Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

doseti
6. jan 2010

ved aj môj je šofér a ja sa furt bojím,lebo som dlho nešla 😝

veronikapp
6. jan 2010

doseti ja soferujem... len nikdy nie sama- muz musi byt vedla mna 😀

lenkavano
6. jan 2010

holky ale to je nanic,musíte to v sobě překonat,protože z toho vyjdete úplně a pak už se za volant neposadíte.já taky sejmula třeba značku,nebo jsem při couvání sjela do příkopu(v začátcích)ale nepřestala jsem jezdit. 😉
doseti a jak dlouho už nejezdíš?

doseti
6. jan 2010

no ja som sama išla len raz a to už veľmi dávno,tiež vždy s mužom a naposledy pred 10timi rokmi,odvtedy asi len 3krat aj to len kúsok...vodičský mám od r.1995 (som sa musela ísť pozrieť do peňaženky)

etuska
6. jan 2010

baby-Lenka ma pravdu 😉 -postupne musite prekonat strach.
Ja som na Slovensku jazdila velmi malicko a to som mala vodicak uz vyse 5tich rokov 😝 ,ale tu v zahranici ma zivot prinutil-Jazdim sice len v ramci mesta-do prace,na nakupy a pod-ale uz s tym som spokojna 🙂 -a to som si tiez myslela ze v zivote soferovat sama nebudem.
Chce to odvahu,ale najma kazdodennu rutinu 😉

veronikapp
6. jan 2010

lenkavano, znacka... My mame tragicku skusenost v rodine. Pred 2 rokmi zrazili mojho otca na prechode pre chodcov. Mam respekt pri soferovani... ☹

doseti
6. jan 2010

som zistila,že budem mať 15-te výročie od vydania VP

doseti
6. jan 2010

ved prave že nemusím šoférovať,tak asi preto ale niekedy mi to lezie na nervy ked musím stále otravovať mm napr.keď chcem ísť do obchodu alebo niekde tak musím na neho čakať,a to nevravím,že sdeťmi k lekárovi autobusom a v zime kočík atď... 😢

lenkavano
6. jan 2010

verinika to je smutný a co se stalo tatkovi?myslím zranění.ale i tak jet třeba i pomalu.já jezdím na nákup,k lékaři a tak ale třeba do Prahy nebo většího města kde to neznám bych se taky neodvážila ale tady bych mohla fakt jezdit poslepu.jde opravdu jen o to jezdit a nevypadnout z toho.

lenkavano
6. jan 2010

já mám řidičák 12let.

lamada181
7. jan 2010

no ja si akurat robim mam pred skusami ale nebojim sa musim proste soferovat a ked sa bojis na to su dobre kondicne jadzi alebo sadnut sniekym za volant a jazdit a jadzit a najlepsie najprv kdesi kde niesu ludia a tak
😀

zuzana76
7. jan 2010

ahojte

aj ja mam strach, vodicsky mam uz 16 rokov 😝 , jazdila som asi 5 rokov, potom nic , no a teraz by sa mi zislo, ale mne byva aj zle pocas soferovania, takze asi s tym nic nenarobim

strouzek
7. jan 2010

tak to je téma pro mě já řidičák ani nemám protože nejsem schopná si představit si sednout do auta a řídit s instruktorem natož sama. kolikrát jsem už měla vyzvednuté ty papíry na vyplnění a pro doktora ale strach mě vždycky dostal, hlavně když jsme minule viděli havárku. manža se mě učil jezdit na polní cestě kde nikdo nebyl a i to byl boj, vždycky jsem z toho byla vyřízená psychicky. asi to mám po svojí máti, ta chodila do autoškoly ale ve chvíli kdy měli začít jízdy tak tam šla jednou a víc nikdy protože to byl prej děs že z toho měla noční můry

doseti
7. jan 2010

strouzek:ja sa až tak nebojím ako ty ale nemôžem sa prinútiť
inak to tvoje motto v pase mi pripomenulo moju spartakiádu v Prahe myslím rok 1985?...poupata... 🙂

dukie
7. jan 2010

Holky, jezděte, jezděte, jezděte. Nenechejte se ničím odradit. Ani strachem, ani případnými řečmi partnera, troubícím řidičem za Vámi... na všechno se vyprdněte a jezděte! Je to jediný způsob, jak získat v řízení praxi a sebedůvěru. 🙂

doseti
7. jan 2010

ja som si to dala ako novoročný záväzok,ale akosi furt nič 😉

kingstonka
7. jan 2010

aj moj novorocny zavazok je pustit sa do soferovania..vodicak mam od 2003..pred rokom som aj absolvovala kondicne jazdy ale vybrala som si na to najnevhodnejsi cas... dcera sa vtedy budila aj 13x za noc..bola som unvena a z tych instruktorovy reci aj riadne podrazdena.... a zistila som,ze s manzelom tiez nic moc.... medzitym sme kupili nove auto a to je teraz nanho manzel citlivy tak cakam kym trochu zostarne 🙂

ivella
7. jan 2010

jeej,idem vas precitat,tema ako stvorena pre mna,,mam 11rokov vodicak a ziadnu prax,no auto mi stoji pred barakom a ja sa taham s dvomi detmi(z toho jeden kocar)do skolky pesi kazdy den za kazdeho pocasia...so ja ale truba 😝
len tak v skratke ma niekto nejaku super radu?

