Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

bezaz
16. dec 2007

hmm my mame totalku, poistovna si dava nacas..
keby nam nasi nedali auto, tak sme tri mesiace bez auta 😝

arabeska
16. dec 2007

boze ja takyx doxodcov tiez nemusim,pravidelne sa mi stava ze na poslednu xvilu skoci na cestu a este tam ani rpexod neni,tak ked jeho zivot omrzel tak ok,nex sa zabije inac a nie mne sposobit traumu na cely zivot

danulka2
16. dec 2007

ahoj. Ja sice vodicak mam, ale namame auto, takze namam na com jazdit. Moj problem je ale v tom, ze ja sa bojim cestovania ako takeho. Ked mame ist ku svagrinke, co je cca 100km, tak tyzden predtym mam aj 2x migrenu, zle spim, som nervozna. Co mi poradite na toto? ☹ ☹ ☹

bezaz
16. dec 2007

danulka jazdit, jazdit, jazdit...
ja som mala strasny stres, ked som vedela dopredu, ze budem musiet soferovat.. v noci som nespala.. teraz, ked chcem ist do roboty, tak musim soferovat, bez toho by som nedosla.. takze clovek sa vycvici..

tilly
16. dec 2007

bezaz, ty si zo šamorína? 😲

bezaz
16. dec 2007

tilly jooo

tilly
16. dec 2007

danulka, tiež nerada cestujem, čo nevie pochopiť nikto z môjho okolia, moja sestra má precestovaný celý svet okrem austrálie, naši toho tiež veľa nacestovali a ja som taká čierna ovca rodiny v tomto

inak cesta BA - Šamorín, to je niekedy o držku, ale už som si zvykla, hlavné je neladiť klímu alebo rádio a byť v strehu, lebo sa strašne predbieha proti autám, takže treba uhýbať až ku kraju cesty...

a dnes sa mi potvrdilo, že na HC si treba dať vždy pozor, už sme ho videli zo zadu, bol asi 5 áut pred nami, 100 ročný poobíjaný peugeot, 5 osôb sa hrnulo do avionu, najprv zmätkoval na semaforoch, potom sa nám tak natrepal do pruhu, že nás skoro nabral a nezabralo na neho ani trúbenie 😲 pokojne sa tam trepal ďalej, bol asi na cm od nás keď sa spamätal 😀

tilly
16. dec 2007

aj ja 😀

bezaz
16. dec 2007

fakt? a kde byvate? my sme sa se pristahovali pred pol rokom 😀

tilly
16. dec 2007

v mliečne

bezaz
16. dec 2007

niekde v tych rodinnych? my byvame na cilistovskej 😉
no ale to sem uz nepatri
tiez mam kazde rano trumu, aby som nas bezpecne dopravila do BA a naspat..

tilly
16. dec 2007

inak, je tu aj téma šamorín a okolie 😉 hej v tých nových rodinných, čilistovská je blízko 😉

inak sa to tu strašne zahusťuje, celá premávka, niekedy som v pohode vyšla zo stopky od vodojemu, teraz radšej chodím na kruhák a to nemám s rozbehmi problém, len tam sa skrátka nedá nikde pichnúť

bezaz
16. dec 2007

tilly este ze tu ten kruhac spravili, tiez neviem, ako by som sa rano zaradila..
jej idem pozriet temu 😀

tilly
16. dec 2007

nooo, ťažko, ja som to už potom robila tak, že som išla do stredu a čakala... ale už kašlem na to, idem cez kruhák

nika70
16. dec 2007

ahojte kočky,
jediný lék na strach z řízení auta je jezdit,jezdit,jezdit....co nejvíc, hlavně sama bez chlapa, nejdřív kratší známé trasy, postupně přidávat. Sama jsem si to před lety zažila, manža mi neustále radil, byla jsem nervozní, pak jsem jednou vzala auto sama a jela přes město....všechno ze mě spadlo....dnes jezdím denně a v pohodě. Hlavně se nedejte odradit, každý někdy udělá chybu, ale nejhorší je strach...ten se musí překonat. Tak držím všem palce!! 😀

tilly
16. dec 2007

nika pravdu máš a najlepšie je ísť v nedeľu o jedenástej doobeda, to sú prázdne cesty 😀

tinni
16. dec 2007

penelope, muzik na to nic, vsak to som si spravila na svojom aute-sa len zasmial... ale keby to bolo na jeho aute, to by sa teda nesmial 😅

tonicka
17. dec 2007

Ahojte kočky, suhlasim s nikou... i ked moj manzel je zlaty, ja potrebujem klud a byt sama...teda teraz uz nie ale to som najazdila za rok 36tis. km 😀 tilly, moja prva jazda sama bola v nedelu okolo 11, ale napad to dobry nebol vsetci rodicia s detmi sa rozhodli ist na prechadzku s detmi na bycikloch 😀 😀 😀

