Strach pred pôrodom

majca1581
13. aug 2013

dievcata prosim vás poradte ako sa da zbavit strachu z porodu ...ja viem ze to musim zvladnut ale mam strach velky a chcela by som sa ho nejako zbavit ...od malicka mi je zle z krvi a takychto veci pritom kazda z nas je na to predurcena

canama
13. aug 2013

@majca1581 hm a zabrala by technika klin sa klinom vybija? ak ano, tak vedz ze den porodu nebude ani zdaleka taky psychicky a fyzicky narocny ako minimalne nasledujuci rok co pride po nom. 😉 a vidis, je tu tolko mamin co to zvladaju. a ak mas strach z krvi tak ho kludne maj aj nadalej, ty pri porode krv neuvidis. 😉 na zbavenie strachu skus meditacne techniky, jogu, nacvik dychania.

henikav
13. aug 2013

@majca1581 Krvi sa bat nemusis, ty ju vidiet nebudes, uz len hotove babatko a na nom ti to nebude prekazat, aj ked bude trosku spinavucke hned po porode. Celkovo na to nemysli a bude to fajn, uvidis. Mysli len na babatko a tes sa nan. Hlavne vela oddychuj, lebo ked uz bude tu sa nevyspis 😉 🙂

marissenka
13. aug 2013

mysli na to ako sa na malicke tesis a milujes ho...a pren zvladnes vsetko! hlavne sa nestresuj..zvladli ostatne ,zvladnes aj ty!a po tom vsetkom coho sa tak strasne bojis pride to najkrajsie na svete 😵 😵 😵 inak aj ja som taka citlivka,trosku sa porezem a robim z toho tragediu.dodnes neviem ako som zvladla dve SC 😀 ale viem!ta radost z uzlicka je vacsia ako strach a bolest! 😉 vsetko dobre prajem.

bubutko
13. aug 2013

Tiez som sa tak bala. Ked nam hovorili o pichani epiduralu ani som obsediet nevedela, strasne moc som depkovala ako to zvladnem. Budes sa mozno smiat / nechapat, ale mne na to pomohli az kontrakcie, resp ta bolest. Je to ako silne kramy a mala som silne kontrakcie 10 hodin kym konecne uznali ze jedine cisarsky. Poviem ti ze som z nich bola taka unavena a ubolena ze by som nedbala si dat aj hned ruku odrezat. Strach bol prec a strasne som uz zrazu chcela rodit. Viem ze som chvilu aj spala na boxe, unavena ubolena. Ale tu bolest uz som poznala takze nic hrozne. Prezitelne celkom. A pichanie epi som ani nevnimala, aj ked sa podarilo az na 5-ty krat.🙂 drz sa. A kamoska prvorodicka porodila za necele 4 hodiny. Ani nevedela ako 🙂

lenkab1984
14. aug 2013

Aj ja som sa bala. Pri druhom este viac ako pri prvom. A zvladla som to. Aj ty to zvladnes. Stoji to za to 🙂 bolest preboli ale strach uz zostane navzdy. Strach o to, aby bolo babo zdrave, aby ho brusko nebolelo, aby si neublizilo pri prvych krokoch, strach o to, aby bolo v skolke spokojne, aby.. aby.. ale tak to ma byt. Tes sa na tu chvilu, ked ho prvy krat uvidis a mysli na to, ked pridu bolesti. Prajem ti rychly bezproblemovy porod.

katrinka8
14. aug 2013

@majca1581 - skus si pozriet knizku Aby porod nebolel od Lucie Suchej Groverovej, naozaj zaujimave citanie pre kazdu maminu 😉 Je tam vysvetlene mnoho okolo porodu, strachu, bolesti a tym, ako s nimi pracovat tak, aby bol porod krasnym zazitkom pre maminku a aj pre babatko 🙂

lujza123
14. aug 2013

@majca1581 skus si precitat a pozriet nejake pekne stranky o porode....daju sa najst aj videa, filmy s tematikou krasneho porodu...a zasadne sa vyhni foram, pribehom a kamaratkam co maju tendenciu opisovat porody ako horor. Ono porod je tak strasne silny a vyznamny zazitok ze vsetky mame tendenciu ho pototm pri rozpravani trochu dramatizovat .....

kazunomiya
14. aug 2013

@lujza123 to ja mam dakedy pri citani tunajsieho fora pocit, ze hororov sa tu clovek docita az-az. Radsej si to ani nepripustam a verim, ze moje tehotenstvo aj porod budu bez problemov a strasidelnosti, o akych sa tu da docitat.

