Ste niekto lekárka - gynekologička? Ozvite sa

jahu348
4. apr 2007

Ahojte,volam sa Janka a hladam,ci sa tu nenachadza nejaka gynekologicka,lekarka.Ak ano,ozvite sa. Papa

mirka4
9. apr 2007

kamilecka neviem ci to este stihnem vies o to ide 🙂 To kym pridu vysledky tak asi aj porodim. A myslis ze to nejak sa ukaze na malej, myslim ze by mala mat nejake nasledky.

kamilecka
9. apr 2007

Mirka no ked mas mukozu tak by si nemala rodit prirodzene

mirka4
9. apr 2007

to vazne? To ta mukoza je to iste ako kvasinky? Doktorka mi nic nevravela o tomto. 😕 😨

kamilecka
9. apr 2007

Myslim ze to pisali zienky na fore niekde ze to potom moze niejako nechcem napisat poskodit babo ale ze mozu byt komplikacie

mirka4
9. apr 2007

no tak nato sa teda opytam v stredu ked budem u nej na poradni. Teraz som normalne z toho mimo. ☹

kamilecka
9. apr 2007

Je lepsie ked sa priamo jej opytas ktora pozna tvoj zdrav stav. Ja viem ze som to tu niekde citala kedze ja mam s mykozou problemy tak ma to zaujimalo

mirka4
9. apr 2007

a tebe co povedala doktorka?

kamilecka
9. apr 2007

Mne konkretne povedala ze mykoza (neliecena) moze vyvolat aj predcasny porod alebo odtek plodovej vody,zesa to musi liecit a nesmie sa to nechat len tak.

mirka4
9. apr 2007

no ved hej, ale nato ze rodit by si mala cisarskym a ze to moze poskodit babo

kamilecka
9. apr 2007

NO ved to ze som napisala ze nechcem pisat ze poskodit babo ale ze mozu nastat komplikacie pri porode,skus si dat vyhladat vo fore temu mykoza,viem ze som to tam niekde citala.
Inak mja gyn mi nic take nepotvrdila ale ani nevyvratila.Ja idem za nou zajtra kedze mam tiez niejake problemy,ale skor si myslim ze sa mi narusila flora tam dolu kedze som brala 12 dni antibiotika

escada17
9. apr 2007

kamilecka, ja som mala tieto problemy skoro cele prve tehu, napokon som aj mala cisarsky, tuna vsak davaju pocas porodu antibitika, ak je mykoza alebo nejaka bakteria, aby nou babenko nepreslo. Liecit ju vsak treba, aj ked je zena tehu.

mimma
10. apr 2007

Mirka, určite si nechaj zobrať znova kontrolné kultivácie- moja dr mi pred termínom brala asi dvakrát- ale ak už nemáš výtok a žiadne svrbenie, tak verím, že je to už v poriadku 🙂 Ale pre istotu. Už či ide o mykózu, alebo nejaké iné pliagy z výterov, tak to nebezpečenstvo spočíva v tom, že sa inf. môže dostať vyššie-predč. pôrod, čo už tebe nehrozí-alebo keď pôjde bábo cez pôr. cesty, tak z mykózy môže mať napr. zápal spojiviek. Ale neplaš sa, gynda ti určite kult, ešte zoberie, to by si tam musela mať iný zvieratník, aby si rodila cisárskym. A nevidím dôvod, prečo by si ho tam mala mať. 🙂

mirka4
10. apr 2007

no pochybujem ze mi ho zoberie, lebo k nej mam ist az na buduci tyzden a zajtra idem iba do poradne na tlak, vahu a ozvy. Tak teraz neviem. ☹

sillas
10. apr 2007

mirka4..nestresuj...môžem kludne rodiť normalne...ja som mala pri obidvoch tehu opakované problemy s mykozou, stále som preliečovala čípkami a stále mi tak vyšiel pôrod, že kym som šla rodiť stale som už mala zase výtok a všetko je ok..nestresuj kvôli tomu. držím palce

mimma
10. apr 2007

Mirka, pre kľud duše keď budeš zajtra na poradni, choď aj k dr. ale, už som to tu niekde písala, mykóza je u tehotných veľmi častá- horm. zmeny, zmeny prostredia v pošve atď...ja som to tiež furt mala, podchvíľou som čosi brala a deťom nebolo nič. Horšie je, keď je tam nejaký protivný bacil, ktrého sa ťažko zbavuje.Ten obyčajne vyvoláva zápaly- predč. pôrod, a choroby u novorodencov- ale mykóza je bežná vec, kt. treba podchytiť, ale nie je taká nebezpečná. A to ty nemáš, tak kľud! 🙂 🙂 🙂

mirka4
10. apr 2007

no dufam teda, normalne som sa zlakla, lebo doteraz aj ked som nebola tehu, som nikdy ziadne problemy nemala a ani pocas tehu a az tento posledny mesiac toto. No ved sa zajtra spytam sestriciek co a ako. Diky baby 😉

pollyanna
10. apr 2007

kvoli kvasinkam urcite nebudes rodit cisarskym rezom, zdrave donosene babatko by to nemalo nijako poskodit... co a tyka vyteru... vacsina gynekologov ho kvoli kvasinkam pred liecbou ani nerobi, pretoze to ma taky charakteristicky vzhlad 😉 vacsinou az potom pre kontrolu.

