Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

susik77
16. mar 2009

tilly: no, ked to dotiahnem moc, tak reve 😒

tilly
16. mar 2009

kamoškina malá sa mi tak vyťahvala z pásov, tak som ju dotiahla tak, že sa nemohla pohnúť a bolo... revala, ale potom ju to prešlo...

susik77
16. mar 2009

mne ani nevadi ze reve, vobec ma to neznervoznuje. len aby sa jeju nic nestalo.vacsinou jej dam do ust dudlik a do ruky flasku s cajom.

tilly
16. mar 2009

horšie je, keď si tie pásy stiahne dole, ako keď reve... ju to prejde 😉

susik77
16. mar 2009

jj. zajtra ideme skusat 😎

tilly
16. mar 2009

tak veľa šťastia a príjemnú jazdu 😉

sakura77
16. mar 2009

moj maly nastastie v sedacke v pohode,aj ked vacsinou sa musi niecim bavit,tak bud ma nejaku hracku alebo nieco pap-tak to tam aj potom vyzera,ze ano,uz len sliepocky vypustit ,by sa tam napasli 🙂
ked som snim v zime raz isla,dostala som smyk na snehu,nebolo mi vsetko jedno,asi tri dni som do auta ani nesadla,a mozno by som aj dlhsie ale niekam som surne potrebovala ist,tak som musela-strach opadol hned za prvou zakrutou nastastie

a o tych "ohladuplnych"soferoch-hlavne "milujem" ked je teraz 50 tka-tak aj idem tou 50 tkou,aj ked mi to ide niekedy na nervy,ked je dlha rovna cesta-ale inteligenti aj tak obiehaju a vytrubuju,tak tych nezanasam teda

tilly
16. mar 2009

keď máš 60 na tachometri, tak je to v poho, ja som tuším 50tkou mimo kolóny ani nešla... ono, keď máš 60 na tachometri, tak v skutočnosti ideš 54, za 4 km/h ťa policajti buzerovať nebudú... 😉

môj malý je v sedačke v pohode, najhoršie to bolo, keď mal tak pol roka, to vkuse reval v sedačke... teraz mu pustím veo veo a tancujeme spolu keď trčíme v zápche, inak pozerá na cestu, alebo sa rozprávame...

marika80
16. mar 2009

Ja si pamatam na moje zaciatky 😒 Po 1 roku spravenia vodicaku (rozumej len spravenia, ziadneho jazdenia potom), som prisla do Uk, kde som si zaplatila 5 jazd. Potom som mala auto, ktore ked som ostala tehotna, mi ho ochotny manzel isiel opravit (stoji doteraz rozrobene v garazi 😠 , ale bolo pre mna rychle takze nevadi). Jazdila som na nom asi 5x po 10 minutach.
Ked mala mala 2 roky tak som dostala micru nissan- no hotove prditko, ale nenadavam som spokojna. Manzel ma zobral na 2 jazdy bez malej, a potom som bola raz sama. Mna vzdy tak paradne vycistilo, ked som vedela, ze budem musiet ist na aute 😀 , a vzdy som si v duchu naplanovala do ktoreho pruhu sa zaradim,aby som nemusela potom pocas jazdy menit 😀 . Teraz jazdim uz v pohode (podla manzela je to stale otras, takze ho nikam neberem, alebo mu poviem, ze ho vysadim, a moze si to odslapat ). Parkovat musim u nas pred domom pozdlzne a to medzi 2 auta. A to Vam poviem, ja ked si zle vojdem ja som tam schopna sa tocit aj 15 minut (rozumej zaradim 1 posunem sa o kusok dopredu, zaradim spiatocku a zas tocim volantom opacne) a aj tak to nevyrovnam na ciaru. Ja to nechapem, ako to mam tocit 😅 . Chvalabohu, malej to nevadi a pekne si sedi, obcas sa ma opyta, ze ci uz to je-no zlata 🙂 Ale teraz sa ucim parkovat cuvanim medzi 2 auta ako napr. v Tescu, niekedy sa podari aj na 1x. Ale to fakt len niekedy. Autom az tak moc rada nechodim, ale ked uz som v nom tak ma to celkom bavi. Len ma odraduje to parkovanie na ulici, to je fakt na milimetre a za Vami uz cakaju prejst dalsie auta 😠 . To neznasam.

