Šteniatko Bearded Collie. Máte ho niekto doma?

daniela1983
2. okt 2009

Ahoj baby. V zime by sme chceli kupit steniatko. Ale potrebovali by sme poradit od niekoho kto ju ma. Co bolo na nete som pocitala, aj knizku mame doma, ale zive skusenosti, su zive skusenosti. Prosiiiiiiiiim. Vsak ju niekto mate a poradite. 🙂

daniela1983
autor
2. okt 2009
titkovamiriam
2. okt 2009

kraaasne 😀

daniela1983
autor
2. okt 2009

😉 uz sa vytesujem dobre dlho

frisbee
2. okt 2009

dani,krásne videá..teším sa s tebou,ale srdiečko,priprav sa na to,že je to ako s kojencom...píš,budem ti radiť krok za krokom..to je také šťastie v rodine s novým šteniatkom 🙂 🙂 🙂 🙂

daniela1983
autor
2. okt 2009

hmmm, to mam smolu lebo ja toho kojenca este nemam ☹ ale snad sa nejako zzijeme. takze az tak velmi neovladam co v zaciatkoch robit. samozrejme clovek knihy o psoch cita. ale to nie je prax ssamozrejme. nauci sa v pohode na cestu autom? ako je to u vas? cestujete aj so psom? a kde ho v aute prevazate?

frisbee
2. okt 2009

dani,ja mám malého forda fiestu,takže som si objednala z kynologického obchodu takú super plachtu do auta na zadné sedadlá a ešte musí mať bezpečnostný pás,za to sú pokuty a body dolu.

daniela1983
autor
2. okt 2009

aha dik, my mame opel astru. ale kedze sa nam nepodarilo zohnat combi, tak klietka v kufri nepripada do uvahy, tak sa pytam

frisbee
2. okt 2009

toto je ono

daniela1983
autor
2. okt 2009

uz som to na strankach niekde videla. celkom sa mi to paci. leno potom neviem , ze ked raz bude autosedacka vzadu, ako sa to poriesi ☹

frisbee
2. okt 2009

neboj,oni sú učenliví,sedia na mieste 😉

tilly
2. okt 2009

ja mám pocit, že všetky kólie sú inteligentné, my sme mali zlatú kóliu, to bol pán pes 😀
teraz máme retrievera, to je des a hrúza, ak si ešte niekedy budem chcieť kúpiť psa, tak border kóliu, len sa bojím živosti borderiek...

frisbee
2. okt 2009

tilly..už som to písala,ja mám láskyplnú hyperaktívnu border kóliu a na cvičáku je iná border kólia lenivá a pomalá,záleží od povahy.ale aj tá hyperaktívna je jedno veľké srdce...a ja som rada,že ma donútil chlapček,aby som sa hýbala,a omladil aj mojich ostatných psov..ja som tak šťastná,je to výnimočné plemeno 🙂

blue04
2. okt 2009

ja budem teraz posobit velmi blondinka,ale az teraz som si uvedomila,ze my mame border koliu.ale kolie su kolie,tak dufam,ze mi to prepacite 😉

blue04
2. okt 2009

spravila som si aj album s Noodlom,len mam velke fotky,tak mi povolilo len 3.len aby ste ho videli 😵

daniela1983
autor
4. okt 2009

Noodle je zlaty havo. asi je dost velky.

blue04
4. okt 2009

ano je velky funo a hlavne silny. 😀