Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

cicimon
5. mar 2015

@dannizeta fakt automaticka prevodovka jazdi "sama" . ja som nejazdila asi 15rokov, mm mi kupil na jesen automat, raz som sa vybrala sama aj s malou na nakup, trasa overena, tak som sla doobedu, sice par semarofov, kurhace ale tak zvladla som..... stale mam strach ako zaparkujem ale chodim na miesta kde su bud velke parkoviska alebo viem ze nebude plno.... takze asi fakt sa odvaz bez muza na trasu ktoru poznas

redbubble
8. mar 2015

Baby ja sa strašne bojím jazdiť :( odkedy som si pomýlila brzdu s plynom síce je to smiešne ale stalo sa mi to a teraz mám stále v hlave že sa to stane zase :( a niečo sa stane :( ako to mám prekonať??? pomôžte miii

syringa
13. mar 2015

@dannizeta ja som si tiež nekúpila nové auto, ale staršie, dvojročné, ale malo najazdených len niečo cez 18000km, takže skoro ako nové, ale cena nižšia ako by som dala za nové. Nemá síce nejakú extra výbavu, ale mne išlo hlavne nech je dobré a nemusím sa báť, že zostanem trčať niekde na ceste.
Úplne súhlasím so @svistinka - s manželom nejazdiť!!! Ja už bežne šoférujem sama, a nemám s tým problém, ale keď idem s ním, tak ma vie v priebehu 10 minút tak znervózniť, že začínam potom šoférovať ako začiatočník v autoškole. Všetko kritizuje, aj to čo bezne robí aj on. Keď si moje deti spravia vodičák, určite ich s ním nepustím jazdiť. 😀 😀 😀

syringa
13. mar 2015

@redbubble mne inštruktor v autoškole povedal že najlepšie sa naučím na vlastných chybách. Keď mi to on povie že toto sa takto nesmie a na toto si dávaj pozor...... nikdy to nebude mať ten účinok ako keď ja sama niečo pokašlem a na budúce sa mi to už určite nestane. A je to pravda. Aj ja som si raz pomýlila plyn s brzdou. Náročný deň, večer, decká v aute vykrikovali ako o dušu.... ale nič sa nestalo, a odvtedy sa mi to teda nikdy nestalo.

redbubble
13. mar 2015

@syringa to mi hovor každý že ked sa mi to stalo budem si teraz dávať nato pozor ale ked si sadnem do auta na ine ani nemyslim len nato že to urobim , je to tazke teraz nato nemyslet ked mozem niektomu alebo sebe ublizit :(

syringa
13. mar 2015

@redbubble No veď práve že budeš myslieť na to, že sa to nesmie stať a zlepšíš svoju sústredenosť pri šoférovaní a pri stúpaní na plyn a brzdu. Každú chybu ktorú spravíš si vryješ do pamäti budeš si dávať väčší pozor. Znie to asi divne, ale tvoje chyby ťa posúvajú ďalej a zlepšujú tvoju sústredenosť a celkovo šoférske schopnosti. Nemysli si že je na svete čo len jeden jediný šofér ktorý nespravil žiadne chyby. Na tvojom prístupe je vidieť, že nie si ľahostajná a si zodpovedná. Ver si. To dáš.

redbubble
14. mar 2015

@syringa si zlatá dakujem že mi veríš 🙂 zajtra idem skúšať tak som zvedavá drž mi palce 🙂

