Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

etuska
16. aug 2008

Petrulla-podobne 😀 ,ale manzel ma utesuje,ze tu v UK to bude lepsie,lebo budem sediet na tej strane na kt. som zvyknuta,akurat ze tam budem mat volant a prevodovku na opacnej strane 😀

tweety22
16. aug 2008

no tak ja som tu tiez niekde na zaciatku temy pisala, ze s malym nebudem v zivote a nikdy soferovat po BA a cuduj sa svete teraz soferujem kazdy den a uz si to ani neviem bez auta ani predstavit... maly prisiel do veku kedy nexce sediet v kociku ale daleko sam peso nezajde, pyta sa hned na ruky alebo proste beha svojim smerom takze ja som zo dna na den nabrala odvahu, sadla si s malym do afta a dofrcali sme na zeleznu studnicku a odvtedy soferujem stale a cuduj sa svete az na niektorych neohladuplnych a bezohladnych soferov sa mi po BA ide dobre 😀 dostanem sa vsade kde xcem, s malym chodim na ihriska, na plavanie, do hudobnej skoly, na hokej atd... a vsetko pohodlne autom, ale strach som mala zo zaciatku neuveritelny ☹

tictac
17. aug 2008

etuska 😀 😀 😀 v uk se opravdu jezdi snadneji nez zpatky doma, me to aspon tak pripadne 😉

marse
17. aug 2008

Ja som bola jedna z tych velkych nadsencov ked som si robila vodicak, ze budem jazdit stale a vsade, potom ked mi dali vodicak som jazdila asi len tri mesiace, nato som otehotnela s druhou dcerkou a pocas rizikoveho tehu som sa bala jazdit, ( aspon som sa tak vyhovarala) ale teraz uz opat zacinam jazdit, nikto na mna nenaliehal ze musim a pod. jedneho rana som isla nakupit ale kedze som vedela ze ude tazky nakup a muzik mal bolavu nohu tak sup ho s autom, zatial som to skusala len u nas po dedine, ale teraz sa uz odhodlam aj do najlizsieho mesta. sem tam ma prepadne strach, ale ked som uz za volantom v strede krizovatky a neni kam cuvnut 😅 tak starch musim zahodit 😀

marika80
17. aug 2008

tictac
A ako sa prosim Ta radi do toho viacprudoveho kruhaku (str. 24)? mne to tu pripada lahsie ako na SR (ziadne pravidlo pravej ruky). Uz som trocha aj jazdila ale manzel mi rozmontoval auto z dobrej vole (treba dat do poriadku ked si tehotna). No a mala uz ma 2 roky a auto stale neni zmontovane. Takze mam nove-stare ale uz som zabudla aj co som vedela. Mala som tu kedysi kondicne jazdy ale uz si ich nebudem davat, radsej budem jazdit s niekym rodiny. 🙂

petka.m
17. aug 2008

Baby ja mám už vodíčak pekné tri rôčky a tiež mám najazdené minimum. Najprv sme s manželom nemali auto, takže som jazdila len sem-tam, ked mi brat alebo naši dali. Potom som otehotnela, medzitým sme si už aj auto kúpili, ale samozrejme som sa už bála s bruškom, keďže som nemala skúsenosti...
Teraz má naša bambulka 14 mesiacov a ja sa pomaličky odhodlávam... 😉 . Včera som jazdila, celkom mi to aj išlo, až nato parkovanie 😠 . Manžel mi vysvetľoval ako parkovať, ja som ho počúvala a samozrejme som zabudla brzdiť 😀 😀 😀 , tak som trošku kolesami šuchla o obrubník, zahúpalo s nami, aj som čakala že ma manžel okričí ale v pohode...., že sa nič nedeje 🙂 .
Proste musím len nabrať prax a odvahu...
Dnes ideme na chatu a ja budem šoférovať, tak držte palce, aby som to zvládla na jednotku 😉 .

rozela
17. aug 2008

zdravím děvčata, teď jsem zaregistrovala tohle téma a nedá mi se nepřidat. řidičák jsem si dělala v roce 99. na škole, bez auta, občas se našel někdo, kdo mě nechal trošku projet, a pak konec. před pár lety si kamarádka koupila vozítko a v rámci mého oživení řízení mě "donutila" abych občas řídila místo ní. docela už jsem se do toho začala dostávat, jenže jsem ťukla světlo, když jsem vyparkovávala a od té doby jsem za volant nesedla. bojim se, nedokážu konkrétně říct čeho vlastně a hrozně mě to štve. mám auto a tak moc bych chtěla řídit, ale...... pak vidím ty šílence na silnici, co jsou schopni provádět a do mi k překonání strachu fakt nepomáhá.

