Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

lotris
24. jan 2010

Cauko, ja mam vodicak 6,5 roka. jazdila som velmi malo a odkedy som otehotnela tak takmer vobec. Konecne som si nasla pracu, vedela som ze budem musiet jazdit ale myslela som ze len tak po okoli to by som akosi zvladla no az teraz som zistila ze je to trochu inak. Budem musiet denne urobit tak 100 km do miest ktore vobec nepoznam. Az ma obchadza mraz po chrbte. Po dlhej dobe zacnem v zime a na firemnom aute ktore vobec nepoznam. No sila. Najvacsi strach mam z toho,ze niekoho ohrozim na ceste, ze urobim nejaku hlupost. Všetkým čo ste to prekonali vam uprimne zavidim. Drzte mi prosim palce. 😒

depecko
25. jan 2010

Ahojte babulky,srdečne vás zdravím a pridávam sa do klubu.Som rada že nás je viac.Lebo ja mám vo svojom okolí samé samostatné ženy,šoférky,ktoré vyzerajú akoby sa za volantom narodili 😀 Ja by som veľmi veľmi veľmi chcela šoférovať,pustiť hudbu na plno a ísť si kam chcem...ALE...niečo ma drží.Môj strach a fóbia.Podľa mňa na to nie je žiadny liek,ani rada,len sa premôcť a šoférovať.Vodičák mám 7 rokov,nejazdila som,alebo len medzi dedinami na aute mojej sestry a to bol jeden veľký kŕč a ona stále vedľa mňa ma povzbudzovala poď rýchlejšie,rýchlejšie 😀 😀 .Teraz máme s manželom svoje autíčko,corsičku,lúbim ju 🙂 aj sa jej prihováram 🙂 len strach nie a nie premôcť.Občas idem s manželom po boku,on je super,kľuďas,drží ma za kolienko 😀 ,ale moja jazda je ako jazda v autoškole,hovorí mi ,jednotku,´dvojku,preraď,smerovku,...no žiadny zázrak.

zuzpidka
25. jan 2010

ahojte.
depecko, ja som tieto tvoje pocity odstránila obľúbenou hudbou a samostatnou jazdou.
začínala som, keď som 4 roky sušila vodičák v šuflíku. dcérka začala chodiť do školy do vzdialenej dediny. najprv ju vozili svokrovci ráno ako prvú žiačku školy, lebo ináč nestíhali oni do práce. ja som bola doma so synom-bábätkom. po 2 mesiacoch mi manžel povedal, musíš začať jazdiť, lebo Dadka takto do školy chodiť nemôže. išli sme na zopár jázd tu po našej dedine. neskôr sme skúsili trasu do školy a naspäť. potom som znova nejazdila až sa manžel nazlostil, povedal že od nasledujúceho pondelka nosím dcérku ja. myslela som, že to je koniec. malého na predné sedadlo do autosedačky, dcérka dozadu a poďme. prvá jazda bola horor, ale teraz už som rada že som začala jazdiť. idem si kam chcem a hotovo. nie som odkázaná na nikoho. takže odporúčam prekonať nejako strach a ono to pôjde. teraz najradšej šoférujem sama, nech mi do toho nikto nekafre. a ešte stále sa mi pritrafia chyby, ale beriem si z toho ponaučenie a snažím sa ich odstrániť.

lencul559
25. jan 2010

lamada181-už máš po skúškach? Ako to dopadlo. Ja sa chystám 2.2. , ale naozaj mám strach. Doma nemám šancu skúšať, tak iba to čo v autoškole. Zdá sa mi to málo. a ináč netreba asi sušiť ten vodičák v šufliku, lebo ja ho síce ešte nemám , ale už teraz viem, že keď som mala jazdu až za týždeň, tak som sa bála. Potom mi naplánovali na 3 dni za sebou a to už som sa normálne tešila a išlo mi to. Horšie teda s cúvaním do garáže. To je fuška ☹

zuzpidka
28. jan 2010

ahojte.
ja do garáže necúvam, to nechávam na manžela. preto tak, lebo tam parkujeme 2 autá a nerada by som zničila ani jedno.
držím všetkým palce. 😉 🙂

blazka24
28. jan 2010

tak strach zo šoférovania mám aj ja, chcela som ho prekonať ale pokiaľ vraj nebudem mať rekondičné jazdy auto mi do rúk mm nedá 😕

