Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

tinni
12. dec 2007

tak som sa vratila z jazdy, samozrejme, zaparkovat mi musel priatel... 😖

anatanka
12. dec 2007

Ja myslim, ze je to vsechno jen o zvyku, casem se clovek toho strachu zbavi - respekt je neco jineho.

Me vice mene tak nejak neprimo naucil ridit a nebat se manza, kterej na me mel docela velky naroky a vzdy jen zavolal: Prijed tam a tam, coz bylo pres celou Prahu a ja tam absolutne netrefila a byla cela po..., ale nakonec jsem to vzdycky bez uhony zvladla.

ella1
12. dec 2007

tinny a pozdlžne alebo kolmo?
lebo pozdlžne ani ja rada a zvlášť,ked má byť auto po strane spolujezdca pri chodníku.ale dá sa

tinni
12. dec 2007

no presne tak pozdlzne, ze chodnik je pri spolujazdcovi...

ella1
12. dec 2007

tak skús opačne 😀

tilly
12. dec 2007

baby, k tým slepým uhlom, to je presne to, čo som písala, treba si vždy kontrolovať spätné zrkadlá, takže viete vždy aké auto ide za vami, tak tam vám nemôže stať, že niekoho z boku zdemolujete, keď viem, že ide za mnou vo vedľajšom pruhu červené auto, chcem sa preradiť a to auto nevidím za sebou ani vedľa mňa, tak je jasné, že ho mám v mrtvom bode 😉

k značkám, ja by som ala mať DS, ale tým, že chodíme každý deň do BA, tak sme si nechali obaja trvalý pobyt v BA, aby sme si mohli nechať BA značky, si viem predstaviť tie komentáre pri najmenšom zaváhaní 😀 a najhoršie značky v BA (nechcem nikoho uraziť) sú PK (jazdia strašne rýchlo), TT, HC (zmätkujú)

prečo sa bojíte jazdiť po BA?

asara
12. dec 2007

ahojte baby, ja som si robila vodicak pred deviatimi rokmi a od vtedy som nesoferovala, az dnes som bola na kondicnej jazde a veru zo zaciatku mi riadne lepilo... sledovat vsetko - plyn, spojku, zrkadla, cestu... prvych 15min som myslela, ze to vzdam, ale potom to uz bolo v pohode...

maaja
12. dec 2007

no k tym znackam - mna minimalne zaujme v BA kazda ina znacka ako BA, SC, TT a ine okolite ...
ale asi nedokazem kategorizovat vodicov podla znaciek 😀
ja mam SC ... a mam meno, nie číslo 😀 to tiez moze posobit na ludi vselijako, vsak ?

valy
12. dec 2007

tilly, to s tymi znackami je smiesne, v mojej praci nema nikto ba znacku a vsetci tu byvame 😉

tinni
14. dec 2007

tak som dnes prvy raz oskrela 😒

arabeska
14. dec 2007

tinni to fakt?neboj to sa stal;o snad kazdemu novemu vodicovi 😉 ja som rozbila zadne svetlo 😀

tinni
14. dec 2007

no nastastie nic strasne, iba trosku na zadnom narazniku 😠

arabeska
14. dec 2007

tinni takyx veci sa este stane 😉 jasne ze je to neprijemne ale casom uz si z toho taku hlavu robit nebudes

peja
14. dec 2007

tinni, tak si pokrstila,
ja som svojim firemnym tukla svoje vlastne 😝 😀 pri parkovani pred domom...

