Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

slimak26
11. júl 2010

@aero supiš....a šoféruješ už dlho? predpokladám, že máš viacej skúseností......a s tou prácou...čo nieje môže byť 😉

aero
11. júl 2010

@slimak26 -šoférujem už ? 10 rokov
no baví ma to - veľmi 😎
najradšej mám , ked ide nejaký spomalený a ja si môžem trošku ponadávať 😉
ale aj mne sa občas stane , že na mňa zatrúbia 😠

byggyt
12. júl 2010

Ahojte dievčatá, ja som sa rozhodla ísť v 34 rokoch do autoškoly, skôr mi to nedovolil strach. Asi po tretej jazde som zistila že to neni až také hrozné, no skúšok sa brutal bojím zvlášť jeden policajt je maximálne náročný a pri mojom šťastí ho určite odchytím. Inak keď jazdím po BA tak si pripadám ako trubka lebo vela ludí nedáva smerovky nedodržiava 30 tku.Minule mi na cestu vybehol pes a včera tackajúci bezdomovec takže reflex brzdy mám už celkom dobrý 😉 , držte mi palce

aero
12. júl 2010

@byggyt - držíme - silno 😉
zvládneš to neboj 😎

raady
12. júl 2010

@byggyt - držím palce.

slimak26
13. júl 2010

@byggyt no tak to si na tom dobre, keď po tretej jazde máš reflexy 😉 ja som bola ešte aj vystresovaná nervózna a kazila som čo sa len dalo 😠 takže veľa šťastia..držím palečky 🙂

katrin21
14. júl 2010

ja soferovanie milujem, je to skvely relax, vsetko robim automaticky, ani si neuvedomujem ako preradujem a pod.... aj vela chlapov mi uz povedalo, ze dobre jazdim🙂 treba len jazdit, jazdit a jazdit🙂
neviem, ako sa toho moze niekto bat, je to super🙂
Hlavne treba NEBYT nalepena pomaly na prednom skle s rukami presne o 10min 2h 😀 ,ale volne ako vam je pohodlne, nemat z toho stres a ist si pekne.. a hlavne, tam kde je 90 tak neíst 50!!!! lebo tym vas musi kazdy obiehat a to je horsie, ako ked idete 120, lebo potom sirkuje aj kazdy , kto predbieha... a predbiehat bude, to mi verte🙂
takze drzim palce 🙂
ja som si soferak robila este pred 18tkou, na 18tku som mala presne skusky a jazdim uz 15 rokov, posledne 4.5 rokov denno denne🙂

katrin21
14. júl 2010

nie sirkuje,ale riskuje 🙂 preklep

slimak26
14. júl 2010

áno máš pravdu čo si napísala, ibaže vieš niekedy ak je tam napísané 90 no n ejdem 90 pretože ak by som tak išla...ako začiatočníčka si nemusím všimnúť značku niečo čokoľvek....možno nie som ešte taká ostrielaná...a bojím sa práve toho, že v tej rýchlosti urobím hovadinu.....

dupinka
14. júl 2010

ja som dlho odmietala robit vodicak, najprv som argumentovala tym, ze nemame auto, potom vsetko mozne, lebo som sa bala. Nakoniec ma MM dokopal na vodicak, ked som uz bola tehulka, s tym, ze ak si kurz neurobim teraz, tak potom uz nikdy. A nelutujem. Lebo pri dietati sa vodicak stale prida.

Nechcite vediet, aka vynervovana som chodila z jazd, prerevala som niekolko hodin, kym som zo seba dostala to napatie, ktore na opantalo pri kazdom nastupe do vozidla.
Potom som odmietala soferovat, kvoli brusku, lebo ja mam kratke nohy a prisuvam si sedadlo velmi na volant.

Nakoniec som bola donutena sadnut za volant s dietatkom a ist pre manzela. Triasla som sa, ale zvladla som to a takto som postupne naberala odvahu pri cestovani k lekarke a pod. Aj ked parkovanie resp. cuvanie a radenie do radu stojacich vozidiel doteraz neviem. MM ma pustil za volant kedykolvek, nemal s tym problem, aj bol rad, ked nemusel on soferovat. A nekecal mi do toho, len obcas mi dal dobre mienene rady. /jasne, niekedy som sa zlostila, aky je on "mudry"/

Jazda rychlo? Neprichadzalo do uvahy. Prvykrat na dialnici som isla minimalnou rychlostou, tak som sa triasla, obehnut ani nahodou, to sa radsej za traktorom vliect budem.