antdem
16. mar 2009

Ahojte. No aspoň vidím, že nie som sama na tomto svete, čo sa bojí šoférovania.Vodičák som si robila ešte na strednej pred 18 rokmi. Chvíľu potom som jazdila, ale keďže sme v tom čase mali škodovečku120, tak dlho nie-viac poruchové ako dobré auto. Potom roky nič a keď som už mala prvú dcéru, tak som to radšej ani neskúšala, aby som nezabila svoj najväčší poklad na svete. Pred 5 rokmi som si znova trúfla, ale len tak po okolitých dedinách, no a keď som to skúsila v meste priamo na veľkej križovatke so semafórami, tak som si pripadala ako hrdinka, kým neskrýkol manžel že je červená(ale to by som ešte stihla) a mne zdochlo auto- všetky autá nás obchádzali a čumeli, čo za sprostá ženská tam sedí. Nie je nič horšie ako mať vedľa seba 100% chlapa- vodiča, čo Vás len okrikuje. To máte potom aj odvahu znova jazdiť. Teraz máme druhú dcérku a on zas provokuje, aby som jazdila a bola mobilnejšia. Viem, že by som si tým veľmi pomohla, ale ten strach....

monika0123
17. mar 2009

ja som si tiez myslela ze nikdy nebudem soferovat no nasla som si muza kamionitu a tak som si uz aj zarabala ako kamionistka.kamion som dokonca/nacierno po firmach/soferovala skor ako osobak a velmi sa mi to pacilo,isto viac ako osobak-rada ovladam velke masiny 😀 ale uz som prisla na chut aj osobakom a teraz ked mame trochu silnejsie auto tak zboznujem soferovanie.na strach pomoze len prax prax prax

mimkaa10
17. mar 2009

Baby,

čoho sa bojíte?

ja som mala strach len z jednej veci. Že rozmlátim cudzie auto a tiež, z toho večného upozorňovania spolucestujúcich. Tak som si kúpila svoje prvé auto.

Verte, sadnete si do svojho autíčka, vy ste jeho pánom a naučíte sa to sami. 🙂 a išla som na školu šmyku. To vyskúšajte.

Dnes?

Mám silné auto. Jazdím rýchlo, ale bezpečne. Zručností mám až až. Bola to skvelá škola. Keď je zima - otáčam sa na snehu krútením. 🙂 Veľa chlapom padá sánka - ha, keby vedeli aká som kedysi bola. 😀

tilly
17. mar 2009

mimka, niekto si sadne do auta a je ako keby sa narodil s volantom v ruke, niekto sa dlho učí a zvyká si, niekto sa to nenaučí vôbec (bohužiaľ je to strašne vidieť na našich cestách)...

dnes som urobila 150 km po dedinách a mám dosť, domov to mám 20 km, zaparkujem v garáži a na dnes koniec, nech po mne nikto nechce ani jeden km, som unavená ako pes... (asi to bude topánkami, v ktorých som jazdila, bolia ma nohy 😝 )

susik77
17. mar 2009

ahojte, tak uz sme doma od dr.🙂 cestu sme obidve super zvladli, verca vobec neplakala, dokonca sa zacala na mne rehotat, ked som nastartovala 😀
super som zaparkovala na parkovisku aj u nas v garazi-coho som sa najviac obavala, lebo mame dost uzke miesto a nalavo stlp 😖
tak vo stvrtok vyrazame na 2.vylet 😎

