Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

arabeska
12. dec 2007

tinni to asi preto ze si kocka 😉ale tak po mojom muzovi trubia furt ale to preto ze on jazdit nevie,tak zastavi aj tam kde ma prednost a podobne 😀

karkulka55
12. dec 2007

franziska: 😀 😀 😀

tinni
12. dec 2007

arabeska, na mna trubia presne pre to, pre co na tvojho muza 😅 😉 😀

arabeska
12. dec 2007

fran 😀 😀

ella1
12. dec 2007

franziska-dobre si jej povedala. 😀

arabeska
12. dec 2007

tinni😀 😀 by ste si tusim rozumeli 😀

ella1
12. dec 2007

arabeska-ani nie,ved kto by ich vozil?
iba ak by mali svojho šoféra,ktorý by ich čakal pred vilou v limuzíne......
😀

tinni
12. dec 2007

urcite 😀

arabeska
12. dec 2007

tinni,dufam ze sa nikde na ceste nestretnete lebo bude tusim upxata cela ba 😀 😀 😀

inak ja mam kamosku ktora mala obdobie ze kazdy tyzden niekoho tukla,skoncilo to tym ze rozbila auto na totalku,ja som jej hned vravela ze ked ju uvidim na ceste ja zastavujem a pockam 30 minut kym bude v dostatocnej vzdialenosti 😀 😀

tinni
12. dec 2007

😀 😀 😀 dufam, ze to nebude aj moj pripad, ja som zatial este nikoho netukla, klop-klop 🙂

arabeska
12. dec 2007

ja som tukla raz a to som mala auto tyzden,ale odvtedy si drzim ciste konto,teraz budeme mat nove auto tak ja dufam ze ho hned nepokrstim 😅
tinni ako dlho uz soferujes?

petusko
12. dec 2007

ja som sa suchla o tu budku, kde su zaparkovane nakupne voziky 🤐 ostala taka ciara na obojich dverach, nastastie, farba nezisla. ale psst. nik o tom nevie 🤐

karkulka55
12. dec 2007

ja som tak ocovi skrkla, som cuvala cuvala, velky macher ze idem parkovat a tatko so mnou sedel a hovori toc toc, mozes mozes, a zrazu co robiiiiiiiis,tak som chcela usetrit plac, ze som o stenu riadne oprela 😅 ale na vine bol oco ne ja 😀

ella1
12. dec 2007

moja sesterka-technický antitalent sa rozhodla,že chce vodičák!!!
tak si ešte priplatila jazdy navyše a ani to nepomohlo,lebo išla asi 3x a to rýchlosťou 10-20 -fakt!!!
otec do nej hučal,my sme sa vzadu kosili,lebo to bola taká cesta,že nikde nik,tak sa ofučala a od vtedy nejazdí,pritom všetci vedeli,že to nie je pre ňu.
takže vyhodené peniaze.ona sa mimochodom ani bicyklovať nevie a športy vôbec nemusí.

karkulka55
12. dec 2007

a moja mam je sikovnik najvacsi...ide do prace rano a ona cuva tak ze sa nepozera dozedu, sak naco ved obrubnik ju zastavi, tak tomu dala plny kotol a skoncila tatkovi v dverach, zazvonila domov, ze pozri co sa stalo a utiekla prec, chudak oco jej ani vynadat nestihol 😀 a nakoniec to bola jeho vina, lebo tam nemal parkovat 😀 chudak

tinni
12. dec 2007

arabeska, ja mam vodicak len tri tyzdne a auto som si kupila pred troma dnami 😀 ale jazdila som prve dni aspon na priatelovom, vsak aby som nevysla z cviku 🙂
ste mali vidiet ako sa tvaril, ked som soferovala-ze najvacsia potupa - zena za volantom a muz spolujazdec 😠 som mu povedala, ze nech sa ksichti jak chce, ja jazdit budem! 😀

arabeska
12. dec 2007

tinni😀 jaaj ja som myslela ze uz jazdis dlhsie 😀 neboj podla mna je najhorsi prvy mesiac,potom uz je to len lepsie a lepsie

ella1
12. dec 2007

karkul- 😀 😀 😀 dobrá bola!