Ale: MM odisiel do zahranicia pracovne a ja som teraz sama s dietatom vzadu v autosedacke zvladla cestu z Nitry do Presova!! A o par dni ma caka cesta spat.
A aj som obehovala!

Netreba mat strach, len respekt. Lebo ak strach neprekonate, budete jazdit strnulo, s chybami. Treba len jazdit a jazdit.

katrin21
14. júl 2010

ale slimak, 90 na pomerne rovnej ceste nemas aku hovadinu urobit, a nie je to rychlo 🙂 ked su zakruty velke, to je ine.....

strach treba prekonat a hlavne si hovorit " dobre s nami a zle prec" ja to kolkokrat hovorim, lebo nie ja musim urobit, chybu, staci debil , co ide oproti.... takze tak... 🙂 treba mysliet pozitivne a hovorit si, ze je to lahke, ze to zvladame🙂
ja to mam fakt rada a nebojim sa ani predbiehat, Ok, uplna zaciatocnicka moze mat trochu strach,ale je to len cvik🙂 vela zalezi ake mate auto.. ak novsie, no problem, ak skodiu 120, s tou by som sa bala predbiehat aj ja... mam FIAT MArea, 10rocny, je super, velke, vsetko tam napracem, a aj zaparkujemOK, a je mi smiesne, ked vidim maly peugeout 207 pri Tescu, ako stoji cez dve parkovacie miesta.. resp. nie je mi to smiesne, stve ma to, lebo nie je kam zaparkovat a stoji tam akos kamionom..... takze pozor na to, radsej sa 100x povytacat, vyrovnat, nez nechat tak🙂 ved do toho pridete🙂

katrin21
14. júl 2010

a suhlasim, ze viac chyb urobite, ked budete jazdit strnulo...... ako som uz pisala, nelepte sa na volant!! nedrzte volant ako v krci 🙂 staci jemne🙂 uzivajte si to a ked ste s chlapom v aute, sledujte ho, odkukajte jeho styl jazdy 🙂 smaozrejme, ak ten chlap dobre jazdi, lebo poznam aj ine pripady 🙂 😀

modry_pakonik
25. júl 2010

baby, keď sa chcete dobre naladiť na jazdu, tak si k tomu pustite takéro niečo -

https://www.youtube.com/watch?v=NP0X6InxePQ

- potom to šliape samo 😀 heh.. už vidím tie komentáre.. 😎

veronika81
25. júl 2010

@katrin21 😀 ja parkujem cez dve parkovacie miesta z praktického hľadiska 😀 keď ideme na nákup s malým (mmch. tiež často do Tesca a s Peugetom 307 😅 ) lebo sa nám párkrát stalo, že vedľa nás sa nalepilo auto a nedali sa otvoriť dvere, malého som nevedela dať do autosedačky 😝 A má to ešte váhodu, aspoň ti neoškrú lak na dverách, keď niekto zhurta otvorí dvere vedľa 😉

modry_pakonik
25. júl 2010

@katrin21 Dobre píšeš, múdra (mladá) ženo.. 😎 Len by som dodal, že zadok, zadok, a ešte raz zadok je pri šoférovaní dôležitý.. 😀 Keď niekto nesprávne sedí za volantom, tak potom je aj taký výsledok - treba si dobre hlboko a čo najviac dozadu pichnúť svoje pozadie (každý, kto odšoféroval zopár stovák km v kuse vie..), správne si nastaviť zrkadielka (nie tie na makeup 😎 ) a jazdiť tak trochu ušami - pokročilejší aj toto zvládajú zadkom (nerobím si prdel).. Nerozmýšľať veľmi nad tým, ale dostať to do tela tak, ako keď ideš na bicykli.. Aj úplný začiatočník po mesiaci jazdenia už radí ako automatická práčka a keď nie, tak by to asi mal nechať, asi je pohybový antitalent.. Neveril som, že to existuje, kým som nebol na vojne a nevidel som, ako niektorí exoti dokážu "pochodovať".. 😀

modry_pakonik
25. júl 2010

@veronika81 Tak to si bola Ty, nezbednica???! 😠 Nože napíš ŠPZ-ku, nech Ti obídem autiak kľúčami.. 😀 😀 😀

