Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

mia.
9. aug 2007

Dik za dodávanie odvahy, kočky! Ja sa na to dám, zistím ako to je s tými splátkami... 😉 A tie skúšky, pred 3 mesiacmi som sa učila na štátnice z Aj, tak som sa rodine veľmi nevenovala, preto sto teraz dobieham, pravda -ak nie som na nete 🙂

tara2
24. aug 2007

caute
ja mam vodicak uz 10 rokov a len tento rok so zacala pomaly soferovat. Predtym som si sadla za volant tak 2-3 krat do roka a aj to som soferovala vacsinou na dialnici. Hrozne som sa bala. No a tento rok som si povedala dost a pomaly som zacala soferovat. Vacsinou soferujem s muzom, ale uz sa odvazim ist aj sama. Mam velky respekt pred inymi vodicmi a casto sa dost spotim kym dorazim tam, kde mam. Ale pomaly to ide a treba len soferovat a soferovat. Drzim palce vsetkym, co maju strach zo soferovania.

dannynka
25. aug 2007

mia -ja som si robila tu v tn u prekopa.U neho sa to da na dve splatky,a tusim u kociana sa to da na splatky cez quatro.... 🙂 🙂 🙂 🙂
no ja mam vodicak asi 2 a pol roka a som velmi rada ze ho mam.Aj ja som mala o zacatiatku hrozny strach niekde ist....a navyse ja som mala skusky akurat v januari ked bolo vela snehu a ladu....aj som velakrat niekde zapadla alebo smyk dostala... 😒 😒 😒 o rok na to bola taka zima ze bolo snehu az nad hlavu a to som sa tiez bala,ale nejako som to prekonala-nabrala odvahu a dnes som uz
na tom omnoho lepsie...Prajem aj vam aby ste to cim skor prekonaly.. 😉 😉 😉

fabiana
autor
5. sep 2007

Ahojky!
Musím sa vám pochváliť, moja dcérka nastúpila v pondelok do škôlky a ja ju tam vozím autom už 3 deň. Prvý deň to bolo najhoršie, všade samí policajti, nervozita, strach, ale teraz je to už pohodička, takmer strach zo šoférovania necítim a myslím, že už viem riešiť dopravné situácie v celku dobre. Dúfam, že to pôjde takto a ešte lepšie aj v ďalšie dni... Inak, šoférovanie má okrem toho ďalšiu výhodu - má výborný laxatívny účinok... 😀

tilly
8. sep 2007

baby, hlavne si zapínajte svetlá 😉

fabiana
autor
10. sep 2007

Ja som dnes zabudla, xi xi. 😅 Ale zajtra na to budem pamätať.

tilly
10. sep 2007

teraz už do novších áut montujú také, že ti to svieti automaticky pri naštartovaní a zhasína automaticky pri vybratí kľúčov, takže človek nezabudne, to sa mi páči

fabiana
autor
11. sep 2007

Hej, to sa mi tiež páči, ale myslím, že keď to povinné svietenie nadobudne na platnosti, tak to bude samozrejmé...ja tiež po včerajšku akonáhle sadnem do auta, zapínam svetlá... a pár krát sa mi ich podarí vypnúť, keď dávam smerovku...xi xi. 😅

roasha
11. sep 2007

ahoj,to ste poriadne frajerky,ja mam vodicak uz viac ako 6rokov,a mam krasny eurovodicky,skusky som urobila na plny pocet,jazda bola tiez super.a tu pribeh konci...neviem cim to je,ale od vtedy som neurobila viac,ako 200km,vsade nas vozi manzel,alebo ked nemoze,tak volam otcovi.je to normalne?ide o to,ze ked niekam ideme,automatic.si za volant sada muz,a mna to fakt ani nenapadne,ze by som to mohla byt ja.rano cupkam s malou do skolky pesko,obcas si zanadavkam,ked vonku rano prsi,ale ze by som mala ist autom,to ma ani nanapadne.ved ja ani neviem,ci by som este vedela nastartovat,nie to zapnut svetla,alebo stierace,s priruckou na vedlajsom sedadle by to asi bolo blbeeee.xixi 😀 ...ale ked sa nastvem....zacnem v kabele nosit okuliare/som kratkozraka/,ked idu oproti auta,javi sa to akoby sli oproti.okuliare mam vzdy doma,a ked muz sadne za volant,a nahodou mi hlavou blisne,ze by som aj mohla?...no ale mozem,ked som slepa?...

