Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

penelope2066
27. júl 2007

Caute baby,dnes mam za sebou 50 kilometrovu cestu do Brezna a spet.Som mala taky stres lebo som mala ist sama.Ale nakoniec som sa striedala s priatelom.Dnes bol velmi podrazdeny a vkuse trubil a predbiehal,skoro sme aj naburali.Spat som uz soferovala polovicu cesty sama.

anamor
27. júl 2007

penelope super 🙂

penelope2066
27. júl 2007

anamor dakujem,ale bol to riadny stres.Keby som mala ist sama tak ako to bolo naplanovane tak neviem kedy by som dosla.

anamor
27. júl 2007

zvladla by si to, ale ak si netrufas, skus par jazd s niekym este a potom si povedz,ze uz nadisiel ten cas... velmi dobre to poznam, ten pocit...
nepodcenuj sa, vies kolke to zvladnu, tak preco ty nie... ja som pred rokom este tiez nesoferovala sama...

penelope2066
27. júl 2007

anamor,ved ja uz soferujem sama davno len si akosi netrufam ist velmi daleko mimo mesta.okolie este v pohode ale uz tak dalej to mam nejake obavy 🙂 ale ja viem,ze sa to da v pohode zvladnut len ja som stresmenka 🙂

anamor
28. júl 2007

neboj, ak uz si v tomto stadiu, bude to len lepsie, treba pravidelnost a odvahu 😉

droby
28. júl 2007

jezisi, moja tema toto... ja som sa este neodvazila ani si spravit vodicak, ani to nezvladam 😅

anamor
28. júl 2007

droby sprav si ho čím skôr, ked prídu deti... bude ti treba 😉

droby
28. júl 2007

ze bude treba to ja viem, ale nesadnem za volant ani nahodou, tam je moc gombikov paciek, gulateho strasidla a to obrovske auto mam viest ja? no ani za nic. na mna je to rychly velky stroj...
ale ked planujeme ist mimo BA tak bez neho sa existovat nebude dat 😒

anamor
28. júl 2007

ved to som ti chcela napisat, mimo mesto auto potrebujes, ako pojdes na nakup? pesi, ci autobusom...?

fabiana
autor
28. júl 2007

Ahojky!
No ja som stále neprekonala ten strach... keď sadnem za volant, jednoducho sa necítim dobre, mám z toho strašné stresy...asi budeme chodiť do škôlky s kočíkom, asi ten strach nepreglgnem a pritom by som straaaaaašne chcela perfektne šoférovať, to je môj najväčší sen, taký cieľ, ktorý by som si chcela splniť... 😖

droby
28. júl 2007

este ze su autobusy a hadam v dedine bude obchod a na nakupy do Ba pojdem autom s drahym ked pojde do prace, zdrzim sa u nasich a spet busom alebo s drahym na aute 😀
vzdy si najdem sposom aby som nemusela.
ja mam pocit ze ani vodicak nespravim, na mna su male cesty a velke auto a moc inych aut, ja akurat na takej 4kolke by som si trufla 😅
ale to sa dobre vravi ale v praxi to na takej dedinke, bez auta neprezijem sama zavreta ☹

martinkamm
28. júl 2007

juj babenky neviete o co prichadzate ja jazdim ako dabel teraz este tato neprehodil zimne gumy tak to supis pisak do zakrut 😵

fabiana
autor
28. júl 2007

Martinka, tak nám poraď, ako sa zbaviť strachu... 😉

martinkamm
28. júl 2007

fabiana je to jednoduche netreba si vsimat vsetkych tych nervakov naokolo a treba si vychutnavat jazdu i ked teraz v lete a bez klimy je to des

anamor
28. júl 2007

fabiana soferovat, soferovat, soferovat, s nejakym kludasom pri sebe, skor ci neskor pride ten cas, ked sadnes za volant sama a jednoducho pojdes, bude ti na vracanie, budes sa triast, potit a psycho... ale nakoniec budes soferka, urcite.