susik77
17. mar 2009

inak u mna je asi so soferovanim ako s plavanim 😎 potrebujem hodit do hlbokej vody a potom ked to raz zvladnem, tak uz sa nebojim ist do toho znovu 😎

tilly
17. mar 2009

práve pozerám z okna, akurát vedľa mňa parkuje pojazdné šrotovné... to si zas nájdem odreté dvere... 😠 mňa už toto fakt nebaví, šetrím si to auto ako viem a vžy si na parkovisku nájdem nejaký škrabanec 😠 😠 😠 😠

nanyka
17. mar 2009

tak to aj moje auticko si uz zazilo svoje.. 😒 - naposledy som nasla tukanec spredu..v servise po znamosti mi to vedia spravit za 200 € 😠 ..no super..

minule som akurat parkovala pri tescu, sedela som v aute (cakala som), strasne prsalo..vedla zaparkoval panko uplne natesno vedla mna, evidentne si ma nevsimol, otvoril dvere a takou silou mi vrazil do mojho auta..
no nechcite vediet, ako som bola nastvana a vyletela..a on sa este rozculoval, ze co vrieskam, akoze co sa stalo..

velakrat som si vsimla, ze prave chlapi si parkuju ako chcu..ja sa drzim vzdy v danom priestore, radsej preparkujem, ale urcite nestojim nakrivo, cez dve miesta atd.

tilly
17. mar 2009

mňa toto tiež strašne serie, dávam si pozor kde zaparkujem a nejaký chujko mi celou silou otvorí dvere do auta, samé škrabance mám na dverách 😠

aniratak696
17. mar 2009

ja som si strašne chcela urobiť vodičák ked som mala 18r ale keďže oco je policajt bol veeeľmi proti a tak som si urobila vodičák až pred pol rokom to som mala testne po 21r a musím povedať že od kedy ho mám tak len jazdím a som neskutočne rada že ho mám lebo keď ma frajer nasere zoberem auto a idem si sama nakúpiť a nie furt čakať na to kedy on pôjde somnou niekam. Milujem jazdenie v aute a tak som sa toho bála aj parkovania a teraz?musím uznať ide mi to 😀 😀 😀 takže baby netreba sa báť treba najprv opatrne a potom to už pôjde samo a suppeeeeer

nanyka
17. mar 2009

aniratak, pozeram ze si z/od Pezinka..odtial mam prihodu s jednou soferkou.. 😀
uzka ulicka, na jednej strane zaparkovane auta..ja vo svojom aute a dotycna slecna oproti mne + vedla nej spolujazdec, valime sa jedna oproti druhej..
miesto na vozovke tak na 1,5 auta..to znamena, ze jedna z nas sa logicky da bokom a pocka kym prejde to druhe auto..tak sme zastavili oproti sebe a ja jej naznacujem, aby sa dala nabok..ja som totiz NEMALA PREKAZKU NA CESTE 😎 cize mala mi uhnut..
no cica zacala na mna vykrikovat,ze preco by ona mala uhnut, ze nech ja uhnem 😀 😀 ..evidentne neovlada dopravne predpisy 🙄 takych milujem..
tak som stiahla okienko, nahucala na nu, ze nech sa nauci, co znamena mat prekazku na ceste a aby nebolo malo,tak som vynadala aj tomu chalanovi - ze ok, je to baba za volantom, ale ci je aj on taky blby a nevie ju usmernit ked uz tam sedi...