aveline
28. jan 2010

blazka, rekondicne jazdy su dobre, ale drahe a hlavne treba po nich uz naozaj zacat jazdit. Ja som si zaplatila asi 4 hodiny, este niekedy v roku 2008, nepamatam kolko ma to vyslo, ale viem, ze dost vela. A aj tak som potom nejazdila. Vzdy som to odsuvala - kvoli pocasiu, ze bol pondelok a vela aut na ceste alebo piatok a vela aut na ceste, nevhodna obuv na soferovanie,tma, bolest hlavy............no vzdy sa nieco naslo 😀 teraz uz vyuzivam kazdu prilezitost, aby som mohla soferovat, lebo viem, ze v dnesnej dobe je to nevyhnutnost. Este sice nie som profik, ale uz sa mi netrasu kolena, ked vystupujem z auta 😉 Dokonca som minule soferovala sama po meste 🙂 taka som bola na seba hrda 😎

popelka
28. jan 2010

ahojte,aj vy ste tak na tom.ja sa tiez bojim ,aby som daco neurobila,ale najskor ani nie toho,ale toho,ze nemam skusenosti a bojim sa,ze mi zdochne auto a druhy budu na mna trubit ,,,,to je fakt o drzku,,,,keby,ze mam svoje auto tak sadnem a idem,,,,papik

bystricanka
28. jan 2010

blazka...kondičné jazdy stoja cca.15€ na hodinu. Takže dosť 😝 Ja som si to zistovala minulý rok v auguste.
Aj ja som mala strach zo šoferovania a teda aj trošku mám, ale zobral si ma pod palec môj vlastný manžel a skúsil, či zomna bude šofer. 13 rokov som nesedela za volantom a teraz jazdím už asi pol roka a zatial mi to ide bez búračky(klop,klop).Ale ked sadám do auta, tak sa mi občas aj ruky trasú a mám strach. Ale idem pomaly, tak to sa dá zvládnuť

popelka...mne raz zdochlo auto 😅 A mala som všetkých na háku....a nech si trubia aj tak sa nikde nedostanú, lebo som ich blokovala. Tak aj tak museli čakať 😀

aveline
28. jan 2010

popelka, skus jazdit po menej frekventovanych trasach napr. medzi dedinami, aby si ziskala cit pre pohynanie sa a zautomatizovanie ukonov za volantom a az potom sa vyber na miesta, kde by Ta mohli vytrubit...........ale kedze to uz budes mat nacvicene, tak jasne, ze Ta nevytrubia 😀
drzim palce

voskovka
30. jan 2010

ahojte..ja mám vodičak 2roky aj niečo..nejazdila som,lebo som bola v 7m tehu.teraz som si dala prejazdenie...v utorok ma čaka posledna tretia jazda-stalo ma to 55eur-fakt dosť.. 😠
ale od druhej jazdy ktora bola teraz v piatok som velmi pokročila ..včera aj dnes ma moj drahy pustil šoferovať...a dobro došli...xi xi...aj zajtra idem šoferovať...tešim sa...
takže kto si nie je isty šup na jazdy... 😉

katty22
30. jan 2010

no tak toto je téma pre mňa ako vyšitá!!

strach zo šoférovania je môj veľmi dobrý spoločník. 🙄
Fakt sa snažím nejako to rozjazdiť 😀 , ale ono to nejde. Niekedy je to síce lepšie, ale šoférovanie je pre mňa jednoducho veľký stres. Aj ja by som sa chcela dopracovať do toho stavu, že sadnem do auta, pustím hudbu , šoférujem a relaxujem. / zatiaľ by to mohlo byť len bez toho šoférovania/
Vodičský mám 3,5 roka. No nejazdila som hned ako som ho urobila. Potom som bola tehotná, takže som zase nejazdila a začala som až ked malý trochu podrástol.
Tuším bude skôr jazdiť môj starší syn ako ja. To bude hanba. 😅
Som veľmi rada , že v tom nie som sama. 😉

doseti
31. jan 2010

musím sa pochváliť,dnes som šoférovala po xy rokoch a som z toho celá happy 😀
mm ma pochválil,že mi to išlo super aj som zaparkovala dokonca 4x,u dr.,pri lekárni,pred tescom a pred domom a to napriek závejom snehovým,musela som dať viac plynu...no bohvie kedy sa zas odvážim resp.kedy to bude nutné

abibi
16. feb 2010

ahojte takze ja sa pridavam k tomuto strachu a snazim sa ho prekonavat kazdy den,sama si za volant nesadnem a ak je to s niekym mam tiez starch a najviac ma vie nasrdit ak tak surne musim sa niekam dostat a vlastne auto mi stoji pred blokom ☹ skusala som aj therapie a odbornika a stale sa bojim.
Zavidim babam co su na tom opacne veeeeeeeeelmi ( niektore su priam lepsie ako muzi 🙂 )
klobuk dole 😉 co dalej ??????

