Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

julova
19. mar 2008

Matka - kamarat nekamarat, to sa nerobi 😔 ☹ 😖 ...a ved hej, zvladnem...ale ja uz som v takom velkom stadiu tehu nechcela...a auto sme kupili tesne pred porodom...a do toho zima, poladovica...no to rozhodne nebolo pre mna-zaciatocnicku 😀...ale uz viem mudrovat do Peta, ked sa mi nieco nepaci 😀..ale on je opatrny...no aj tak viem, ze sa musim odhodlat co najskor...ale pockam kym prejdu dazde a taaak...take bonusy si zacnem pridavat, az ked budem otukanejsia 😉..ale fajn tema...verim, ze vy ma tu riadne vyhecujete 😀

zuzpidka
19. mar 2008

Ja som začala jazdiť niekedy v októbri-novembri minulého roka. A zatiaľ som zvládla aj sneh, aj ľad a trúbiacich a blikajúcich vodičov si všímam so svojou poznámkou:" choď dofrasa, keď sa ti nepáči ísť za mnou tak ma predbehni." Dcérka by vám o tom vedela rozprávať. 😉 😀

tinni
19. mar 2008

jul, ked budes uz normalne jazdit, tak si budes velmi dakovat, ze si zacala, lebo to je naozaj pomoc... idem si kam chcem, nie som od nikoho zavisla, Riso si ide kam chce a nie sme na seba vobec viazani...

jedina nevyhoda-musime mat dve autosedacky, co nie je lacna zalezitost, lebo prenasat to z jedneho auta do druheho, tak sa uplne ponici... 😠

petrahy
19. mar 2008

Ahojte ja mam vodičák 3 roky a dá sa povedať, že jazdím častokrát no najhoršie to bolo ked som mala prvú a dúfam aj poslednú nehodu ☹ nebola to ani tak nehoda totálna fujavica viditelnost mizerná a ja som sa valila dole kopcom a dostala šmik 😖 hodiny a skončila som v priekope ktorá bola zavalená snehom takže skor otočená do protismeru ale mimo cestu ale vytiahnut ma mohli len odtahovaci, ktorý samozrejme v takom počasí a na takom kopci by to tiež neriskovali auto ostalo tam asi tak niekolko hodín ja som sa snažila dostať peši domov asi 5km podotýkam išla som z roboty po nočnej 😀 do týždna za pomoci manžela som 🙂 začala na novo jazdit bývame totiž na dedina a pracovala som v meste 10km od nás takže nestrácajte odvahu potom to už ide samo 🙂 susedky mi závidia akú mám slobodu, že možem íst kedy chce a kam chcem bez doprosovania sa druhých aby ma tam zaviezli

zuzpidka
19. mar 2008

Peťa, pri deťoch nám nič iné neostávalo len jazdiť. Však? My bývame tiež na dedine, do Košíc to máme dobrých 30 km, takže auto je nevyhnutnosť. Deti majú lekárku v Košiciach a keď som predtým potrebovala ísť s Danielkou k lekárke, tak buď skoro ráno so svokrovcami autom alebo busom. Tak si teraz sadneme a ideme vtedy, keď nám to treba. Je to veľká pomoc šoférovať. 😉 🙂

emjee
2. máj 2008

vilki • 1d • Včera o 23:03
mate vodicak? ja som prave zacala chodit a zajtra mam druhu hodinu ... 🙂 je tu taka baba co prave chodi na vodicak?

mirka414 • 1d • Včera o 23:07
drzim palceky 😵 ja som si zrovna robila svajciarsky vodicak,ale to uz boli len ocne testy,lebo vodicak ma uz 10rokov...

vilki • 1d • Včera o 23:09
mirka dakujem 🙂

ankaa • Včera o 23:43
Ja už mám vodičák cca pol roka, ale nejazdím často. Avšak držím palce. Ja som chodila do autoškoly celkom rada.

