Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

ivuss01
16. apr 2010

ahojte baby, nemate sa coho bat, ked to zvladli ine, zvladnete to aj vy, len sa nebojte, kuknite film Tajomstvo "The Secret" najdete to sem https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/secret-tajomstvo/
ja som isla podla tohto a nebojim sa, jazdim sama od zaciatku,s dcerou, VP mam 8 mesiacov a kazdy mesiac najazdim
sama cca 100 km drzim palce

samson
16. apr 2010

Zdravím také něco přihodím do tématu. Řidičák mám 10 let a od té doby jsem za volantem neseděla. Asi před rokem jsme si s manželem koupili vlastní auto (předtím jsem si ho půjčovali) a jelikož nám nešlo delší dobu otěhotnět tak jsem si chtěla najít nějaký cíl co by mě od toho trochu odvedl. Začla jsem jezdit s tchánem - není cholerik - a šlo to. Zjistila jsem, že lepší jezdit sama nikdo mi do toho nekecá. Nejvíce jsem se naučila, když jsem začala jezdit jednu trasu - do práce. I když to mám do práce 4km tak jsem nechodila pěšky, ale autem...furt a furt - to mi hodně pomohlo. Pak jsem začla jezdit i jiné trasy - na nákupy, za kamarádkama, ke kadeřnici, na cvičák - prostě tam kam potřebuju. Ty trasy mám naučené a už se nebojím. Nyní na mateřské jsem si dala za cíl se naučit jezdit i delší trasy. Ale zatím můžu říct, že kam potřebuju tam dojedu. Těžké pro mě bylo zautomatizovat si pravidla silničního provozu vždy jsem čučela na křižovatku a řešila všechny dopravní situace. Mně nejvíce pomohlo jezdit jednu a tu samou trasu....a pak zvyšovat nároky.

Tak držím všem pěsti....vím jaký strach je

gudulo
16. apr 2010

ahojte, aj ja sa pridavam, vodicak mam uz par rokov, ale jazdila som pramalo a teraz ked by sa uz dalo, lebo mame auto, tak sa bojim ☹

timea100
16. apr 2010

Ahojte, ja som sa bala strasne, ale musela som sa rohodnut autom alebo mhd a trepat sa dvoma detmi,s vecami a kociarom, tak som sa na to dala. Najprv som sa par krat povozila v noci a az tak som sa dala do poriadnej premavky, prve jazdy som bola strasne vystresovana, ale pomaly som si zvykla a dokonca ma o teraz uz aj bavi, je to super a hlavne pohodlne.

apfel
20. apr 2010

ja tiez zacinam jazdit v autoskole,a tiez mam strach ked je za mnou prilepene auto a ked sa pohybam ,na krizovatke mam zuaradenu 1 a spustam spojku,tak mam v prvej polovice rychlejsie pustit spojku a potom pomalsie a nepohnem sa dozadu?

latunka
20. apr 2010

Holky koukám,že je nás docela hodně,co to řízení moc nemusí 😅 Já mám řidičák tři roky, sice jezdím,ale jenom z naší vesnice do vedlejší vesnice k rodičům-to je asi 10km, občas si troufnu na nákup do města (ale jen proto,že je tam dobré parkoviště na které se jede stále po hlavní a přes jeden semafor), ale pořád jsem před každou jízdou nervozní,jako bych měla jet poprvé a představa,že bych měla jet někde,kde to neznám je úděsná. Párkrát když jsem ještě pracovala,jsem si troufla do práce do Prahy a byly to nejhorší chvilky mojeho života 😅 Ještě že jsem se pak mohla vymluvit,že mě rozčiluje nedostatek parkovacích míst a proto radši budu jezdit zase MHD 😝 Hodně mi pomohlo,že jsem si na naše auto začala platit havarijní pojistku - manža to odmítal, protože to bral podle sebe,že přece nehrozí,aby někde boural,ale mě to přineslo trochu klidu,že kdybych to někde odřela, pomluchala nebo co já vim,tak aspoň ta finanční stránka bude vyřešená,tak jsem se pak odvážila právě na ty "delší" jízdy. Ale nedokážu se prostě zbavit hrůzy z dopravní nehody - já i psovi koupila bezpečnostní postroj do auta, nepřipoutaná bych nejela ani pár metrů, v každý křižovatce se rozhlížim jak magor, i když jsem na hlavní a nikdy bych nepřekročila rychlost - uznávám,že občas je to spíš ke škodě, jízda má být přeci jenom plynulá a já třeba pořád přibržďuju i když míjim jiné auto na silnici (co kdybysme se ťukly boky,tak ať nemám velkou rychlost....) a vlastně když nad tím přemýšlim,tak bych asi byla nejšťastnější,kdybych už nikdy řídit nemusela. Prostě se bojím nějaké strašné osudové chyby 😒
A ještě jeden problém mám - jezdím v automatu, takže řazení je pro mě španělská vesnice a nemám odvahu jet jinym autem než našim,protože spojka je moje další noční můra 😅

