Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

weroni
2. jan 2008

tinni: manzel hovori ze taketo baby maju "vyfajceny" vodicak 😅 😀

tinni
2. jan 2008

weroni, nie len vodicak, aj auto 😀 😀 😀

sakura77
2. jan 2008

ahojte "soferky"-ja mam vodicak 3 mesiace a na cestu sa vobec nebojim vyjst,to by sa skor mali bat ti ostatni 😀 😀 😀 ale ked bude takto o rok ,uz budem rada,hadam to uz bude lepsie,lebo tie moje "rozbehy"na jednotke,no formula jedna!!

weroni
2. jan 2008

tinni: 😀 😀 😀 asi hej 😀 😀 😀
sakura: ty si jak moja sestra 😀 divoska 😀

ella1
3. jan 2008

mne sa manžel smeje,či mám šeroslepotu,lebo v noci nerada jazdím.lebo sa mi zdá,že auto oproti je blízko a je daleko alebo naopak.tak vtedy idem radšej opatrne-až moc.
ale cez deň pohodička.

nanyka
3. jan 2008

ja mám to isté, v noci idem oveľa opatrnejšie..hlavne keď idem po ceste, ktorú nepoznám...

weroni
3. jan 2008

ella: sak opatrnosti na cestach nikdy nie je dost... 🙂

stepankav
3. jan 2008

Ahoj, mám stejný problém...od autoškoly jsem neřídila, ale předevčírem jsem "musela". Tchýně si trošku přihla alkoholu a manžel řidičák nemá, tak jsem to musela odřídit já. A to jsme ještě jeli z Jesenice až do centra Prahy. No byl to pro mě novoroční očistec, ale nakonec jsem ráda, že jsem to zvládla. Člověk se prostě musí přinutit, jinak nezačne jezdit nikdy. 🙂

andrea1158
5. jan 2008

Tak ja sa pridávam...tiež som mala podobný problém, ale práca ma prinútila šoférovať. Najksôr som sa musela naučiť nebáť sa auta, naučiť sa plynule radiť, brzdiť, predvídať, jazdila som len po známych cestách a vždy s niekým. Ale potom som bola prinútená jazdiť aj inam, tak som si obstarala GPS a odvetdy je všetko OK. Je to veľká pomôcka ako neblúdiť.

tinni
5. jan 2008

andy, no to je dobry napad...
ja svoje zname cesticky uz uplne ovladam a nebojim sa, ale keby som mala ist sama niekam do neznama, asi by som si to rizmyslela...

nanyka
5. jan 2008

tak práve dnes som sa i ja rozhodla, že si kúpim GPS..bola som totiž v scs nakupovať, po prvý krát som tam šla sama a zablúdila som..pritom mi každý kto mi vysvetľoval cestu vravel, že nemôžem zablúdiť..ale ja môžem všade, nemám totiž orientačný zmysel ani trošku trošičku, neviem čítať mapy a tie tabule pri cestách - tak buď si ich vysvetlím zle, alebo neskoro 😅
po cestách,kt. poznám nemám problém, v podstate po tých našich mini mestečkách a dedinkách i keď nepoznám, tak tiež nie, ale v rakúsku to už teda problém bol..ups 😅
to GPS je na mňa ako šité, bud. týždeň si ho idem kúpiť 😀

tinni
5. jan 2008

a kolko to gps stoji cca?

zuzana76
5. jan 2008

baby a co stym ak mi je pri soferovani zle? ja som uz nejazdila asi 8 rokov, predtym som jazdila asi tak 5 rokov, ale vzdy iba s niekym,veru a stavalo sa mi, ze mi prislo zle, zavrat a musela som postat na krajjnici, potom som sa vydala a nemali sme hned auto, no a teraz sa velmi bojim, aj tych zavratov, nerada by som niekoho ohrozila a ani seba samu. Ale potrebovala by som sama jazdit s malym a so mnou po lekaroch, lebo na manzela sa spoliehat nemozem a teraz paradoxne mame auta dve, takze by som mala aj na com jazdit, ale bojim sa 😒

andrea1158
5. jan 2008

nanyka: GPS je super vecička, môj priateľ to má, lebo šoferuje veľa a aj v zahraničí. Ja si idem kúpiť MIO P360. odporúčam nekupovať lacné GPS, nedá sa tam dať update a ak hej, tak len za poplatok. Navigácia stojí od 5.000 sk do ..... neviem koľko, ale možno taká suprová, čo má aj mapy Austrálie + všelijaké iné doplnky aj 30.000,- Sk. Tá moja cca 8.000,- Sk.