martina.d. • 2d • Dnes o 08:47
ja mám vodičák 12 rokov. Prvý rok som nejazdila a druhý som najazdila viac ako 50000km. To bolo super. obehala som celé Slovensko a často som chodievala do Wiedne, Miskolca a Targu. Jazdím veľmi rada, je to pre mňa malá droga. Niekedy rýchlo, ale bezpečne. Avšak s deťmi "na palube" som opatrnejšia. Pravda je, že jazdím každý deň. Vodičáku sa neboj, musíš mať k tomu pozitívny postoj potom to pôjde ako po masle. Ja som na mieste sedela prvý krát na hodine autoškoly, predtým som s tým skúsenosť nemala. Aké bolo moje prekvapenie, keď som vtedy musela odšoférovať ZV - LC. Bolo to super, sem tam mi to zhaslo (bola to stará Ascona, obrovská a diesel), ale super. Po skončení jazdy, inštruktor skonštatoval, že takto som mala jazdiť po 5 hod. Videl že mi to ide a mám z toho radosť,tak na druhú jazdu ma vzal LC - NM/V a späť. Vypúšťali sme totiž holuby. 😀 Bola to 12 hodinová jazdy. Dosť ma to vyčerpalo. Našťastie mi zarátal len 3 hodiny.

bellasandra • 1d • Dnes o 09:46
Ahoj Vilki---držím palce---ja sa stale neviem odhodlat 😅

martina.d. • 2d • Dnes o 11:46
Baby nemajte strach, moja kolegyňa si urobila vodičák ako 40 ročná. Tá mala strach z auta, už len keď sa na neho pozrela. A ide jej to už 3 mesiace. 😉

danulka2 • 2d • Dnes o 13:16
ja mam vodicak 15rokov. Prve dva roky som jazdila na otcovej starej dobrej skode 120 😀 ,potom ju predal a kupil nove. Odvtedy som nejazdila ☹ lebo este nemame vlastne auticko.

karolinkafe • Dnes o 13:28
Ja mam vodicak 5 rokov a velmi velmi rada soferujem. Este mam trochu obavy z dlhodobeho soferovania po dialniciach ale zvladam to 😉 A tiez by som sa asi neodhodlala sama do nejakeho velkeho mesta, ktore vobec nepoznam. Vtedy soferuje moj drahy a ja mam funkciu gps navigatora 😀 Najradsej soferujem ked som sama, dam si super hudbu a spievam si 😵

lyongirl • 1d • Dnes o 13:30
ja mám vodičák 8 rokov a šoférovala som možno 5x, nebolo na čom a keď bolo, tak už nebolo kedy a vyšla som z cviku ☹ a štve ma to. A keď bol konečne čas, tak som porodila a času zasa nie je ☹ ☹ ☹ a ja neviem, či sa do toho niekedy dostanem. A potrebovala by som nanovo naštudovať značky a pod. veci...

julova • 1d • Dnes o 13:36
ja som koncila autoskolu v 35 tt 😀...ale potom som uz nejazdila...jednako bola zima - sneh, poladovica a to som si ako novacik netrufala a aj s bruskom som nechcela riskovat uz...a odvtedy som isla len raz z nedalekej restiky k nam domov - asi 2 km 😀...a potom parkrat po parkovisku...a nezabudla som..aj ked jasne ze pramavka je o inom...ale s nasou malou si sama este netrufnem 😔 ...a este sa nam aj dototo auto- vlastne riesime odstupenie od kupnj zmluvy..tak aj preto sa neodvazim, lebo mu neverim - co sme 4 mesiace nevedeli, ze je tam nieco zle ☹ ..ale ked sa nam vratia korunky, ideme kupit lepsejsie a v lepsom stave urcite a to uz sa pomaly (dufam)) rozjazdim 🙂...a autoskola ma tiez bavila a hlavne jazdy 😵 ...zazila som aj jednu havarku davnejsie a ani sme neboli nejak motoricka rodina...tak som myslela, ze na to nemam bunky...ale nebojt sa 🙂...je to uper...a verim, ze sa skoro do toho dostanem...aj ked v BA jazdia total agresivni a ignorantski vodici 😠 😠 😔

sakura77 • 1d • Dnes o 13:39
ja mam pol roka,prve jazdy som myslela ze na cestu v zivote nevyleziem,ale teraz jazdim skoro kazdy den,aj ked len do mesta,aj ked do nejakeho co nepoznam,by som si asi netrufla,neskusalal som este len tu po okoli.ale bat sa nebojim,aj ked sa mi este obcas"zadari"-samozrejme vzdy ked idem s muzom 😀 ked idem sama,vzdy ok 🙂

a teraz aj lutujem ze som sa na to nedala skor

karolinkafe • Dnes o 13:44
Sakura presne ako pises, mne sa soferuje uplne lahucko, az kym si ku mne neprisadne drahy, vtedy sa mi z casu na cas nieco "zadari" 😅 A fakt na slovensku su snad najhorsi vodici. To ja sa najviac bojim, ked cestujeme, na slovenske cesty a soferov 😖

julova • 1d • Dnes o 13:50
a teraz som aj expert na jazdenie a uz komentjemdraheho jazdenie ako velky znalec 😀

a myslim, ze este horsi vodici su v Moskve 😝...tam to nie je o farbach na semafore, ale o tom kto skor sa kam vopcha 😠 😒 ...tam by nasi policajti asi sediveli doradu 😀...

