Šteniatko Bearded Collie. Máte ho niekto doma?

daniela1983
2. okt 2009

Ahoj baby. V zime by sme chceli kupit steniatko. Ale potrebovali by sme poradit od niekoho kto ju ma. Co bolo na nete som pocitala, aj knizku mame doma, ale zive skusenosti, su zive skusenosti. Prosiiiiiiiiim. Vsak ju niekto mate a poradite. 🙂

frisbee
2. okt 2009

ahoj,danielka,ja síce mám border kóliu,ale sú príbuzní,je to pastiersky pes,to znamená pohyb a kontakt s človekom,našlo som ti toto:

http://www.celysvet.cz/bearded-kolie.php

kólie sú nežní a citliví psy,takže čo do nej vložíš,to tam je 😉 ..a nenechávať samého,stále kontakt,my máme plnú obývačku 😀 😀 😀

frisbee
2. okt 2009

psi samozrejme 😀

daniela1983
autor
2. okt 2009

frisbee diky. no lebo vsade citam aku ma dobru povahu, a celkovo je mi ten psik velmi sympaticky.. a kedze ja mam pracu doma, takze nebola by vobec sama. 🙂

blue04
2. okt 2009

Ahoj,

ja mam tohto psika a je to najcitlivejsi a najlepsi pes akeho sme mali.ma 8 rokov ale stale sa chova ako 6 mesacny,co je nevyhoda,lebo potrebuje stimulovat rozum a hlavne vela pohybu.nema rad byt sam ale nemenila by som.
mali sme ho 5 rokov ked sa nam narodil maly a strazi ho ako oko v hlave a neziarli co je super.

daniela1983
autor
2. okt 2009

jej blue super, ze sa niekto nasiel. takze myslis ze je to dobra volba? lebo nam sa velmi paci a uz rok a pol cakame na steniatko a priebezne sa zaujimame a informujeme.

daniela1983
autor
2. okt 2009

ozaj a co chlpy? starostlivost, plznutie a vsetko okolo? je to desne, alebo sa to zvladnut? my sme mali na strazeni kratkosrsteho psa a myslim, ze to bolo asi horsie, lebo tie drobne chlpy sa zapichovali vsade a boli ostre ako fras. 😉

blue04
2. okt 2009

pre nas to bola dobra volba,len to ze potrebuje vela pohybu a trening.oni sa zacnu nudit a potom vyvvadzaju.teda aspon nas Noodle(tak sa vola).
ale je super,ked som bola tehotna,strazil ma riadne,nikoho ku mne nepustil a raz mi prislo zle na zachode a isiel zobudit manzela.ze ho olizoval a vrtel sa tak muza napadlo ze nieco sa deje.
su to temperamentne a velmi citovo naviazane psiky na pana.
to je moja skusenost,mozno niekto iny ma ine...

daniela1983
autor
2. okt 2009

a mate psika? myslis ze je lepsi psik alebo fenka, lebo manzel chce psa. a ja by som radsej fenku. ale rozumnym argumentom ustupim. a co tie chlpy?

blue04
2. okt 2009

chlpy?tie su vsade................vysavam kazdy den,inak sa to neda.cez den je vacsinou vonku na zahrade ale spava a pozera telku s nami 🙂 .jednoducho sam nechce byt a strazi nas ako ovecky.lezi tak aby nas vsetkych videl.a aj spava na medziposchodi aby videl aj hore aj dole 🙂

frisbee
2. okt 2009

dani,radím psíka,tam odpadnú tie "ženské problémy",oni sú tie kólie citlivé aj chlapi 😀 .A chlpy máme všade,no a čo,tá láska,čo mi ten pes dáva, je nenahraditeľná.

frisbee
2. okt 2009

chodíme na cvičák,stimulujeme rozum...oni rozumejú všetkému,to je strašné,a ešte máme malý parkúr aj na dvore,trénujeme aj doma...a stará sa o nás,o moje ostatné dva psy a mačku,ja iba v úžase nestačím potačovať slzy....pelíšek má vedľa mojej postele,tam si večer nedovolí,ale ráno sa s ním budím v náručí...to tvoje plemeno je teda trochu iná váhová kategória 😉

blue04
2. okt 2009

pridavam sa k frisbee,lasku teda vedia rozdavat.
my mame psa a svokor ma fenku a poviem ti ze nas je viac naviazany na nas ako ona.on hocikedy pride a chce sa laskat.
chlpy su aj v jedle ked varim,zvykli sme si 😀

daniela1983
autor
2. okt 2009

😀 ved jasne, ja len ze ako sa to zvlada, to plznutie. ci sa to da ciastocne odburat poctivym vycesavanim. 🙂 no nevadi prezijeme aj chlpy. a domnievam sa ze bude k dietatu uzasny, ked raz nejake bude a to je pre mna tiez dost dolezite. ale najma sa mi paci, aj povahou. boli sme pozriet aj na vystavach aby sme ich videli na zivot a boli fakt uplne superovi. 😎 takze sa tesim. je nieco co by mal cloevk zvlast brat do uvahy? okrem toho aby psik nebol sam? to nebude, som doma.