snopkulka
14. aug 2013

strach z pôrodu má svojim spôsobom každá 😉 prvorodička, lebo nevie, čo ju čaká a viacrodička, lebo vie, čo ju čaká. Prečítaj si zopár článkov o pôrodoch, neodporúčam videá pôrodov a fantasmagorické zážitky mamičiek, ktoré veeeľmi rady preháňajú a nafukujú a zbytočne ťa môžu viac vystresovať. Ja považujem pôrod za jeden z najsilnejších zážitkov, najkrajší je ten záver 😵 Takže nádych-výdych, strach nechaj pred dverami pôrodnice a ver si, že to zvládneš 😵

lujza123
14. aug 2013

@kazunomiya vsak vravim ..je to velmi silny zazitok takze ho vsetky dramatizujeme. Treba mysliet pozitivne, hlavne sa vela hybat a cvicit (co v tych poslednych fazach ked je zo zeny slonica dost tazke)..ale ta fyzicka kondicia je naozaj potrebna, naucit sa nejake relaxacne techniky , ku koncu pit malinikovy caj..aspon mne velmi pomohol

Nahodou ja som mala pekny porod..aj ked skoncil cisarom ale kontrakcie som si uzila uplne vsetky...a tie skutocne bolestive su len poslednu hodinu inac sa to dalo zvladnut, len treba pocuvat svoje telo a dat mu co potrebuje..ci uz teplu sprchu alebo polohu v ktorej je prijemne, ja som bola budto vo vode alebo som sa prechadzala...ked to tak zhrniem tak porod bolo to najmenej strasidelne..ovela horsi bol koniec tehotenstva, potom to poporodne nevyspatie, unava, malej koliky, atd atd

milagrosss20
14. aug 2013

ja mam ten isty problem ze sa bojim..bojim sa skor tych boleti a zasivania ze to nevydrzim..inak nicoho ineho sa nebojim len toho...ja ked som aj dostala menzes tak som aj 3 ibalginy dala do seba co tak zle znasam bolesti..alebo trochu ma bolela hlava auz som si dala panadol...fuuu fakt keby tie bolesti neboli bolo by to super... 😅 😅

albao
14. aug 2013

@majca1581 krv neuvidis, resp. ani si ju nevsimnes, pokial to fakt nebudes prave vyhladavat. Sustred sa len na seba a hlavne trenuj uvolnovacie relaxacne cvicenia - dlhe predychavanie, uvolnenie pokozky, napatia a pod. Obrovsky sa ti to zuroci. A potom to bude podstatne lahsie 😉

ingmiriama
14. aug 2013

@majca1581 presne viem o čom píšeš ja keď som chodila na odbery teda ešte stále musí ma niekto držať inak by som od strachu zdrhla bojím sa všetkého čo je spojené s ihlou...stále aj keď som porodila ale poviem ti v ten deň keď to prišlo na mňa som sa nebála neviem prečo ale tešila som sa na malého a zabudla som sa báť ...a to som si dala ešte EPI...tá ihla do stavcov toho som sa najviac bála a necítila som to

kazunomiya
14. aug 2013

@milagrosss20 to ja som rovnaka, neznasam bolest pri MS, takze som mala podobne myslienky ako ty, ale verim, ze to zvladnem. Teda, ked aj na mna pride rad 🙂

milagrosss20
14. aug 2013

@kazunomiya ja som uz rozmyslala nad epi..ci si ju dat alebo nie...

zuzulla7
14. aug 2013

@majca1581 nevies čo ťa čaká tak sa neboj 🙂 keby to malo byť druhé a pri prvom pôrode by bol nejaky problém tak nepoviem nič, ale každá žena prežíva pôrod inak ( netreba taky čas počúvať zlé skúsenosti počas pôrodu iných ) . Treba sa len tešiť ( ako ti tu píšu aj iné mamičky ) 🙂 a myslieť len na ten krásny koniec ;) prajem ti nech všetko dobre dopadne ;)

zigzag
14. aug 2013

ja som rodila bez epi, a to som sa porodu bala tak, ze som chcela ist na sekciu radsej, :D ale nakniec som dosla na epino, a to mi pomohlo velmi, aj psychycky, a aj fyzicky, lebo ja som sa nebala krvi, bolesti, ale to nastrihu, o ktorom vsetky pisali a siti, a voci tomu sommala blok, a nakonec som rodila uplne prirodzene, bez epiduralu, oxitocinu, sice 15 hodin, ale bez nastrihu, sitia, maly mal skoro 4 kila, bez zltacky, krasny porod, velmi rada spominam, ale treba sa pripravit a necakat, ze to babo za teba vytlaci lekar, ci PA, drzim palce 🙂

misinka26
14. aug 2013

Ja som sa tak bála pôrodu, že som posledné týždne len plakala, manžel ma už posielal k psychológovi 🙂 🙂 myslela som, že to neprežijem 🙂 a prežila som ako všetky ... ja som bola s EPI to jediné ma držalo nad vodou stále som si hovorila veď budeš mať EPI bude dobre a aj bolo ... po pichnutí EPI som nič necítila len jemné tlaky a malý sa narodil na 3 zatlaenia bez bolesti s 1 cm nástrihom ... bola som taká happy, že ešte s pôrodného stola asi 10 min po pôrode som obvolala celú rodinu 🙂 🙂 ale je to super pocit keď ti ukážu to malé stvorenie 🙂 🙂 stojí to za to !!!!

