Strach z novej chrípky. Ubránia sa drobci a tehotné?

anavila
4. nov 2009

ahojte...su toho cele spravy, a ja mam termin v januari, ked chripky zvyknu vrcholit...mam velky strach, ved ti drobci co sa narodaia do takeho prostredia...mam z toho husiu kožu. Ste na tom podobne?

brisilda
7. nov 2009

alen toto je priklad ako sa niekto na tom obohacuje

juju
7. nov 2009

baby, zijem v BE a 2% populacie ma mex chripku. len v jednom meste s 90tis obyvatelmi je 9 !!! tehotnych zien na intenzivke!, plus k tomu dalsie na oddeleni a v dalsich mestach podobne. tu vyzvali osobitne tehotne aby sa urcite zaockovali. moj mazel je lekar a on a vsetci okolo neho mi to silne odporucuju; bojim sa ci to neposkodi babatko, ale dufam, ze to bude ok. inak tehotne zeny maju znizenu imunitu, takze patria k rizikovym skupinach, takze sa chrante a jedze vela vitC, vitD-rybi olej a probiotika

mmmk
7. nov 2009

Vidis, Juju, v DE se to naopak moc nedoporucuje ockovat tehotne, ze se nevi, jestli to nemuze poskodit plod. Jsou tu i tehotne, co praseci chripku prodelaly a jsou v poradku ony i deti. Pry je ten prubeh daleko mirnejsi nez u bezne chripky. Dokonce tu virolog vcera v telce rikal, ze toto "kolo" vakciny tehotnym nedoporcuje, dokud nebudou vychytane vedlejsi ucinky. Celkove to doporucuji jen zdravotnikum, policistum atd.

micanek
7. nov 2009

Ahojky Babuchy.
Sice nejsem těhu, ale baští to i náš Miky ..... teď to asi nenapíši dobře, ale homeopatika osilococinum . jedna ta ampulka týdně .bylo mi to moooc vychvalené, takže to bereme ..a jelikož js eto homeopatikum, tak ysi myslím, že t můžou i těhulky.
Však se na t zeptejte v lékárně.

zabka4
7. nov 2009

baby ak vam mozem poradit, kazdy den zjedzte surovy rozpuceny cesnak alebo ho v zuboch schrumte, je to hnusne ale pomahato. mozete to zajest kuskom chleba, ak je cesnak rozdrveny ma vacsie ucinky. je to prirodne antibiotikum a pomaha vlastne na vsetko. tym si posilnite immunitu a nemusite sa ba

zabka4
7. nov 2009

sa bát chripky. ja ho tiez papam. len pozor tie ktore mavate nizky tlak lebo cesnak ho znizuje.
😉

micanek
7. nov 2009

Zabka4: ... taky bych řekla bacha na žaludek ....... já tohle udělat , tak mě chtne žlučník :- 😀 😀 😀 😀

katkabg
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micanek
7. nov 2009

katka .... bejt tebou, tak taky do sebe něco rvu ...smao že přírodního . bojím se jak čert tady ...mntaož tam 😔

janka2110
7. nov 2009

ahojte dievcata.Ja zijem v Taliansku.Tu su tiez toho plne noviny,telka.Odporucaju vsetky deti a tehotne zeny ockovat....neviem...vsetci doma sa dali zaockovat proti normalnej chripke okrem mna.Davame sa kazdy rok.Doktor mi odporucil aby som sa dala proti nor.chripke ze predsa ten organizmus bude posilneny....takze nad tym uvazujem....aj priamo na letaciku v krabicke je pisane ze sa moze ockovat v tehotenstve...

zuzkat1
9. nov 2009

ahojte najnovsie lekari tehotne zeny predvolavaju a ked odmietneme tak musime podpisat ze na vlastnu zodpovednost... dnes mi to povedal lekar v poradni, ze dostanem predvolanie od mojho vseobecneho 😖

dahlia23
9. nov 2009

zuzkat, tak to si ma dostala... ja idem do poradne v stredu. zaočkovať sa rozhodne nedám. a ani malú. je to pekné bubu, ako tu už párkrát odznelo, točia sa v tom veľké prachy. malej dám radšej preventívne vironal a sebe tiež. inak jeme veľa ovocia a berieme to tak, že aj vtáčia chrípka bol veľký boom. ale to očkovanie v tehotenstve mi príde rizikovejšie ako možnosť, že dostanem chrípku.

katren
9. nov 2009

Kocky, nemozete takto stresovat.....nanbc ma pravdu, bolo to tu aj prv, len sa o tom tak nehovorilo. Ja mam termin o mesiac, teraz sa trapim s nadchou, svagrina ide pred Vianocami do USA za druhou, co tam byva. Ked sme volali s tou, co byva v USA, tak hovorila, ze to tam mal uz kazdy okolo nej a vsetci to beru normalne, len media nafukuju. Tu sa dali vsetci okrem mna zaockovat proti normalnej chripke a svokra dnes nemoze ani poriadne rozpravat, co ju to zmorilo. Takze o com to je????? 😖
Svagrina co odlieta do USA na navstevu pride tiez v januari, hned je objednana na vysetrenie a ten tyzden na vysledky pockame a potom ju pustime k nam domkov.

