Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

alexa27
7. jún 2007

presne moj pripad, zial este som ten strach neprekonala 😖 .

alenkap
7. jún 2007

Ja som si tiež myslela, že sa šoférovať nikdy nenaučím, ale pred tromi rokmi som sa odhodlala a ten vodičák som si urobila - dokonca tehotná 😉 Potom som mala trochu prestávku, ale teraz už zase veselo jazdím. Netvrdím, že ideálne, ale dosť ma to baví 🙂

K tomu strachu - podľa mňa by si si mala vyjasniť, z čoho konkrétne máš strach a potom skúsiť nájsť riešenie na ten konkrétny problém. Ale v globále by som povedala, že strach sa zmenšuje aj praxou, čím viac budeš jazdiť, tým si budeš istejšia.

mitinka
7. jún 2007

toto je moja tema 😀 😀 😀 ja mam vodicak uz vyse 2rokov a od vtedy co som ukoncila vodicak som za volantom nebola aj ja mam strach ved vsetci jazdia ako blazni,... 😖 😖 ja som tiez uz chcela aj nad tym silno rozmyslam ze si dam rekondicne jazdy ale stale mam strach ze nestihnem zabrzdit a tak,.... 😔 ☹ 😖

snilko7
7. jún 2007

mitinka tak toto si mi písala z duše...som presne tvoj prípad 😀 ale už sa tiež rozhodujem že by bolo načase niečo s tým urobiť, lebo u nás mám vodičak len ja, manžel nie 😅

whizzy
7. jún 2007

Ja som sa bala a dost. Este teraz mam niekedy vacsi respekt. Dlho som nejazdila, potom som si urobila par kondicnych jazd, kupila auto a jazdila. Najprv s niekym, kto mi potvrdil, ze dobre idem a potom aj sama. Strachu sa da zbavit len castym jazdenim. Drzim palce 😵

bubca
7. jún 2007

ahojte,v porovnaní so mnou ste hviezdy,ja som sa ešte ani neodvážila sa na vodičák prihlásiť,zatiaľ si to úspešne zdôvodňujem dioptriami 🙂

mitinka
7. jún 2007

ja som uplne hotova ked muzovi niekto skoci pod auto bud nejaky blby sofer s kamionom,....alebo ciklista,chodec ved dnes je strasny svet raz dva si za mrezami,... 😠 a ja sa najviac bojim ze by som nemala taky postreh aby som to stihlavytocit a nenaburat do dalsieho a tak,.... snilko je tak?? ☹ 😅

expertka8
7. jún 2007

...zdravim vodicky 🙂
...poradite prosim???...s akou sumou mam predbezne pocitat pri "kondicnyx jazdax"???

grettka
7. jún 2007

jaaaj baby, aka dobra tema, uz som si myslela, ze som jedina baba, ktora sa boji soferovat... ze si nejaku znacku nevsimnem, ze nechtiac porusim nejaky predpis, alebo, ze tie predpisy porusi niekto iny... nemam rada frajerov, co prehnane rychle jazdia a podobne...
...ja som si robila vodicak pred siedmymi rokmi, z donutenia, pretoze som to potrebovala v praci... v autoskole som "potila krv", bolo to nieco hrozne, pretoze som mala neskutocny strach... Ale zvladla som to... Potom som v praci sem-tam jazdila ...Dnes som v inom zamestnani, sluzobne auto nemame, a ja som uprimne rada, ze soferovat nemusim... Tiez som premyslala nad kondicnymi jazdami, ze skusim takto prekonat strach, ale ked v podstate nemam kde soferovat, tak to uz neriesim...

whizzy
7. jún 2007

V BA je to od 500-700.

mitinka
7. jún 2007

no ja som pocula ,,natanguj si nadrz a jazdi" alebo 500-600sk u nas v trnave ako kde,... 😉

expertka8
7. jún 2007

...a k comu mam priradit tie sialene sumy???...ku hodine??? 😅 😲 😀

alenkap
7. jún 2007

k tým kondičným jazdám......na nete som našla: 60 minút - 400 Sk, 90 minut - 500-600 Sk, 120 minút - 800 Sk v BA

expertka8
7. jún 2007

...myslim..ze nikdy nezmenim nazor ..ze v momente ked si sadnem za volant...som jednou nohou v hrobe...a druhou v base 😔 ..ved ked sledujem tyx "samovrahov"..pardon.."dobrovolnyx darcov organov" na cestax...xvilami si ryxlo prebehnem zivotne poistky deti...ked ma tu uz nebude..prave vdaka takymto cvokom 😠
...co v skutku nenavidim..su arogantni..agresivni vodici...to by som vrazdila... 😠 ...ved ak sa ma potrebu niekto dobrovolne zabit..prosim..nebudem ho tahat za rukav..ale nex si v tom pripade separuje do slepej ulicky a roztuuuruje na plne gule... 😠