petulawink
14. aug 2013

Je to vec psychiky a ta dokaze narobit poriadnu sarapatu a potom aj to vsetko okolo porodu bude aj tak vyzerat🙂..radsej si to nepripustaj a nesustred sa na to vsetko,lebo okrem teba bude aj to malinke vystresovane,takze nebudes v tom sama:D....momentalne ja uz cakam svoje druhej babatko na december...ako prvorodicka som prisla do porodnice v piatok s tym,ze mi odtiekla plodova voda a porodila som az v nedelu,ale vsetko som mala bez bolestiii pocas tych dvoch dni co som cakala kym to vsetko zacne🙂...kontrakcie som dostala v nedelu a aj to cca o 10 hodine a neboli az take brutalne a maly sa narodil hned hodinu na to🙂,takze ako prvorodicke mi celkovy ten porod trval 2 hodiny:D...takze sa neboj,da sa to a ver,ze krv a podobne veci ti ani vadit nebudu,ked uvidis co za babiku privedies na svet:D...mna do MUDr. opytal, ci moze byt,ci som spokojna s malym🙂...ja som hned reagovala na to,ze pane boze ten je cely Mirko(ako moj partner):D...takze sa neboj, kto iny by to zvladol lepsie ako zena:D:...sme silneee🙂

manzanillaa
14. aug 2013

@majca1581 Ahoj....aj ja mám odmalička strach z krvi, nemocníc, lekárov, ale poviem Ti, na pôrodnici som bola ukážkový pacient🙂))snažila som sa byť kľudná, spolupracovať a vlastne, nejako to dieťa musí ísť zomňa von, to som si vravela a zmierila sa s tým..ver, som riadny strachoprd a keď som to zvládla ja, tak to určite zvládneš aj Ty!!!PRajem veľa šťastia 🙂

malapepka
14. aug 2013

@majca1581 aj ja som sa bála pôrodu, aj som si večer pred poplakala 😀 do pôrodnice som išla s malinkou dušičkou, nevedela som, čo ma čaká. A potom to prišlo. Pôrod bol fajn - kontrakcie iba 1,5 hod., samotné tlačenie 15 min. a bejbinko už bolo vonku. Krv som ani nevidela. Všetko sa odohrávalo tam, kam som si cez brucho nevidela 😀 Ale celú dobu som mala zavreté oči - pri tlačení sa to odporúča 🙂 Šitia som sa tiež bála, štípalo, to priznám, ale už si ani nespomeniem 🙂
Mimochodom, nepozeraj moc tie videá o pôrode, mňa iba zdeptali. Aj keď to boli videjká veľmi jemne urobené, maminy sa tam aj usmievali, ale už by som to nepozerala, neviem prečo 🙂

sisassss
14. aug 2013

strach alebo možno skôr "rešpekt" ma asi každá a hlavne keď ide o prvý pôrod snaž sa byť v pohode ja som syna porodila ani neviem ako len mi prišlo ľuto že som tam sama manžel nemohol byť a pri dcerke bol pri mne a tiež všetko bolo v pohode. podľa mňa je dobre ak tam s tebou bude manžel a ešte som si povedala že inač sa ako pôrodom sa to skončiť už nemôže dohovárala som sa vždy večer s bábom že to bude rýchle a obe deti som porodila rýchlo a s malými bolesťami. držím palce 🙂 a este som chodila na predporodný kurz priamo do nemocnice - ukázali nam tam aj pôrodné sály spoznali sme sa so setričkami, lekármi tak to bolo fajn

kiki75
15. aug 2013

@majca1581 homeopatika - sedativ pc alebo gelsemium . bez receptu, aj v tehotenstve, aj dlhodobo.... 🙂

kiki75
15. aug 2013

@bubutko mne tiez bolo na opdadnutie, ked nam rozpravali v nemocnici o EPI.🙂

bearuska
29. aug 2013

@majca1581 Ja som sa tiez velmi bala. Ale az, ked som uz bola hospitalizovana kedze som prenasala 2 tyzdne. Bala som sa hlavne preto, ze som nechcela epiduralku ani vyvolavacku. No bez oxitoxinu to aj tak neslo...Skus nato nemysliet, teda ze to bude trosku neprijemne a tes sa na babatko 🙂 Urcite si cely cas hovor, ze to stoji za to a urcite ti pri kontrakciach a dychani pomoze, ked budes mysliet na babo, nech je v poriadku. Potom prezijes hocijaku bolest, len aby male bolo cim-skor vonku 🙂
A samozrejme drzim palce!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre