Strach z novej chrípky. Ubránia sa drobci a tehotné?

anavila
4. nov 2009

ahojte...su toho cele spravy, a ja mam termin v januari, ked chripky zvyknu vrcholit...mam velky strach, ved ti drobci co sa narodaia do takeho prostredia...mam z toho husiu kožu. Ste na tom podobne?

brisilda
27. nov 2009

alvy mne doktor pre zmenu povedal, ze lekara netreba podcenovat a radsej sa prist vysetrit aj s teplotami lebo tehotne vby v takom pripade mali byt pod dohladom lekara .S tym ockovanim mate pravdu ved naco sa ockovat ked nova chripka ma miernejsi priebeh ako klasicka 😉 no a co je zaujimave pred klasickou sa tak netrasieme ako pred prasacou cize kocky hlavu hore uzivat vela vitaminov a hlavne vyhybat sa vacsiemu kolektivu ludi 😉

alvy
27. nov 2009

brisilda...jasně, zajít k doktorovi. to je samozřejmé. samoléčení vynechat. :o)
a pak zůstat doma.

martap
27. nov 2009

no, ja som prave dnes citala, ze nova chripka zmutovala a je nebezpecnejsia. asi by som to nepodcenovala, aj ked to pisali zatial iba v bulvari. ale vraj to najviac "kosi" mladych zdravych... tak neviem, ockovanie v tehotentsvte by som asi neriskovala, ved tie vakciny su nove a vsetky vedlajsie ucinky este nie su preskumane..

jakelina
27. nov 2009

Co všechno ještě o vakcínách nevíme? Program masového očkování těhotných žen vakcínou proti H1N1 viru představuje v historii lidstva největší experiment na těhotných ženách a může vyústit do monumentální katastrofy.

Dnes je již dobře známo, že pokud se stimuluje imunitní systém ženy v průběhu druhého a třetího trimestru těhotenství, výrazně se zvyšuje riziko vzniku autizmu v ranném dětství nebo schizofrenie v pozdějším věku. Zvyšuje se výrazně pravděpodobnost poruch ve vývoji nervové soustavy a s tím spojených poruch chování u dětí.

Russell L. Blaylock, Mississippi, USA (http://www.russellblaylockmd.com)
překlad se svolením autora (na požádání autora) Anna Strunecká.

Holky zkopčila jse to z jednoho článku. Síla co.??

minea
27. nov 2009

Tak jsem měla dlouhý hovor s gynekologem a na otázku ohledně očkování odpověděl slovy "ani náhodou!". Sezonními očkování nedůvěřuje, protože virus mutuje až 4x do roka a vakcína, která se očkuje, je minimálně čtvrt roku stará. Pokud jde o vakcínu proti nové chřipce, říkal, že on by si tohle nenechal píchnout ani jako netěhotný 😀. Když jsem se ho zeptala, jestli to pro mě znamená v příštích měsících sedět doma a nevycházet mezi lidi, tak říkal, že ne, že všeho s mírou a že i kdybych chřipku chytla, tak to většinou nemá dramatický průběh.. Nojo, ale ta masáž v médiích 😠

syraell
28. nov 2009

Tak moje gynekolozka reagovala uplne stejne: Ani nahodou!
Radsi budu zalezla doma. Upim jako vlk, protoze po ekon. krizi opet manzelova firma slavi vanocni vecurek a to je teda uzasna zranice🙂 Na druhou stranu je to strasne moc lidi z celyho sveta nakumulovanejch na malym prostoru Radsi si to oba letos odpustime - kousek zvance za to nestoji...

mmmk
28. nov 2009

Mne muj gynekolog rekl, ze mi to vyslovne nedoprucuje, ale zakazat mi to nemuze a muj obvodni mi udelal takovy rozbor slozek vakciny, ze jsem koukala 😀 Podle nej teda jednotlive slozky vakciny testovane jsou, ale spolecne ne. Mne se hlavne nelibi ta slozka Tween, co ma rozdrazdit kuzi. Je to slozka, co se pouziva do bonbonu, zmrzliny atd. Jakoze nejaky chemicky svinstvo!
Tento tyden jsem zacala chodit na jogu pro tehotne a dve "kolegyne" tu chripku prodelaly a rikaly, ze jako jejich manzele skomirali, kdezto ony to prezily prakticky bez problemu, trosku teplota, trosku skrabani v krku a ryma. Kdyz volaly k dr., co maji delat, doporucil zustat doma a na snizeni teploty brat paralen, pit hodne tekutin a prijel je zkontrolovat. Ze je lepsi, kdyz s tim nechodi nikam do cekarny plne nemocnych lidi. Ockovat se nenechala zadna z tech tehotnych.