tilly • 1d • Dnes o 14:39
baby, držím palce, ja som sa tiež zo začiatku strašne bála, ale byť bez auta s dieťaťom, fuuu, to si neviem predstaviť...

takže jadziť jazdiť jazdiť a nebáť sa, strach je zlý radca 😉 a nezmätkovať, to je najhoršie, radšej ísť pomaly, ale jednou rýchlosťou a smerom ako zmätkovať na každej križovatke

ena • 2d • Dnes o 16:22
tilly: my uz dve deti a zatial ziadna odvaha na vodicak, este stale zvladame MHD 🙂 Ktovie, mozno pri tretom sa uz potom rozhybem aj s vodicakom 🙂

penelope2066 • Dnes o 17:55
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... tu je toho viac nevytvarajme zbytocne duplicitne temy 🙂

eli77 • 3d, snž • Dnes o 18:08
Ahojky...
...penelope2066nemyslim si ze tato tema je duplicitna...
vilka ja som tiez nedavno zacala chodit do autoskoly...konecne som sa odhodlala...mam za sebou prvu jazdu na trenazeri a v nedelu idem na druhu no a potom na buduci tyzden idem naostro...sa tesiiiim 😀

emjee • Dnes o 20:07
naopak suhlasim s penelope, tema ide presne tym smerom, ako naznacila, takze sup tam https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Zmena príspevku kvôli Zruš

egyptanka
2. máj 2008

ahojte babule, tak sa pridavam do klubu strachoprdiek zo soferovana, u mna je problem ze som si nie ista v rozbehu a v rozbehu do kopca ☹
a problemom je v BA ze nie je vhodna velka plocha na trening. Uz aj parkoviska pri hypomarketoch su preplnene. Ak mate nejake miesta, kde prevadzkujete kondicne jazdy tak dajte vediet.

saskarisko
2. máj 2008

Ahojte,
babulky chcem Vas troska povzbudit. Vodicak mam od svojich 17. rokov (bol robeny v ramci skoly), "jazdit" som zacala v 18. To slovo "jazdit" znamenalo, ze priblizne dalsich 6. rokov som najazdila zhruba 200 km. A potom som zobrala jednu robotu a zo dna na den som zacala jazdit dlhsie trasy, zaucenie trvalo 2. tyzdne, a postupne som si pridavala vacsie mesta. Teraz mam najazdenych asi 180 000 km. Ak sa raz naucite jazdit, tak to nezabudnete, len treba davat pozor. Tak, vela zdaru

dannynka
2. máj 2008

ahojte babulky,pridavam sa k vam sa k vam... 😅

predvecrom som mala nehodu a poviem vam ze uz siasi nikdy za volant nesadnem.... 😔

saskarisko
2. máj 2008

a vela najazdenych km bez nehody

dannynka - dufam, ze sa ti nic nestalo, ak je nieco auto, tak to neber nejako tragicky. ak sa da, skus to prekonat. cim skor sa osmelis tym lepsie

dannynka
2. máj 2008

saskarisko-no nastastie nam sa nic nestalo,mala som aj malinku v aute....bola v sedacke takze to som najradsej,ze sa jej nic nestalo 😉

