Strach z novej chrípky. Ubránia sa drobci a tehotné?

anavila
4. nov 2009

ahojte...su toho cele spravy, a ja mam termin v januari, ked chripky zvyknu vrcholit...mam velky strach, ved ti drobci co sa narodaia do takeho prostredia...mam z toho husiu kožu. Ste na tom podobne?

matula01
5. nov 2009

kika, teraz som zacala citi pohyby v 18tt. Ale je to naozaj individualne.

Inak ja sama osobne tiez neverim farmaceutickym firmam a pod. Ide im len o peniaze a nic ine.

brisilda
5. nov 2009

matula ved to je jasne na kazdu stranu chvalia ockovanie proti chripke ale ak si o tom nastudujete nieco na nete tak sa docitate , ze ockovat by sa mali prevazne rizikove skupiny a nie ludia s dobrou imunitou 😒 ja som si to bohuzial nastudovala neskoro ale seba som ockovat koly tehu nedala

matula01
5. nov 2009

ja som premyslala aj nad tym, ze keby sa to tu naozaj zacalo sirit, tak zoberiem deti zo skoly a necham ich doma. Nechcem zbytocne riskovat. Najhorsie je, ze clovek uz nevie comu ma verit. Vsade pisu inak, kazdy hovori inak...

nanabc
5. nov 2009

matula aj môj názor radšej predchádzať ako potom riešiť niečo čo sa stať nemuselo

giorgina
5. nov 2009

znate nejaka homeopatika pro prevenci nachlazeni a chripky?

brisilda
5. nov 2009

giorgina ja mam kupeny sprej s morskou vodou sterimar na precistenie sliznice moze sa pouzivat dlhodobo na hrdlo odporucam kloktat slanou vodou aspon 3 krat denne ale existuju aj cmulacie tabletky 😉 treba sa popytat v lekarni ale tie by som ako prevenciu neuzivala to az ked budes pocitovat bolest alebo skrabanie v hrdle inak sa odporuca konzumovat velke mnozstvo surovej zeleniny a ovocia a vitamin C doplnat v podobe kyslej kapusty 😀 len neviem ci ju tehotne v surovom stave mozu

kristi
5. nov 2009

strach nemam

nanabc
5. nov 2009

ja už dva týždne užívam aj deti aj mm chcem nahovoriť na hlivu ustricovú potom cetebe plus zinok a probiotiká a takto dlhodobejšie si zvyšovať imunitu
lebo o zelenine a ovoci ani nehovorím to pojeme na kvantá aj deti sú ako kozičky a aj tak ochorieme
a pre maličké deti teda bábetka sú tiež probiotika v kvapkách to zasa kamoška dáva 4 mes. bábu

dejna3
5. nov 2009

prevencia - určite najmä vitamín C 😉

amisa
5. nov 2009

a tuha zima

mmmk
5. nov 2009

Asi bych to zbytecne nenafukovala. Pokud nejsou deti nemocne, do skolky bych je davala dal, pobytem v koletivu si posiluji imunitu. Pokud zacnou jevit nejake priznaky nemoci nebo nachlazeni, nechat doma. Jsem tehotna, do skoly normalne chodim, ted mam rymu => jsem nachylnejsi neco chytit, takze jsem nesla. Takto bych to delala i s detmi 😉

Giorgina, prevence nachlazeni je poradne se oblikat, neprochladnout a jist dost vitaminu, hlavne C 😉

rainee
5. nov 2009

mna tiez chripka trosku obchadza a to mam kazdy den ist rodit 😒 tak si to neviem dobre predstavit keby som riadne ochorela, teploty atd. a do toho este porod...

syraell
5. nov 2009

Já se musím přidat. Jsem v prvním trimestru a to je jakákoliv chřipka sakra problém. Pro jistotu jsem nákupy a další pochůzky nachala na manželovi. Bohužel se bojím, že se člověk neubrání ani izolací doma - stačí když třeba manžel něco přinese z práce. Dělá v nadnárodní společnosti, lidi tam pořád cestují a už tam mají jedno úmrtí na prasečí chřipku. Na druhou stranu jsem fatalista a říkám si, že kdo má viset, ten se neutopí.

martas77
6. nov 2009

baby dnes mi volala sestricka z gynekologie, že akého mam obvodaka, že dostali nariadenie z ministerstva poskytnut zoznamy tehotnych, kvoli ockovaniu a obvodak ze o nicom nevedia a ockovanie nie je moc vhodne pre tehotne tak som z toho mimo

pralinka25
6. nov 2009

ahojte. Ja som tiez tehula mam z toho vsetkeho zmiesane pocity.
Ale myslim si ze ockovanie tehotnych je blbost. Ved to vobec nemaju vyskusane ze ako to moze vplyvat na plod. Bala by som sa toho ockovania

nina88
6. nov 2009

Ahojte, nič v zlom, ale toto nie moc dobrá téma, privoláte si niečo, verte mi... Ja len tak ako varovanie, papa

martas77
6. nov 2009

hmm .........tak dik za varovanie

nikuska.m.
6. nov 2009

Ahojte.Ja som mala chripku cez vikend,tri dni som lezala s teplotou,dost som sa bala o babatko.S tym ockovanim to podla mna tiez nie je velmi dobry napad,ved si zoberte ze sa teraz do seba bojime dat aj paralen ci aspirin,nie este nejaku ockovaciu latku

anavila
autor
6. nov 2009

no ved..ockovat by sa nemalo v tehotesntve.
Ja sa chripky nebojim, co sa tyka mna,v zivote som chripku nemala. Doteraz som kazde jedno obdobie, ked vsetci boli chori v pohode prezila. maximalne nadcha a hrdlo, ale aj to v lete, ked vsetci boli zdravi, tak dufam, ze ma to obide aj tentokrat. ALe ja sa bojim strasne o babetko. Lebo vcera minister povedal, ze teraz su ruska zbytocne, ze na prelome januara-februara to este len pride, tak potom te ruska mame kupovat.

