Strach z novej chrípky. Ubránia sa drobci a tehotné?

anavila
4. nov 2009

ahojte...su toho cele spravy, a ja mam termin v januari, ked chripky zvyknu vrcholit...mam velky strach, ved ti drobci co sa narodaia do takeho prostredia...mam z toho husiu kožu. Ste na tom podobne?

andreasek82
4. nov 2009

anavila: ted akorat na nove rekli, ze slovensko ma prvni obet praseci chripky, a to rocniho ditko.. je mi z toho hrozne smutno.. asi musime myslet pozitivne a snazit se co nejvice posilovat nasi imunitu + imunitu nasich deti.. snad nebude tak hrozne.. 😉

anavila
autor
4. nov 2009

tak to dufam, budem sa za to modlit, nech sa to nezvrhne do katastrofy... ☹

matula01
4. nov 2009

Tak isto nad tym stale premyslam. Bojim sa toho, aby som ju nechytila este pocas tehu 😒 I ked som uz doma, synovia chodia do skoly a mozu doniest naozaj cokolvek. A ked sa aj narodi, tak ten strach tiez urcite nepominie...

brisilda
4. nov 2009

kocky kazda ma strach no nesmiete si to tak brat treba mysliet pozitivne a verit, ze sa vam vyhne oblukom inak odporucam vam po narodeni droceka nosit rusko kedze deti su nachylne na rozne ochorenia a hlavne v zimnom obdobi nemusi to byt len chripka ale aj obycajna nadcha sa u novorodenca moze skoncit zapalom priedusiek .Myslite pozitivne a zbytocne sa nastresujte hlavne ak do porodu mate uz len krocik ved chripka tu bola je aj bude ale ako spominala uz jedna kocka v inej teme to este neznamena, ze sa nebudu rodit deticky 😉

pink_lady
4. nov 2009

Ako pise brisilda, nemajte stres, to skodi detickam najviac. Viem ze sa bojite, sama som prezivala strach prve dni o syna ktory bojoval v inkubatorf o zivot a ja som ho ani pohladkat nemohla...Ale fakt, strach nepomoze, musite byt kludne, to tiez vpyva na imunitu bábatka a ovplyvnuje v akom zdravotnom stavf sa narodi. Takze tehulky klud a pokoj

amisa
5. nov 2009

dievcata a c chripka a tehotne? Robim v zdravotnickom zariadeni ja ked neprichadzam do priameho kontaktu s pacientami mam strach trochu uz i len z cesty v autobuse a prejdeni sa po chodbe..ak sa to bude sirit ako epidemia pojdem asi na skorsiu matersku. Nestoji mi to za to aby ma niekto nakazil. Bojim sa o malu i o seba, kedze rodime v januari.

mmmk
5. nov 2009

Divala jsem se v nemecke televizi na reportaz o te nove chripce, nebezpecnejsi je zatim ta ukrajinska. Praseci chripka ma mirnejsi prubeh nez klasicka chripka, navic na obycejnou chripku umira nekolikanasobne vic lidi. Hodne jsem se o tom i informovala a totez rikali iv te reportazi, ze pokud nemate chronicke onemocneni (srdecni vady, astma, cukrovku, oslabenou imunitu), neni to pro vas nebezpcecne. Mela jsem moznost se nechat naockovat, ale uz jsem slysela o tolika vedlejsich ucincich, co byly nakonec horsi nez prubeh samotne praseci chripky, ze s tim jeste pockam. Oni virologove nejsou zrovna optimisti a komercni televizni stanice rady vsechno prifouknou a zvelici. v Karlovych Varech umrela tricetileta zena na praseci chripku, ale na Nove zapomneli v prvnich zpravach jaksi dodat, ze mela smrtelne onemocneni srdce. 😅

vefi89
5. nov 2009

mmmk mas pravdu, ja som to uz tiez kdesi do temy pisala. Ano, na chripku sa umiera, ale su to ludia, co mali aj ine zdravotne problema, ale bohuzial do tejtto skupiny patria aj ludia s oslabenou imunitou-dochodci a deti.
S tou vakcinaciou by som ani nesepkulovala, pretoze na prasaciu nemaju este vakcini a na tu druhu-ukrajinsku ani mat nemozu, nech si hovoria cokolvek. Ked ani nevedia, na co ti ludia zomieraju, ako mozu vediet, ake treba spravit zlozenie vakciny??nas v skole upozornovali na to, ze chripka sa kazdy rok mutuje a labboranti a vedci len predpokladaju, ako zmutovana chripka k nam dorazi. Takze ockovanie je uplne zbytocne, a najma pre tehotne zeny a deti, kedze nemusi byt vobec ucinna a moze ohrozit ako zenu, tak i nenarodene dieta ako aj batola

amisa
5. nov 2009

vefi89 ani mi sa zaockovat nedame.. ale ked bude epidemia tak vyhlasime karantenu doma.. nastastie manzel robi z domu. A to v ytch vseliakych spravach sa mi nie velmi paci ze neuvadzaju take drobne detaily ako ze clovek uz bol predtim velmi vazne chory, ci napriklad ako na ukrajine..vlastne nieje potvrdene naco tram ludia zomreli..lebo to moze byt v podstate aj obycajna chripka a ci to bolo ich jedine ochorenie. Iba velmi male percento ma spravene testy o aku chripku ide.