...sama nemam az taky strax..obavy priamo z soferovania..ale ako z pozicie matky..ktora ma doma 2 deti...sa bojim prave vdaka takymto dilinom sadnut za volant.......ked som mala 15...otec zahynul pri autonehode...priznam sa..nic prijemne..ked vam pri dverax zazvoni policia...neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi... 😔

expertka8
7. jún 2007

...alenka a spol..dik 😉

ukana
7. jún 2007

exp. 500sk u Lisku stoji hodina a pol jazdy 😉
Inak ja sa k vam uz neradim asi pol roka. ked som nabrala odvahu a jazdim. Najprv som chodila len cvicne a dlho mi trvalo, nez som soferoval sama v aute. Manzel vedla mna mi dodaval aspon istotu 😔 Teraz jazdim rada a bijeme sa o auto.. 😉

expertka8
7. jún 2007

..ukana...dik..dokonca aktualna cena z aktualneho miesta 😀
...mna mangel odhovara od kondicnyx jazd..stale tvrdi..ze mam cit pre soferovanie..ze bude uplne postacujuce..ak si spravime "vylet" s vymenenymi poziciami...ja vodic..on spolujazdec... 😉 ...tak neviem..este stale zvazujem...

susanh
7. jún 2007

Caute soferky. Ja vodicak mam, ale nie som este taky vycviceny sofer. Sice som jazdila este aj v 9.mesiaci tehu, ked som musela, ale teraz s babatkom sa bojim. Ja mozem davat pozor, ale co ked nejaky debil neda. A presne tak ako Mitinka, neviem este tak dobre reagovat, ani moja jazda nie je perfektna. Komplikuje mi to zivot, lebo pred domom mi stoji auto, a ked by som aj niekam chcela ist, bojim sa posadit babatko do auta. Ked soferuje manzel, je to lepsie, predsa ma prax. Viete poradit, ako prekonat toto?

vavka33
7. jún 2007

No ja som sa odhodlala urobit si vodicak pred tromi rokmi,bola som v kurze najstarsie.Soferovania som sa nebala,tesila som sa na to,ked budem moct ist kam budem chciet.Dokazala som jazdit po celom slovensku,hocikade,no teraz rok byvame v nitre a ja nemam odvahu sadnut do auta a ist do mesta.je to strasny pocit,ale neviem,ako ho prekonat.Nie ze by som sa bala jazdit,ale bojim sa tych to tu jazdia,ved to je nieco strasne,ziadne predpisy im nic nehovoria,ani rychlost,ci prednost v jazde.Bojim sa,ze do mna naburaju a nieco sa stane mojim babam.

zuzanat
7. jún 2007

ja mam vodicak 6rokov, najprv som jazdila s nasimi,ale to bola pohroma, lebo mi vsetci chceli radit. potom som jazdila s priatelom (terajsim manzelom) a to bolo lepsie, lebo on mi v klude povedal, ak som urobila nieco zle. pritom sam soferak nema. ked som isla prvy krat sama, na skode 120, tak sa mi noha trepala na spojke ako besna, ale zvladla som to. a teraz jazdim velmi rada a casto. minule leto som sa s manzelom a segrou vybrala za pomoci mapy do Zlina a zvladla som to uplne v pohode. chce to len odvahu a cvik, musite sa prekonat a zvladnete to 😉

sharlotta
7. jún 2007

Tak sa pridavam k tym, co sa boja soferovat. Ja som si robila vodicak v Presove v 2004. Zacala som soferovat v novembri minuleho roku v Bratislave. Nebolo mi vsetko jedno, ale zaplatila som si dve kondicne jazdy v BA a trochu som najprv soferovala po Presove az potom som sa odvazila soferovat v BA. K soferovaniu som bola donutena a som nutena dodnes. Keby som nebola nutena soferovat, tak mozno nesoferujem dodnes. A este jedna vec, nasi mi kupili Tico. Bolo relativne lacne, je dost vykonne, aj ked je malicke. Ja mam 158cm a podstatne lepsie sa citim v malom aute a na moju psychiku dost posobi aj to, ze nebolo drahe.