biba12
9. nov 2009

Myslim, ze netreba robit paniku. Chripka vzdy bola a bude. Akurat treba zvysit prisun vitaminov, ked tak preventivne nejake tie lieky na zvysenie obranyschopnosti. A vyhybat sa s detmi nakupnym centram a miestam s vacsim poctom ludi. Staci, ked nakupovat pojde jeden clen rodiny a nie vsetci. Umyvat casto ruky a ked tu chripku niekto dostane, treba ju poriadne vylezat. A aj ten cesnak je fajn. Mne pomohol vzdy aj pri nadche. Rychlejsie odisla. A osobne si myslim, ze na chripke zarobia najviac farmaceuticke spolocnosti,ktore tu paniku vytvaraju.

dahlia23
9. nov 2009

našla som jeden pekný článok 🙂
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...
je to list ohľadne vakcinácie proti chrípke prezidentovi ČR aj s odpoveďou. príjemne ma prekvapil jeho postoj, kiež by sa tak dokázal vyjadriť aj náš prezident 🙂

zuzkat1
9. nov 2009

dahlia... ved to.. ja si tiez myslim, ze sice je chripka hrozna vec, ale netreba az tak panikarit a rozhodne sa nedam ockovat, to radej podpisem tu vlastnu zodpovednost nez by som mala riskovat vedlajsie ucinky na malej..stale sa napchavam ovocim a o 3 tyzdne idem na matersku, takze sa mozem aspon ciastocne vyhnut zastupu ludi.. aj ked pred vianocami asi tazko 🙂

brisilda
9. nov 2009

😉 no ja som len zvedva kolko nasich poslancov sa da zaockovat 😉 lebo vedlajsie uciky su v niektorych pripadoch katastrofalne ale to samozrejme nieje len pri tejto vakcine .Nechapem ako mozu ockovat tehotne zeny ak este nevedia ake to moze mat nasledky na vyvijajuci sa plod.nemaju to este odskusane ved o prasacej chripke sa zacalo suskat estelen toho roku v lete ale co narobime ako lieky tak aj vakciny maju vedlajsie ucinky no co su povinne ockovania tak ani jedna vakcina sa nepodava tehotnym zenam

mmmk
9. nov 2009

Teoreticky bych se nechala ockovat, ale kdo mi zaruci, ze vakcina nevyvola predcasny porod nebo poskozeni plodu? Nikdo. Prijde mi, ze to skoro netestovali na vedlejsi ucinky a uz to cpou tehotnym. Zarazi me, ze vakcina v Nemecku se nedoporucuje detem, ale tehotnym ano. Fakt divne!

juju
9. nov 2009

baby ja som sa dnes dala zaockovat, lebo v Belg je to s chripkou dost zle a vela tehuliek lezi na intenzivke s mex.chripkou. Predtym ako som urobila toto tazke rozhodnutie, som vela o tom citala a manzel lekar sa rozpraval s profesorom virologie, profesorom porodnictva a profesorom intenzivnej starostlivosti a vsetci mi to vyslovne doporucovali. Vakcina - studia bola vyskusana/overena na zvieratach a bolo vsetko ok. substancie vakciny boli davno odskusane na cloveku a tehotnych a vsetko ok, len nie v tej kombinacii. tehulky, co su uz zaockovane sa prisne monitoruju a doposial ziadna nemala reakciu a nevyskytli sa ziadne komplikacie. Clovek nikdy samozrejme nevie, ale pokial sa to nejak masovo v CR a SR rozsiri a budete stat pred rozhodnutim ci ano, ci nie, tak tu su nejake info. ak nieco, budem vas informovat 😉

rolincova
10. nov 2009

mmmk: Já to taky tak vidím a hlavně, vždyť nejsou prouzkoumané ani dlouhodobé škodlivé účinky. Co když za pár let se bude říkat, jo ty co se dali očkovat....No je to těžké...

zuzkat1
10. nov 2009

no ja s vami co ste proti suhlasim 🙂 ja som vseobecne nejak proti ockovaniam, a uz teraz sa desim, ze musim dat ockovat malicku, ked sa narodi, tymi povinnymi ockovaniami, a prave preto do seba nedam nic neoverene.. aj moj manzel, ktory sice ockovania uznava je proti tomuto, vraj mu tiez neveri... ja som zato, ze treba jest vela vitaminov a dodrziavat hygienu...

