Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

tilly
15. dec 2007

tinni, super, za chvíľu ani nebudeš vedieť, čo je strach 😉

sue
15. dec 2007

...so šoférovaním je to tak, že ženy majú väčšinou viac malých ťuknutí (plôtiky, stĺpiky, susedove auto a podobne... 😀 ) a chlapi jedno-dve... ale už také, že auto ide na totálku alebo do šrotu...a v horšom prípade aj chlap... 😝
Takže ja sa riadim tým... radšej nech mi 10x zdochne na križovatke a rozbijem smerovku o stĺpik na parkovisku ako raz a už nikdy neprísť domov... baby sú väčšie zmätkárky, ale oveľa bezpečnejšie jazdia 😵 takže veľa šťastných kilometrov všetkým 😵

geegee
15. dec 2007

moncika...ked bude dieta, budes mat este vacsie obavy...vidim to na sebe 😒

bubba
15. dec 2007

Arabeska,
to nie je len na slovensku,to je vsade tak,takze tej birokratcie ako to ty nazyvas sa asi nezbavime...vies nie kazdy clovek chape,ze ist rychlo nie je problem(aj moje vytiahne 220 vpohode)ale dodrzat rychlost...to je teda problem...NEVIEM NACO VYRABAJU RYCHLE AUTA,KED SA AJ TAK NEMOZE CHODIT VIAC AKO 90...a to ci si clovek kupi vodicak,alebo ho spravi...mi je uplne jedno,lebo nehodu sposobi aj ten,aj ten,staci mala nepozornost a si v .......takze ja davam vacsinou pozor viac na druhych auta ci neohrozuju mna a moju rodinu slusne sa prevazajucu rychlost dodrzujucu 😒

tilly
15. dec 2007

sue presne tak, alebo sa riadim heslom, radšej budem o šiestej doma, ako o pol šiestej v márnici 😉

mixka
15. dec 2007

sue 😀 😀 😀 chlap do srotu aj s autom... 😀 😀 😀

maaja
15. dec 2007

xi ... moj chlap zatial do srotu posiela len auta ... dufam ze mu to tak zostane ... aj ked uz by ani auta nemusel do srotu 😀

tilly
15. dec 2007

ja inak toho odpustím dosť, ale alkohol za volantom, ísť na drzofku na červenú, to neodpustím a odsudzujem to...

minule sa mi stalo, že som si pekne zastavila na červenú, auto ma obehlo a pokračovalo si v ceste a to som nebrdzila nejako prudko, normálne som si dobehla a zastavila, takže tá červená bola už dosť dlho a na dosť neprehľadnej križovatke, kde chodia najčastejšie tatrovky z bočnej, takže ho mohla dobre zramovať tatrovka, ale toho blba som si všimla už skôr, išli sme dosť dlho rovnakou trasou, robil myšičky, z boku do mňa skoro vrazil, brzdila som aj učami, trúbila som, aby si ma všimol... to sú skrátka idioti, keby do mňa napálil, by som mu vyškrabala oči, lebo som bola autom, ktoré nás živí

sue
15. dec 2007

Mixka, no ono to až tak smiešne nie je 😔 nám sa tatko 2x vrátil tak... po autonehode... z auta zostal taký šrot, že ani nebolo vidno kde bolo miesto vodiča 😔 dúfam, že už nikdy nič také nezažijeme...

bubba
15. dec 2007

sue,my mame v rodine vsetci auta a jazdime dost frekventovane,niektori aj vramci sveta,slovenska atdatd...najzavaznejsi pripad co sme mali bola vnoci zrazena srnka na cestach v kopcoch...myslis,ze nema na tom tatino aj kusok viny?alebo ma len chalanisko smolu...