yanni
26. júl 2010

Ahojte kocky, mozem sa pridat? Aj ja mam "soferovaci" pribeh 😀

Vodicak som robila v 18tske. Presne k mojim 19. narodkam som ho dostala. pekny ruzovy 😀 Vobec som nejazdila. Odisla som takmer na 2 roky do zahranicia a tam mi ho ani nebolo treba. Potom som sa vratila na SK, studovala a zase mi nebolo treba jazdit. Po studiach som sa vratila do nemecka a zase mi nebolo treba jazdit a to az do minuleho roka. Vtedy som sa uz totalne nasr..... a kupila fungel nove auticko. No kto bude stale trepat vodu, nakupy a neviem co este v rukach, po busoch a bicyklom. Obcas som sa citila ako opica. Ruky az po zem 😀 😀 Tak som si vybrala autocko, objednala a v marci minuleho roka isla pon na SK. Len ja som od 1997 roku nejazdila. co teraz? Autoskola to isti som si pomyslela. Nakoniec mi otec zohnal znameho co bol este prednedavnom instruktor v autoskole. Stara skola, bol super. Nejake 4 jazdy som mala pri nom. Na prvej som kocky sr...la. Ja mu davam kluce, za ma zavezie niekde na prakovisko a on, ze ja som vodic tak sadaj. No a potom mi zahlasil ze ideme do Kremnice. Z BB. Tak ja som isla. Ani navigovat ma nechcel, ze kukaj na tabule. Nejak som dorazila do kremnice a tam ze sa obratim a idem spät. A on zapotil, ze preco, ved tu cestu uz pozname. Tak ma potom nejakymi krkolomnymi cestickami navigoval spät na BB ale nejak inak az som sa ocitla na Sturci. Baby, tam som uz fakt sr...la. Koniec marca ale snezilo ako zdivene, dolu sturcom kasovita vrstva snehu na ceste, nebolo nic vidno, a tie zakruty az mi zle bolo. Ale prisli sme stastne do BB az pred dom. Potom sme este parkovanie, cuvanie a tak pocvicili a bolo. Mne sa stale triasli nohy, bolo mi este dost dlho stale trebat ist na zachod ked som si sadla za volant, ale zvadla som to.
ale to najhorsie este len prislo. Po necelych 3 tyzdnoch ako takeho jazdenia som musela ist spät do Mnichova. Baby mne lepilo uz 3 dni pred tym. Isla som s otcom, ja som to odjazdila z BB do Nitry, tam sme isli na ranakj k znamym, potom soferoval otec, no bala som cez Blavu a niekde v Rakusku sme sa na dialnici vymenili. Ale ja na dialnici este horsie. bala som sa predbiehat tie velikanske kamiony. Ale potom mi otec povedal ako to mam a uz to nejak islo. Na rakusko-nemeckych hraniciach som uz bola taka hotova, ze to ca. 200 km az do Mnichova musel potiahnut otec. No a v noci som ho bola zaviest na Autobus spät do BB a uz som musela sama jazdit. Ako som jazdila tak som jazdila. Na SK by som sa asi az tak neodvazila. Ale tu v DE su ohladuplnejsi vodici. Kolkokrat mi to zdochlo v prostreidku krizovatky, na sk by uz vytrubovali ako divi. Tu nic. Nechali ma pekne nastartovat a islo sa dalej. Tak som mesiac jazdila ako sa dalo a potom dovolenka. Tyzden na SK. Baby ja zase posrata. Sama takmer 800 km. Potila som sa ako hovädo. Pred Wiednou som skoro zabudla odbocit na SK napriek navigacii (neviem na co som myslela), este ze ma jeden dobrak pustil 😉 No zlutoval sa nad cudzinkou 😀 Teraz sa uz nebojim. Mam uz vela ciest na SK aj dlhsich po nemecku, kratsich mestskych po Mnichove co je uz tiez umenie samo o sebe a jazdim mozno nie super ale jazdim. Dokonca sa uz rozculujem ked niekdo krivo parkuje 😀 😀 😀 Uz sa nebojim ani na dlhe cesty, v Septembri ideme napr. do Talianska autom. Ale treba strasne davast pozor. Blaznov mate vsade. A ja mam este taky tik, ze sa bojim ze mi dojde benzin. Tak tankujem ako diva 😀 😀 😀 😀