maaja
7. jún 2007

ako prekonat strach zo soferovania ??? no soferovat, soferovat, soferovat, soferovat !!!!

ja som si urobila vodicak v roku 2000 a vobec som potom nejazdila, lebo som nemala prilezitost ... obcas mi manzel dovolil, tak dva krat za rok !!! a to som sa vtedy straaasne bala, ale nepriznala som, lebo ja milujem soferovanie ...

potom sme sa roku 2005 prestahovali a ja som musela zacat soferovat ! kupili sme aj druhe auto a bolo vybavene ... no a rok potom ako som uz soferovala - a nabrala istotu a uuuplne zahodila strach - sa nam narodil Marek a teraz si neviem predstavit ako by som fungovala bez soferovania a bez auta ... nemusim sa nikomu prosit aby ma odviezol a ked chcem idem hocikam - samozrejme aj s MArekom ;)

ale prva jazda s babetkom - toho som sa bala ... no nakoniec vsetko ok a teraz sme najvecsi cestovatelia !!!

takze SOFEROVAT !!!!

sharlotta
7. jún 2007

Expertka, ja by som bola za tie kondicne jezdy. Tiez ma prehovarali, ze bude so mnou niekto jazdit, ale psychika je psychika. Je podstatne lepsi pocit, ked ten vedla teba ma tiez brzdu, aj plyn. 😅
A co sa tyka tych blaznov, ja nechapem 😕 Mam pocit, ze ich je stale viac a viac. Ja sa ani nesnazim riskovat, ked treba, idem radsej pomaly, ako sa nasilu niekam strkat. Nechapem, co ti chlapi z toho maju, ze sa posunu o jedno auto dopredu. 😠 Zeny som takto este jazdit nevidela. Moja kamaratka povedala, ze chlapi, ktori maju maly p... si to potrebuju vykompenzovat aspon takto...Tak sa uz len smejeme, kolko ich je s tym malym... 😀 😝

expertka8
7. jún 2007

..sharlota..vidis...to ma nenapadlo... 😅 😅 😅 ..bozeeeee...az tolko zakomplexovanyx xlapov na cestax???? 😀

expertka8
7. jún 2007

...jeden velmi skuseny vodic sa raz vyjadril..ze nie je umenie jazdit ryxlo...ale DOBRE!!! 😉

sharlotta
7. jún 2007

A to povedala pred mojim manzelom, ked isiel rychlo. Si mala vidiet, ako pozvolne uberal plyn 😀 😀 😀

expertka8
7. jún 2007

...bez komentara... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majka35
7. jún 2007

ja mám vodičák desať rokov a viem, že za volant nikdy nesadnem ... obdivujem šoférov/ky, ktorí vedia s prehľadom reagovať pri rôznych situáciach, ktoré zapríčiňujú bezohľadní šoféri ... ☹ alebo chodci ... aut je strašne veľa, všetci sa neskutočne niekam ponáhľajú, no mám strach ... manžel mi navrhuje kondičné jazdy, ale nemám ani chuť sa do toho pustiť ... proste nemám vzťah k šoférovaniu ... ☹

tilly
7. jún 2007

ja som sa zozačiatku strašne bála, teraz sa nebojím, odšoférujem všetko, ale pekne pohodlne, nie pomaly, ale nesnažím sa za každú cenu myšičkovať a predbiehať sa, aj keď niekedy je to bezpečnejšie, keď pred sebou vidím deduška v daewoo tico, tak upalujem rýchlo preč 😀

inak nie som s volantom veľká kamarátka, keď nemusím, nejazdím, teraz mám nové auto, 5hviezdičiek v euroNCAP, 10 ABG a full výbava, kúpila som ho 1.12. a doteraz som nabehala 1500 km, to hovorí za všetko 😉 ale je to aj kvôli tomu, že keď ho už vyberiem prevetrať, tak ho potom muž dve hodiny vysáva a umýva, tak ma vždy prejde chuť a požičiam si manželove auto, ktoré je už aj tak obité 😀

lasenka
7. jún 2007

ahojte soferky 😉
tak ja si pre zmenu viem zivot aj v aute predstavit 😀 moj dedko bol sofer z povolania, tak som to zdedila asi po nom 😉 a pripajam sa k tomu, co pisala majka: SOFEROVAT !!! drzim vam palce, aby ste sa rychlo odhodlali, verte, ze je to velke setrenie casu 😉