mirka4
10. apr 2007

no mne brala kultivaciu, pretoze sa to vraj robi tesne pred porodom pre personal v nemocnici ci co. Tak nejak mi to vysvetlovala, ale dr. sa potom ani nijak k tomu nevyjadrila uz, tak neviem. No ved uvidim zajtra a potom dam vediet co mi povedali sestricky

mimma
10. apr 2007

Pollyanna, presne tak, ako píšeš, to je vidieť na prvý pohľad a kvôli kvasinkám sa cisárskym nerodí, dúfam, že si sa, mirka, ukľudnila, lebo to je ten najmenší problém, neboj, všetko dobre dopadne, nech to už máš rýchlo za sebou!

pollyanna
10. apr 2007

je to dolezite aby sa zistilo ake bakterie su v posve a ci treba aby mamicka dostavala pocas porodu antibiotika, ktore ochania babatko pred infekciou pocas porodu

alzbeta2
10. apr 2007

ahojte dufam, ze sa mozem spytat aj na nieco ine, co sa mi teraz prechadza po hlave..cakam tretie babatko, pricom moj druhy syncek ma len 9 mesiacova a ja som v 15 tyzdni..tak uvazujem o podviazani vajecnikov, pretoze si dalsie rozrastanie rodinky nemozem dovolit z viacerych dovodov..len sa bojim, ci to je bolestivy zakrok, ci to je naozaj spolahlive, ci to ma nejaky dopad na sex. zivot a ci to nepodporuje vznik rakoviny..jednoducho povedane, co vsetko je s tymto zakrokom spojene...

kamilecka
10. apr 2007

Ahoj Mirka,tak som s5 od gynekol a ta mi povedala ze size mykozu nemam,ze mam len reakciu na antibiotika,ale treba to preliecit.Zobrala mi aj vyter aj ked povedala ze to uz je jedno ake budu vysledky. lebo ci je to mykoza alebo nie tak zena je potom viac nachylna na potrhanie pri porode co nieje velmi dobre.Takze babatku to skodit niejako nemoze,len ti moze skor odtiec plodova voda.Co sa ale teba tyka tak to uz je jedno,skor by vadilo ak by niejakej tehulke v povedzme 20tt odiekla predcasne voda.

mirka4
10. apr 2007

ahoj kamilecka,
hej pytala som sa uz aj jednej holky tak tiez mi vravela ze je to viac nachylne na potrhanie. Boze a toho sa najviac bojim. Ani nie tak porodu ako toho natrhnutia. Asi som si to nejak privolala 😅 ☹

kamilecka
10. apr 2007

Mirka ved ked mas vybaveneho alebo znameho lekara tak nech ti spravi sekciu a mas pokoj 😉
Pozri mna to dole svrbi ze by som po stene liezla a mykoza to nieje,takze ked nemas ani vytok ani svrbenie ci palenie tak to budes mat preliecene.
Ja mam aj vytok ale to preto ze mi gynekol povedala ze sa uz otvaram 😀 tak ma potesila

mimma
10. apr 2007

Sliznica po prekonaní zápalu je náchylnejšia na "potrhanie", ale vtedy to aj tak cítiť nebudeš, to skôr potom, ale držím palce, aby to bolo čo najmenej. Ja som mala 2spont. pôrody,na sekciu by som šla, ale len ak by bol na to dôvod. A toto dôvod nie je, myslím, že tiež nie je o čo stáť, baby, veľa šťastia a dajte vedieť, ako ste dopadli.
Alžbetka, opýtaj sa na to hociktorej gynekologička a ona ti to určite vysvetlí lepšie, ako my.Pa

mimma
10. apr 2007

a ešte jedna poznámka- ale sa nás tu- tých gynekologičiek amatériek- našlo! 😀 😀 😀

miriam17
11. apr 2007

ahojte maminy..tak bola som uu doktorky a my predpisla daake tabletky...a aj my brala vyter tal som zvedava zea ko to bude dalej

mirka4
11. apr 2007

no tak dnes som sa pytala sestricky, ci to nejak vadi, a ona ze nie, ze to neovplyvni malu, ze vsak sme to liecili. Tak ja neviem. No co uz. Uz je to aj tak jedno, nijak to neovplyvnim. Co sa ma stat sa stane. Hadam to prezijem 😀

escada17
11. apr 2007

caute baby, ste tu nejaka, co mate pocit, ze vase babatko je stale velmi dole? Toto je moje druhe tehu, a babo je v kuse uplne dole, chodim pomaly ako kacka, ako mi tam tlaci. Citam septembrovky a vsetky citia pihyby vselikde, len ja IBA dole. Neviete poradit...?

tonicka
11. apr 2007

a co na to dr. escada? ja som mala malu stale dolu, az ma na koniec dali v 32 tt do nemocnice ako hroziaci predcasny porod 😉 nakoniec som ale porodila v 39tt