yanni
26. júl 2010

jaja a zabudla som, presne ako pakonik pise, treba si jast dobru polohu. Mne mama este aj taky vankusik pod zadok usila aby som nesedela prilis zaborena do sedadla. Mam ho sice na najvyssej polohe a mam aj vyssie auto ale stale sa mi zdalo, ze zle sedim. Tak som skusala a prisla na princim. Tiez dobre nastavene zrkadla je dolezite. A dobry sluch. Kolkokrat som si myslela ze bez otackomera sa nezaobidem. Ten znamy instruktor mi vravi, nekukaj sa stale na palubnu dosku. Pocuvaj. tak som pocuvala. A toi uz podla hlasu motora clovek vie, kedy ma preradit. Tak isto, citim a viem odhadnut aj bez nakuknutia ako zhruba rychlo jazdim. To po case ma clovek uz vyskusane. Treba spoznavat svoje auticko.

Tiez som sa bala ze nebudem vediet skoordinovat ruky a nohy pri radeni a podobne. Ze si pomylim spojku s brzdou. Ale aj to sa da. Dokonca som cez zimu zistila, ze inak (tazsie) sa radi v zime a inak (lahsie ) v lete. Samozrejme mne ku koncu tejto zimy uz stalo auto cez noc v garazi, takze to uz je upne iny pocit. Tam uz nic nebolo "zamrznute". 😉

savia
26. júl 2010

ahojte baby,
tiež si spomínam na moje prvé šoférovanie po vyše 3 rokoch od urobenia vodičáku.Podotýkam, že medzitým som vôbec nejazdila a autoškola mi toho veľa nedala, iba základy a nejaké odjazdené km s pomocou inštruktora,ktorý sa o svoje autíčko dosť bál, tak radšej šliapal hneď na pedále, keď bolo treba🙂 Avšak prišiel čas, že som sa konečne musela odhodlať.Tak som si dala dve kondičné jazdy,mimochodom mimo mesta,rovná cesta,občas auto,ďalší milý ujo, ktorý mal veľké Audi,tak pre istotu ma nevzal do premávky.Naštvala som sa, 1.1. skoro ráno sme sadli do auta a sama som odjazdila vyše 100km.Mimo mesta,ale predsa,sama...Ej,to bol úspech,aj keď som si myslela,že sa po....od strachu.Ďalšie jazdy som mala super šťastie,vkuse buď snehová metelica, záveje, alebo lejak, ale teraz si vravím, že toto bola výborná škola, najlepšie je rozjazdiť sa v zlom počasí, v peknom je to už prechádzka. Dlho som sa bála vhupnúť do premávky v meste, to som šla radšej MHD. Potom to tak nejak pomaličky prišlo,že som šla na menšie trasy,potom vždy dalej,nehovoriac o tom, koľkokrát mi zdochol motor na križovatke,ešteže som rýchlo reagovala,že na mňa nemuseli "superšoféri" vytrubovať...Teraz sa nad tým pousmejem, ale pred šoférovaním mám veľký rešpekt, už aj preto, že vozím aj nášho syna, o to väčšiu mám zodpovednosť. O jazdách niektorých šoférov pomlčím, veľakrát sa stalo, že ohrozovali ostatných aj mňa svojím predbiehaním atď. Aj keď jazdím vyše polroka, stále mám vycapené Z . Šoférovanie ma baví, hlavne, keď je vonku pekne, nie je plná premávka, vtedy si to vychutnám...Myslím, že každý mal pred prvými jazdami strach,predsa je to o zodpovednosti, ale každou ďalšou jazdou je to lepšie a lepšie,treba si veriť...a hlavne dávať veľký pozor...

yanni
27. júl 2010

@savia pekne si to napisala a pravdivo. Presne tak to je. Cvik robi majstra 😉

modry_pakonik
27. júl 2010

@yanni Vidím, že stará škola Ťa zaučila 😀 To je najlepšie - hodiť do vody a plávaj.. 😎 Ešte jednu radu mám pre vás, baby - keď máte poslabšie motoríky (čo obvykle mávate), tak je dobré si navyknúť pri predbiehaní (samozrejme len tým odvážnym teraz radím 😲 ) - podraďovať, čiže zaradiť nižší stupeň, než tam práve je, hlavne pri miernych kopčekoch a keď je na ceste viac tlačenica.. Potom zrkadlo, smerovka, zrkadlo a plyn 😠 Tak sa vyhnete tomu, že keď to nie je s kilometrovou rezervou, tak to nemusíte očami tlačiť, aby ste to stihli sa zaradiť.. 😎