ajdika
4. apr 2015

Tak baby, pridávam sa k Vám...tiež sa bojím šoférovať.Mám vodičák už 10 rokov (v októbri to bude 10 rokov), zo začiatku som šla pár krát, ale dokopy som šoférovala 6x ... áno, za 10 rokov presne 6x 😝 . Neskutočne sa bojím, mávam aj nočné mory, že šoférujem, aj vo sne sa bojím...dokonca sa bojím šoférovať aj na autíčkach na kolotočoch.... No tak si už asi 5 deň vsugerovávam, že keď to dokáže hociaký neprispôsobivý občan, snáď to dokážem aj ja... som z toho nešťastná, lebo prácu mám 25 km od miesta kde bývam a furt sa trepem busom, nič nestíham, aj cvičiť by som chcela...ale stále mi to nevychádza časovo kvôli autobusom. Lezie mi to na nervy, lebo musím chodiť zavčasu a neskoro zase domov..celý deň zabitý. Myslíte,že aj taký zúfalec ako ja, má šancu toto prekonať? Hľadám si teraz auto (jedno máme, ale to používa manžel, ktorý zase pracuje na iný smer ako ja), len sa bojím, že ak ho aj kúpime, či neostane pekne na svojom mieste 🙂 a desí ma myšlienka, kto ho prinesie domov (keď by sa šlo preň iným autom). Poraďte, ja som fakt zúúúúfalááá. Ja hrozne hrozne chcem...ale bojím sa, že toto neprekonám ☹

andy48
18. apr 2015

Kočky ja by som sa chcela spýtať na váš názor. Taktiež som osoba, ktorá má už dlho vodičák ale nejazdím, teda pár krát s mužom ako spolujazdcom, vo dvore sa učím cúvať a parkovať do garáže a pod. Rozhodla som sa aj pre rekondičné jazdy. No ale k veci. Rozmýšľam, či si mám kúpiť staršie, menšie autíčko, ktorým by som si jazdila alebo jazdiť na našom VW TOURAN? Môj manžel tvrdí, že ak mám začať jazdiť tak nech jazdím na Tourane. Čo vy na to, aký máte názor?

cicimon
18. apr 2015

@andy48 chod kludne na touranw..nie je to az take mega velke auto

redbubble
25. apr 2015

@ajdika presne som natom rovnako ako ty ...strašne sa bojím že nezareagujem rychlo a niečo s stane 🙂 ale musíme to prekonať 🙂

ajdika
25. apr 2015

@redbubble už som plná odhodlania 🙂🙂🙂 hádam ma to do začiatku prázdnin neprejde 🙂

redbubble
26. apr 2015

@ajdika ja som sa včera odhodlala a šla som sama 🙂 a supeeeeeeer teším sa jak blcha nebolo to dokonale ale prišla som domov 🙂))

miriam11
26. apr 2015

@redbubble no vidis🙂 a odteraz sa to bude len zlepsovat a zlepšovať. Nech ta neodradia prípadne kiksy🙂 drzim palce

jachin
26. apr 2015

@ajdika ako keby som čítala o sebe 😝 držím palce aspon k odhodlaniu

redbubble
26. apr 2015

@miriam11 no ved práve po včerajšku neviem či sadnem ešte do auta ale budem sa snažiť sa premoct a ist znovu 🙂

miriam11
26. apr 2015

@redbubble viem presne,co ta to stoji premahat sa. Z vlastnej skúsenosti viem, ze cim viac budes jazdit tym bude strach mensi a nakoniec si na strach ani nespomenies. A este ta hrdost na seba,ze si prekonala ten vecny strach stoji zato. Vsetkym vam drzim palce,len sa nevzdavajte🙂

redbubble
26. apr 2015

@miriam11 no ja som jazdila ze som sa nebala a vsetko fajn ale cuvala som a narazila som a odvtedy mam uplny strach lebo som nestlacila brzdu ale plyn ...ale pomalinky mi to ide zase 🙂

prasiatko30
27. apr 2015

no ja som tento tyzden urobila nejakych 800km - a dokonca nielen na dialnici ale uz som sa pobehala aj po cudzom meste - co som sa doteraz moc neodvazila vzdy som isla tak ze pred vstupom do mesta bral muz volant ale teraz som bola donutena - i ked tiez je pravda ze velke mesto v sobotu je omnoho kludnejsie a clovek ma trochu casu premyslat kadial pojde 🙂