tinni
12. dec 2007

kuk 🙂

francesca26
12. dec 2007

kuki...no a este sa pochválim! Ja neviem tankovat!!! Teda sa neviem trafit tak aby som nezastala 5m od stojana!!! 😅 😀

emjee
12. dec 2007

no ja som sa teraz hodne dlho ucila otvarat nadrz na sluzobnom aute 😀 vzdy som musela niekoho poprosit, aby mi to otvoril 😀 hanba jak svet

francesca26
12. dec 2007

a stalo sa, ze ten srobovaci patent...ako inak to nazvat i nechala na streche??? 😅 raz som tam nechala aj narodeninovu tortu pre mamu... 😀

whizzy
12. dec 2007

😀 Ja som si aj pekne zastala, aj nadrz otvorila, a zrazu som nevedela, ktory benzin mam tankovat. Tak som sa tam hrabala v prirucke, jasne, ze som nenasla, tak som telefonovala domov 😀

petusko
12. dec 2007

ja som pchala do nasho auta modru 95, hlavne, ze cely ten otvor na nadrzi je zvnutra zeleny, aby vsetci vedeli, ze ZELENY benzin treba takovat 😀 som nasrata isla za pumparom, nech mi natankuje, ze to tam neviem strcit, strasne sa smial, vraj, slecna, vy musite tankovat tento! 😠 😀

emjee
12. dec 2007

nie, ja som krpata a na strechu nic nedavam 😀 a okrem toho ten srobovaci patent mam na aute este pripevneny takou "snurkou"

whizzy
12. dec 2007

petusko 😀 No som rada, ze nie som sama 😀

emjee
12. dec 2007

whizzy ja to mam napisane zo zadnej strany toho poklopu, ze co treba tankovat, inak by som aj ja telefonovala 😀

petusko
12. dec 2007

fran, my sme tak na Vsech svatych niesli chryzantemy na streche auta 😀 a vsetci vytrubovali amy sme sa cudovali 😀

emjee
12. dec 2007

petusko mozno si mysleli, ze ste svadobne auto 😀

francesca26
12. dec 2007

😀 😀 😀

karkulka55
12. dec 2007

no to tankovanie...na mojom starom sa mi pokazilo autamoticke otvaranie nadrzky...ci vzdy som to musela vypacit...ste mali vidiet ako ludia na mna pozerali ked som s takym obrovskym pacidlom isla k nadrzke, pumpar skoro hubu zabudol zavriet 😀 ...a to som to raz otvarala do opacnej strany, uz som tam nadavala a trieskala po tom, zase sou, a potom sa ja blba prisla na to ze sa ten poklop otvara do opacnej strany 😅

arabeska
12. dec 2007

ja ked som dostala auto tak mi istu dobu xodil parkovat sused 😀😀 inak ja soferovanie zboznujem u nas sa boji soferovat moj manzel 😅

ella1
12. dec 2007

No vy ste dobré 😀 😀
ja rada šoférujem,ale aj u nás to je tak,že väčšinou ked niekam ideme,tak šoféruje manžel.ani neviem prečo,ma nenapadne,že chcem ja...
ale ked sme boli v chorvátsku,tak som ja šoférovala,lebo si hned prvý deň nohu dochrámal 😀
a tie úzke uličky v Pule!!! 😲 😝 😀
inak,tiež nerada tankujem,ale vždy mám to šťastie,že hned vybehne nejaký chlapík z benzínky a natankuje.....
alebo vidí blondínu,tak radšej......... 😀

whizzy
12. dec 2007

😀 😀

francesca26
12. dec 2007

baby a normalne aj poprosite pumpara, aby vam natankoval??? Ja sa hrozne hanbim 😅 😅

ella1
12. dec 2007

ja nie,ale ako vravím sami prídu.... 😀

whizzy
12. dec 2007

ja nie, to celkom zvladam, uz viem ktory benzin, tak pohoda 🙂

karkulka55
12. dec 2007

mna prave vytaca ked ku mne leti dobre ze si ruky nohy nedolame aby mi natankoval, som neni hus, toto viem aj ja...a este potom kuka ako svaty obrazok aby som mu dala prepitne...

ella1
12. dec 2007

a ešte jedno:
ked som dostala vodičák,jazdila som ako drak 😀
na silvestra som išla opitá(ale tým sa moc nechválim),do nových zámkov,šmykľavo,vodičák v skúšobnej,policajti ma zastavili......a nič.
a dva dni po tom som išla pomaličky do trnavy a dostala som šmyk a šup do poľa!
no ešte aj markíza išla okolo,tak som bola večer v správach. 😝 😀