bellablonde
17. aug 2008

petka.m, zvladnes to s prehladom, neboj 😉

ja soferujem od minuleho leta, bavi ma to, aj pocas tehu skoro az do porodu, nebojim sa jazdit sama s malickym. minule som sa skoro nevyhla sanitke (v neprehladnej zakrute sa rutila a nemala zapnutu signalizaciu) ale nastastie klopklop nic ine sa mi zatial neprihodilo 😅
co nenavidim, je snaha zaparkovat hocikde v meste, uz to riesim tak, ze ani nehladam volne miesto a parkujem na platenych parkoviskach (zdieraci) lebo hladanim volneho miesta len prevozim viac benzinu ako je parkovne 😠

jaj a este neznasam ked na plnej dialnici kamion s prascami iduci 112km/h obieha kamion s mliekom iduci 110km/h 🙄 🤐

tilly
17. aug 2008

klídek, parkovať vie vážne máloktorá žena, my to nemáme v génoch, už som to tu písala, že ako máme mať odhad, keď nám celý život vtĺkajú do hlavy, že toto ...................................... je 20 cm 😀
ja parkujem denne a na troch autách a nie vždy sa mi to podarí pekne a na prvý šup, kašlem na to, pokiaľ niekoho neoškriem, len ja som v tomto blbec, ja sa snažím vždy zaparkovať tak, aby som nikomu nezavadzala a aby ten, čo bude vychádzať vedľa mňa, aby ma neoškrel...

bellablonde, to s tými kamiónmi by malo byť zakázané, teda medzi TT a BA to zakázané je

tomaskokat
17. aug 2008

ja som začínala s parkovaním veľmi opatrne v tescu som parkovala až na samom konci kde nikto nebol 😀 a cúvam do brány ak že si otvorím dvere vykloním sa do pol pása a cúvam..... Môj manžel má vždy z toho úžasnú srandu a vyhráža sa mi že ma pošle späť do AS 😎

marse
17. aug 2008

tak parkovanie je u mna kapitola sama o sebe, vzdy idem tam kde je vacsi plac mieste 😀 ale parkovat musim predkom, zadkom ako chlap to je des 😖 vycuvat este vycuvam ale zazraky nerobim 😀 😀 a doma do garaze parkuje vyhradne muz, lebo by v garazi bolo vsetko okrem auta 😀 😅

pavla80
17. aug 2008

Ahojky holky

Tak já mám řidičák asi dva měsíce.Samotná jízda by mi ani tak nevadila,to celkem zvládám,ale parkování je pro mě hrůza a děs.Vždycky když mám někde jet,tak se už hrozím kde zas zaparkuju.A jak vidím tak nejsem sama 😉 .Taky většinou parkuju předkem,couvat moc neumím a v Tescu vždy až na konci.Nevadí mi ujít těch pár kroků.

Taky menší problém je jet sama.Zatím jezdím s manželem,jen asi třikrát jsem byla uplně sama.Jednou trochu dál až ve městě a dvakrát u nás na zahradě a to je jen pár kilometrů,tak to je v pohodě.Bojím se že nikdy ten strach nepřekonám a nebudu chtít jezdit sama.A když si představím,že bych jela sama s holkama 🙄 děs.

Pořád si říkám že ho mám krátce tak snad mě strach brzy opustí a já začnu jezdit na plný plyn 😀 😀 (tím nemyslím rychlou jízdu 😉 )

penelope2066
23. aug 2008

Ahojte zienky tak uz mam konecne vlastne auto,taku malicku Kiu Pride.Takze zacinam naplno jazdit,ale ak sa ma priznat naposledy som v aute sedela v novembri lebo predtym som trosku jazdila na priatelovom aute a teraz po takom dlhom case som znova zacala.Ale nieje to take strasne a preto chcem povzbudit aj ostatne vodicky aby sa nebali a aisli dotoho naplno 🙂 Vela stastia

tictac
23. aug 2008

marika - na tom taky nic neni, kdyz se sikovne postavis, zvladne vsechno...prinejhorsim si ten kruhac projedes jeste jednou 😀 (nebo vickrat, jako muj MM 😀 😀 )