popelka
16. feb 2010

ahojky baby,no ja zatial len tak po polnych cestach,,,haha,,,ale teraz este menej soferujem ako predtym,lebo sme kupili nove auto a sa bojim aby som ho niekde nebuchla,,taze tak,co uz asi moj osud je taky,ze sa musim stale na niekoho spoliehat,,co uz narobim....papik

ljaguska
12. apr 2010

Ahojte babky, som veľmi rada, že som našla odvahu pridať sa k Vám a priznať svoj strach zo šoférovania. Mám vodičak od novembra minulého roka a v aute som sedela asi 3x. Vašu stránku som si našla skoro hneď ako mi dali "papiere" do rúk a prelúskala som ju úplne celú 🙂 . Prežívam asi to čo viaceré z Vás a stále sa presviedčam, že keď to zvládne ten aj ten ja to musím zvládnuť...ale...len čo si pomyslím, že by som si sadla za volant "zdrevenejú mi nohy aj ruky ".V noci nespím a keď sedím s niekým v aute sledujem ako rieši situácie - no skrátka blázon ☹ . Hoci som vodičák spravila na 1x a s plným počtom bodov vôbec si nedôverujem 😒 ...... myslím, že tie poľné cesty nie sú zlý nápad...držte mi palce... Možno cez víkend...ak nebude pršať, snežiť, nebude ma bolieť hlava,nebudem mať inú dôležitú prácu a a a a a a .......držte mi palce 😝

susi157
12. apr 2010

ahojte ja sa tiez bojim soferovat este zatial nemam vodicak lebo som sa este neodvazila mam s toho strach.neviem ako ho prekonat lebo predstava ze viem soferovat sa mi paci ale ten strach som zatial neprekonala. ☹

rainee
12. apr 2010

ja mam vodicak 10 rokov a stale aktivne nejazdim 😝 najprv nebolo na com tak som vysla z cviku a ked sme uz auto kupili aj tak si netrufam, stale sa bojim. ani nie kvoli sebeale kvoli tym bezohladnym magorom na cestam, hlavne tu v BA ide doslova o zivot a drzost nepozna hranic. tiez neviem ako to prekonat lebo by mi velmi bodlo soferovat.
polne cesty moc nepomozu, vylezes do premavky a si v tom spät.

dai
12. apr 2010

ahojte,
takze ja som sa tiez bala soferovat - teda jazdila som mimo ba ale ba bolo pre mna ako zakliate - poznala som mesto ako chodec a to bol pre mna obrovsky problem - cestu som vedela pesi ale nemala som paru kde mozem a kde nemozem zabocit, kde je jednosmerka, kde ako musim prekluckovat ako odbocit z mostou atd...
jazdit ma prinutilo az moje tehotenstvo - casto som musela chodit do nemocnice na prehliadky a muz nemohol ist vzdy so mnou... mne sa zas s tym obrovskym bruchom nechcelo cestovat MHD. Takze sme spravili kompromis - muz mi kupil auto s tym, ze zacnem jazdit - tak som zacala - najskor s nim , casom bez neho...
je super byt nezavislou - hlavne ked budete doma na materskej - preto odporucam, prekonat strach a ist do toho, teraz si uz neviem predstavit nejazdit, nestihla by som veci ktore teraz stiham lavou zadnou 😉