Jakelina, ten clanek je drsny teda. Jsem rada, ze jsem se nedala ockovat. Ale pro upresneni - on sklon k autismu zvysuje i caste prohlizeni ultrazvukem.

syraell
28. nov 2009

mmmk: Pokud to byla trosku teplota - rozhodne nemely chripku, ale nachlazeni, nebo lehci virozu. Jakakoliv chripka - at uz je praseci, nebo sezonni se projevuje zasadne horeckami NAD 38! Takze zjevne chripku nemely. U nas jsme zkratka zvykli rikat kazdemu nachlazeni a ryme chripka. Pokud jde opravdu o chripku zas takova pohodicka to pak nebyva...

mmmk
28. nov 2009

Syraell, tu se ale zas berou nemoci jinak. Nemci nejsou zvykli chodit k Dr. s kazdou ptakovinou. Navic napriklad ja mam v tehotenstvi stabilne 37,2°C, coz povazuji v tomto stavu za standardni teplotu. Ony o te "trosku teplote" mluvily ze kolem 38°C. Ale pri praseci chripce skutecne vysoka teplota nebyva. Pri klasicke jo. To mi rekl jak gyndar, tak obvodak.

syraell
28. nov 2009

mmmk: sorry, ale oba se pletou🙂

mmmk
28. nov 2009

Aha, takze jak cesky obvodak, tak nemecky gynekolog by meli vratit diplom 😎 😀 Ty jsi doktorka nebo epidemiologzka ci virolozka, ze to vis lip jak oni? 😕

mamutka
28. nov 2009

baby som v tejto teme tehotenskej nahodou 🙂 ale dost ma sokuje ked citam ze by niekto nahovaral tehotne zeny na ockovanie. Vyborna diskusia bola o tejto chripke vo stvrtok v Lampe, virologovia i lekar sa rozculovali ze media siria paniku, napr.vtacia chripka zuri vo svete, zabija ludi, ale uz z nej nie je dobry biznis, tak sa neriesi medialne...tato akoze prasacia, pricom ju zatial dokazatelne chytilo len jedno prasa - od cloveka, je len normalna chripka - tak ako kazdy rok trosicku modifikovana.
neviem preco by mal niekto testovat vakcinu na tehulkach, ved sa v nich nachadza napr.nieco z vajicka, kto je na vajicka alergicky, automaticky zle reaguje, robi sa niekomu pred ockovanim test na alergie? nie....
v diskusiach o babatkach a batolatach sa maminy bavia o tom ako oddalovat alebo odmietat ockovania malych deti, pretoze je vela negativnych reakcii a aj tak ockovanie nechrani na sto percent, nie je snad malicke ktore je este v brusku omnoho citlivejsie? je to len zneuzivanie toho ze tehotna zena ma o dieta strach, doktor by mal tehulku radsej poslat na PN, nech nemusi cestovat MHD, chodit do kolektivu, v praci su vzdy chori ludia, lebo sa im PN neoplati 😠
a nosenie ruska...no, co ja viem, tak virus je taky maly, ze takato vec ho tazko zastavi, ked uz....

ochranit sa da len castym umyvanim ruk, vyhybanim sa zaludnenym priestorom a posilnovanim imunity zdravou stravou a prechadzkami na cerstvom vzduchu...
dufam, ze som nikoho zbytocne nevystrasila, prajem vam vsetkym krasne tehotensktvo a zdrave krasne babatka 😉
proset s ockovanim opatrne, ved sa vzdy vravelo, ze clovek ma byt fit ked sa dava ockovat, lebo sa ocakava reakcia organizmu, aby ho to nezlozilo uplne,
tehulka vsak uz ma organizmus namahany viac ako dost!!! naco tam pchat tieto latky, neviem, tiez je v nich ortut a pod. ako v niektorych?
no ale lekar ak posle tehulku bez diskusie na ockovanie...ano aj taki su, u nas je vela klekarov co netusia co je celozivotne vzdelavanie a este len po porode zistite, kolkym z vas budu omielat x rokov neplatne veci o tom ako zaobchadzat s babatkom a ako riesit problemy s kojenim 😒
ak chcete vediet co vsetko dokaze sposobit ockovanie - nie vo vsetkych pripadoch, ale v mnohych, tak si staci najst diskusie tu na MK...

sixtine
28. nov 2009

Baby, trochu z ineho sudka. Vsade (aj tu) citam vseobecne info o tom, co by sa malo robit v ramci prevencie (nielen) tehuliek proti chripke. Ale zaujimala by ma prax, ako sa chranite Vy, ci uz proti sezonnej alebo novej chripke? Totiz prakticky - mam kancelariu vo veľkom biznis centre, stretavam sa s klientmi, chodim na pracovne obedy a vecere, chodim nakupovat.... Ano, su veci, ktore sa eliminovat daju - odpustam si tento rok vianocne koncerty, kina, divadla, hromadne oslavy, dokonca aj nakupne centra absolvujem vynimocne a ak, tak cez vikend o 9.00 rano. Ale ved sa predsa neda odstrihnut od normalneho fungovania...Citrusove plody mam zakazane kvoli alergii, ked robim do takej piatej-siestej, potom je uz tma a nemam kedy chodit von. Ako sa chranite vy?