Ja fakt nechapem preco sa caka na najhorsie. A pre mna bude strasne aj to, ze budem v porodnici a na 100percent budu zakazane navstevy tak neviem ako tych par dni prezijem bez mojej dvojrocnej dcerky. Ale to by bolo najmenej, hlavne aby sme boli zdravi....fuj chripka....

rolincova
6. nov 2009

mmmk : Ahojky tvůj příspěvek mě zaujal, taky to hodně sleduju a přijde mi, že hrozně v televizi straší. Je pravda, že statistiky normální chřipky jsou fakt horší. Já jsem slyšela, že v jedněch správách říkali, že ta žena z KV, měla snad za sebou nějakou transplantaci (což je člověk zbaven imunity) ale pak už to nikde neříkali. Proč taky, ať je větší sledovanost... Pak jak říkali o tom chlapečkovi, našla jsem si hned zoznam.sk, a tam byli úplně jiné informace. No pak čemu má člověk věřit. A když jsem si psala s jednou paní z Londýna, tak mi vesele psala, že ji mají za sebou a měli to jen děti a manžel a snad 2 dny.

rolincova
6. nov 2009

anavila: Tvůj strach úplně chápu, sama jsem taky taková. Prvn dítě jsem rodila 4 dny po útocích na USA, takže mě to asi ty nervy vyvoali. Ale podívej, jak to nakonec dopadlo... Fakt se všechno hrozně zveličuje.

rolincova
6. nov 2009

Holčičky a ještě ta paní z Londýna mi psala, že když už byla chřipka hodně rozjetá, tak se lidé diagnostikovali po telefonu. Asi po 2 měsících už to tak fungovalo. A že ona byla u lékaře a v čekárně byla těhotná žena a ona se ptala lékaře, jestli má jít do nějaké izolace a on jen kroutil hlavou jako proč... Takže všude jinde to berou asi úplně jinak...Takže si vemte kolik lidí fakt mělo tu chřipku, protože když máte alergii, tak je člověku taky úplně hrozně...

rolincova
6. nov 2009

nanabc: Já jsem jednou na jedné diskuzi též četla i článek oskopčený, kde psali, že to byl uměle vyprovokovaný virus. No čert ví, je strašně moc názorů a samozřejmě i bujných představ...

rolincova
6. nov 2009

mmmk: S tím posilováním imunity souhlasím. Já jsem si koupila colostrum, protože kojím a i pro syna. Hodně se mu po tom když chodil do školky zlepšilo astma...

brisilda
6. nov 2009

kocky mne doktorka povedala, ze tehotne by do seba nemali pchat ziadnu chemiu ale skor ovocie a zeleninu dnesna doba uz zabuda na to aka je cerstva zelenina a ovocie pre organizmus dolezita a naivne si myslia, ze nejake tie vitaminky v podobe liekov im pomoze no opak je pravdou skor by som namiesto kadejakych pripravkov investovala do ovocia a zeleniny v surovom stave + kysla kapusta 😉 ta obsahuje dokonca viac vitaminu C ako stava s citronu 😉
PS: ockovanie proti akejkolvek chripky v tehu sa neodporuca a aspon moja doktorka nepozna ziadneho doktora ktory by tehotnu zenu proti nej aj zaockoval

mmmk
6. nov 2009

Brisilda, tady v Nemecku uz se muzou ockovat i tehotne, ale zatim nejsou hotove studie, jestli to melo vliv na plod. Ovsem co jsem zaslechla ve zpravach, nejake tehotne uz se davaji ockovat 😅 Osobne bych to fakt neriskovala.

Rolincova, nejlepsi je jist hodne ovoce s vitaminem C, syrove zeleniny 😉

jani2
6. nov 2009

..ja by som sa tiež nestresovala, chrípka tu bola aj bude...tiež mám niekedy pocit, že takto stresovať ľudí je cieľom nejakej skupiny...prichádza to v čase krízy keď niekto potrebuje peniaze...a za čo každý rád zaplatí?...no za zdravie..takže pár farmaceutických firiem vyrobí vakcíny, štáty vo veľkom objednávajú, ľudia kupujú vo veľkom antivirotiká a vitamíny a niekto pekne bohatne..ale to je len môj názor 😉

rolincova
6. nov 2009

mmmk: Já každý den odštavňuji mrkev, jablka, citron a pomeranče celé rodince🙂

katcok
7. nov 2009

najnovšie gynekológia majú hlásiť všetky tehotné ich všeobecným doktorom kvôli očkovaniu na prasaciu chrípku...info je z tohto týždňa z poradne. No doktorka mi to neodporúčala keďže čoskoro rodím...

alen78
7. nov 2009

co si myslíte o té nové protichřipkové masce?

http://www.samoleceni.cz/protivirova-dychaci-ma...

cena je dost hrozná, jedna maska na jeden den....