lea222
21. apr 2010

no...zeny. tak ja uz mam v tom tiez bordel....riesit kondicne jazdy alebo radsej hned nasadnut do auta? 😖 vodicak mam 3 roky a nesoferovala som skoro vobec. teraz si chcem kupit auto ale zase neviem ci to je dobry napad 🙄 ....poradte ako nato.uz sa rok odhodlavam.

monik76
21. apr 2010

Cau holky, ja mam ridicak 4 roky, rozhodla jsem se na materske, ze si ho udelam, pac uz me nebavilo chodit porad pesky a nechat se vozit manezelem. Taky me stvalo, ze vsichni okolo me ho maji a ja ne. No ale autoskolu jsem prozivala tak, ze jsem pred kazdyma jizdama mela od rana prujem 😀 proste jsem se nemohla naucit rozjezd. Mne to vzdycky chciplo, predstava, ze vyjedu do centra byla pro me desna. Teorii jsem umela perfektne, proste sprtka a pritom jsem o tech technickych veceh vedela houby, no ale zkousky jsem zvladla na vybornou a ted jezdim o 106. Co teda neumim je couvani, mame kombika. Nejsem zadnej super ridic, ale snazim se jezdit, temer denne. Manzel ma sice porad pindy, kdyz ho vezu, pac nejezdim podle jeho predstav, ale to asi jako kazdej chlap. 😉

moncici11
22. apr 2010

ahojte Baby, tiaz mam vodicak nejakych 5-rokou, robila som si ho po prvej materskej , a musim povedat ze je to super.. tiez nie som nejaky super vodic, ale snazim sa jazdim aj s detmi, cuuuuvanie mi ide tiez poslabsie, ale ked musim nacuvam, ako tak, bez ujmy.....manzel mi do toho nefrfle, pretoze on sa vozi sam na svojom aute, takze mam pokoj..... 😉 a Lea, zacni jednoducho jazdit, postupom casu do toho urcite prides,,,,,, len o tom vela nerozmyslaj a konaj,,,,,drzim palce 🙂

dianocka
28. apr 2010

Ahojte baby, ak by ste mali zaujem soferovat,ale chyba vam odvaha a istota a mate uz vodicak,tak si mozete urobit nejake kondicne jazdy.U nas v autoskole sme mali vela takych mamiciek,ktore roky nesedeli za volantom,ale po par kondickach nemali problem soferovat.www.autoskolapavlik.sk

rainee
30. apr 2010

teda mne ani kondicne nepomohli a to vraj podla instruktora jazdim superne. len sa proste bojim, neviem to prekonat.

dianocka
30. apr 2010

rainee,mozno ked budes prinutena situaciou,aby si soferovala,tak jednoducho budes musiet a na to ze sa bojis budes musiet zabudnut.