blue04
2. okt 2009

my vycesavame vecer po prechadzke,to ma taky rezim a vie ze uz sa zostava doma.je to lepsie,ze neplzne az tak velmi ale samozrejme ze sa chlpy stale najdu.
nemyslim ze okrem treningu a samoty netrapa az tak brat nic do uvahy.tieto dve veci su take najdolezirtejsie.
nam zverolekar poradil nech ho dame vykastrovat a bude kludnejsi.spravili sme to aj z inych dovodov(2x sme operaciu zrusili) a neviem ci je az tak kludny,jednoducho place ked je sam,je to take druhe dieta.
este musim povedat,ze nas nekaka v zahrade!od mala to erobil,jednoducho to nema rad,tak rano musime najneskor do 8 ist aby sa mohol vykandit.a cikanie v dome sme mali len 2 tyzdne,velmi rychlo sa zacal pytat sam.v tomot je super,vychovany.keby mohol,tak by mozno chodil aj na zachod

😀

frisbee
2. okt 2009

no potrebujú činnosť,ale to zálež aj od povahy jednotlivca,ja mám hyperaktívneho,a na cvičák chodí ljeden pes stejnej rasy a je to lenivec bez záujmu...my od rána hádžeme frisbee 😀 ,lopty,tenisáky,on je blázon,nosí nám to aj k záchodu a čaká 😀 .Najlepšie je pozrieť si u chovatla všetky šteňatá,tam poznáš,ktorý je dominantný a ktorý submisívny...dominantný potrebuje pevné vedenie...tam to poznáš,ako sa hrajú,a ktorý útočí,a ktorý chudák leží hore bruchom.No a až ho budeš mať,odčervovať pravidelne,to má také sviňuchy v bruchu,že ho to može zabiť a ešte nakaziť aj vás...a nešetriť na očkovaní a granuliach,to je veľký pes,rýchlo rastie a mohli by sa mu deformovať nožičky.

frisbee
2. okt 2009

strácam písmenká,sorry 😀

daniela1983
autor
2. okt 2009

diky baby. no to nam je jasne, ze to bude dost stat. ale zase psik je psik. my sme vzdy doma mali ked som vyrastala. mali sme malych bradacov. takze mi to chyba. chceli by sme takeho dobreho rodinneho kamarata, mame vyhodu, ze byvame v dome, ktory ma vlastny park. (taku mega" zahradu") a okrem toho sme blizko lesa v horach, takze nemusime vobec chodit po meste. priroda je hned za rohom. ale samozrejem mat ho chceme v byte. to bez debaty. 🙂
a na to ze rad apotruje sa tesim. my sme vzdy doma mali takych lenivcov, co pozerali akoze co od nich chcem, ked som im nieco hodila. a to uz odmala ignorovali.

blue04
2. okt 2009

som za granule,nekrmit ludskym jedlom!to aj nam odporucili len granule a nas je na nizko kalorickych granulach,lebo je to pes a bol tazky jednu dobu.tak granulky 2x denne a na veceru mu dame polku konzervy ryb.ale inak pokial ho maly nekrmi tak nekrmime
ja som zabudla poznacit ze my mame krizenu koliu ale je to viac kolia 😀

daniela1983
autor
2. okt 2009

ano, rozhodne chceme krmit granulami, pride mi to aj jednoduchsie. a mate krizenu bearded colliu s cim? teda ak viete

blue04
2. okt 2009

no to presne nevieme,lebo jeho mama uz prisla tehotna do utulku ale zverolekar si mysli ze je to bud vnemecky ovciak alebo novofunladsky.su to vsetko salaske,ovciarske plemena co citit.ja si viac myslim ze je viac do rodu novofunladskeho,lebo rad plava a nosi z vody velke konare a aj na luke vzdy najde ten najvacsi.
takze je velky a silny ale vyzorom je to kolia,len velka 🙂

daniela1983
autor
2. okt 2009

chuda, ako moze dat niekto takeho krasneho hava do utulku. vlastne akeho kolvek hava ☹

frisbee
2. okt 2009

dani,čo do útulku,my žijeme na južnej Morave,a tu sa ľudia ku psom chovajú strašne a ešte ich aj žerú...aj mladí.My nie sme miestni,zvieratá milujeme,majú voĺný prístup do domu,a dedina si ťuká do čela,že "máme dobytek v domě". 😠

daniela1983
autor
2. okt 2009

sila, inak my sme na sverenej morave, v jesenikoch

blue04
2. okt 2009

zeru psov?preboha,to sa ja robi?

frisbee
2. okt 2009

blue...im to pripadá normálne,nechodím k nikomu na grilovanie 😝 ...keď sme sa sem pred rokmi nasťahovali,vyhadzovali tu ľudia z mesta psov,ktorých sa chceli zbaviť,chudáci zmizli okamžite.

daniela1983
autor
2. okt 2009

tak to je sila, to som myslela, ze sa deje iba v nejakych zaostalych oblastiach

frisbee
2. okt 2009

dani..ja som z toho bola sama v šoku,ale tu je to tak...nechápem,ako ich zabijú...on sa im díva do očí...ja som hysterická,keď otvárame bránu,aby sa mi psi nedostali na ulicu,už by som ich nenašla...

daniela1983
autor
2. okt 2009

tak to bny som u nikoho nic teda od masa nejedla, to teda fakt. brrrrrr. podobne priserne ako jest konske maso.

titkovamiriam
2. okt 2009

len som sem nakukla lebo tiez som psickarka ale s inym plemenom.
aj na slovensku mas obce kde sa psy netulaju 😠 😠

a mam kolegu vietnamca a u nich udeny pes je lahodka a pripravuju si to aj tu ☹ ☹

daniela1983
autor
2. okt 2009

http://www.anarinya.cz/pokus.htm
odtialto budeme mat steniatko 🙂