tinni
14. dec 2007

no pokrstila 😒
peja, tak to potesi 😀

peja
14. dec 2007

tinni, je to len auto, ja som tiez sofer - panikar, ale potom si vzdy poviem, ze hlavne ze sa horsie nestalo 😉

a upozornujem este na znacky DS (tilly 😀 ), chodim z Podunajskych Biskupic a DS soferi dokazuju neuveritelne veci, maximalna arogancia 😝

ja mam na sukromnom znacku LV, tak mne urcite nadavaju do madarov, aj ked s nimi nemam nic spolocne 😀

tinni
14. dec 2007

peji, aj ja som strasna panikarka a hlavne, ked za mnou stoji kopec aut, vtedy by som najradsej vystupila z auta a odisla prec po svojich 😀

peja
14. dec 2007

tinni 😀
neboj, zvyknes si 😉 Ja soferujem uz par rokov, ale v BA to je kazde rano adrenalin. Ja hlavne neznasam, ked sa musim preradovat medzi pruhmi 😝 Keby ide predo mnou traktor, najradsej by som sla celu cestu za nim, len aby som sa nemusela preradovat.. aj keby mi mala cesta trvat 3 hodiny... co inak trva 15 min. 😀

tinni
14. dec 2007

😀 😀 😀 som na tom podobne...

tweety22
14. dec 2007

tinni, a soferujes aj s malou? lebo ja si s malym netrufam, hlavne nie po blave, inde nemam problem ale v blave v zivote a nikdy, tu su uplne netolerantni debili, ktorych jazda mi pripomina jazdu -nastrocnych pretoze im tato daroval auto, neee??? - to bolo myslene ironicky na tych bratislavskych vodicov, ktori ma nedavno vytlacili z cesty na obrubnik 2mi velkymi audinami hoci som mala Zzzzz, odvtedy kym nebudem musiet, po blave nesoferujem 😠

arabeska
14. dec 2007

to je fakt..najhorsi vodici su ti na drahyx autax 🙄 ja bsom v minule isla okolo trhu(peso)a na xodniku stalo odparkovane bmw tak som zacala nadavat ze ja teraz s 2 detmi mam ist po ceste lebo nejaky drbko tam stoji,lae o to vetsi sok som zazila ked som bola za tym autom tak sa z nicoho nic pohlo,bola uz tma to auto bolo na kopceku a rutilo sa na mna a kocik,tak som sxmatla davidka a ryxlo sa pohla prec.ted idiot ani nezasvietil svetla!!!ja som v tej tme a cez jeho tmave skla nemala sancu vidiet ze je v aute niekto 🙄 ja som nanho zacala hulakat jak hovado,ten dilino mal totiz asi 19 rokov novy vodicak a auto od tatka sa nekukol ani do spetaku nezapol svetla a nas skoro zrazil,som sa ho pytala ze coby robil keby ma tam zabil ze ci by sa mi staral o deti 🙄
takze prosim pekne pokial tu bude fungovat ta sk.rvena birokracie kde si nemusis ani do autoskoly xodit a uz mas vodicak a deticky bohatyx rodicov budu dostavat kazdy tyzden auto tak to bude stale na houby 😔

tilly
14. dec 2007

jasné, s tými značkami je to všelijak, ale väčšinou ak je prúser, tak je to buď telefonujúci vodič, alebo značka TT, HC, GA... (väčšinou autá z trnavského kraja, ktovie čím to je), deduško na škodovečke alebo ešte horišie tico, blondínka (sorry, ale to som si všimla), alebo arogantný debil na aute s podomácky urobeným tuningom (slovenský tuning 😀 ) alebo firemné pick upy, fabie a oktávie 😉

každému sa občas stane nejaký kiks, pokiaľ to nie je z vyloženej arogancie, tak to beriem, usmejem sa, alebo si zanadávam a idem ďalej, vytočí ma, len vyložene arogantný čin, to som potom veeeeľmi zlá a hlavne keď som so svojim krásnym nalešteným alebo mám dieťa v aute, to sa mením na tigricu ochraňujúcu svoje mláďa 😀

peja, preto nechcem DS, radšej zostanem "blaváčka"

tinni
14. dec 2007

tweety, aj s malou, ja jazdim kazdy den, nie len prilezitostne, cize musim aj s malou 🙂 si poviem, ze vzdy lepsie sa trosku potrapit, akoby som mala ist MHD 🙂

