Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

bubicek
13. mar 2009

ahoj to je aj moj najvacsi stres..myslela som si ze ked chcem cuvat do lava tocim volantom do prava naopak..takze ty ked cuvas tak ti to ide?

enjoy
13. mar 2009

bubicek ved skus si to v klude niekde na parkovisku vyskusat. 😉 dufam ze ti hovorim spravne, ale ja to tak robim a u mna to funguje. tiez som este velmi neista v tisic veciach pri soferovani. 😖 ja som v tom toceni volantom a cuvani mala tiez riadny chaos, ked otocis volant do lava, zadok auta ti bude zatacat do lava a predok sa ti vysunie doprava a zase naopak.
ja som najviac vystresovana zo situacie parkovat v meste v uzkej ulicke pozdlzne k chodniku medzi dve auta ked za mnou stoja a cakaju ini vodici. to ma oblieva pot. 😀
ako dlho mas vodicak a ako dlho jazdis? 😉
ja mam vodicak 11 rokov a ucim sa jazdit az teraz, tak si ma vies zivo predstavit. uz som mala aj prvy defekt. 😝

martao
13. mar 2009

Ja mám 10 rokov vodičák a nešoférovala som do momentu, kedy MM zobrali na pol roka papiere.Bola som tehotná a ono to išlo. Cúvam zásadne cez spetné zrkadlá. Najlepšie je to učiť na parkoviskách pri velkých obchodných centrách cez sviatky, keď sú prázdne.

bubicek
13. mar 2009

ahoj ja mam vodicak tiez skoro 10 rokov ale jazdim len 2 roky na ceste to ide v pohode ale ked mam cuvat spanielska dedine a ked mas este spolujkazdca co ta stresuje tak mi to nejde vobec..najhorsie pre mna je to kam mam tocit ale zajtra to vyskusam a poviem ti ci to funguje inak diky za radu... 🙂

bubicek
13. mar 2009

u mna je len ten problem kde otocit volant pri cuvani aby som vytocila spravne kolesa a nenaburala..

lyly
13. mar 2009

bubicek, toc vzdy tam kam sa dozadu pozeras (teda ked mas hlavu otocenu dozadu a pozeras dozadu tak tym smerom aj toc s volantom)

enjoy
13. mar 2009

bubicek tak ked je len toto tvoj problem, tak to si dobra. ja mam tych problemov ojojoj. ja este napriklad nemam spravny odhad na vzdialenost mojho auta od inych alebo od obrubnika a takto som uz chytila aj svoj prvy defekt, ze som lizla kolesom okraj ostreho obrubnika a bolo. alebo orientacia na pristavnom moste v ba, tak bolo pre mna spociatku ako za trest. 😝
tak daj vediet potom ci to funguje. 😉

enjoy
13. mar 2009

inak to je celkom dobra pomocka co vravi lyly, ked chces cuvat doprava tak vykrutis hlavu dozadu doprava, divas sa smerom na pravu stranu kam sa chces dostat a tym padom aj volantom tocis doprava a zase na lavej strane opacne, podla toho si to lahko zautomatizujes a uz nemusis nic riesit. 😉

ankam
13. mar 2009

aj ja takto cuvam ze hlavu mam vzadu 😀 mangel sa mi za to smeje 😀
ale maaaaalo soferujem-bojim sa-strach je silnejsi

lyly
13. mar 2009

pre mna je zas spanielska dedina zaparkovat pozdlzne medzi dve auta ☹

bubicek
13. mar 2009

diky za rady...dopredu to nie je take hrozne..zajtra si to vyskusam a poviem vam ako mi to islo inak nemam ziadne problemy lebo mam auto s automatom takze sa nebojim ze mi zdochne a podobne... aj ja stale pozeram dozadu ale teraz sa ucim pouzivat spatne zrkadla pri cuvani aby som bola priblizne v strede medzi dvoma autami..

martao
13. mar 2009

Ja radšej prejdem kilometer peši ako blbo nabúrať pri parkovaní.

Chlapi by z tejto stránky mali radosť. Ja mám z mojej rodiny jediná papiere a ako-tak jazdím. Sestra sa točí len na parkovisku. Mame papiere radšej ani nedali. Robila vodičák 2 krát

iinuska
13. mar 2009

Ahojte, mna soferovanie prave velmi bavi, nemam pri tom ziaden stres. 😀

achalteke
13. mar 2009

lyly tak to je i pro mě, to se mi ještě nepovedlo 😀 ale jinak řídim moc ráda 😀

achalteke
13. mar 2009

tak teď koukám co jsem sem psal 4. května 2008. Tak to uže je fakt dávno pryč 😀 😀 😀 jezdim všude a ráda a dokonce jsem si pořídila svý vlastní auto. Člověk se fakt musí vyjezdit 😉 .

enjoy
13. mar 2009

baby a co rozbiehanie sa v kopci zvlast ked stojite na cervenej a zozadu sa na vas nalepi auto, aj to je pre mna niekedy adrenalin. 😝
bubicek jaj tak ty mas automat, tak to je pohodka 😉 ja nemam ale aj som cellkom rada, mna to radenie rychlosti celkom bavi, mam pri tom taky motoristickejsi pocit.
lyly pozdlzne medzi dve auta, to je aj pre mna vrcholne umenie, ale ved casom sa do toho dostaneme, nie? 😉 🙂

enjoy
13. mar 2009

achalteke, tak to rada citam, to je pre nas vsetky zaciatocnicky, zvlast tie ako ja co zacinaju po 11 rokoch velke povzbudenie, ze casom sa to podda, len treba jazdit a jazdit. len keby bolo dost ohladuplnych vodicov okolo aby sme mali k tomu vacsiu pohodicku. 😉

