Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

sue
17. dec 2007

No 😢 otec a manžel po pohrebe stiahol obrúčku, byt prepísal na svokrovcov a odišiel do UK ☹ stalo sa to pred dvomi rokmi a ešte stále na Svk nebol ani na návštevu ☹ príšerné úplne ☹

ella1
17. dec 2007

asi by som tiež odišla,čo najdalej. ☹

danulka2
17. dec 2007

no ved ked si kupime auto, tak budem jazdit len ja. To je jasne, ked muz nema vodicak 😀 😀 😀 . A ked mi bude to toho kecat, tak ho niekde vysadim a domov pojde pesi 😀

fabiana
autor
17. dec 2007

Sue, to je strašné... 😔
U nás bol dnes tiež nejaký divný deň, skoro do mňa vletel jeden chlap na dodávke na križovatke, vošiel do protismeru do mojej dráhy a keby som išla rýchlejšie a to som išla asi tak 20, tak to schytáme. A nehovorím o chodcoch, ktorí prechádzajú cez cestu plnej áut mimo prechodu - napr. babky s káričkami, ženy po 50, čo si myslia, že môžu prejsť kdekoľvek a kedykoľvek, atď...

ella1
17. dec 2007

no a ako?už sa toľko nebojíš?

karkulka55
17. dec 2007

no toto neznasam, ked ludia prebehuju hocijako sa im zachce...a co ma najviac dorazilo, mamicka tahala svoje 2 rocne dieta (asi tak nejak, ledva prepletalo nozkami) cez 4 prudovu cestu, mimo prechod...a tam nechodia zrovna auto 20tkou....a kdeze bola plna cesta, museli stat v strede cesty kym auta prejdu, usi by som jej odtrhla, hlavne ze 50 m mala prechod so svetlami!

fabiana
autor
17. dec 2007

Ak sa pýtaš mňa, tak nie! Pomohlo by jediné, jazdiť, jazdiť, jazdiť. Aj keď jazdím len u nás v meste, ale predsa, aspoň trénujem, viem ovládať auto, je to fajn. Na dlhšie vzdialenosti si zatiaľ netrúfam, hlavne teraz v zime, aby som sa nešmykla alebo čo, ale inak fajn. Hlavne, že v mojom podvedomí už nie je žiadny strach a nesadám si do auta strachom paralizovaná, ale úplne v pohode... 😀

ella1
17. dec 2007

ANO NA TEBA 😉

tilly
17. dec 2007

karkulka, toto tiež nemám rada, raz som videla takto matku s dvomi malými deťmi prechádzať cez einsteinku a to mala nadchod asi 20m...
a minule jedna s kočíkom takto vletela medzi autá na bajkalskej 😲

tilly
17. dec 2007

ja som mala dnes desnú cestu domov 😠

ella1
18. dec 2007

tilly prečo? 😲

tilly
18. dec 2007

nedalo sa poriadne predbiehať a keď som sa už rozbehla, že idem, tak som videla v spätnom, že ma niekto predbieha, tak som sa vliekla za naloženou áviou, potom som sa nasr... a predbehla som ju proti autám... ale tak celkovo sa mi zdá, že ľuďom už predvianočne šibe

ella1
18. dec 2007

keby len predvianočne........niekedy aj celý rok 😒

tilly
18. dec 2007

ja si všímam, že ľuďom zašibáva v decembri a potom v marci - apríli, keď sa začnú nosiť krátke sukne, to sú najhoršie obdobia...

ella1
18. dec 2007

😀

mikca
21. dec 2007

http://www.videotube.sk/video/1183465290-801-au... holky strach mít nemusíte..jako tute expertka snad nejste 😀

dannynka
21. dec 2007

mikca-super,to si de vyhrabala 😀 😀 😀

mikca
21. dec 2007

přišlo mi to na mejl..možna proto že se chystám na autoškolu 😀

dannynka
21. dec 2007

mikca tak to posli aj mne cez ip ti poslem mailika oki??

mikca
21. dec 2007

jasně..ale pošlu přepošlu ti ten odkaz jo

expertka8
21. dec 2007

..bohovskeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 ...byt instruktorkou danej dame...na hodiny by som xodila nastopana ...bozska trpezlivost 😀 😀 😀

mikca
21. dec 2007

jo expertka pan instruktor je klidas poměrně..já bych jí už asi vyhodila za jízdy 😀

tak danny posláno

tinni
21. dec 2007

no baby, v sobotu uz budem mat konecne auticko doma 🙂 nakoniec to nebola olejova vana, ale chladic a nieco na prevodovke 😝 nemam kam davat peniaze pred Vianocami 😠

tinni
21. dec 2007

mikca 😀 😀 😀 to ani ja som tak hrozne v autoskole nejazdila 😅

digysa
21. dec 2007

Tie prve prispevky - to bol pre mna sok, kolko sa vas boji soferovat 😉 Ja len cumim.....
Prvy krat som sedela za volantom, ked som mala 16 rokov, ucila ma mama a poviem vam, ze som az umierala, ked som musela cakat az do 18ky. A veruze som necakala.....skusky na vodicak som si urobila 2 mesiace pred 18-kou akurat som musela cakat, ked mi ho daju do ruky.

Neviem si predtavit zivot bez auta...je to pre mna taka nutnost, ako napr. TOALETA. Neviem si predstavit, ako by som zvladala rodinny zivot s dietatom bez auta. MHD a vlak som nepouzila vyse 7 rokov.
Je pravda, ze obcas sa aj ja bojim soferovat, ale iba keby som bola sama v nejakom cudzom meste po prvy krat. Ale celkovo, ja sa bojim iba jednej veci: zdrazovania benzinu 😀

Ozaj a prekonat strach zo soferovania sa da iba soferovanim. To treba sadnut do auta kazdy den aspon na kratku cestu, aj ked si myslite, ze to prejdete pesi alebo autobusom....

tilly
21. dec 2007

tak ten inštruktor tiež nebol normálny...

sofik
21. dec 2007

Kocky kolko stoji na Slovensku teraz vodicsky kurz?

tinni
29. dec 2007

baby, tak ja uz jazdim sama, respekt z toho este mam, ale uz sa zdaleka tak nebojim ako na zaciatku... 🙂

radoslava
29. dec 2007

Ja sa tiez bojim soferovania , hlavne ked si dlho nesadnem za volant a potom mam niekam ist.
A najviac ked to nepoznam, najlepsia bola cesta do prace to by som asi aj po slepačky

tinni
30. dec 2007

ja mam najlahsiu cestu zase k nasim-davam iba jednu prednost, inak su vsade semafory 😀