tinni
14. dec 2007

tak som sa uspesne vratila z Auparku 🙂

ella1
14. dec 2007

tilly-no dovoľ! 😠 😲 😀

tilly
15. dec 2007

ella, jeeej, ty si GA a blondínka 😅 😀
ale veď píšem, že nie vždy, ale stáva sa 😉
aj mne sa stane, že občas niečo vyvediem... minule som si trošku prispala, keď som dávala prednosť, som si spievala a stála som a stála, za mnou šóra, kým mi niekto nezatrúbil, tak mi nedoľlo, že sa mám pohnúť 😅 😀

veď sa pochváľte, čo ste kedy vyparatili, nech sa aj zabavíme 😀

tweety22
15. dec 2007

tinni, no ja radsej MHD, zda sa mi to bezpecnejsie, ale vec nazoru, niekto si bez auta nevie zivot predstavit, my kebyze nemame rodicov tak daleko tak auto asi ani nemame, byvame v lokalite kde je vsetko blizko a na vylety s malym chodim vzdy len MHD a potom vlakom.okrem toho byvame na najvyssom poschodi bez vytahu a sama si nezlozim dole do auta autosedacku a zaroven aj maleho no a v aute nenechavam zo zasady vobec nic kedze parkujeme vonku, autosedacka bola dost draha... ale niekedy ma to pekne stve, ze nemozem nikam autom ☹ ale tak dufam, ze coskoro budeme byvat v dome a uz nebudem musiet stresovat s kocikom alebo nakupom lebo to nevynesiem hore po schodoch

tinni
15. dec 2007

no ja som asi ten typ, co si to nevie bez auta predstavit, dnes bol priatel cely den prec, tak som bola odkazana sama na auto, a zvledla som vsetky trasy, ktore som chcela 🙂

bubba
15. dec 2007

myslim,ze to nie je problem len zien"rozbehnut sa"vsetci maju zo zaciatku strach nielen zeny..teraz neviem,coho sa vlastne bojis viac...ovladania auta,alebo nehodovosti na cestach...nuz ja asi takto:ked som zacinala som si hovorila,do kelu,ako ja zena s dvomi ocami mozem kukat do 3spatnyxh zrkadiel,este aj sledovat znacky,premavku,pedale...to vsetko sa DA!!!ale len praxou.ked musis tak musis..a co sa tyka nehodovosti?nechodim ani moc pomaly(aby sa na mna nelepili ti blbci co si myslia,ze ma mozu svojmi ciernym BMW potlacit)ale ani moc rychlo,aby som nahodou neprissla o soferak...to by ma teraz piclo bez neho...vyslovene sa vyvarujem akejkolvek hustejsej premavke a bud radsej daleko zaostanem za ostatnymi,alebo predbehnem a som prva v rade.vzdy som ostrazita ked predbiehaju mna,alebo ked vidim ze daky blbec v mojom pruhu oproti mne predbieha,tak uz zvelkej dialky si ja spomalim,aby panko mohol v zdravi dokoncit predbiehanie.na soferovanie nie je rada...to chce iba treeeeeeeeeeening a stres odide ani nezistis kedy..ale ti poviem zena!!!to je samostatnost,ked deti nechas s muzom,sadnes do auta a ides na nakup,ides sa zabavit s kamoskami,ides k susedke co byva od teba 100 metrov na aute,lebo prsi...zoberies deti do lepsich skol,na rozne aktivity...je to super skvela vec...ja si zivot bez auta neviem ani predstavit..

moncika15
15. dec 2007

ahojte ja mam vodicak od 07.04.2005 a moja posledna jazda bola na skuskax 😅 . nemam ani zaujem sadat za volant.ale ked bude dieta budem asi musiet sice neviem ako sa k tomu prinutim 😖