vefi89
5. nov 2009

amisa, ja si myslim, ze na ukrajine budu mat dake svinstvo, lebo tam na to zomiera strasne vela ludi. To je jedna vec. a druha, aby to nedopadlo ako s cernobylom. Tiez ked im to tam vybuchlo, tak vlada nic nepovedala a kolko deti vystavili ohrozeniu a kolko ludi pomrelo. vsak to, ze sa nieco stalo zverejnili, az ked Svedsko vypustilo do medii, ze z ukrajiny unika prilis velke mnozstvo RAL. a mam strasnu predtuchu, ze teraz sa tam deje nieco podobne, pretoze nie je mozne, aby za dva tyzdne neprisli hygienici na to, preco im ludia zomieraju. je to smiesne a navyse k tomu aj predvcerajsi titulok so SME: Putin-pozicajte Ukrajine na plyn, inak vas vypneme

renatkas
5. nov 2009

Ale tu nejde o tie umrtia... ano umrtia mozu suvisiet s tym ze clovek ma aj inu chorobu. Tu ide o to aby sme sa ani len nenakazili.. a hlavne neskor nase babatka. Neviem ako vy, ale ja mam oslabenu imunitu, myslim ze v tehotenstve to je normalne a kazda tehulka je nachylnejsia na prechladnutie a chripku ako iny ludia, to iste aj babatka. Ja sa snazim nezdrzovat sa tam kde je velky dav ludi, do prace sice chodim, ale zatial je to ok, autobusom necestujem a priznam sa teraz som mala ist zajtra na zapis znamky zo skusky s MHD, radsej pojdem nabuduce ked ma manzel odvezie, bojim sa tlacenice a tych kychajucich ludi.

Len mam strach z vianoc, ako kazdy rok budu vsetky nakupne strediska precpate a vsade plno ludi, to len bude sranda 😒

mmmk
5. nov 2009

Na te Ukrajine si myslim, ze umiraji hlavne kvuli blby podminkam a spatne zdravotni peci. Poradne se ani nevi, co to je, jestli je to skutecne chripkovy virus nebo neco jineho 🙄
Ted ctu, ze Nemci uz nabizeji vakciny i detem od 6 mesicu, ale doporucuji to jen tem, co chodi do jesli a nebo jsou chronicky nemocne. Jinak je pry mozne ockovat i tehotne zeny, ale jsou tam nejaka rizika.

mmmk
5. nov 2009

Renatkas, ja dneska treba do skoly nepujdu, protoze mam rymu, asi jsem nachlazena a nemam odvahu sedet v prednaskovce pro 200 lidi a cekat, az neco horsiho chytim 😔

lucula73
5. nov 2009

Ahojte,
možem sa pridať?aj ja mám strašný strach,hlavne z tej Ukrajiny,myslím že tam to naozaj súvisí so zlými podmienkami v zdravotníctve,no to nám nepomože,fakt je ten,že ak sa to dostane na Slovensko,neviem si to predstaviť...
Ja robím tiež v zdravotníctve,ale som na pn,no zaočkovať som sa nedala,ani sa nedám,myslím si o tom svoje,možno to niekomu pomože,ale v mojom širokom okolí boli minulý rok chorí viac ľudia,čo boli zaočkovaní ako tí,čo neboli.Najviac sa desím pobytu v nemocnici počas porodu,mám termín vo februári a vtedy fakt vrcholia všetky epidémie..
Treba dúfať,že sa to nejak nezvrhne,papať vitamínky a posilovať imunitu.. 🙂

brisilda
5. nov 2009

fiha kocky ako sa to tu rozpisalo 😀 ja som toho nazoru, ze ockovat sa netreba zbytocne , pretoze kazda vakcina ma vedlajsie ucinky a ako uz bolo v spravach aj na vakcinu proti H1N1 uz zomrelo par ludi 😒 len to tak neotrepuju kedze si nechcu robit zlu reklamu.Co ma prist pride aj keby sme neviem ake opatrenia robili

andreasek82
5. nov 2009

mmmk, to je pravda, cos napsala, ja proste doufam, ze vse bude ok, musime tomu verit.. tyhle choroby jsou proste hnus velebnosti 😠 😀

vejula
5. nov 2009

Babule, tiež mi je z toho všetkého akosi blbo, ale treba si uvedomiť, že strachom nič nevyriešime. Baby musíme veriť a nebáť sa... Držím nám všetkým palce nech sa nám to vyhne.

