Ste niekto lekárka - gynekologička? Ozvite sa

jahu348
4. apr 2007

Ahojte,volam sa Janka a hladam,ci sa tu nenachadza nejaka gynekologicka,lekarka.Ak ano,ozvite sa. Papa

babica1
5. apr 2007

áno,potrebuješ niečo?

mirka4
5. apr 2007

jeej, babica mozem sa nieco opytat? Bola som minule na pasoch a neviem co mi napisali a nikto mi to nevysvetlil.
diagnoza:Z369 blizsie neurceny prenatalny skrining, Nst zaznam reaktivny
Diky

jahu
5. apr 2007

Ahoj,ano potrebujem poradit.Pisala som uz sem na temu atom.elektr.Vies,ide o to:manzel robi v atom.elekt. ale ma nebezp.pracu.Robi z radioaktivnym odpadom,dostava urcite davky oziarenia.Bola som pred mesiacom tehotna.Vsetko bolo ok,ale manzel mal velke obavy,ci babetko nebude postihnute.Tak som si babetko musela dat vziat.Teraz lutujem.No a chcem sa s tebou poradit,ci nemas skusenosti.Pytala som sa aj gynekologa svojeho a on,ze keby bol oziareny tak by nemal aktivne spermie a neotehotnela by som.Ale predsa manzel dobre vie,ze oziareny je.Co myslis,bola by tam pravdepodobnost ze sa narodi postihnute??Prosim napis.Dakujem Janus

mimma
5. apr 2007

Mirka, nst- non stres test- jednoducho monitoring- reaktívny, t.z. v poriadku, dieťatko si tam žije svoj malý životík 🙂 , pa

escada17
5. apr 2007

babica, aj ja mam nejake otazocky, ak mas cas, prosiim. Dnes idem davat trhat dve stolicky ( bude aj rtg, bude aj nieco od bolesti-verim, ze vedia, co sa moze-som v USA a tu sa boja zalob ), je takyto postup aj doma pre zenu v 17-18 tt, ze sa mozu trhat zuby? Dostavam mylne informacie. Tiez mi predpisali Penicilin kvoli moznej infekcii, ale nevzala som ho . Vraj je uplne bezpecny v tehu, ale ked ja som opatrna vo vsetkom. Myslis, ze by som ho mala vziat? 30 tabliet, po 1 denne, cize mam vybrat vsetko a to je 30 dni. Bola som aj na ER, aj na klinike a dnes idem na stolamtologicku chirurgiu- neviem, ci uz pouzivam spravne slovenske terminy- vsetci mi vraveli, ze Penicilin mozem, len ja sa bojim o babatko a vzdy sa chcem doslova poistit z kazdej strany. Dakujem velmi pekne...radsej pocut pravdu a rizika, vies...

mimma
5. apr 2007

Nie som babica, ale skúsim poradiť, čo viem. Trhať zuby sa môžu, aj mne trhali, ale s tým rtg- no neviem, tehotné sa rtg nesmú. Penicilinové atb sa v tehotenstve môžu, ale 30dní sa mi zdá zbytočne veľa, kvôli možnej infekcii by hádam stačilo 3, 4dni...ten čas sa mi nezdá, na to sa skús ešte opýtať. Veď to je mesiac a načo, keď tam infekciu nemáš.

escada17
5. apr 2007

ahoj mimmi, ta zubara mam uspesne za sebou...tu v USA robia rtg pluc kazdej fajciarke, mne nerobili, tu je to zakon alebo co...nakoniec mi spravili rtg chrupu, az sa smiali, ze ako sa stale pytam, ci je to bezpecne, bolo to ine rtg ako som kedy mala- hlavu som mala v nejaom stroji a ten ma celu obisiel- myslim okolo hlavy- ja som bola akoze do cohosi zahryznuta..na seba som mala dve priserne tazke vesty- predpokladam, aby to inde nezasahovalo, na ochranu..no a zuby trhali s umrtvenim, ja som len v USA zazila, ze mi to umrtvili tak, ze som ozaj NIC necitila- doma stale aspon trosku. Dokonca mi rezali dasno a potom zasivali, dokonca zasivali aj tie otvorene rany. Znie to hrozne- vraj na prevenciu. No a peniciln som sa pytala, povedala som, ze mam este z emergency a zubar povedal, ze nemusim brat, ze nie je zatial ziaden priznak infekcie, jedine ak by som mala horucku alebo opuchla. Taka som rada. Ale ver, ze som mala take vycitky a pocity smutku, babatko sa ani nepohlo a az doma sa rozsantilo...moje milovane, uz budem na seba davat viac pozor 😉 tiez myslim, ze 30 dni nie je normalne, kebyze mi bolo tak zle - vezmem par dni a uvidim...radsej nech nebude vobec...

mimma
6. apr 2007

Bábätko asi cítilo, že máš strach a obavy, tak sa radšej nehýbalo. Mne sa toto stávalo, keď som mala v robote frmol, tak sa niekedy pohla až o 11-taj večer- už som sa začínala báť. Dúfam, že ti už zuby"dajú pokoj", mne trhali 2 počas druhého tehotenstva, tak ešte pár detí a som bezzubá babička... 😀

miriam17
8. apr 2007

baby j ja potrebujem poradit..mna uz v pslem case strasne svrbi...no vieta asi co....a neviem preco sa sprchujem kazdy denb..ale nepomaha to

nevesta
8. apr 2007

Miriam, nemas mikozu? Zbehni ku gyn. nech ta kukne... 😉

miriam17
9. apr 2007

ake moze mat nasledky ta mikoza

olinka6226
9. apr 2007

miriam - mikoza je plesen... niekdy je z antibiotik, niekedy z niecoho ineho. treba ist k lekarke a nech ti urobi vyter. v kazdom pripade to treba liecit, lebo zbytocne budes trpiet. ked ta teraz svrbi, neskor moze napuchnut, palit a az rezat. takze by som to nepodcenovala. ci ma nejake trvale nasledky presne neviem...ale v kazdom pripade ak to nebudes liecit, o chvilu to bude boliet tak, ze to nevzdrzis. takze sup sup na gyndu.