ninule
7. jan 2010

Chichi, holky,tak ja se hlasim do klubu..Ridicak mam uz 14 let a nic..Dokonce jsme si poridila auto, pac jsme myslela, ze kdyz ho budu platit, budu v nem i jezdit..Leda prdlajs, auto jsem dala do garaze a bylo 😠 😠 😠 .MAm desnej strach, jakmile zasednu za volant, tep mam vyssi nez pri hodinovym behani, mam pocit, ze dostanu infarkt 😀 😀 😀 😀 .Mne uz snad ani nic nepomuze.

doseti
7. jan 2010

My sme tiež medzitým vymenili auto takže to mi nepridalo na odvahe,lebo na to prvé som bola zvyknutá aj som sa na ňom učila jazdiť a na toto druhé bol tiež mm zo začiatku háklivý ale už nieje.Najprv mi nechcel dovoliť a teraz mi ho núka ale už ja nechcem.Čím som staršia tým sa viac bojím.Keď som bola mladšia tak som sa tak nebála no svet gombička. 😎 😝

draga
7. jan 2010

hmmm tak nejlíp jsem na tom asi já...já mám řidičák od 18 což je 20 let a nejela jsem ani jednou...bych musela začít od píky a to se nějak bojím 😎 přitom moje kamarádky jezdí jak draci a když s nima jedu, připadá mi takové snadné...někdy se mi i v noci zdá jak řídím...no je to jen sen 😀 😎

klara_klara
7. jan 2010

no presne aj ja potrebujem radu...ako na to? 😉 😉 😉

martas123
7. jan 2010

☹ tak to je zrovna moje nynější noční můra 😝 řidičák mám od 18-ti, coř je téměř 19 let a nikdy jsem nejezdila. k vánocům jsem od manžela dostala předplacené rekondiční jízdy v autoškole, zrovna dneska mi instruktor volal, kdy přijdu 😒 hrůza, vůbec se na to netěším, jsem na to hrozný poleno 🙄 musím se našrotit i vyhlášku, protože neznám ani dopravní značky 😵 ☹

doseti
7. jan 2010

no to som ani netušila,že nás je tak veľa 😒 😒 😒
a nápodobne ,,,ivella,,,tiež sa ťahám s detmi pešo alebo autobusom v kadejakom nečase a nadávam si pri tom do debilov 😖
aj zajtra ma to čaká idem s dvoma k mudr.,bohvie aké počasie zas bude 😝

jarulai
7. jan 2010

ahojte soferky - nesoferky 🙂
chcem vas trosku povzbudit, tak sa mi to snad podarí 😉
vodicak mam 6rokov+3mesiace. vzdy som si ho chcela urobit, no dostala som sa k tomu az ked som bola vo 4.rocniku na vyske. skusky som robila v oktobri a nevedela som sa dockat, kedy uz budem konecne jazdit. najprv som sa bala chodit sama - co ak sposobim nieco...skor ako som sa ale odhodlala jazdit aj sama, zazila som s maminou hned vo februari dost neprijemnu havarku na poladovici. nikomu sa na stastie nic nestalo, no auto sa opravit nedalo...
po tejto skusenosti som bola s mojim odhodlanim zase na zaciatku 😠 po skole som si dlhsie nemohla najst robotu. ked sa mi konecne nejaka podarila, tak to bolo miesto obchodneho zastupcu a urcite dobre viete, co to znamena - presne. kazdodenné soferovanie. jednoducho som sa do toho musela pustit, inak som mohla zase ist spät na urad prace.
a tak som sa krásne rozsoferovala, ze teraz, ked dlhsie nejazdim, tak mi to normalne chyba 😀 😀 😀
na spominanu havarku asi tak lahko nezabudnem a je fakt, ze v zime, ked je sneh, ci poladovica - radsej nejazdim, ked nemusim. ale v priebehu "normalnejsich rocných období" ma nic nazadrzi 😀 😀 😀

chcem vam povedat - cim dlhsie to budete odkladat, tym viac budete mat strach a tym viac toho zabudnete. segra robila vodicak so mnou a hned od zaciatku sa bala soferovat a nejazdi doteraz 😖

takze, dievcata - odvahu! ste predsa silne zeny a taka prkotina ako strach, vas predsa nemoze obmedzovat 😉
drzim palce 😉

nankaa2
7. jan 2010

Ja osobne mam vodicak 2 roky a tiez som sa zo zaciatku strasne bala...len raz sme isli s manzelom do chorvatska a na nestastie si tam manzel vytkol clenok cize som vyse 800km odsoferovala domov a od vtedy jazdim v pohode sama a nikto sa mi do toho nemontuje 🙂 ale som aj tak nervacka za volantom hlavne ked niekto zaspi na zelenu :D

ninule
7. jan 2010

Nankaa, takova udalost je vazne asi nejlepsi lek an strach z rizeni.Asi budu MM muset nalomit nohu 😀 😀 😀 .

doseti
8. jan 2010

ninule 😀 😀 😀

kajka812
9. jan 2010

ahojte, ja som tiež na tom biedne, vodičák mám vyše roka a doteraz som sa vyhovárala, že manžel pozerá každý škrabanec a na jeho aute jazdiť nebudem. ale na vianoce som dostala od neho auto a už sa nemám na čo vyhovárať. mali sme dve jazdy no hrozné - keď sa pozriem mimo pootočím aj volantom a už ideme buď k jarku alebo k stredu, nestíham radiť, hádzať smerovky a posledne som šla s ručnou brzdou 😀 ... muž to zbadal keď cítil pálenie gúm 😠 .
Do septembra to dúfam zvládnem lebo chcem ísť do práce a deti si musím zaviesť do škôlky.

lencul559
23. jan 2010

Ahojte,nájde sa tu niekto kto si teraz práve robí vodičák?