa

escada17
11. apr 2007

tonicka. no na poslednej poradni som bola len v 16 tt, tak mi povedali, ze to este ma byt takto dole, ze niekto ma dole, niekto hore.. Mna ale neskutocne tlaci, okrem toho sa ucikam asi na smrt . Toto som pri dcerke citila fakt az pred koncom tehu. Mala som aj 2x spinenie, ale vzdy mi povedali, ze vsetko vyzera fajn, tak tomu aj verim, len takto dole je to fak neprijemne..

cmulinko
11. apr 2007

escada ja som v 21tt a moje miminko je tiez dole a kope len na mocovy mechur-100 krat cikat u mna nie je ziadny problem 😀 a zatial v tom nevidim nic zle,ze miminko mam dole.Som rada,ze vobec kope.Aspon viem,ze zije.

escada17
11. apr 2007

cmulinko, ja viem, mozno sa len bojim, ze by to mohlo prist predcasne...ja som sama, teda manzela mam, ale stale pracuje a vzdy dopredu milionkrat myslim, co s dcerkou, ked nieco sa stane atd. Plus som mala take zvlastne problemy alebo ako to nazvat- parkrat som dole velmi opuchla-zospodu myslim a bezdovodne. lekarka nevedela prist na to, preco..tak ma napadlo, ze to mozno z toho, ako je babo velmi dole..

kala
12. apr 2007

babulky a môže mikoza spôsobiť aj oneskorenie menzesu?

pollyanna
12. apr 2007

kala to bude mat asi skor nejaku inu pricinu...mykoza je vacsinou len v posve a to by nemalo robi s mc nic....

miriam17
16. apr 2007

ahojte takja som boola uz u doktorky ta my sprvilavyter a my aj predpisla dak etbetky len ze ja ma dostat terzneiked kramy a preto ichradsej zacnum uzvat az ekd my skoncia

miriam17
10. jún 2007

ahojte maminy-gynekologicky...nedavno som bola u moje dokt..kvoli tomu ze my meskaju zase kramy,ked ma prezrela takmy povedalala ze to vyzera na tehotenstvo ale ja somjej t vyvratila ze to neni mozne lebo so nemalal pohlavny styk od kedy sa my viki narodila.a tak my este povedalal ze potom mam otocneu maternicu...a otazka pre vas.JE TO VOBEC MOZNE.??a tak ma poslala na uvz.aby my urobila vajicok maternice....a tak som zvedava ze z coho to moze.byt...
a moze to byt aj z toho ze tu mikozu ktoru sommala uz davnejsie sa nevyliecila ani tabletky my nepohli a tak my dala aj dalsie .moze to bytz mikozy ze my nechodia kramy?.
mam tam vra 6tyzdnovy odstup...

pollyanna
10. jún 2007

otocena maternica moze byt...niekedy sa po porode nezavinie naspat tak ako by mala a namiesto dopredu sa otoci dozadu..nie je tonebeypecne, len to moye sposobovat krce pri menzese a niekedy aj pri dalsom otehotneni...ale s dlzkou cyklu by to a ani mykoza nemalo robit problemy...

miriam17
10. jún 2007

a ked som mala dostat kramy 26.maja?..tak moze byt s tim daco spojene. s maternicou..ze som ich nedostala

deina
11. jún 2007

Poradte mi, je normalne mat po skonceni menzesu este spinenie? Vzdy som ho mavala tak den-dva, ale mala som uz aj take, ze tri dni, co sa mi zda naozaj vela a tento cyklus som mala iba jeden den spinenie a teraz sa mi to vratilo po dvoch dnoch. Vobec sa mi to nepaci. 😕

lalupa
11. jún 2007

zvykla som to mat aj ja a navrhovali mi progesteron...mozno aj tebe trochu chyba, nejaky velky problem to nemusi byt,ale ked sa snazite o babo, tak nech ti spravia hormonalny profil, pripadne nasadia progesteron, lebo embryjko sa nemusi uhniezdit...
mozno nie je problem tu, ale inde a mozno je to vcelku ok, ale dala by som sa pozriet 😉

deina
11. jún 2007

Mam to len odvtedy, co som prestala s HAK (v januari) a podla merania BT vyzera byt vsetko ok, az na tento problem. 😕 Skusam teraz si davat matersku kasicku, vraj je to dobre na upravu cyklu, ale zatial znemu nevidim (mozno to potrebuje cas).

mitinka
11. jún 2007

ak sa tu nachadza teraz nejaka gynekologicka napis prosim IP diky 😀

skrecok
15. jún 2007

Ahojte baby,
prosim, potrebujem poradit, resp. vysvetlit. Robia mi hormonalny profil a mam uz 2 vysledky z 3 a nerozumiem tomu. Co znamenaju znacky S-FSH, S-LH, S-E2, S-TST, S-PRL ? A posledna faza postment.? Dakujem.
PS: Vysetrenie mi robi znamy obvodny lekar, k mojej gynekologicke nechcem chodit, nema furt cas 😠 . Uz chcem ist k novej, len neviem ktorej.

escada17
15. jún 2007

baby, ahojte...kde vsade mozu byt strie????

escada17
15. jún 2007

juj, pomylila som sa, nie strie, ale krcove zily...