veronika81
27. júl 2010

@modry_pakonik 😝 😀
s tým podradením pri predbiehaní súhlasím, to mi bolo povedané medzi prvými odporúčaniami, samozrejme nie v autoškole..
Ja keď som ako mladá 18-tka doletela domov s ružovým vodičákom s dvojročnou skúšobnou lehotou 😉 hrdo som zahlásila, že aha mám vodičák, viem šoférovať.. môj oco ma rýchlo schladil vetou 😅 "Moja zlatá, ty nevieš šoférovať! To budeš vedieť, až keď najazdíš stotisíc kilometrov!" No a bolo po radosti 😀
Mala som za začiatok malý Peugeot 205, šikovné autíčko, nedám za nič 😵 super som sa na ňom zaučila, potom poslúžil na rozbeh aj môjmu bratovi, dokonca ho doteraz stretávam v našom meste. 100 000 mám dávno za sebou, šoférovať sa vôbec nebojím, práve naopak..veľmi rada šoférujem 😉

modry_pakonik
27. júl 2010

@veronika81 Podľa mňa sú autoškoly dosť idiotsky koncipované - hlavne pre ženy (chlapi predsa len majú predpoklad skôr zvládnuť techniku jazdy, heh - ktorý ako 😵 ).. Keby záležalo na mne, zaviedol by som najprv kurz techniky jazdenia aj so skúškou a až potom skúšku z dopravných predpisov.. Skrátka, keď niekoho, kto má ešte problém so samotným šoférovaním, drevené nohy a chaos v hlave, čo kedy stlačiť a zdochýna mu motor, keď sa má pohnúť na križovatke - keď po takom niekom máš chcieť, aby ešte aj sledoval značky - príde mi to ako pekná somarina.. ☹ A neohrozuje na cestách len seba, ale aj hlavne ostatných, lebo keď jazdíš hlavne po meste, tak do veľkej miery predpokladáš, že tí druhí sa správajú minimálne predvídateľne (ja osobne to už dávno nepredpokladám 😎 ) a keď taký pojašený v panike niečo rýchlo chce urobiť, tak skôr narobí viac škody, ako keby len ostal "zavadzať" uprostred cesty.. Najviac ma vedia vytáčať idioti, ktorí nepoužívajú smerovky - to asi najviac zo všetkých bežných folklórov na cestách.. Druhí v poradí sú u mňa nepochopiteľní pokakanci, ktorí na človeka budú o život blikať z 500 m, lebo čo ak nestihneš predbehnúť 😲 - pritom cesta je široká tak, že sa zmestí 5 áut vedľa seba.. 😨 Takým zvyknem pekne slušne zamávať, aby si očistili predné sklo 😎

yanni
27. júl 2010

@modry_pakonik juuuuuuuuj mas ty pravdu chlapce 🙂 Srtara skola je stara skola. V autoskole som sa nic nenaucila, mozno tak akurat znacky. Junior mi pri jazdach stale len po kolienku hladkal 😠 Po par jazdach som toho uz mala dost, tka na teorii som povedala seniorovi, ze s juniorom uz nejazdim. nepytal sa preco, asi uz vedel. Neskor, o nejakych par rockov som sa dozvedela ze juniora nikto udal za sexualne obtazovanie. Zobrali mu licenciu a bolo. No tak si to riadne zavaril 😕