elitera
13. mar 2009

enjoy, nenech se vystresovat, oni můžou ve svým autě nadávat cosi o ženských za volantem, ale ty je obvykle neuslyšíš. A co je ti do toho, co si kdo mele 😉
Jinak podélné parkování i zacouvání na kolmo je pro mě taky celkem umění. Ale zjistila jsem, že když faaakt musim, tak nemam problém, asi mi ten stres trochu pomáhá 🙂

enjoy
13. mar 2009

elitera jasne, nech si v aute nadavaju z plnych pluc, ale horsie je ked zbesilo trubia na teba, to neznasam. hlavne tie situacie co som zazivala v uvode, ked mi to skapalo na krizovatke pri rozbiehani na zelenu. mam tam vzadu nalepku zaciatocnika, ale budu trubit o dusu. tak to ma fakt akurat tak znervozni a cely moj akt dalsieho pohnutia sa akurat tak spomali... 😝

ankam
13. mar 2009

enjoy,nieco mi hovor o kopcoch.......keby neboli kopce-soferujem ako sipik 😀

nataly7
13. mar 2009

zo zaciatku som mala pocit ze sa nezmestim na cestu ked islo auto oproti teraz uz dobre ani ma to uz nenapadne to pride same hlavne vela jazdy a nedaj sa odradit neuspechom ked ti to zdochne a pod. veci ja jazdim uz menej mame len jedno auto a to pouziva muz aj ked niekam ideme radsej soferuje on aby nebol v takom strehu typicky muz boji sa o svoje auticko asi to poznate aj vy 😅 😨

enjoy
13. mar 2009

ankam, musime chodit len po rovinkach a budeme v klude. 🙂 😉

ankam
13. mar 2009

no tak po rovinkach sa povozim akurat po nasej dedinke 😀 😀 😀 😀

enjoy
13. mar 2009

alebo potom soferovat v noci ked nikde neni ani nohy, tak si trenujem soferovanie najradsej, vtedy som celkom pokojna, minule som tak vyrazila na nakup aj sama a ani som sa nebala, aj pohynanie na tom kopci mi to zrazu slo. 😀

ankam
13. mar 2009

nooooooo to hej 🙂

tomaslavka3
13. mar 2009

fabiana a ostatne,ktore mate strach.fabiana asi si uz za tu dobu nabrala prax.Ja soferovanie milujem tak do tejto temy nezapadam,len vas chcem povzbudit,ze hlavu hore a v tom strachu neurobit ani jeden kix.Chcem vam dat radu,ktoru mi dal moj tato bol sofer z povolania a mal niekolko milionov km bez nehody"musis davat pozor na druhych a v niektorych situaciach musis mysliet aj za toho druheho vodica"baby a vo vela situaciach mi toto pomohlo. 🙂 Vela km bez nehody

dmonikad
13. mar 2009

Ahoj, tak táto téma ma doslova pohladkala po duši. Mám vodičák 14 rokov a nejazdím. A neviem sa k tomu dostať. Najprv nebolo na čom, teraz by už aj bolo, ale mám strááášnýýý strach. Neviete čo pomáha? Ako to prekonať?

prasiatko30
13. mar 2009

ja som zacala aktivnejsie soferovat asi pred 3rokmi - na zaciatku to bolo otrasne - problem aj do garaze vpalit par krat som odparkovala tak ze potom mi ho musel vytahovat MM lebo som ho priprela ku stlpu ktory sa mi vecne staval do cesty pri parkovani 😀, pamatam sa ze prve jazdy som absolvovala s MM a nemohla som sa ani do bocnych zrkadiel pozriet ani pomaly volanta pustit - ked mi muz zahlasil aby som zatvorila okna - tlacitka boli na mojej strane tak som nebola schopna sa mrknut na dvere a stlacit tlacitko, ani klimu som si nemohla pustat - bud som pustila pred vyjazdom alebo som mrzla alebo som sa potila 😀 no a teraz nie ze by som bola nadsena soferka ale aspon dojdem tam kde chcem v ramci mesta a kebyze som donutena tak aj trochu dalej - sic madridu a podobnych labyrintov by som ssa zatial neodvazila ani nadopovana 😝

lyly
13. mar 2009

prasiatko 😀 tak to poznam, tiez som drzala volant oboma rukami a ani za svet sa nicoho ineho nedotknut, ani radio som dlho nechcela pocuvat, musela som pocut zvuk motora a podla toho prehadzovat rychlosti. teraz sice drzim volant stale oboma rukami, ale uz v pohodicke. len co neznasam je jazda po tme a ked k tomu prsi a osvetluju ma auta oproti, vtedy si myslim, ze ani nedojdem do ciela
a jazda do kopca. skuste to ako ja, vzdy si zatiahnem rucnu a potom pomaly pustam plyn a spojku a tu rucnu a vzdy sa mi to podarilo. sice tu v tt su kopce neni, ale naucila som sa to a uz velakrat vyuzila.

enjoy
13. mar 2009

lyly ja som na parkovisku nacvicovala rozbiehanie sa v kopci aj bez rucnej a slo mi to jedna radost, frajer ma naucil pomaly si pustit spojku az do bodu ked motor zacne tak silnejsie vrcat a vtedy mozem pustit brzdu a auto mi ustoji a nepohne sa a mozem pekne pridat plyn a douvolnovat spojku. rucnu som ani nepouzivala. no ked uz som priamo v terene, tu v ba je dost situacii ze stojim na cervenej v kopci a niekto sa na mna zozadu nalepi, tak mam iny respekt aby som sa pri rozbiehani nahodou neposunula dozadu rovno donho. 😝 v tomto su super tie auta co maju zabezpecenie proti posunu v kopci. ale ja take nemam. 😉

baby a na com jazdite ked sa mozem opytat? akych mate tatosov 🙂