nanyka
23. aug 2008

😀 pamätám si tiež zrovna na parkovisku pri tescu, keď som pri odchode chcela vycúvať - a točila som volant na opačnú stranu..a akurát prišiel vodič vedľajšieho auta - no bol zlatý, navigoval ma a posunkami ukázal, ako mám poriadne vycúvať 😀 ..no, to som bola iba na svojej druhej jazde, odvtedy už som si to dala dokopy 😉

nanyka
23. aug 2008

teraz mám ale dilemu .. som na mesiac v miami..a veeeľmi by sa mi tu zišlo prenajať si autíčko..no neviem jazdiť na automate ☹ teda neskúšala som to ešte a bojím sa, že ho hneď nabúram.. aj keď sa mi zdá, že premávka je úplne v pohode, vodiči sú tu ohľaduplní (väčšina 😅 )..aj tak.. 😒 .

tictac
23. aug 2008

nanyka - automat je prece uplne v pohode, jestli jsi zvykla na manualu, tak ti automat pripadne uplne primitivni 😀 😀 😀

nanyka
23. aug 2008

😀 no to mi kazdy hovori..musim to vyskusat 😉

tictac
23. aug 2008

no vidis, ja driv se strasne na manualu bala, chtela jsem jen automat a dnes bych ho nechtela ani za nic 😀

penelope2066
10. sep 2008

ahojte,nepoznate nejakeho dobreho a lacneho automechanika v bb?

tilly
10. sep 2008

baby, ja nechápem, prečo ten nový cestný zákon neprešiel, neviete niečo o tom?

asitka
10. sep 2008

no dievčatá...zachvíľu začínam robiť vodičák...už teraz mám z toho strach...celá tá koordinácia rúk, nôh, ešte pozerať na cestu...na značky..uf...no pán boh nám pomáhaj 😀

tilly
10. sep 2008

asitka v pohode 😉 len treba dávať občas aj na cestu pozor...

ja som si včera menila CD cestou domov a skoro som sa zabila + posádku iného auta 😅 ešteže mám rýchle reakcie bez hysákov 😅 😀

emjee
10. sep 2008

tilly neviem co bolo presne obsahom ale nepresiel kvoli duchom nepritomnym poslancom 😀 http://spravy.pravda.sk/cestny-zakon-sa-menit-n...

asitka
10. sep 2008

tilly...veď to...ale hádam to zvládnem...šak môj 5 ročný syn keď sedí manželovi na nohách...tak šoféruje a sám si preradí....ešte, že na pedále nedočiahne..ináč by nám ušiel :O))) tak keď t on vie skoordinovať...tak hádam aj ja 😀

emily333
10. sep 2008

ahojte babenky jazdenie nic nie je a ked to zvladnu chlapy tak aj my no nie 😀 .ja rada soferujem a hlavne ked je plna nadrz 🙂

marika80
10. sep 2008

Ja som zacala pred 5 dnami, a dnes som isla aj sama. Musela som si pootvorit okno a napit sa vody,aby som mala 100%koncentaciu 🙂 . Ale zvladla som to. Pri parkovani manzelovi skoro odpadli ruky(navigoval z vonka), lebo to bolo pozdlzne, medzi dve auta a este aj na obrubnik 😉 .

zuz11
10. sep 2008

no ja som tiez akosi strach prekonala a jazdim v ohode aj po Ba aj mimo a aj sama ( teda sama iba v BA zatial) a dokonca obcas musim robit taxikarku muzovi ( odviest do prace a z prace 😀 ) rychlo si zvyka 😀 🤐 ale mne rychlo rastie brucho ale zvladam to zatial 😀 🤐

bubicek
13. mar 2009

ahojte babenky ja mam problem s cuvanim lebo nikdy neviem do ktorej strany mam tocit volant ked cuvam ci do tej kam chcem ist alebo do opacnej prosim poradte dakujem za radu.. ☹

enjoy
13. mar 2009

bubicek ahoj, som rada ze som narazila na tuto temu, prave prezivam moje soferske zaciatky, tak je toto pre mna vysoko aktualna tema. sice mam vodicak uz hriesne dlho ale prax minimalna, lebo nebolo na com jazdit, tak zacinam od nuly.
nooo tak ja ked cuvam a chcem cuvat dolava, tocim dolava volant a naopak. tiez som nad tym parkrat uvazovala, kym som si to osvojila. a ako si na tom s parkovanim? to je moj najvacsi stres. 😉