Inak s tymi smerovkami mas pravdu. Aj ja neznasam ked nedavaju. Ved to je pre toho co ide za tebou aj oproti tebe signal. Naco ich potom montuju do aut ked ich nejaki mudrci nepouzivaju. Ale zase su aj taki co ich sice pouzivaju ale nespravne. nedavno sa mi stalo, idem si pohodicka v strednom jazdnom pruhu (3prudovka) a predomnou taky dobrak tak zazmätkoval ze som nevedela co chce. Raz smerovka do prava raz do lava a takto dookola asi 3 krat. Ked uz mal dlhsiu dobu smerovku doprava som si pomyslele pokym zase zazmätkuje prejdem do uplne laveho pruhu a prefrcim. No a v tom okami.hu ako ja som vyhodila smerovku, vyhodil aj on dolava a uz uz chcel dolava aj vyjst. Tak ma nastal. Neviem co to bol sa samovraha. Tak ja som pribrzdila, este stastie ze ti co isli za mnou boli dost daleko a stacili tiez pribrzdit. Sice ja nepanikarim, len ten tlk predomnou ma tak pomylil s tym jeho blinkanim ze ja radim ako diva a nakoniec som sa zase ocitla v pätke, chcela som preradit lebo uz som mala malu rychlost a zaradit sa vpravo ale nedalo sa lebo tam same kamiony tak ja trtkajuco v strednom a pokym som to vytiahl, no boze hanbaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ale stava sa. len mi je mojho auta lutoi, chudak motor. Len velmi riskovat som nechcela, na zadnom sedadle 2 deti, tak to clovek uz aj po auto kuka, ci sa nejaky tlk nevynori.
Aspon tu v DE sa jazdi celkom fajn ale mas aj tu somarov. Len na SK aj vodici nakladnych aut velmi riskuju, to co som ako tak mohla zistit, jazdia dost podla predpisov. Hlavne ti co mali zahranicne znacky. Pokuty su vysoke 😕

yanni
27. júl 2010

@yanni este podotykam, preto stale v strednom lebo v pravom boli same kamiony nastiskane, asi nejaka zapcha ci co, nezistila som preco, po nejakych 20 km sa to zacalo trhat tak uz bolo lepsie 😉

yanni
27. júl 2010

boooze mne uz fakt sibe. odpovedam si sama sebe 😀 😀 😀 😀

enilora
27. júl 2010

Ahojte ja sa zo všetkého na svete bojím najviac cúvať...radčej by som urobila niekolko km navyše a otočila sa tam a nie cúvať.Nieže by som to nevedela ale mám s toho panický strach.
Ono velmi záleží od toho ským sedíte v aute po obdržaní vodičáku..tj ešte nič neviete a potrebujete sem-tam radu .Ak vedla sedí zlostný najšikovnejší,najmúdrejší šofér na svete velmi rýchlo vás dovedie do šialenstva a budete mať pocit že do auta si už nikdy viac radčej nesadnete...
Celkom súhlasím s modrým pakoníkom-je to presne tak ako napísal o tých skúškach 🙂

sharlotta
27. júl 2010

@yanni
@modry_pakonik Ja osobne by som povedala, ze som dobra soferka. Nechcem sa chvalit, ale potvrdilo to uz vela ludi, co so mnou islo. Za tyzden prejdem tak 450km, ale nacuvat a zaparkovat neviem dodnes...V autoskole ma to instruktor nenaucil, lebo ten robil vsetko akoze...teda ze on je akoze ten najlepsi instruktor a jeho ziaci vsetko vedia, takze ja som nevedela, kam vlastne idem, ale na zemi bola znacka a na tejto znacke trebalo krutit plny do prava a ked v spatnom zrkadle zase uvidis tuto znacku na zemi, tak potom plny do lava a vyrovnas...to som mala nacvicene podla znaciek, ale v skutocnosti som vobec nevedela, co robim. 😠

yanni
27. júl 2010

@sharlotta no to mna tiez v autoskole nenaucili. To potom len ten znamy instruktor starej skoly a moj otec. Nacuvat to islo este v autoskole, ale to mi tiez otec povedal, a parkovat to bolo nejak cvikom. Este pred nedavnom som byvala tu u mna priamo v starom meste a tam nijake garaze a ani k bytu nebolo miesto na statie tak to len na ulici a tam miesta len za radom popri obrubniku. A ´cele stare mesto je v kopci a este taka uzka cesta. No a zaparkuj. Mna kolko krat porazalo. Konecne po troch okruznych jazdan najdes miestecko ale ako sa tam vopchat. No na 100krat ale vopchala. To fakt vsetlko len cvikom clovek nadobudne. Dufam ze to nezabudne. Teraz mam vlatne miesto v podzemnej garazi pod domom a to tak fajne ze vbehne do garazi a po chvilke vhupnem rovno na moje miestecko. Len tiez tie podzemne garaze su strasne uzke. Miesta ujdu ale priechody. no na nervy 😠

sharlotta
27. júl 2010

@yanni pozdlzne este viem, ale medzi dve auta v rade tak, ze oproti je este dalsi rad aut...tak to neprichadza do uvahy... 😅 Ja byvam v Petrzalke, takze tu je to s parkovanim tiez dost pestre....