skrecok
15. jún 2007

Escada, krcove zily mozu byt na nohach. Inde zrejme nie. 😉

escada17
15. jún 2007

o nohach viem, skrecok...len tu som nasla temu, ze jedna baba ich ma dole na ...no dole 😒 a potom ine spominali, ze maju v bruchu...a ja mam cosi take okolo pupka 😒

pollyanna
15. jún 2007

skrecok S znamena ze sa to vysetruje zo sera...FSH folikulostimulacny hormon, LH luteinizacny hormon, E2 estradiol, PRL prolaktin, TST neviem, ale ak bz to bolo TSH to je tyreostimulacny hormon - zodpoveda za cinnost stitnej zlazy.
FSH, LH, PRL, TSH su hormony hypofyzy a podielaju sa na regulacii mnestruacneho cyklu. Ale co to znamena postment, tak to neviem...

pollyanna
15. jún 2007

escada, krcove zily mozu byt teoreticky vsade, kde sa zvysi tlak krvi v zilach. Najcastejsie byvaju na nohach, ale hlavne pocas tehotenstva mozu vzniknut aj na vonkajsich pohlavnych organoch, najma na pyskoch a aj v panve na zilach ktore odvadzaju krv z maternice. Tieto sa mozu po porode zmensit. Okolo pupka vacsinou pocas tehotenstva nebyvaju. Nemas problemy s pecenou?

sharlotta
15. jún 2007

ecsada, krcove zily mozu byt vsade.Aj na bruchu.

lalupa
15. jún 2007

bohuzial aj na maternici ☹

skrecok
15. jún 2007

Pollyanna, dakujem velmi pekne. Velmi si mi pomohla. 😉
Escada, krcove zily okolo pupka mozu signalizovat problemy s pecenou. Ale pocas tehotenstva to neviem.
Spomenula som si, ze moj manzel ma zily aj na bokoch, myslim ze je to kvoli obezite. 😒

skrecok
15. jún 2007

No, takze mam podla vysledkov mierne zvyseny prolaktin. Normalne je do 30.0 a ja mam 35.1 😔

deina
16. jún 2007

Este jednu otazku mam --> ako prebieha tehotenstvo, ak ide o rizikove tehotenstvo, ale nie z dovodu gynekologickych problemov? Tiez je tam PN, ci len castejsie prehliadky?

pollyanna
16. jún 2007

deina tazko povedat...zavisi to od viacerych faktorov...zvycajne sa k tomu vyjadruje gynekolog aj dalsi lekar specializacie, kvoli ktorej je tehotenstvo rizikove...vo vacsine pripadov je potrebne castejsie sledovanie a len pri zhorseni stavu mamicky pn pripadne pobyt v nemocnici.

escada17
16. jún 2007

caute baby- tak to o peceni som netusila...teraz budem mat krvne testy, ale nikdy som s nou nemala problemy. Obezita, no teraz som tehotna...inak si myslim, ze som teda dost stihla 😕 v tehu sa ale zaobalujem riadne.. vsimla som si skor, ze mam problemy s pankreasom v tomto tehotenstve. Okolo pupka- nie som si ista, co to je...vyzera to ako krcove zily- take male kopceky, neskutocne bolave- modrozelene, take navrete. jednu som mala v prvom tehu, lekar povedal, ze mala hernia, ta ale nebolela, zmizlo to po porode...(mala som sekciu ). Od 4 mes. tohto tehotenstva vsak mam tych hrciek asi 7 a naozaj nesmierne bolia. Inde ziadne krcove zily nemam, ani na nohach,ani inde..
pollyanna, a ako zistim, ci mam problemy s pecenou? Nemyslim len testy, ale podla nejakych priznakov...inak dakujem velmi pekne za reakcie, som prekvapena, co vsetko tuna viete..

pollyanna
17. jún 2007

dost mozne, ze je to hernia..casto byvaju okolo pupka...a ako babatko tlaci, zvacsuje sa to 😒 brusna stena je v tehotenstve oslabena...
prvym priznakom ochorenia pecene v tehotenste je casto neprijemne svrbenie celeho tela a potom ozltnutie, najkor ocne bielka a nechtove lozka a potom aj koza, ale to uz byva vo vaznejsich pripadoch.

escada17
18. jún 2007

pollyanna- ale tych kopcekov je tak vela a su modraste, navrete...no ako zily vazne vyzeraju ( krcove...) zajtra mam poradnu, tak uvidim, co povedia...je to velmi neprijemne a bolestive, dokonca jemne suchnutie je fest neprijemne, pocitujem to akoby som bola silne spalena...a teraz to svrbenie- ja sa skrabem ako opica a uz mi jedna cernoska na ulici vravela, ze ci idem rodit, ze to sa vraj pred porodom, no ale ja sa skrabem od 25 tt asi, takze este isto nerodim... 😒 o oslabeni brusnej steny- to sedi...dcerka bola velka, druha bude iste tiez, a ja som inak nizsia ( 167 cm ) a mimo tehu okolo 50 kil, tak na mna je to asi viac zataze, ked este k tomu take obrie deticky produkujem...ja sa len toho bojim, aby mi nepadla maternica- este aj vo vnutri citim taku bolest akoby po priamke, kde predpokladam, bola rozrezana maternica pri sekcii- ked sa rano budim, byva to navrete ako zila, lebo spim na boku a vtedy sa to poriadne napumpuje krvou...tak neviem...bojim sa trosku, priznavam...lebo sa s tym bezne nestretavam a nik mi nevie povedat, ze to som mala, bude ok...

pollyanna
19. jún 2007

s tymto ti takto neviem poradit... ☹ urcite sa spytaj tvojho gynekologa a nezabudni mu povedat o tom svrbeni...moze to byt uplne neskodne, ale radsej nech sa nic nezanedba...