anesim
30. apr 2010

Lea, ja som šoférovala 2 roky a potom 10 rokov nič. Teraz sme kúpili auto a ja som musela začať jazdiť kvôli mojej malej, mali sme nejaké rodinné problémy a bola som donútená sadnúť za volant a to som nebola na žiadnych kondičných jazdách, lebo mi to nevyšlo časovo, Dva razy som bola jazdiť so sestrou a odvtedy jazdím, ešte sem tam zazmetkujem, hlavne tam kde to nepoznám, ale už sa do toho dostávam. Podotýkam, že mm nemá vodičák, tak je to všetko na mne. 🙂

lucik77
1. máj 2010

AHOJTE! Ja mám vodičák 10 !!!rokov, prvé 2 som nešoférovala lebo vtedy kto do 2 rokov urobil nejaké priestupky brali mu vodičák. Bála som sa a bola to chyba, lebo potom som akosi nenašla odvahu a teraz som sa do toho pustila z vervou lebo mi končí materská a keď sa naskytne práca mimo mesta, chcela by som jazdiť autom. A tak všade, kam sa pohneme jazdím. Ešte občas mám lepky, aj muž sa občas chytá za hlavu , aj mi veľakrát na križovatke zdochne, ale nenechávam sa odradiť. Jednoducho ako to tu bola veľakrát spomenuté, treba len jazdiť, jazdiť a jazdiť a človek postupne získa istotu. držím nám všetky palce a príjemné šoférovanie bez nehôd 😉

lea222
6. máj 2010

ahojteeeee....dnes som teda predsa mala kondičnú jazdu v autoskole....po 3 rokoch ako som spomenula a veeelmi mi to pomohlo....je to super ked sa clovek takto pod kontrolou preverí. Ak mate strach, ja odporucam dat si kondicnu jazdu. ja uz som sa ako tak strachu zbavila a idem si zrejme cez vikend do bazaru po afticko 🙂
drzim palce 🙂

doseti
6. máj 2010

lea a kolko stojí tá jazda?

lea222
7. máj 2010

doseti tak ja som to mala cez znameho vybavene, tak som za 1,5 hodiny zaplatila 20 eur, ale inak vraj stoji normalne 24 eur. Takze 45 menit 12 eur.to je ako jedna vyucovacia hodina 🙂))

sisa157
21. máj 2010

Caute vsetci!
Pridavam sa do klubu tych, co sa boja soferovat. Dala som si po 13 rokoch kondicne jazdy, zacala som som soferovat a pri parkovani som 2x oskrela auto, raz cudzia a raz nase. Bol to horor!! Teraz sa straaaasne bojim, ked si pomyslim, ze by som mala soferovat, je mi az zle. Neviem co mam robit......

doseti
21. máj 2010

no sisa ty si expert...

buducamama
21. máj 2010

sisa, mne frajer daval parkovat auto tesne pred skuskami, vzdyy sa mi to nejako podarilo az naa 1 krat, den pred skuskami. Som mala uzasny optimizmus do skusok. A nech mi nikto nevravi, ze z autoskoly vyjde clovek co ma vediet soferovat, to je somarina. 15 jazd nemoze stacit a potom ze aky vodici jazdia. No a to som oskrela uuuuplne cely bok auta. Len sa chytil za usta a nic nevravel. A potom som uz odmietala soefrovat uplne, isla som sice este raz a dost daleko na mna, cca 30 km, ale celkom mi to slo. Aj ked som sa bala ist rychlejsie po uzkej ceste a v zakrutach.

kavaapalma
22. máj 2010

ja neznasam soferovanie a kazdy ma do toho nuti...aspon viem,z coho mam fobiu

doseti
10. jún 2010

kde ste? ja sa pochválim ...išla som zas na aute s celou rodinou...a dopadlo to dobreeeeeeeeeeeeeeee 🙂 🙂 🙂

kofa
11. jún 2010

@doseti -no vidíš. Všetko to je o sebavedomí a zvyku. Ja jazdim už 8 rok a auto by som nevymenila za nič na svete.
Veľmi mi pomáha- zjednodušuje život. Veľa šťastia-len tak dalej. 🙂 🙂 🙂

