Ste tu mamky pofesionálky? Pridajte sa

misuliqq
8. dec 2009

Ste tu nejaké mamky ktoré ste pofesionálky?? 🙂 🙂 alebo si o sebe myslíte že ste?? 😀 😀 tak sa pridajte 😀 😀

lucijja
9. dec 2009

ja osobne by som sa chcela stat matkou profesionalkou. Neviete mi niekto poradit kde ziskam info ako by som to mohla urobit? Rada by som sa starala o dieta z detskeho domova...

maruschka
9. dec 2009

lucijja, www.navrat.sk 😵 😵 😵 😵

simlenka
9. dec 2009

Klara,myslim zes to ode me pochopila spatne,ja v zadnem pripade nejsem negativni,naopak. nedelam si hlavu z toho,ze ma dite rymicku,nevadi mi,ze nestiham mit supernaklizeno - asi jsem v materstvi jeste nezazila pocit nejakeho zoufalstvi bo totalniho vycerpani - mne to naplnuje a jsem VELMI spokojena - dalo by se rict profesionalka 🙂 ale to neznamena,ze nejsem realista a nevim,ze problem muze kdykoli prijit i v podobe malickosti - nerikej,ze kdyz ti dite onemocni nebo tyden spatne spi,ze jsi fit a dokonala? to poznamena kazdou matku - ikdyz se nehrouti a nestezuje si,tak ji to trapi a je z toho minimalne presla. do toho vypadne elektrika,manzel prijde pozde... profesionalka by se usmala a rekla to je vporadku,normalni clovek tezko.

klara_klara
9. dec 2009

nie similenka profesionalka by sa nezasmiala ale vedela ze to musi nejako vyriesit a vyriesila by to 😉 pretoze veci sa maju rieost ked pridu...ale inak s tebou suhlasim 😉 😉 😉

lucijja
9. dec 2009

maruschka: diiik, idem studovat... 😵

simlenka
9. dec 2009

Klara - pak jsem teda profik 😀 ale me prijde jakoby "nafoukany" se takhle nazvat. ja si prijdu totiz jako uplne normalni a spokojena a semtam mam slabsi chvilku.

melory
9. dec 2009

nerozumiem asi som zle pochopila temu, ale myslela som, ze tema je skort o profesionalnom rodicovstve ako takom

klara_klara
9. dec 2009

similenka no jasne profik 😉 len niekomu to musi dojst trosku neskor ked je skromny 😉 😉 😉 inak tato tema tu pekne pokracuje aj ked vlastne kazdy kto do nej vstupi je tak trochu na vazkach o com to vlastne je 😀 😀 😀 aha ani melory nechape 😀 😀 😀 ja som bola tiez hned prva v poradi ktora presne nevedela o com... 😀 😀 😀 Pozeram similenka ze uz mas skoro 2 rocnu dcerku 🙂 to moj maly ma len 5 mesiacov, ale sidlo je to riadne 😀 😀 😀 aha vidim ze cakate dalsie babo 😉 😉 😉

simlenka
9. dec 2009

Jj,ale desim se toho. terinka je muj poklad,laska a vubec vsechno,nevim jak tam zapadne druhy prcek,ale prej se laska nedeli,ale nasobi,tak uvidime. my do roka meli bezproblemoveho a uplne zdraveho andilka,vse se stihalo - od 18m mame malou certici,ale ikdyz me nekdy vytoci,tak jsem na ty jeti rostarny hrda 🙂 ale to asi kazda mama. ja mam nejakou predstavu o cem to tu je a kdyby byl nazev jinak formulovanej,tak by mi to tu sedelo - napr.my matky bez nervu a v pohode nebo tak. ted chodim do hroznych matek,ackoli ani tam mi ten nazev nesedi,ale to vzniklo spojenim 2 temat+dohromady+a+jsou+tam+fajn+holky.

esssi
9. dec 2009

nakukuju..
Simlenko jáák nesedí názeffff? jsme Hrozné, ptž to je alibi dopředu, chápeš? 😀

simlenka
9. dec 2009

Chapu 🙂 ale ja jsem hroznej bordelar ale vyborna mama 😀 ne mne sedel nazev,ze normalni matky - zadnej extrem 😉 ale uz jsem se tam do vas zamilovala a nemuzu vas i pres ten nazev opustit 😀 ale chapu jak je to mysleno,neboj.

kubaka
9. dec 2009

nikka -jo, tak to jsem já taky - nemám pocit že dítě nezvládám a když, tak s úsměvem, jsem spokojená, taky si nestěžuju a nehledám rady na nesmysly tady na MK. Žijem nějak bezproblémově, protože si problémy nevyrábím. Vždycky se nějaké najdou samy. 😅

Jenže pořád je to hlavně o subjektivním pocitu. Netroufnu si říct, že dělám všchno, nemám zdání, co to je. Dokonce podnikám už od jeho roka, takže by někdo mohl říct, že se mu nevěnuju celý den a tudíž ho zanedbávám. Přesto nemám pocit, že ho zanedbávám. Takže zase subjektivní pocit. Jaká byla naše výchova ukáže čas, teď děláme, co můžeme a věříme, že to děláme dobře.
Ženy, co se věnují dětem na úkor sebe to taky není žádná výhra a není to dobrý vzor pro děti - proč by to mělo být znak profesionality a být to správné?
Ono se to tady ani tak nikoho nedotklo, jako se na to nedá nic moc říct. Je to špatně nazvané téma.
Kdo tvrdí, že není unavený, neleze mu dítě někdy krkem, tak kecá. To se stavá i nám, co si dětičky v pozdním věku fakt užíváme. I když mě málem připravil o oko 😀 😀 😀