niekedy proste clovek nemoze inak 😒

aniratak696
17. mar 2009

heh to je krásna a smiešna story 😀 😀 😀 ja našťastie žijem teraz na myjave a tú su tri kruháče a dve križovatky 😀 😀 ale aj na tých vie byť sranda to ti poviem veeeru

nanyka
17. mar 2009

teda - ale inak som dost chapava a tolerantna vodicka - napr. v BA akonahle vidim cudziu znacku,tak nikdy nevytrubujem ani nic podobne..chapem, ze Blavu s velkou pravdepodobnostou nepoznaju a preto idu pomalsie, alebo robia "cudne manevre" 😀

ja tiez keby som sla do Kosic, tak jazdim inak, kedze to tam nepoznam 😉

nanyka
17. mar 2009

aniratak - to verim 😀

ked sme sli od sestry z NL, tak som soferovala ja a svagor mi vravi: ides ty? ok,tak nezabudni, my tu mame aj pravidla, nie ako u vas na SK 😀 😀 😀

on strasne nerad jazdi u nas..je dost zdeseny, ci uz zo soferov, kvality ciest ci znacenia.. 😀 ..ale vraj v rumunsku je to horsie 😀

aniratak696
17. mar 2009

heh no nanyka to musim fakt uznat na cestach je to riadna sranda to ti poviem 😎 😎 aj ja som docela tolerantná a ešte som ani raz nezatrúbila na nikoho 😀

tatolu
17. mar 2009

Ja mám ľoferák už dosť dlho, ale pamätám, že som mávala veľý strach šoférovať, hlavne, keď som niekoho viezla 😉 . Jednoducho bála som sa o neho viac, ako o seba.
Vyriešila som to tak, že som si urobila riadnu trasu, takú hodinu dve som šoférovala, ale nie v meste, kde som robila šoferák. Urobila som si taký okruh - mesto, cesta, mesto, hlavná cesta, cez odbočku, kde bolo treba dať prednosť na ďalšiu cestu a potom domov.
Spomýnam tú odbočku preto, lebo tam som spanikárila 😉 . Nie sú tam semafóry a bolo potrebné dať prednosť autám oproti a bolo tam viac ciest. Teda dve odtiaľ a dve tam. Ja som vbehla hneď do druhej a teda som bola v protismere jazdy.
Zrazu bolo všade dosť áut. Dobre, že sa mi nič nestalo, ale zistila som, že strachu sa zbavím iba tak, že budem skúšať jazdiť čo najviac.
Prešla som už celé Slovensko.
A možno pomôže, ak si povieš, že, ak sa niekomu nepáči ako ideš (keď máš spolujazdca, čo kibicuje), Ty si pánom auta 😉. Môžeš ho vysadiť aj na krajnici... A treba mu to aj povedať 😵

tatolu
17. mar 2009

Uff aká hrubka - pardon spomínať...

tilly
17. mar 2009

😀 tak z pezinka mám pár príhod aj ja, naši bývajú v limbachu, tak som v PK relatívne často...

zuzpidka
17. mar 2009

ahojte. tak ja som dnes išla ráno s dcérkou do Košíc od nás, z Drienovca. vôbec sa mi nechcelo a mala som aj nejaký zlý pocit. ale bol to len pocit. zvládla som to bez problémov a pre moje potešenie som sa už tešila na cestu domov. tiež som tolerantná a komu sa nepáči moje tempo tak ma môže predbehnúť alebo ísť za mnou. v lete chcem ísť k tete do Malcova, to je za Bardejovom. nemám ešte odvahu ísť takto sama, tak zatiaľ šoférujem na kratšie vzdialenosti. ale už som si povedala, že všade je len cesta a cestné pravidlá. takže si myslím, že to zvládnem. ja mám vodičák od roku 2003, ale do roku 2007 som ho sušila v šuflíku. a teraz som taká rada, že ma môj manžel donútil šoférovať. takže len nabrať odvahu, dávať obrovský pozor a ono to pôjde. 😉 🙂

aniratak696
19. mar 2009

no to som aj ja veľmi vďačná môjmu frajerovi že mi dal a dá hoci kedy auto a že mal trpezlivosť a jazdil somnou prvé týždne 🙂

susik77
19. mar 2009

ahojte. tak dnes som s malou absolvovala uz 2.cestu sama-asi 20 minut jedna cesta a super. Dokonca som na2.krat zaparkovala v garazi, tak som happy 😵