arabeska
15. dec 2007

bubba,jasne ze nehodu spravi aj clovek ktory ten vodicak kupeny nema,ale ja is myslim ze xodit 6 tyzdnov do tej autoskoly neni az tak vela a poznat predpisy je hlavne,jasne moze sa to naucit aj doma,ale poxybujem.ja to vidim kazdy den na cestax ze ludia nevedia absolutne riesit krizovatky a celkovo situacie.
ked mas ryxle auto a xces jazdit ryxlo ok,ale nie v meste.
ja jazdim velmi opatrne,ja mam stale strax ze ma niekto prizabije.ozraty si sadne za volant a men pozabija celu rodinu(to je moja naj. nocna mora)

tilly
15. dec 2007

môj už aj zaspal na diaľnici... ☹ a viackrát nedobrzdil, ale najviac ma nasralo, keď do neho minulý rok pred vianocami nabúral taký ožralo a ešte hodil vinu na neho, muž mal vtedy aj zákazníkov v aute, ešte, že boli len doudieraný... ale zisk z predvianočného obdobia nám nevráti nikto... pred vianocami sa najlepšie zarába a každá korunka je dobrá...

sue
15. dec 2007

Bubba, no prvýkrát keď havaroval, tak zaspal - učil sa dva mesiace na atestáciu, havaroval keď išiel z tej obhajoby, či skúšky... druhýkrát dostal šmyk a nabúral do stĺpu... takže na obidvoch razoch má podiel viny určitý - človek nemá jazdiť ani rýchlo ani keď je unavený... ale to na veci nič nemení... 😔
...mňa najviac nas.erajú ožratí a potom tí 18r. čo im dajú do rúk silné autá a oni nevedia čo od rozkoše ☹

mixka
15. dec 2007

sue, jasne, ze realita smiesna nie je, len ma pobavilo, ako si to podala... 🙂 😀 moj manzel mal pred dvomi rokmi den pred silvestrom celovku s autobusom, takze viem velmi dobre, ze je to o nervy a co to obnasa... 😔

arabeska
15. dec 2007

inak ja to nexapem ja ked som dostala auto do ruk tak som jazdila presne podla predpisov kde bola 40 tak som isla 40 a podobne ale ked vidim niektoryx ze cerstvy vodicak a fici si to 100 kde je 40 tak ma to vie vytocit

tilly
15. dec 2007

arabeska, veď to, ak sa mu niečo prihodí, tak nebude vedieť ako reagovať, zazmätkuje a...

sue, nooo, tí 18 r si väčšinou na to auto ešte nezarobili, si požičali tatinkove, alebo pre niekoho muklujú, tak sa nevedia kontrolovať, ale starší na silných a dobrých autách už väčšinou jazdia zodpovedne, ale aj pubiši na autách s domácim tuningom, to je des bes

sue
15. dec 2007

Tilly, presne tak 🤐 príšerné... nevedia odhadnúť ani stav vozovky, ani reakcie ostatných... ono... ja si tiež môžem povedať, že viem jazdiť (a to si teda trúfam 🙂 ) ale neviem či mi do cesty nevletí 70r. dedko bez reakcií, alebo dieťa za loptou alebo neodpadne babička z chodníka alebo ja neviem... a toto si tí zasraloši neuvedomujú.-... že nemusia spraviť chybu oni, ale niekto iný...

hanka274
15. dec 2007

baby cafte, pozerali ste spravy dnes??? Co vravite na tu buracku dnes v Karlovej Vsi v BA??? 18rocny sebavedomy majster sveta s frajerkou.....na tatkovom silnom aute......Hm, takymto dako sebavedomie zlomit trosku treba.....je ich dost.....

