Strach štvorročnej dcérky z búrky

mary1911
20. aug 2014

ahojte mamicky potrebujem poradit ohladom 4rocnej dcerky.Asi pred troma tyzdnami sme sa v noci prebudili na velmy hlasne hromobitie kedze mame postel pri okne tak sa to ozyvalo celou izbou mala mi zacala strasne plakat vydesila sa tak az vrieskala,no a odvtedy vzdy ked je burka tak silno si tlaci ruckami na uska az cela scervenie place a nedokazem ju ukludnit.Staci ak je trosku zamracene a uz nechce ani na dvor minuly tyzden som ju 4 dni nedostala z domu a horsie je ze uz sa boji aj stihaciek ak maju cvicenie robi to iste ako pri burke strachom reaguje na vsetko co je trochu hlasnejsie aj ked je to len traktor alebo smetiarske auto.Snazim sa jej to vysvetlit ze sa nema coho bat ale nenecha si to vysvetlit.mam strach co bude robit v skvolke.

kiki68
20. aug 2014

a co tak jej to cele pekne vysvetlit tieto javy? uz ma 4 roky,takze uz chape veci. Pozicala by som si nejake knizky, mozno aj take,ze co su o pocasi, alebo jej doma kreslila,ze ako burka vznika, preco to potom robi taky lomoz a tiez preco napr. auta,ci stihacky robia taky hluk. Aby sa toho nebala, aby pochopila,ze su to len motory,ktore musia tie auticka, lietadla pohanat. Mozno potom by to bolo o dost lahsie a zacali by ste to spolu pozorovat tieto javy. Takto je v takej faze,ze sa toho boji a nevie co sa deje,len sa che toho zbavit. V skolke ju vysmeju spoluziaci,co maju viac odvahy a zmyslu pre fyziku 😉

margarita
20. aug 2014

aj nasa to robi, a to ma uz 5 a pol, boji sa burky, ked hrmi a blyska sa, aj ked je vnutri...proste jej nerobi dobre silny necakany zvuk, logika tu velmi nepomoze, snad to prejde samo...ja tiez viem, ze hady, plazy a pavuky ma nezozeru,ale hnusia sa mi. a mam po tridsiatke 😉

hradnapani
20. aug 2014

@mary1911 podla mna s tym vela nenarobis, ja som sa tohoto panicky bala asi do 7. rokov.
Ale ak sa da, tak pocas burky treba pustit nahlas radio alebo nejake rozpravky. Na moje dieta to dost dobre zabera, lebo je tiez velky bojko - vtedy mi sedi v naruci a pozerame rozpravky na plne pecky (aj v noci).

mary1911
autor
20. aug 2014

ja som jej to vysvetlovala aj som jej na nete ukazovala obrazky a videa o burke ako vznika a preco to roby taky hluk no ona nema o to zaujem vobec ma ani pocuvat nechcela. ☹ predtym stala pri okne tesila sa ked uvidela blesk ale od tej noci co ju to prebudilo je ako vymenena.Boji sa skoro vsetkeho pokojna je len ked svieti slniecko.Este doma to zvladam ako tak ju ukludnit ale horsie to bude v skvolke. ☹

ivett1
21. aug 2014

@mary1911 snaž sa len zmierniť nejako ten jej strach ... myslím, že ho úplne neodstrániš aj naša slečna sa bojí, keď sa vonku blýska a hrmí ...a mne to tiež nie je príjemné, hoci ako dieťa som to vnímala inak ... skús ísť nejako príkladom...vyjdi von, keď bude búrka - na chvíľu...aby videla, že sa nič nedeje... alebo sa snaž nejako odpútať jej pozornosť, aby sa nesústredila len na to, že vonku je tma, hrmí ablýska sa...

verini
21. aug 2014

priznajme si, koľké my máme strach z búrok..a to tomu rozumieme.
To dieťa si s tým nevie poradiť, počuje len hrozný hrmot, takže niet divu, že sa bojí. Nie som síce psychológ, ale myslím, že ju treba len upokojovať, láskať a byť pri nej vtedy. Vysvetlovanie tu nepomôže. Min. týždeň bola taká strašná búrka, že ja sama som nemohla zaspať, keď som sa prebudila..
Reaguje teraz tak preto, že to má stále v čerstvej pamäati, aké to bolo nepríjemné. Zvlášť keď je to v noci.. ☹

mary1911
autor
21. aug 2014

dakujem za rady budem sa snazit aby na to zabudla a budem ju dalej len obymat a bozkavat ked bude znovu taka vystrasena.este raz dakujem