lenerka
3. máj 2008

Ahoj

já už si řidičák udělala ve 20 a byla jsem na sebe pyšná,že jsem to dokázala
a docela mě řízení bavilo,ale pak najednou strašněj strach z řízení ☹
urvala jsem na autě zpětné zrcátko-to není žádná katastrofa
pak jsem nedala přednost,ale nikomu se nic naštěstí nestalo
pak jsem zazmatkovala na dálnici a pak už konec
a od té doby se šíleně bojím zmatkuju a už neřídím dobrých 5let jsem si za volant nesedla
minulé léto jsem si chtěla udělat kondiční jízdy a ještě před tím jsem si na vecnici sedla za volant potkala jsem kombajn zazmatkovala a zase bylo po mojí odvaze
pak se narodila dcera a už se bojím o to víc
štve mě a závidím každý ženský co řídí
nevím jak mám překonat strach z řízení!!!
stydím se,že musím čekat na manžela až přijde z práce a pak teprve jdeme na veliký nákup
jsem zvědavá jak to bude s kroužkama a školkou kdo naší malou bude vozit
každej den trnu,když jsem sama doma,aby se něco nestalo s malou neměla bych jí jak dopravit,když neřídím
a sanita může přijed pozdě
jak jste překonali strach vy????díky moc

musa
3. máj 2008

JA ma vodicak uz 10 rokov a jazdim od zaciatku,raz som potrebovala odviest do roboty,moj ocino mi povedal,tam mas auto a pomaly chod.A tak to zacalo,ale mala som ku tomu od zaciatku pozitivny vztah.Jazdila som dost ale vlastne v okruhu 30 km,byvam na Orave,takze ked som uz sla dalej do mesta-Ziliny to uz bola rytka riadne stisnuta 😎 ,ale zvladla som to.Ale aj po rokoch jazdenia urobim chybu,uz dva krat sa mi stalo ze som prebehla na cervenu 😵 ,ked som si uvedomila aku nehodu som mohla sposobit 😲 😲 😲 .hroza.Len sa netreba bat,treba skusat.

achalteke
4. máj 2008

Ahoj, já jsem se taky hrozně bála řízení a vlastně se bojím do teď....od září 2007 (september) mám novou práci a jelikož je od mého bydliště cca 8 km a autobusový a vlakový spojení víc než mizerný bylo nutný to nějak řešit. V září se to ještě dalo na kole ale co pak?.....řidičák mám sice už 10 let, ale do té doby jsem neřídila....donutil mě táta a to tak, že mi jednoho dne postavil před panelák jedno jejich starší auto a řekl je tvoje a jezdi nebo choď pěšky...dal mi několik lekcí a musim říct, že on je pohodář a nikdy mi nic nevyčítal ani nezvyšoval hlas když jsem třeba blbě zařadila nebo co ci, ale když mi to chcíplo na křižovatce tak jsem se rozbrečela já s tim, že končím a budu chodit třeba pěšky....ale nedalo mi to párkrát jsem pak jela s kámoškou fakt pomalu a v klidu a jednoho dne jsem se vydala i do práce, sice sem jela pomalu jak šnek ale jela ...a pak už to docela šlo. Můj problém je že jedu autem maximálně do tý práce, k rodičům (cca 15 km) a pak občas pro muže do práce...ale někam kde to neznám bych nejela (zatim) dokonce i na pumpu pro benzin musí řídit někdo jinej než já....zatim

aponchie
4. máj 2008

ja se nebojim ridit vubec jako tak,ale hrozne se bojim v CR!to teda desne..ridila sem vsude mozne v cizine a jak se ridi u nas a na Slovensku je des fakt z toho rostu a mam strach .. 😠

prasiatko30
4. máj 2008

ja som tiez klasicky pripad - cize spravila som si vodicak a desat rokov som nesoferovala. ked som zacala soferovat - zacala som chodit s mojim muzom a tak mi obcas nechal auto - samozrejme na uplne rovnej ceste bez nejakej premavky aj to to bolo tak ze ja som nemohla ani hlavu otocit - MM sa rehotal robil mi opicky a ja som mu eln hovorila aby nerobil somariny ak nechce skoncit v priekope lebo pre mna otocenie hlavy znamenalo aj automaticke otocenie volantu do tej istej strany 😀 😀, ja som nemohla ani okienka davat dole - a to boli automaticke, prip radio - to vsetko islo cez draheho 😀 . no ale postupne som sa do toho dostavala - sice ja som zacinala stracat strach prave na dialnici a do mesta som nechcela vojst s autom ani za toho otca. az ked sme kupili moje auticko tak som zacala jazdit aj po meste a teraz uz viac menej bez problemov odsoferujem v nasom meste - a teraz je to naopak - na dialnicu vyjdem len vtedy ked vidim ze je MM velmi unaveny a ja sa citim fit - mam strasny strach z tej rychlosti ked mam dceru za chrbtom 😒

veronika13
4. máj 2008

aponchie, asi na tom fakt niečo bude, ja som v cudzine moc nešoferovala, ale mala som tu česť v GB, ale celkovo sa mi zdalo, že šoféri sú tam ohľaduplnejší k chodcom aj k sebe navzájom. V tomto sa máme ešte čo učiť.

