Strach z otehotnenia a odmietanie partnera

radanna11
29. sep 2014

Dievcata pomôžte mi.Mam 3 mesačneho synčeka velmi ho milujem a som štastna ,že ho mam no odkedy som porodila mam chorobnu fobiu ze otehotniem znovu....Jednoducho vobec netužim po druhom babe a uplne mi z toho šibe ...mam antikoncepciu a aj tak žiadam od partnera aby si dal kondom ba dokonca by som najradsej nemala sex...muža milujem tužim po nom ale ten strach je silnejši....neustale sa testujem ci niesom pozorujem sa ci mi nieje zle ci vela necikam je to na zblaznenie prosim nech sa sem do mna nepusti kopa snažiliek....nehovorim nic zle a kazda sme na tom inak.Je to na zblaznenie dakujem

romana19
29. sep 2014

@radanna11 toto je niečo pre odborníka. 😉

terezka1947
29. sep 2014

@radanna11 hormony,porod,strach z porodu,mozno len sa bojis,ci vobec toto jedno zvladnes-aaaaa kadeco ine...neboj,kazda si niecim podobnym presla...kazda ma tie svoje strachy 😀
ale rozhodne sa o vsetkom porozpravaj s partnerom...ja myslim,ze spolocne to prekleniete 😉

radanna11
autor
29. sep 2014

@terezka1947 no s manzelom sme sa o tom rozpravali vela zo zaciatku bol uplne tolerantny chapal ma ale vidim ze uz mu s tym idem na nervy sama sebe idem s tym na nervy citim sa ako hlupana...viem ze ani nemam byt z coho tehotna a takto sa stresujem

terezka1947
29. sep 2014

@radanna11 neboj,to ta postupne prejde 😉 a ked nie...stale mozes vyhladat nejaku odbornu pomoc
ale co tak rozmyslam,vela kamosiek malo take stavy...a preslo to 😉
pozri...partner sa da pochopit,ale aj on sa musi snazit pochopit teba...preto su rozhovory,aby clovek jednak dostal zo seba to,co ho trapi a aby aj ten druhy mal moznost pochopit,co sa vo zvtahu deje.

mawka
29. sep 2014

ked uz to ide na nervy tebe samej a nevies s tym nic urobit, lebo je to silnejsie, tak treba navstivit odbornika. nie je to hanba. hanba by bola vediet o tom a neriesit to. ked je vzdy nejake nutkanie silnejsie nez ty, to uz patri do ruk odbornikom. a mozes byt coskoro fit po tejto stranke. ono ked sa taketo veci neriesia, tak to koncieva zle, vacsinou to pary nezvladaju a zbytocne sa rozvadzaju, su si neverni a podobne. drzim palce, aby si to zvladla 🙂

nefertitka
29. sep 2014

@radanna11 ja som sa bala rovnako a velmi, mala som zle pocity z celeho komplikovaneho tehotenstva a porodu....strasne som sa bala, ze znova otehotniem. Po troch rokoch ma to az preslo🙂 ale naozaj ako antika staci jedno alebo druhe;)

jumama
29. sep 2014

Este mas male dieta, je skoro po porode, mozu za to hormony + je to velka zivotna zmena a mozno i zazitok z porodu, ak si mala dlhy a bolestivy nemusel byt to najkrajsie. Skus si pocitkat o poporodnej depresii, niekde na nete, ci niektore dalsie veci nepocitujes... Mozno potom by nebola naozaj pomoc odbornika od veci. Aspon by si viac rozumela svojim pocitom a nebolo by ti na zblaznenie.

radanna11
autor
29. sep 2014

@jumama
@mawka uz som uvazovala aj na odbornou pomocou ale inak som uplne v pohode stastna spokojna malinky je dobry pokojny len vzdy po milovani na druhy den ma premkne tento sprosty strach...ano porod tvral 16 hodin a bol vyvolavany tak moc pekne nan nespominam aj ked moment ked maly visiel von je najkrajsou spomienkou 🙂 skusam sa s tym este nejak zdravym rozumom popasovat a chcela som pocut ci uz niekto zazil nieco podobne ak ma to vsak v blizkej dobe neprejde a neupokojim sa sama urcite zajdem za psychologom

radanna11
autor
29. sep 2014

@nefertitka ako fajn pocut ze niesom sama taka paranoidna 😀 ale az tri roky tp je strasne dlha doba takeho stresovania sa .... su to take hlupe pocity

nefertitka
29. sep 2014

@radanna11 cele tri roky nebol ten strach stale rovnaky, ale nepripustala som ani na moment, ze by som chcela este jedno dieta...snazte sa mat sex v dobe neplodnych dni, ved tych je vela;)nie vzdy sa daju odhadnut spravne, ale priblizne to budes asi vediet, ber lieky, alebo nech si muz da kondom a myslim, ze to staci...aj ked viem, ze ten strach sa neda ovladnut...teda aspon taky ten nas 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maria1989
30. sep 2014

@fidka79 asi to, že nie každá chceme mať doma futbalovú jedenástku 😀