bubba
15. dec 2007

sue,tak to mas uplnu pravdu v tom s tebou suhlasim ze clovek nema soferovat unaveny...ja som max.opatrny clovek co sa tyka jazdenia,total dodrzujem predpisy a taisto aj drahy ked ideme vsetci v aute si nezelam aby isiel nejak rychlo a on to respektuje.nie som naivna a viem,ze ludia jazdia aj ozrati,aj sfetovani,aj po flame,alebo ti obchodni zastupci...no na jednej strane aj chapem,chcu prachy zarobit,ale na druhej strane...za cenu zivota ich,alebo inych?uz 10rokov permanentne jazdim (s vynimkou asi 1roka) jazdila som 3roky v anglicku a naozaj sa mi zatial podarilo vyhybat,predvidat...a to som uz videla vselico na cestach..o com tu ani nejdem pisat,ale ide o to,ze dievcina tu nacala temu o tom ze sa boji soferovat a ja som jej len chcela dat najavo,ze netreba sa bat,lebo bez auta su niektori ludia(ako ja)totalne strateni..tu netreba pisat o brutalnych veciach,myslim,ze je toho dost v telke,lebo tu uz ani v spravach nemaju co davat,tak furt len havarie,havarie...ale aby sa o tom rozpravalo na urovni,aby sa snazil niekto veci aj riesit....nie vyrobcovia budu vyrabat silnejsie a milionari kupovat tie auta a doplacat budu na to ti,ktori si davaju najmensi pozor.ja aj ked idem pesi po chodniku pozeram na auta ci sa daco neruti....atd...tak sory ak som sa dotkla...dobru noc a vela stastnych kilometrov baby...PS:viete o tom ze zeny v anglicku maju nizsie poistky ako chlapi,lebo su ohladuplnejsie a nesposobuju tolko nehod.??

tilly
15. dec 2007

hanka hej, ale horšia bola tá babička s dvojročným vnukom, to som mala normálne stiahnuté srdce... 😢 našťastie tým 18 ročným sa toho moc nestalo, tak si to snáď tatíčko dá doporiadku...

sue, tak tí dedkovia, toho sa bojím aj ja, oni už vôbec nemajú reakcie, hlavne, že si myslía, že sú najsamsuper vodiči

hanka274
15. dec 2007

joooj, tilly....ani nevrav....to je ine kafe.....oni tam nemaju chodniky v Kaplnej totiz!! hrozne....A nastastie sa tym 18 rocnym nic nestalo?? no dajme tomu, ze ok, nechcem byt hnusna....vies 40tka tam je dlhe roky, dlheeeeee......a on jak sarkan isiel....ze sa mu nic nestalo....noooo ak by mi niekoho blizkeho zranil, tak by som mu uzdravenie urcite nepriala....a to nejsom hnusna.....chapes.... ☹

tilly
15. dec 2007

no, myslela som to tak, že nikomu neublížili... a tam som tou 40tkou ešte ani ja nešla 🤐

hanka274
15. dec 2007

noooo ja som to tiez tak pochopila nebojkaj....len som to tam tak musela svojsky dodat...heh.....tam 40tkou? no 55 priznavam farbu aj ja....

tilly
15. dec 2007

veď jasné, že keby niekomu ublížil, tak na neho dobre nadávam, ale keď roztrieskal auto a slepička s ním mala stredne ťažké zranenia (čiže bude mať posr... vianoce), tak si myslím, že je to relatívne v pohode, horšie by bolo keby mal úplne nestranný človek, čo sa náhodou vyskytol na blbom mieste v blbú chvíľu pokazené vianoce alebo život...

inak je tam tá 40 taká nedodržatelná, ale chápem ju, je tam veľa škôl

hanka274
15. dec 2007

ta 40tka je porovnatelna s Ruzinovskou tu u nas....teda od mesta po Tomasikovu....dalej je uz len ta vnutromestska 60tka....kazdy druhy den nehoda.....

tilly
16. dec 2007

hej, na ružinovskej je toľko búračiek?

bezaz
16. dec 2007

ahojte, tak my sme mali buracku pred skoro troma mesiacmi a sme v situacii, ze nas poskodeny nenormalne vydiera a dal nas na sud.. tiez to bol okamih, kde sa stretol unaveny manzel s nizko svietiacim slnkom..
odvtedy soferujem len ja a niekedy by som najradsej odstavila auto kdesi pri krajnici a isla peso.. na ceste z BA do samorina clovek pozaziva take veci.. 😝

penelope2066
16. dec 2007

no ja som skoro v piatok zrazila dedka,vrubal sa mi na poslednu chvilu na prechod hlavne ze cely cas stal na chodniku a ked som bola blizko tak sa zrazu vybral.len len ze som zabrzdila

tinni
16. dec 2007

ja som si dnes rozbila olejovu vanu

penelope2066
16. dec 2007

a co na to muzik?