marion
27. apr 2015

Ahojte soferky...dlhe roky som vas citala a naberala odvahu zacat jazdit. Ja mam vodicak velmi dlho, vyse 10rokov ale mam problem so spojkou, nie je moja kamoska 😀 😀 😀 a stale ani nie je 🙂 a nikdy nebude. Velmi som tuzila jazdit ale strach ze mi zdochne a ja sa rozklepem bol silnejsi..az nastal ten den D a moj dobry manzel kupil auto s automatom..A vtedy sa to stalo. S velkym respektom som sadla do auta ale ten uzasny pocit a istota ze mi nezdochne sa neda ani popisat. Citim sa skvele, a tesim sa ze konecne budem casom aj ja samostatna povozim si moje dve deti kde bude treba..Zatial jazdim s manzelom a citim sa istejsie s nim, ale je to super..Viem ze auto s automatom je drahsie, ale kto ma taketo obavy ako som mala ja odporucam dosetrit a da sa kupit starsie jazdene a budete spokojne aj vy.. 😉 Prajem vela stastia vsetkym co maju obavy 😉 😉 😉

babulka82
11. máj 2015

baby myslite že je dobre sa naučit jazdit na manualke? nejak nechceme kupovat automata lebo mam dobre auto,len vela žien odporuča tuto atomaticku prevodovku pre ulahčenie. No uprimne radšej by som naučila riadne na manualke predsa len je vo viacerych autach a nejak extra mi spojka nerobi problem len by som potrebavola na začiatok 10 noh,10 ruk a 5 parov oči,.Včera som jazdila po dlhej dobe ,trošku stres ale zvladla som.Manžel mi velmi pomahal.

cukricek12
11. máj 2015

@babulka82 urcite je lepsie,ked sa naucis jazdis s manualnou prevodovkou. neviem,podla mna aj to jazdenie je ovela zaujimavejsie,ked podradujes, preradujes.ja si uzivam soferovanie🙂

babulka82
11. máj 2015

@cukricek12 no ved to mi každy hovori že si viac jazdu užije človek ale tak automat je asi na ulahčenie ,no nejak extra po tom netužim ,pride mi hovadina kupovat nove auto len kvoli automatu.

alaguema
11. máj 2015

@babulka82 určite sa učiť na manuáli. Nie preto, že automaty sú drahšie, ale preto, aby si bola schopná jazdiť na akomkoľvek aute. Ak sa naučíš na automate, v normálnom aute budeš nepoužiteľná. Podľa mňa automat ani nepomôže nejak extra, lebo radenie je pri šoférovaní asi to najmenej. Aj keď sa to tak zo začiatku nezdá 😉 , ale akonáhle sa do toho dostaneš, tak to budeš robiť úplne automaticky.

butterfly333
11. máj 2015

@babulka82 jednoznačne manuál to je iny zažitok z jazdy to je podla mňa lepšie ako manuál to je take nudné. Ja milujem autá a rychlu jazdu samozrejme dodržiavam všetky predpisy.

butterfly333
11. máj 2015

@andy48 presne manžel má pravdu ved touran nieje až take velke auto. Neboj to zvládneš.

babulka82
11. máj 2015

@andy48 aj my mame velke auto a nejak to necitim ked šoferujem a určite je velke auto aj bezpečnejšie a ked sa naučime na velkych tak potom možme na hocičom jazdit 🙂
@butterfly333 prečitaj si svoj prispevok asi v tej druhej časti ma byt automat nie? 😀

butterfly333
11. máj 2015

@babulka82 jaaaaj bože som to zle napisala automat tam má byt dakujem za pozornost. 😆😆😆😆

babulka82
11. máj 2015

@butterfly333 aj ja by som chcela perfetne jazdit už ,nechcem sa učit ale to asi nejde 😀 velmi sa mi to pači a dost to ulahči život . No ešte som stale taka cela strpnuta za volantom a spotena ked vystupim akoby som bola na skuške.

butterfly333
11. máj 2015

@babulka82 neboj moja to časom prejde. Ja som sa sama všetko učila nemal.kto somnou prvu jazdu že mi pomôže poradí. Kedže moj mm má ochrnutu pravu nohu tak vodičak nema tak je všetko na mne či deti zaviest či mm doktorovi či nakupy kontrola auta chodim do servisu na STK skrátka všetko musím zvládat sama. Aj teraz som po operacii nohy napravali mi palec na nohe aj ostatne prsty mi zbrusovali a mám tam 4 šroby na trvalo. No už dva tyždne čo som po operacii sice chodim len o barlách no musim zvladat aj šoferovanie aj ked to bolí.