anavila
autor
5. nov 2009

o pol jednej na TA3 ma byt nejaka debata s ministrom zdravotnictva o tom, tak budem pozerat..len aby to boli hodnoverne informacie...strasne mam strach, aj ked sa snazim byt pokojna, je to na prd.
Stale som mala strach, aj ked bola vojna v Iraku, a proste vkuse sa neico zle deje... mam pocit ze je to strasne tenky lad a o chvilu sa zlomi, Boze ani pomysliet 😒

danciacik
5. nov 2009

Andreasek82 to ročné bábo nezomrelo na prasačiu chrípku. Takto znie nové vyhlásenie 😉

matula01
5. nov 2009

Tiez si myslim, ze ludia na Ukrajine zomieraju najma kvoli zlym hygienickym podmienkam. A tiez nevieme na akej urovni je tam to ich zdravotnictvo. To ale neznamena, ze nemam strach 😒

kika29
5. nov 2009

ja mám chrípku alebo nádchu to je asi jedno kedže som tehotná tak mi to nieje jedno a doktorka mi predpísala len paralen vitamíny a potiť sa. len dúfam že je to len prechladnutie a nie horšie. mám strach o bábo a kedže ešte necítim pohyby tak som nervozna či je v poriadku. ☹
čo sa týka tej situácie na tej ukrajine je to tam hrozné ☹ ale že to až tak ďaleko došlo že to nepodchytili skôr tak to sa čudujem.

nanabc
5. nov 2009

teraz na ta3 hovorili že v BA je hospitalizovaný 27 ročný ale že sa mu výrazne polepšilo že mal tú hnusobu.
ja mám veľký strach predsa len mám dve deti ktoré momentálne od septembra boli permanentne choré a teraz som aj ja (respiračné ochorenia) chvalabohu bez teplot aj ja aj deti. Tak máme o velmi vela zníženú imunitu aj napriek tomu že jeme vela ovocia a zeleniny. Pochopitelne sa budem snažiť zostať doma na PN čo najdlhšie a tiež si nechám aj deti doma.

matula01
5. nov 2009

Kika len sa neboj. To prejde, hlavne sa nestresuj kvoli tomu. Si v 18tt a vtedy uz mimino nie je nachylne na taketo ochorenia. Len pekne lez a pi teply caj 😉

nanabc
5. nov 2009

ja stále nechápem to že začali hovoriť na ukrajine to na ukrajine hento tolko a tolko ludí umrelo a stále sa čaká na výsledky.. Prečo všetko trvalo tak dlho? ved ked mali podozrenie mali ihned zavrieť hranice urobiť karanténu a hospitalizovať chorých...teda aspon podla mna..

matula01
5. nov 2009

nanabc uplne s tebou suhlasim. Hned ako to vyplavalo na povrch, tak mali zavriet hranice. A co z toho, ze pre pesich su uzavrete, ked prechody pre auta v pohode funguju. A co som citala, tak nasi sa tam moc nehrnu, ale ukrajinci k nam chodia uplne v pohode.

kika29
5. nov 2009

ďakujem matula za popdporu. vidím že máš dve ratolesti a čakáš tretie a kedy si začala cítiť pohyby? No ako čítam tak budeš mať aj dievčatko tak gratulujem že to do tretice vyšlo.

andreasek82
5. nov 2009

danciacik, zaplat panu bohu za to! 😉

andreasek82
5. nov 2009

i kdyz vlastne.. stejne zemrelo.. ☹

nanabc
5. nov 2009

teraz som so sestrou komunikovala a zhodli sme sa na jednom že podla nás ten vírus tu bol už po minulé roky len nikto o nom nehovoril pretože vírus sa vyvyja dlhšie nieje to jednotýždnová záležitosť a o vakcínach ani nehovorím ....samozrejme že sa nedám očkovať ani deti to je jasné....

segra má na to bujnejší názor že ktovie či na nas neskúsajú niečo nejaký americký vedci a tak či to sem nefukli len tak a skúšajú nejakú bio zbran bo tak niečo....

ale podla mna je to tu dlhšie
lebo kolko krát sme mali všetci z nás chripku a s takým priebehom že sme mysleli že udiera naša posledná hodina
a tak isto na nu umierali ludia aj ked bola obyčajná

a čo hovorili tieto príznaky tak tie mali mnohý z nás vela krát a kto mi zaručí že už sme ju nemali ...
ja tým všelijakým farmaceutikom a takýmto prepáčte za výraz bastardom politickým neverím lebo si robia čo sa im momentálne hodí

brisilda
5. nov 2009

no kocky ja si myslim, ze kedze je taka situacia aka je tak slovaci by mali tie ruska nosit uz teraz ako prevenciu lebo ak uz virus pride k nam bude neskoro na ruska !
Ja som maleho dala ockovat v oktobri no to som este netusila, ze je to zbytocne tak uvidim 😔 vela ludi sa dava totiz ockovat na poslednu chvilu a potom sa cuduju, ze im to nezabera ved predsa ich telo si este nestihlo vytvorit protilatky a tak ci tak kazdy rok je iny virus ☹
Ja som zvedva ako sa to vyvinie o 2 tyzdne idem na poradnu kde bude plna cakaren chorich ludi a ako mi povedla doktorka uz teraz je vela ochoreni na chripku cize hanba nehanba ja tam nabehnem s ruskom na tvari