r123
17. dec 2007

jé tak toto téma právě řešíme doma.manžel už kolikrát zuří že mě musí pořád někam vozit takže mě nutí ať si udělám řidičák,ale já mám z řízení auta příšernej panickej strach až bych řekla fobii.potřebovala bych volant vzadu abych nevyděla dopředu 😀 !jinak si to fakt neumim představit 😅 .nemáte někdo recept jak se aspoň trochu toho strachu setřást? 🙂

ella1
17. dec 2007

najhorší sú ,,víkendoví" vodiči a potom chodci!
asi takým spôsobom:ved šofér musí zastať,no a čo,že ja som sa rozhodol vtrepať na chodník v poslednej sekunde!a koho zavrú ked ho nedajbože zrazíte?vás 😠
alebo dôchodcovia,čo idú kade-tade,len nie cez prechod.... 😠

r123
17. dec 2007

ella.tak přesně z toho mám největší hrůzu.lidi sou tupci vždycky hrozně nadávám když vidím jak nám do cesty někdo vleze na docela rušné silnici a přitom má o deset metrů spátky přechod! 😠 takhle sme jednou ťukly do jednoho chlapa na dálnici u brna.bylo to večer vůbec nebyl vidět a skočil nám rovnou pod kola manža sice brzdil,ale já byla tehdá těhule asi už v sedmém měsíci takže měl strach hlavně o mě no musím říct že mi to docela zmáčklo břicho to prudké brždění a chlapíkovy se nic naštětsí nestalo jen nějaké modřiny.no volaly se policajti a páni ti mu daly kapky když vyděly že mu nic není a že já sem těhule no doslova na něho řvaly.takovej mladej policajt že co tady vůbec dělá že tady nemá co přebíhat a že ohrozil nás a hlavně mě v autě a ještě dostal pokutu.říkal nám policajt že jestly mi něco bude tak že nemáme váhat a podat na něho trestní oznámení za ohrožení zdraví atd...už si to přesně nepamatuju.a víte co ten chlap na to?že nemáme jezdit jak hovada!dobrý co! 😠

ella1
17. dec 2007

no,niekto spraví blbosť a ešte sa cíti aj urazený 😠
neviem,čo by povedal,keby bol na vašom mieste.somár jeden!

nám sa minule stalo,tiež večer,išli sme autom,do zákruty,normálne,nie rýchlo a zrazu.....uprostred cesty chlap!!!minuli sme ho zo strany šoféra,no bolo to asi pár cm,zjavil sa tam ako duch!normálne mi zovrelo,že to čo malo byť!!!on sa kľudne prechádza,ešte celý v tmavom oblečení!a zrazíš ho a budeš trpieť celý život!

naozaj je pravda,že auto je zbraň a tak isto ako zbrane nepatrí do rúk hocikomu!

tilly
17. dec 2007

http://www.bleskovky.sk/cl/10/187256/Karlova-Ve... hanka, toto si myslela, že? tak ten to dobre rozflákal, keby to bolo horšie auto, tak nemajú šancu

tilly
17. dec 2007

r123 😲
ella, tak tak, je to fakt zbraň

tilly
17. dec 2007

teraz mi volal muž, že mu niekto nedal prednosť zo STOPky, nejaký dedo, našťastie sa vyhol, ale až cez obrubník 😠 že to bol nejaký starý dedko, ani nezastavil, stále išiel ďalej, tak ho muž prenasledoval a keď dedo zaparkoval, tak mu išiel vynadať, ale deduškova babička ho ukludňovla, že dedo má slabé srdce 😠 kokso, na čo si taký človek sadá za volant??????? 😠 😠 😠 😠 keby muž rozbil auto v najsilnejší týždeň, okrem toho mal malého v aute, to by som došla, dedo nededo, slabé srdce, vybila by som mu aj umelé zuby 😠

karkulka55
17. dec 2007

stary ludia by si nemali sadat za volant!!!
do mna takto napalil jeden dedo, lebo si ma "nevsimol" a rozdemoloval mi cele auto a bola to totalka 🙄 a ja som mala plne auto ludi, chvalabohu sa nikomu nic nestalo...

sue
17. dec 2007

...u nás vletel starý dedko do cesty tehotnej žene (nezastal na stopke)... žena v 8.mesiaci tehotenstva aj s dieťatkom umreli 😔

karkulka55
17. dec 2007

jezis 😔

tilly
17. dec 2007

sue, to je strašné 😢 ja by som vodičov po 60tke dávala na preskúšanie každý rok, ja si to všímam u otca, ktorý má odjazdených veeeľa km, bez väčšej nehody (klop klop, len ťukance a nie z jeho viny), ale už to vidím, že nemá také reakcie a vždy mám chuť poslať vymeniť sa s ním, keď šoféruje, inak som dobrý spolujazdec, rada sa nechávam voziť, ale s ním sa už trošku bojím

ella1
17. dec 2007

asi by som ho zabila!!!