barilla
10. nov 2009

no, chripka je des, ale taketo neodskusane vakciny skusat na tvoroch co sa este ani neotvorili je tiez hrouza. Tiez neviem, ci sa zaocovat alebo nie, je to tazke rozhodnutie, som zvedava, ako sa ine kocky rozhodnu.....

mmmk
10. nov 2009

Konzultovala jsem to se vsemi lekari, ktere znam (v CR i v DE) a nikdo z nich mi nerekl, ze by se nechal ockovat. Oni jako lekari to maji prakticky narizene, ale vsichni mi rekli, ze to tehotnym rozmlouvaji a nebo ani nenabizeji. Spis doporucuji vyhybat se mistum s hodne lidmi (nakupni centra, bazeny, kina, koncerty), jist dost vitaminu, nesahat si na pusu a oblicej neumytyma rukama a poradne si umyt ruce, kdyz dojdu z venku.
Ta vakcina neni dostatecne dlouho testovana, jsou tam slozky, co nebyly testovany v kombinaci s jinymi slozkami te vakciny. Navic kolik tehotnych zen, co se nechaly naockovat, uz porodilo a muze rict, ze je miminko v poradku a nema z toho zadne nasledky? Mam pocit, ze to tlaci dopredu jen virologove, jini lekari zustavaji skepticti. Po naockovani tou vakcinou je clovek imunni vuci nove chripce az za 14 dni!!!

giorgina
10. nov 2009

myslim si, ze je to jen byznys. pry vyrobce vakciny vydela minimalne na 6 miliard euro.

vlkousek
26. nov 2009

Ahoj, tak vám napíšu svou dnešní zkušenost z gynekologie, kam si mě pozvali kvůli očkování proti prasečí chřipce.
Doktor se mě zeptal, jestli to chci, nebo ne a když jsem řekla, že spíš ne, že nemám moc informací tak začal mazec!!!!!
Že jsem nezodpovědná, že se nechci očkovat, že když to dostanu, tak mi budou muset to MIMINO vyříznout z břicha, že teda asi přežije, ale bude asi slepý a chudák manžel se bude muset o všechno starat.
Opovážila jsem se ještě zeptat, jestli to očkování nemá na to miminko nějaký vliv a začalo to nanovo. Že se furt všichni staráme o mimina, ale tady že jde o můj život a že stát bere zodpovědnost, když se NĚCO nepovede.Tak to mě jako mělo uklidnit!?!!?!?!?
Já tam odtud vypadla ani nevím jak a jen jsem brečela. Manžel netušil, co se děje, protože jsem nemohla přestat, bolelo mě břicho jako blázen a už mě tam nikdo nikdy nedostane. Zítra si jdu hledat někoho jiného. Snad mě někdo v tomhle stavu vezme.
Doktor by mě přeci měl uklidnit, informovat mě jaký jsou rizika, pro a proti a ne mě takhle vystresovat. Já vím, že mám teď hormony někde jinde, ale tohle by přeci neměl ne?

alvy
27. nov 2009

Ahoj těhulky,
i mě toto téma nenechává spát.... a mám strach.
A přidávám se k těm, které jsou proti.
Hrozně se mi příčí to, že v podstatě máme většinu léků zakázané..... a teď by nás chtěli očkovat?
Nedalo mi to a zavolala jsem svému obvodnímu lékaři.... nedoporučil mi to..... stejně tak se k tomu vyjádřila i moje gynekoložka.
Pracuji ve zdravotnictví a už jen fakt, jak vysoké procento našich lékařů vakcínu odmítlo, mě přesvědčuje o tom, že to nebude pro člověka to pravé.

tak se všechny držte.... a přeji všem hoooodně zdravíčka.

pheva
27. nov 2009

Ja zijem vo Fr a tu sa ockovanie doporuca hlavne tehotnym zenam a detickam od 6mesiacov do 2 rokov. Vaksina nie je ta ista ktorou sa ockuje zvysok populacie. Je to vakcina "bez "zivej formy.

alvy
27. nov 2009

a vlkousku.... tvoje zkušenost z ordinace je dost otřesná....
místo toho, jak ty píšeš, se snažil tě uklidnit....případně ti vše vysvětlit.... chová se takto. zřejmě přijde o hodně pacientek...protože určitě jsi byla už několikátá v řadě, která odmítla.
drž se a hodně zdaru při hledání slušnějšího doktora 🙂

jakelina
27. nov 2009

Alvy docela síla. Mě to taky můj obvoďák nedoporučil, dokonce mi citoval z internetu co tam píšou. Hlavně to, že dosud nebyly klinické testy na to co to může udělat po letech, ikdyž nebudeš mít třeba žádnou reakci teď v těhotenství.

alvy
27. nov 2009

to je ono... a to mě děsí.
oba lékaři mi doporučují prevenci a při prvním problému zůstat doma.
tak se držme a zvládneme to