syraell
28. nov 2009

sixtine: Nekdo tady par stranek zpatky zverejnil krasny clanek od ceskeho imunologa - vyplyva z nej, ze vesela mysl - pul zdravi. Snaz se myslet pozitivne a hlavne se nepresvedcuj o tom, ze vsechno delas spatne. Do prace zkratka musis a na nakup taky. Misto citrusu zkus treba papriky - maji nebyvale vysoky obsah vitaminu c. Delas, co se da, kdyz vynechas zbytecny sroceni lidi...

cora
28. nov 2009

Tak já osobně jsem zmatená jak myš :( . Pracuji ve farmacii,jsem denně v kontaktu s desítkami lékařů a stále slyším,že někdo je pro očkování a někdo výslovně proti. Jsem v 22tt a moje GYN mi očkování doporučila kvůli imunitě mimi,až se narodí.Co si počít?Proti normál chřipce očkovaná taky nejsem.

mamutka
29. nov 2009

cora, imunitu dietatka po narodeni zabezpeci jedine mledzivo a nasledne mlieko, dietatko sa rodi bez imunity. takze jedina pomoc je prikladat k prsniku hned po narodeni, velmi casto. aj ked sa zda ze nic nejde - toho colostra ( mledziva ) je malicko, ide po kvapkach prve dni ale je to zivotne dolezite, dieta ktore to dostane ma ten najlepsi zaklad a ulahceny start do zivota...
tiez pracujem vo farmacii....viem ze niektori lekari od dodavatelov za odber tovaru dostavaju dary a vylety, take ze by sa tu ludom aj zaludok dvihal....

mmmk
29. nov 2009

Sixtine, pry se jako prevence proti jakekoli forme chripky doporucuje 2x denne vyplachovat usta a nos slanou teplou vodou. Ale nemam to moc vyzkousene. Strikam si jen slanou vodu ve spreji, protoze trpim tehotenskou rymou. Co se ovoce tyka, muzes prece jablka, zeleninu, pripadne nejake vitaminove prostredky, ne?

mamutka
29. nov 2009

sixtine, v jablkach je myslim viac vitaminu C ako v citronoch, takze citrusy ani neries, vyrabuj babke pivnicu 😉

sixtine
29. nov 2009

to je fajn, jabka papam na kila 🙂

vejula
29. nov 2009

Nom a v paprike je ešte viac, myslím. LEn mne je z nej hrozne ťažko takže ju jesť nemôžem. Nom a najviac je v petržlenovej vnati, ale tak tá sa moc jesť na kila nedá. A z ovocia su to myslím černice, ale teraz asi nezoženieš.

bealondyn
29. nov 2009

Ahojte dievcata,
neverte nikomu kto hovori, ze prasacia chripka ma miernejsi priebeh ako obycajna!

Tu v Anglicku je to velmi rozsirene a moj priatel ju pred par tyzdnami prekonal tiez. Mal vysoke horucky vyse 39, strasnu zimnicu niekolko hodin a dalsie priznaky typicke pre chripku, len ovela silnejsie. Jedina pozitivna vec celej tejto choroby je ze strasne zle je vam len 2 dni a potom je horucka fuc (aj ked sa liecite len paralenom, co staci). Lenze dalsie 2 tyzdne sa citite slabi ako mucha a dostavate sa spat do normalneho stavu.
On hovoril, ze nikdy v zivote mu este nebolo tak zle a kedze som videla v akom bol stave, tak mu verim.
Rovnako to bolo u ostatnych znamych, ktori pras. chripku prekonali.

No a kedze ja som tehotna, hned ako som videla co to s priatelom narobilo, dala som sa zaockovat.
Tu ockuju vsetky tehotne zeny zadarmo, kedze mame oslabenu imunitu a sme rizikova skupina.
Vakciny su 2, jedna obsahuje nieco z vajicok a druhu mozte mat, ak ste na vajicka alergicka.
Zaockovali ma pred mesiacom, nemala som absolutne ziadne vedlajsie ucinky a ja aj moje babatko sme v uplnom poriadku. 🙂

Na internete som si precitala vselijake strasidelne veci o vakcinach, ale podla mojho nazoru je to len boj farmaceutickych spolocnosti proti tym, ktore vakciny vyrabaju a predavaju, kedze pochopitelne ide o neskutocny balik penazi.
A mimochodom, moja doktorka aj sestricky su uz zaockovane tiez.
😉

lubka89
29. nov 2009

ahojte

pavelko
5. okt 2011

no moja zena ceka deta a som nato hrdy lebo budem otec na svete stasny zee budem mac moja zena chlapca 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