fabiana
autor
28. júl 2007

Martinka, myslíš tak, že sa máme venovať len sebe a svojmu vozidlu a nevšímať si veľmi nervózne okolie, keď nám napríklad dlhšie trvá zaparkovať alebo vyriešiť križovatku? 😉

droby
28. júl 2007

no mne na zaciatok postaci púrazdne velke parkovisko a na anjnizsiu moznu rychlost, lebo ak to prida ja sa zlaknem a vsetko pustim 😀 😔 somstrasny bojko v aute 😔

anamor
28. júl 2007

ked si bojko, neviem, či budeš dobrý šofér... ja som strach ako taký nemala, ani v autoškole, len mi chýbala prax, sebavedomie a proste ísť. Ale jazdím 🙂

fabiana
autor
28. júl 2007

Anamor, tak tie príznaky poznám... 😀 Sú dobré, keď máme zápchu, čo? No, v septembri u nás príde hodina pravdy, budem musieť dcérku voziť do škôlky, tak dúfam, že si dovtedy ešte zašoférujem a pôjde mi to v pohode. Ja som v autoškole jazdila super, mala som pri sebe inštruktorku, ale akonáhle sedím vo svojom aute, ktoré nie je práve najlacnejšie, tak mám strach, lebo viem, koľko sme museli pracovať, aby sme si ho mohli dovoliť... 😖

anamor
28. júl 2007

na to nemysli, neoškrieš ho a ani nič podobné.
ked budeš prinútená pôjde to lepšie, toto bol kolegynin prípad, jazdí ako drak - mala prváčku a po prázdninách už druháčku...
ja som tak pravidelne chodila na veľkú, každé ráno... 😀 😀 😀

martinkamm
28. júl 2007

fabi presne tak netreba si vsimat okolie hlavne chlapi su nervozni, ja som akosi opacna mne povedali i nasi ze som horsia za volantom ako chlap jazdim ako muzi 😀

droby
28. júl 2007

vsak to ze urcite nebudem dobry sofer a ked aj nahodou sadnem za volant tak pomalicku jak taka truba a to budem len zavadzat na ceste tak ma ani nelaka ist do toho kym to neprekonam ☹

martinkamm
28. júl 2007

drobcek ja som mala take iste zaciatky a teraz nedam na auto ani dopustit a aj do porodnice sa asi sama doveziem 😵 cakat na nejaku pomalu sanitku al. tata 😵

droby
28. júl 2007

mna zatial vozi brat, je rad ze si zajazdi a ja to patricne vyuzivam 😀
ale to zwe chceme ist mimo mesta ma nuti skusit to, najprv 😀 len tak s mamou na parkovisku a snad sa odhodlam do autoskoly a budem dufat ze neschytam nervaka 😖
bude mi to treba a vidina domceka je taka silna ze aj strach zvladnem, nachadzam odhodlanie, kdezto ked sme uvazovali nad bytom v ba ani ma nenapadlo, vsak doprava tu ide stale tak by sa dalo prezit

martinkamm
28. júl 2007

drobcek ja osm zacinala kym som nastupila na autoskolu na parkovisku na zelenej vode a potom je to v pohodke neboj sa a kazda jazda v autoskole bol astresujuca som sa bala ale nie je to nic to uvidite babenky nebojte sa je to fajn!

anamor
28. júl 2007

presne tak droby okolnosti ta prinutia a to ta motivuje zacat, ked budes musiet...

droby
28. júl 2007

ja budem specialny pripad a musim schytat chapaveho instruktora... ja blba blondina za volantom to bude vtipov 😀
anamor presne tak ked okolnosti nutia, je to silna motivacia

martinkamm
28. júl 2007

drobcek i ja osm blondina takze i ja osm blba 😉 😵 😅 😀 😝

anamor
28. júl 2007

este ze nie si blondinka naozaj, ci si?