vilki
9. apr 2007

miriam urcite chod na vysetrenie.ja som tiez mala taky problem a uz sa to nedalo vydrzat tak som isla.doktor ma vysetril, spravil mi vyter a dal mi tabletky micosist a chvalabohu zabrali klop klop, urcite to nezanedbaj.papa.

mimma
9. apr 2007

Môže z toho po čase vzniknúť aj zápal a nielen ženksých vecí, ale aj napr. moč. mechúra...Určite choď na gyndu, ako radia baby.

kafulienka
9. apr 2007

🙂 a ked to preslo samo od seba? Musi sa ist s tym k lekarovi aj tak? 😕

mimma
9. apr 2007

Niekedy sa zdá, že to prešlo samé od seba, ale ono sa to objaví znova. Kvasinky vytvárajú spóry, takže akonáhle nemajú vhodné prostredie, zaspórujú sa a keď sa podmienky pre ne zlepšia, tak hurá a je to tu zase... 😝 A preto je aj dosť ťažké sa ich natrvalo zbaviť, lebo oni dokážu prežiť veľa...

kafulienka
9. apr 2007

fakt? 😕 😕 😕
aj ked budem poctivo pit aktimel? 😀 😀

mimma
9. apr 2007

😀, môžeš skúsiť vyplachovať... 😲 alebo radšej nie... 😀

kafulienka
9. apr 2007

mimma, 😀 😀 😀

teraz vazne 😔 , da sa volne v lekarni na SK kupit nieco proti tomu bez predpisu?
dakujem.

kamilecka
9. apr 2007

Ahojte,tak na mykozu je dobry canesten krem predavaju ho aj bez predpisu.stoji okolo 90sk.
Ale radsej by som sla ku gynekol. Ja som teraz brala antibiotika takze sa mi to tiez objavilo a idem s tym ku gynekol

mimma
9. apr 2007

Kafulienka, dajú sa kúpiť aj čípky "CANDIBENE" aj mastička sa tak volá. Ale ak sa ti to zopakuje, alebo máš k tomu pridružené aj iné problémy, tak určite choď na gyndu. Aby si niečo nezanedbala.

kafulienka
9. apr 2007

kamilecka, dakujem za tip... 😎

bzuco
9. apr 2007

mimma a CAnDIBENE nie je len na predpis?
mne ho u nás nechceli dať bez predpisu, jedine Canesten

mimma
9. apr 2007

U nás ako kde, niekde predajú, niekde nie...Ale predali mi ten, myslím, stovkový a ešte je aj s vyššou gramážou...Lebo Canesten je len krém- on sice príznaky zmierni, ale nevylieči, lebo vnútri sú tie kvasinky stále, takže tam treba ja čípky.Skúste v inej lekárni.

bzuco
9. apr 2007

mimma, pobehala som všetky 😒
teraz mi síce netreba, problémy nemám, ale ked sa objavia a k doktorovi sa mi nedá ísť, musí stačiť canesten
síce kým to prejde, trvá to trošku dlhšie, ako keby som mala čípky, ale zaberie

kamilecka
9. apr 2007

Candibene je len na predpis lebo to uz sa tym lieci presne to co potrebujes,takze najlepsi postup je gynekol a vyter a rovno aj vyplach,ten zabera najlepsie a najrychlejsie.Takze kym ti pridu vysledky z vyteru tak ten vyplach pomoze na ten cas.

Bzuco ked nemozes ist ku gynekol tak vela urologickeho cajika,canesten a hypermangan s ktorym sa umyjes zospodu.Alebo pomaha aj ked si das do lavora hypermangan a vodu a sadnes si do toho na paru minut.

Inak toto je pre netehulky,tehulky ci sa im chce alebo nie musia ist ku gynekol

mimma
9. apr 2007

Ja viem, tiež som sa s ním natierala, ale vždy sa to po čase vrátilo... ☹ Lebo tá príčina je vnútri, takže mastička ti to ukľudní "vonku", ale vnútri je to stále. No vidíš a u nás to predali, tak to nechápem...

kamilecka
9. apr 2007

Mimma tak to asi aj dost zalezi od lekarne,ci su ochotny predat aj bez receptu

mirka4
9. apr 2007

baby ja som mala tiez kvasinky, dala mi doktorka cipky a aj mi to asi preslo, lebo uz nemam vytok. Ale neviem ci mi to fakt pomohlo. Nic mi nevravela ked som tam bola v stredu. Ale inak ani ma nic predtym nesvrbelo ani nic take, len som mala vytok a teraz po tych cipkoch uz nic. Tak neviem. A nechcem moc zase cipky, kedze "mam to za par" 😀 Myslite ze to fakt pomohlo?

kamilecka
9. apr 2007

Mirka no nech ti spravi vyter a budes vediet na com si ale vacsinou cipky zaberaju 100 percent.