čo sa týka môjho jazdenia, nieže by som sa bála, ale keď mám v aute malého tak sa trochu bojím, hlavne toho že niekto napáli do tej strany, kde sedí v sedačke... keď šoféruje manžel, tak je to v pohode, ale to bude asi tiež sila zvyku, ešte som s ním sama veľmi nejazdila, postupne si snáď zvyknem

ma_se
4. máj 2008

Pekny den prajem....ja som zacala este po 20-ciatke soferovat na traktore-Zetor,a to som bola samouk,naucila som sa cuvat dvojkolkou,aj stvorkolkou,zapriahat..atd.vela vei som ovladala,vsetko som sa ucila sama,lebo ucitela som mala tekeho,ze hned krical a tym ma len znervoznil a ja som potom nemohla jazdit,tak mi len ukazal co mam robit a nechal ma samu sa ucit....raz sa mi stalo,ze ked som isla hore kopcom,zabudla som odbrzdit rucnu brzdu...inak nic vazne...az jeden krasny zimny den,som zase sla traktorom ako vzdy....dostala som smyk a v tej rychlosti som potrebovala dat spiatocku,spiatocku som davala,ale nepustila som spojku....a ked som videla tu dolinu do ktorej by som sa bola zrutila,mala som dost...po pravej strane bola budova...a ja ani neviem ako volant som strhla na tu pravu stranu...takze traktor sa zastavil na tej budove...ja som cela roztrasena vysla z traktora...chvilu som nejazdila tak tyzden a potom som zasa jazdila....

ma_se
4. máj 2008

dalsia skusenost,ale nesoferovala som ja...bolo to uz asi po 30-ciatke,stali sme na ceste a cakali na to kedy budeme moct zaparkovat,za nami slo auto,sofer toho auta asi nespozoroval,ze mi davame smerovku otocil sa za znamim,ktoreho videl na chodniku a celou rychlostou narazil do nas zo zadu....vtedy som si myslela,ze je koniec sveta.
Chvala bohu nic sa nikomu nestalo,vinnik si priznal chybu tak nebolo treba volat ani policiu...a tak este paru krat zla skusenost a ma odradila si urobit autoskolu...lebo teraz musime davat pozor nie len na seba ale aj na inych...tak radsej si dam pokoj a nebudem soferovat....prajem vsetkym vodickam vela stastia na cestach a vela kilometrou najazdenych bez nehody... 🙂

irenkat
4. máj 2008

ja mam vodicak 4,5 roka, ale jazdit som zacala len teraz vo februari tusim. najskor som chodila len do roboty, co je inac asi 5 minut cesty autom 😀 ale to aby som si zvykla. vsade inde som chodila v doprovode s manzelom. az raz to prislo, chcela som ist ku nasim, manzel v robote a povedala som si ze naco ja pojdem autobusom, ked pred vchodom mame auto, tak som si sadla a isla som. bala som sa, ale dalo sa to prezit, zatial si trufam jazdit len po Zvolene, bala by som sa ist nikede kde to nepoznam.

zrzulka
4. máj 2008

pripajam sa do klubu nevodiciek🙂)) ako to riesite s dopravou ked potrebujete niekam ist? idete s kocikom s MHD??? ja totiz vsade peso chodim alebo muz ma vozi ale uz je to na neho vela. neviem co dalej.som nutena sadnut a ist ale neviem sa k tomu odhodlat:((( pomohli vam kondicne jazdy? lebo uvazujem nad takoutom moznostou..

sampo
4. máj 2008

ja mam vodicak 8 rokov a mangel ma viac nacuvane, ako ja najazdene 😕 neviem, ci je to strach.. skor pohodlnost..ja si radsej obzeram krajinku, ako mam davat pozor na znacky, na bezpecnu vzdialenost a neznasam prediehanie.. 😅

ma_se
4. máj 2008

ja mam uz 40-dcat rokov takze deti mam velke,ale vsetko som niekedy zvladla bez auta...vsade kde som potrebovala ist isla som autobusom,ale aj tak,ked rozmyslam dnesnej dobe,je vyhodnejsie auto,ako autobus pre male mamicky s detmi...aj ja ked ideme na nakup,tak jedine autom,ale ja nie som sofer...