ljaguska
15. apr 2010

ahoj dai aj ostatné kočky,
chcela by som sa dostať do takého štádia ako ty. Mať autíčko ktoré je moje a ktoré celkom ovládam a ešte z toho mám aj radosť. Lenže ja mám úplne iný strach ako že kde odbčím, ja mám strach už len ke´d počujem naštartovať auto, nie aby som si doňho ešte sadla
😖 , a keď už sa aj premôžem, dostanem takú paniku ako by som bola v priamom ohrození a v hlav e mi hučí :" UTEČ, RÝCHLO !!!" 😨 Ja neviem z čoho to pramení, či z toho, že som v detstve prežila dosť vážnu autonehodu, alebo preto, že som počas kurzu- teda je to úplne čerstvé, bola účastníčkou dvoch dopravných nehôd / nie v autoškole /... 😅 . Vždy som mala strach z veľkých strojov a áut, a práve preto som si myslela´že keď si spravím vodičák, tak sa to ukáže ako neopodstatnené, ale je to horšie, lebo teraz mám ešte aj pocit viny, že som taký blbec 😖 Takže úple psycho... 😝

emanka
15. apr 2010

ahojte, tak ja som sa odhodlala ísť na vodičák, v pondelok mám druhú hodinu 😉 ešte zatiaľ nejazdíme, ale už teraz mám z toho strach a hlavne sa bojím, či sa potom nebudem báť jazdiť s malou v aute, či si náhodou nerobím zbytočne ten vodičák.....no ale snáď nie, snáď budem dobrou šoférkou a strach zmizne 😉
ale najhoršie je to, že bývame v Trenčíne a ja ho vôbec nepoznám, presťahovala som sa sem, ako tak sledujem cestu, ale je to slabé, tak aj na tých jazdách to bude zaujímavé 😝

rubinka
15. apr 2010

Ja sa tiež bojím šoférovania, preto som si doteraz nespravila vodičák, ale cez materskú sa chcem na to konečne odhodlať, lebo v dnešnej dobe je človek bez neho stratený.

susi157
15. apr 2010

rubinka ja som si tiez myslela ze cez matersku si ho spravim ale ked som si predstavila ze s detmi nedajboze naburam tak si to budem vycitat cely zivot.ale ja sa celkovo bojim ist v aute,jedine sa nebojim ist s manzelom a otcom inak ked idem s niekym inym tak sa modlim aby sme v zdravi dosli. 😔

rainee
15. apr 2010

ja si vylucne nesadam na "sedadlo smrti" vedla vodica ked vyslovene nemusim, tiez trosku paranoja.

bellada
15. apr 2010

neviem neviem ci pomoze jazdit po polnych cestach, ja by som mohla ist na rely Dakar, ved to je v pusti, by som sa vyblaznila s autom v pohodicke aj vo vysokej rychlosti, nemam problem...ale mestska premavka to je ine kafe, vela aut, chaos, bezohladni vodici...na polnej ceste nic z toho nevyskusate a ste tam, kde aj predtym ... dobre je ist normalne do premavky ale ked je slaba, napr. v nedelu doobeda je na cestach malo aut a da sa dobre precvicit jazda v meste 😉

susi157
15. apr 2010

rainee ja zasa len tam lebo ked sadnem dozadu tak mi ide hlavu urvat co ma tak zacne boliet.
bellada to mas pravdu ze je vela aut na cestach a ty vodici bezohladny

moncici11
15. apr 2010

ahojte kocky, aktualne ucim 10-mesacneho syna discipline v aute,,,, tiez som zo zaciatku mala strach s nim ist sama, ale uz je to v pohode, uplne si zvykol v priebehu jedneho tyzdna 😉 a tiez si neviem predstavit ze by som nemala auto, zijeme na vidieku a manzel je dost zaneprazdneny, takze pri dvoch detoch je to nevyhnutna vec.... a este nieco je na tom dobre-pocit slobody 😎

emanka
16. apr 2010

ahojte, tak ja som sa konečne odhodlala a začínam chodiť do autoškoly, prvú hodinu mám za sebou 🙂 a tiež sa bojím, či nebudem mať strach jazdiť s malou, no uvidím, ako to pôjde.....tiež to robím hlavne kvôli slobode, lebo inak sa to nedá, takto by som sa za chvíľu asi zbláznila, stále otravovať priateľa, ktorému sa večne nechce alebo je unavený.....tak držím všetkým palce, aby to zvládli a prekonali strach 😉

moncici11
16. apr 2010

ahoj emanka, neboj to bude dobre, urcite to prekonas, len sa netreba bat, budem ti drzat palce nech to zvladnes....... 😉 , daj vediet ako ti to pojde 🙂

emanka
16. apr 2010

moncici, ďakujem 🙂 no dúfam, že to prekonám a hlavne, že budem dobrý šofér 😉 určite dám vedieť ako to ide, budem taká malá motivácia pre ostatné 😉