depecko
11. jún 2010

ahojte,aj ja sem patrím, vodičák mám od 2001,ale nejazdila som vôbec,len občas na sestrinom aute,ale vždy s ňou a v kŕči.Pred dvomi rokmi sme si už s manželom kúpili auto,odhodlávala som sa, pred rokom som išla na kondičné jazdy, išlo to ako v lete na saniach 😝 Ale pomaličky sa zdokonaľujem,síce sama ísť sa ešte stále bojím,najistejšia som s mm po boku,síce jačí keď nabehem na nejakú jamu,výmoľ,ale však nie som dokonalá??? 😔 🙂 😉 Smrť v očiach mám však stále z pohýnania na kopci,keď ideme k môjmu ocinovi na víkend,pri vjazde do mesta je menší kopec v tom je semafor a keď mi tam skočí červená ja musím zastať a potom sa pohnúť...Viac krát som mala zelenú takže prefíčala som tade jedna radosť,ale minule som mala červenú a krvi by ste sa mi nedorezali.Jasné že za mnou auto, tak... keď som sa mala pohnúť zdochlo mi to...mm že "kľud ,naštartuj a ideme" 🙂 Silou vôle. Zdravím všetky!!! 🙂

liana
11. jún 2010

depecko si presne ako ja. ale ja mám strach ešte aj z tých šoférov okolo, hlavne ak idú taký kadejaký nervozny chlapi čo si o sebe myslia bohviečo, obiehajú ma, nedodržiavajú predpisi, lepia sa mi na auto - vtedy mám sto chutí skočiť na brzdu nech do mňa nabúra.

didiana333
11. jún 2010

Jéééj...toto jaká milá téma.... 😀 Baby,ja som sa rozviedla a šoferovať som skrátka musela a bolo to.... 😅 tiež som bola v kŕči a prvý mesiac som jazdila len sama,ale prešlo to a teraz som jak ffitipaldi...a ženy su ovela lepšie šoferky,ako muži... 😵

aero
11. jún 2010

@didiana333 - súhlasíííím 😉 😀

majkaa76
11. jún 2010

ahojte babulky,,,
tak to je uzasna tema 😉 pridam sa aj ja, ak mozem,,,
Na stolicke vodica som nesedela 13 rokov, hoci vodicak mam. Vsetko musel vybavovat manzel len preto, ze ja som mala velky strach jazdit. Nakupy, urady, nemocnica, deti,,, Popri svojej narocnej praci to bolo peklo,,,ale akosi to zvladal,,,
cele tie roky ma to trapilo, avsak nevedela som si v tom pomoct,,,STRACH!
Mala som velke vycitky a to ma "zralo",,,
Pred rokom sme predali nase verne auticko a kupili novee. Vacsie, s automatickou prevodovkou! Cely rok som sa "lamala", ako sa prinutit vliest do auta- avsak na sedadlo vodica,,,, Az pred tyzdnom to prislo,,,
Dcerku som potrebovala prihlasit do skolky, ale v meste mi ju nechceli prijat. Jedneho dna prisiel manzel s tym, ze vie o jednej skolke, kde nam ju zoberu,,, Hacik uz asi tusite,,, 😒
Ano. Bola vzdialena 7 km od nasho mesta. Jedina moznost bola vliest do toho autiska a spriatelit sa s nim,,,
Takze som don nakoniec vliezla,,,nastartovala a na moje prekvapenie,,,,,,,zistila som, ze je to uplna hracka 😀 Pekny rozdiel medzi tymto autickom a autickom predtym,,,je to fakt hracka,,,A pre mna aj dolezita vec, ze nikdy neskape!
Teraz uz tyzden trenujem (trasu z domu - skolka a späť) aj s mojim milovanym mangelom, ktory ma zatial so mnou trpezlivost,,, V pondelok ma caka moja PRVÁ sólo jazda do skolky, a to bez mangela,, 😉
Tak na mna prosim myslite, az to dopadne dobre,,, 😉

doseti
11. jún 2010

@majkaa76 jasné že budeme na teba myslieť v pondelok...ja som tiež ešte nešla sama autom,vždy len s mm 🙂 🙂 🙂

@kofa no budem musieť častejšie pojazdiť...lebo ja mám dosť veľké pauzy medzi jazdami 🙂

janka5861
11. jún 2010

som rada ,ze nie som sama...ja mam az panicku hrozu z vodicaku a uz ho mam asi 8 rokov a 2 roky som vobec ,ale vobec nesoferovala ...