tinni
12. dec 2007

no ja sa snazim kazdy den aspon trosku soferovat, ale prve razy boli strasneee 😝

betka007
12. dec 2007

ahojky, tak ja mam vodicak 4 roky, zo zaciatku som jazdila dost, no ale posledne 2 roky skoro vobec, lebo sa bojim jazdit po prahe... bojim sa tych soferov, co stale vytrubuju a este k tomu sa po prahe voec nevyznam, keby som mala soferovat.... a to sme si teraz kupili nove auto s automat. prevodovkou.. tesim sa, ked ho vyskusam niekde na malej ceste a pomaly zacnem jazdit niekam za prahou na vylety s rodinou 🙂 len mam z toho samozrejme trochu obavy, lebo automat som neriadila este

arabeska
12. dec 2007

tinni,treba teraz soferovat stale a potom uz sa do toho dostanes,uvidis zaxvilku budes jazdit ako drak 😀

irisenka
12. dec 2007

Ahoj 🙂 Nedá mi to abch taky nepřispěla,
snazilka, řidičák na 3. pokus CHA! tak to já si radši ani nepamatuju na kolikátý jsem to zvládla. Dělala jsem ho v Brně tak před 5 roky a nikde jinde asi nejsou důležitější zkušební komisaři. Vypěstovala jsem si krásnou fóbii z řízení. Ne že bych neřídila. Občas za volant sednu, ale fakticky jen v sebeobraně, někdy taky v práci.

Moje dosavadní zkušenosti by vydaly na román. Krátce poté, co jsem se strachu začala zbavovat a získávala na jistotě jsem na Vysočině dostala smyka na ledu a skončila ve svodidlech. Naštěstí škoda nebyla velká, ale šok docela jo. Pak další rok, to řídil manžel nám do cesty skočila srnka - nepřežila to a autíčko naštěstí vyvázlo jen s rozbitou maskou. Půl roku na to nám ve městě skočil pod kola student spěchající na bus - nic se mu nestalo, ale šok z toho mám dodnes. A v létě, v den odletu na dovolenou jel manža cosi zařizovat do města a... najel do něj náklaďák. Přejížděl z pruhu do pruhu a že je tam jiné auto jaksi neviděl. Naštěstí zase jen odření, s pojišťovnami jsme to vyřešili po dovče.

Takže za volant jdu jen když musím a respekt mám obrovský. A strach mám i jako spolujezdec, když vidím, co se kolem děje. A to manželovi věřím, je fakt dobrý řidič a jízdu si normálně docela užívá.

ella1
12. dec 2007

iris-tak to sa nečudujem,potoľkých zážitkoch. 😖
inak ľudia v pohode a ako náhle sadnú za volant,stávajú sa z nich agresívny...

zuzula20
12. dec 2007

Ahojte babenky. Tak ja mam vodicak 10 rokov, ale soferujem len od tohto leta. Nie nejak velmi casto, ale aspon raz za tyzden sa snazim. A stale mam stres, ked ide so mnou manzel tak nie, ale ked soferujem sama, tak mam pocit ze asi ani nedycham. Neviem ako sa toho zbavit, mam soferovat castejsie, alebo sa mam na to uplne vykaslat a zbytocne si nepridavat stres?

ella1
12. dec 2007

zuz,len trénuj pekne. 😉
ja mám tuším 6 a pol roka.a jazdím stále ale v takej ba by som sama nešla.som radšej ked je tam niekto so mnou,kto zareve:čo robíš?!?!?! 😲 😀

zuzula20
12. dec 2007

Ja tiez radsej soferujem ked je niekto so mnou. Ale nesmie na mna zrevat, bo sa zlaknem 😀
Kedy zmizne ten stres?

ella1
12. dec 2007

asi nikdy úplne.
ale to je asi dobre.aspoň si pozornejšia. 😉

zuzula20
12. dec 2007

No niekedy si hovorim, ze by bolo dobre mat oci ako chameleon 😀
Napr. moj muz nema stres zo soferovania a ani ho nemal ked zacinal, alebo sa len tak tvari? Je to vobec mozne nemat z toho stres?

ella1
12. dec 2007

ja neviem,lebo na dlhšie trate som aj ja trošku v strese.
inak ja nosím šošovky,nemohla som mať okuliare,lebo ked som chcela pozreť do spätného (v aute),tak som musela celú hlavu dvihnúť,lebo ked som len oči,tak som mimo okuliarov nič nevidela. 😀
to ma len tak napadlo v súvislosti s chameleonom 😀

simonko
12. dec 2007

no tak ja som robila vodicak pre 2 rokmi a vtedy som bola akasi odvaznejsia,skusky som mala v zime,ale cez zimu som nejazdila,a za tie 2 roky som bola...kludne popocitam na jednej ruke!!!ked si sadnem za volant, v tej chvili dostavam krce do noh,potia sa mi ruky,nedokazem sa sustredit,je to biedne