Ste niekto lekárka - gynekologička? Ozvite sa

jahu348
4. apr 2007

Ahojte,volam sa Janka a hladam,ci sa tu nenachadza nejaka gynekologicka,lekarka.Ak ano,ozvite sa. Papa

ajap78
20. jún 2007

ahojte baby, potrebujem poradit. nechcem sa velmi rozpisovat, tak len v skratke. snazime sa skoro rok o druhe babo, ale za ten rok riesim vsetko mozne okrem tehotnestva, mykozu, zapaly, nedavno cystu. bazalnu teplotu meriam tak pol roka urcite, robim aj grafy a posl mesiace mi vychadza, ze ani ziadnu nemam. kramy dostavam nepravidelne a hlavne oneskorene vzdy. v maji som bola dva x v zahranici, ovu som asi ani nemala a MS som dostala na 39.den. len 4 dni, vzdy byvaju 6-7dni. teraz som dostala 26ty den MS, ale vlastne to je len taky hnedy vytok, akoby stara krv, trva to uz 5 dni. normalne kramy sa nespustaju. co to moze byt??? kazdy sa ma pyta, ci nie som tehotna. ale nie som, lebo bazalku mam nizku. vie mi niekto poradit prosim???? dakujem moc.

pollyanna
22. jún 2007

ajap,tazko sa mi taktoradi..moze to byt sposobene velmi vela vecami.asi by si si mala najprv urobit tehu test, je to sice malo pravdepodobne, ale....moze to byt posobene aj tou cystou, prip tym, ze si nemala ovulaciu a to je nieedy sliznica maternice taka "zblbnuta" ze sa neodluci pri menzese cela, ale ide to po castiach a trva to dlhsie, pripadne to moze byt sposobene poklesom hormonov pred ovu - vtedy by sa to mohlo miesat s klzkym hlienom...ale fakt tazko zodpovedne povedat, co to je...mala by si ist za gynekologom.

skrecok
15. júl 2007

Ahojte baby,
zajtra idem na poslednu folikulometriu (17 DC) a chcela by som vediet, ci sa da pomocou USG zistit ci sa to podarilo... Ovulku som mala vcera na 15 DC. Vie niekto z vas, alebo uz mate nejake skusenosti? Dakujem.

fabiana
15. júl 2007

Ahojky!
Skrecok, myslíš, či sa ti podarilo otehotnieť? Podľa mňa sa to nedá zistiť, je to príliš skoro... Ja som tiež bola na folikulometrii cca okolo 16-17DC a jediné, čo mi doki vedel povedať bolo to, či ovu prebehla alebo nie, podľa toho, či folikul bol prasknutý alebo nie. V tom čase som už bola tehotná, no ako isto vieš, bolo to len párdňové tehotenstvo, ktoré sa usg nedá určiť. 😖

skrecok
15. júl 2007

Dakujem Fabiana za odpoved. Robia mi to prvy krat, nevyznam sa tomu. Takze sa neda urcit, budem si musiet pockat... Stastie, ze idem po USG na mensiu dovolenku s manzelom a nebudem stale na to mysliet 😉 .

fabiana
15. júl 2007

Skrecok, žiaľ doktor vidí len prasknutý folikul, to znamená, že vajíčko sa uvoľnilo, ovulka prebehla, ale konkrétne oplodnené vajíčko sa vidieť nedá...Odborná literatúra uvádza nejaký ten 6tt, ale väčšinou sa chodí na usg po zistení tehu cca okolo 9-10tt. Daj tomu čas a nechaj snažilkovaniu voľný priebeh a želám krásnu dovolenku... 🙂

escada17
15. júl 2007

ahoj fabi, ja nie som lekarka, len ta zdravim 😉 😵

sue
15. júl 2007

Skrecok, mne napríklad v 6tt (cca dva týždne po vynechaní MS) videl doki len gestačný vačok a inak nič... takže tebe ešte nebude vidno nič ☹ držím palčeky...

fabiana
15. júl 2007

Ahoj Esci, ani ja... 😀 Ale keď viem, poradím... 😉 Aj lieky predpíšem, ak treba, xi xi.

escada17
15. júl 2007

😉

horajda
17. aug 2008

ahojte maminy gynekologicky,
potrebovala by som poradit ak tato tema je este aktualna. Som v 27tt a uz druhy krat sa mi objavila mikoza. Tu prvu som mala pred dvomi mesiacmi a lekar na na SK mi poradil nasadit si jednorazovy cipok, ktory mi hned aj zabral. kedze som v uk tak vsetko tu je voac komplikovane vsade si ma posielaju aj ked viem ze toto je uplne normalne v tehu. chcem sa teda opytat ci si ten cipok mozem este raz nasadit,co si o tomto myslite?

sisa10
26. nov 2010

Ahojte,mámj jednu otázočku,ak by vedel mi niekto poradiť. Bola som s malým synomna RTG nožičky ( asi 2 týždne dozadu) a neviem akú dávku ožiarenia som dostala, lebo som tam sedela s nim a chceli by sme sa s manželom pokúsiť o ďalšie bábätko.len neviem,či je to už možné,či nehrozí nejaké riziko a ak, tak koľko treba počkať? ďakujem 🙂