Zuzana: podľa mňa je tvoj problém psychického pôvodu, že už len ked sadneš do auta, vieš že ti bude zle. Kým sa to nezmení a nie je to nevyhnutné, odporúčam radšej nešoférovať.

nanyka
5. jan 2008

čo som pozerala GPS-ka tak sú od tých 4500, no ozaj sa neoplatí lacné..ešte nie som rozhodnutá, ktoré konkrétne si kúpim, no tak do tých 7-8 tisíc.

zuzana: a keď si spolujazdec tak ti nebýva zle?

zuzana76
5. jan 2008

andrea, urcite je to psychicke, proste sa bojim, ze nieco sposobim, neviem predvidat

nanyka - ako spolujazdcovi mi zle nie je, proste mne zacne byt zle, ked sa musim ja rozhodovat, vnimat znacenia, auta, ktore kam odbocuje, vnimat rozne navesti, ked mozem len tak relaxovat, tak zboznujem cestovanie, preto ani nejazdim a bojim sa, ze uz ani nikdy nebudem

nanyka
5. jan 2008

neboj sa hlavne, skus to poriesit so psychologom, ved to nie je hanba 😉 , máš asi iba nejaký blok, ľudia majú rôzne problémy a možno ti pomôže..v dnešnej dobe je jazdenie už asi nevyhnutnosť a ako sama píšeš, potrebuješ to.
držím palce 😉

weroni
5. jan 2008

zuzi: to je cudne- mne skor byva zle ako spolujazdcovi - vzadu ani nemozem sediet...
ked soferujem nikdy mi nebolo zle ale mozno je to naozaj pre psychologa - ako nanyka pisala - skus sa s odbornikom poradit - urcite bude vediet ako na to 🙂 a prekonas to a budes si vychutnavat jazdenie uvidis aka paradicka to bude 🙂

tilly
6. jan 2008

gps je možno dobrá vec, ale strašne to utlmuje prirodzený inštinkt

bezaz
7. jan 2008

mz sme aj vdaka gps naburalil 😝

tilly
7. jan 2008

bezaz, čooo? to je mi ľúto a moc? či len ťukes? ste OK? ☹

bezaz
7. jan 2008

tilly bolo to hned po svadbe, obe auta na totalku.. pred vianocami sme dostali vianocny "darcek" - trestny rozkaz 😝
ale co uz, som donutena teraz soferovat len ja, uz sa zo mna stava agresivny blavacky vodic 😅 aj ked dnes na tej poladovici som sla pekne 40 max. 60 😉

ada78
7. jan 2008

caute.
aj ja zboznujem soferovanie. nastastie mne drahy do toho nekeca, lebo on si ma nasiel, uz ako soferku. 🙂 🙂 🙂
a ked som mrncala, ze som na materskej ako v base (netrufam si nikam ist busom s kocikom ☹ ), tak si nasiel kolegu, ktory ho vozi do prace a auto nechal mne a malickemu. 😎 😎 😎
v stredu ideme s malickym do biskupic za mojimi "konikovymi" kamoskami, tak sa tesim. 🙂

kostivrch
7. jan 2008

ahojte všetky.Nechcem byť škodoradostná,ale na niektorých hláškach som sa zchuti zasmiala.Na túto tému som sa strašne potrebovala s niekým porozprávať,tak mi tie príspevky až hladili dušu.Ja som tiež taký šofér-nešofér.Môj problém je hlavne v tom,že ked sedím za volantom,mám pocit,že zaberám celú šírku vozovky,vôbec nedokážem odhadnúť,či idem tesne vedľa stredovej čiary alebo až za nou alebo až za krajnicou.Myslíte,že sa s tým dá niečo robiť?

padix
7. jan 2008

kostivrch, myslim, ze jedine, co ti v tom pomoze je veeeeela soferovat.

tinni
7. jan 2008

kostivrch, sleduj si krajnice v spatnych zrkadlach, tam si to krasne vidis, kolko si od nich 😉

nanyka
7. jan 2008

s tým odhadom mám ešte aj ja problém, no celkom to zvládam..a drahý mi dnes prišiel zase na chvíľu domov, tak ma ide učiť parkovať 😅 už sa teším 😀

tilly
7. jan 2008

jaaaj, ja som myslela, že teraz ste nabúrali...

kostivrch
8. jan 2008

Asi je pravda,že treba len šoférovať a šoférovať. Hm tie spätné zrkadla sú dobrá vec.To sa už vidím ako mám hlavu stále otočenú na ne,nechcem pomyslieť čo sa zatiaľ môže stať vpredu...

klary
8. jan 2008

pridavam se do clubu neridicek s ridicakem 😉 neridim protoze mam strach z ostatnich, neumim predivadt, odhadovat vzdalenosti a uplne nejvic nemusim, kdyz mi do toho nekdo keca 🙄