kyliefox271
4. máj 2008

Ahojte baby,
ahoj Zrzulka,tak ja mam podobny problem ako ty(a vacsina bab v tejto teme 🙂 ) no ja som si nespravila este ani vodicak,co sa tak bojim jazdit..Ale musim si ho uz spravit,lebo takto s babom sa ani neviem pohnut z domu poriadne,a uz mi to leze na hlavu. MHD chodit ma moc nelaka a tak ked niekam potrebujem musi nas odviezt priatel, ale tiez je to dost komplikovane,kedze ma svoju pracu a tak.. Napr.zajtra pride len z Holandska,pretoze potrebujeme k lekarke v pon.aj v ut.
A tak vidim,ze aj ked sa velmi bojim,ten vodicak si musim spravit,lebo potreba+nutnost je vacsia!!! 😝

danulik
4. máj 2008

kocky, vodicak mam sice uz par rokov, ale tiez som nesoferovala..
na prekonanie strachu mi (aj ked nie uplne) pomohla automaticka prevodovka - je to najlepsia vec, aku mohli do auta vymysliet 🙂
kym som nemala vlastne auto, tak som sa musela spoliehat na manzela, ze ma odvezie, stale som ho musela cakat a pod., ale na druhej strane som bola stastna, ze nemusim soferovat, lebo to bola pre mna nocna mora.. ked som nahodou niekam mala ist autom, tak som do rana ani nespala, co som si stale predstavovala trasu, po ktorej pojdem a ze ci to zvladnem, ci nebude nejaky problem, atd. 😀
odkedy mam auto, tak soferujem, sice sa stale bojim a ked nemusim, tak nejdem, ale je to super pocit - byt nezavisla 🙂
teraz este cakame babo, takze je to viac - menej nutne.. neviem si predstavit chodit s kocikom MHD 😖
hlavne sa treba konecne odhodlat a postupne prekonavat ten strach..

zuz11
9. máj 2008

takze konecne po 4 rokoch strachu sa asi prekonam a prihlasila som sa na kondicne jazdy, prvu budem mat 21. maja... asi uz od dnes ani spat koli tomu nebudem a budem sa dost bat 😔 ale povedala som si ze musim konecne zabudnut a prekonat to, tak drzte mi palce ( aj ked zacnem na parkovisku stale sa bojim sadnut za volant a soferovat)

jerryjanka
9. máj 2008

pridam svoje

vodičak mam 8 rokov - od 18tky.
citila som sa ako majster sveta. auto nemame takže som jazdila svokrovym ked mi vtedy ešte priatel - teraz už manžel - požičal. nebolo toho vela ale niečo to bolo.
minuly rok sme kupili auto. no majter sveta stale vo mne bol
až kym som v zakrute s defektom v 70 tke nedostala hodiny - za mnou tri auta - oproti jedno - hodiny som dostala tak blbo že som to stočila dovnutra teda do protismeru... no des panika. okrem malych zavad ktore sa dali opraviť prišla jedna velka - a to že sa teraz bojim si sadnuť za volant už som sice od vtedy jazdila ale strach je a bude. takže ked nemusim radšej sedim a kukam ako jazdim... vždy som sa tak tešila na auto a ako budem jazdiť ☹ 😢

no uvidime . ak kupime druhe autičko - a to nebude tak skoro tak asi budem musieť no zatial kym nemusim fakt nejazdim

zebricka
9. máj 2008

Jazdim denne, nebojim sa.... akurat som minule rozmyslala, ze ake to je automaticke, ze mozog skratka vysiela impulzy, ktoru nohu pouzit, bez toho, aby som sa nad tym zamyslala.... nikdy som nemala problem sadnut do auta.... skratka sadnem a idem..... 🙂

zuz11
9. máj 2008

zebri, tak to bolo aj u mna ale len do vtedy kym sa mi nezabil brat pri dopravnej nehode 😔
zapla sa mi brzda a akosi sa nie a nie odrazit a uz ani netusim kde je plyn, brzda 🤐

jerryjanka
9. máj 2008

zuz zľava - spojka brzda plyn 😀

je to hrozne vždy si spomeniem čo sa mohlo stať keby to bolo o sekundu neskôr - tak sme na hadry 😒