Strach zo šoférovania. Ako ho poraziť?

fabiana
7. jún 2007

Ahojte babenky!
Neviem, či už tu táto téma bola, nenašla som... 😉
Chcem sa vás opýtať, či ste sa báli šoférovať a ak áno, ako ste tento strach porazili... Ja mám vodičák od minulého leta a jazdila som zatiaľ veľmi málo, ale teraz už pomaličky budem musieť šoférovať, lebo dcérka pôjde do škôlky a inak sa to nebude dať riešiť... Poradíte mi niečo? 😉

tilly
30. dec 2007

ja mám cestu k našim aj do roboty adrenalínovú 😀
treba veľa predbiehať, aby to bolo bezpečné...

tinni, super, že jazdíš sama, rešpekt musíš mať, to je dobré, aspoň si dávaš pozor 😉

weroni
30. dec 2007

baby teda ja len kukam 😖 to s tym dedom co kvoli nemu zomrela tehotna zena, tak to je fakt sila...
ja mam sice vodicak len necele dva roky ale soferujem denno denne a teda obcas fakt clovek natrafi na riadnych debilov na tej ceste...
minule som cuvala - otacala som sa v jednej uzkej ulici po tme a zrazu sa mi cosi mihlo v spätnom - okamzite brzda a tam dedko s bicyklom a ja ze ujo davajte pozor a on sa zacal rozculovat ze ON??? ze vraj som ho mala vidiet. A ja ze ako ked nesvieti a on mi hrdo ukazal ze ma svetlo - lenze bohuzial nesvietilo... ja teda zo skusenosti najviac neznasam starych cyklistov, viem ze z urcitej miery za to nemozu lebo su zvyknuti ze za ich mladych cias si mohli brazdit cesty jak sa im zachcelo lenze teraz je aut neporovnatelne viac a oni su najnebezpecnejsi ucastnici premavky...
😠

fabiana
autor
30. dec 2007

Weroni, tak mne takto vyletel starý dedo na bicykli z chodníka za budovou na cestu-z ničoho nič a akurát na skúške... 😠 Ešte sa aj potácal... 😠

weroni
30. dec 2007

fabi: tak to teda fakt poteší... ja neviem - na tie roky by už mohli mať trocha rozumu nie? aj keď ja sa na nich hnevám chvíľu, potom ich ľutujem 😅
viac ma štvú takí, čo nevedia načo majú smerovky, svetlá a spätné zrkadlá!!! 😠 a ešte experti ktorí sa vozia na dialnici v ľavom pruhu keď nikde nikto len ty sa za nimi ponáhlaš predbehnúť ich ale oni majú pohodičku a času dosť v tom ľavom pruhu 😠

fabiana
autor
30. dec 2007

No ja som ešte odvahu na nejakú diaľnicu nenašla... 😅
Nemám rada ani takých šoférov, čo sa šuchcú ako slimáci, potom z ničoho nič zastavia, spomalia, odbočia bez smerovky a tak... to ma ide poraziť!

weroni
30. dec 2007

fabi: veď na diaľnici je to najlepšie 🙂 ja som ináč úplný magor - ja už keď som robila vodičák som sa ťahala na tie najhoršie úseky 😅 neviem prečo, napr. ma hrozne baví aj jazdiť na poľadovici 😀 samozrejme že musí ísť človek pomaly ale je to také.. super 😅
presne - s tým odbáčaním bez smerovky to je otrasné... 😠

mimma
30. dec 2007

Ahojte! Weroni, ty si taký dobrodruh! Mňa šoférovanie baví, ale strašne sa bojím...dnes idem sama s deckami, po nedokončenej diaľnici, ale je to rýchlejšie, ako po starej ceste, tiež ma každý presviedča, že diaľnica je lepšia ako obyč. cesta, ale cez deň ešte idem ako tak, len večer vidím len samé svetilka, večne sa mi zdá, že stoja a oni pritom idú, alebo sa tie svetielka začnú nebezpečne približovať 😖 ségra sa mismeje, že strašne špekulujem a dopredu si vymýšľam hororvé scenáre a potom sa bojím už len do auta sadnúť...ale na druhej strane ma to baví, som už taký ušpekulovaný typ, aj dnes už vytváram scenáre 😠 ...

weroni
30. dec 2007

mimma: ty máš super že jazdíš s deťmi 🙂 ja zbožňujem keď môžem voziť nejaké dieťa 🙂 teším sa keď budem vozievať už naše 🙂
s tými scenármi to nepreháňaj 😉 musíš si povedať že keby každý vodič takto rozmýšlal predtým než sadne za volant... to by bolo 😀 🙂 musíš veriť že bude všetko ok 🙂 samozrejme tým nemyslím rozbehnúť sa stopäťdesiatkou do zákruty a povedať si že "to bude ok" 😀 😀 😀

mimma
30. dec 2007

😀 už keď sedím v aute, tak sa už tak neklepem, horšie je to predtým a bude to aj tým, že si málo verím, stále premýšľam, aby som neurobila nejakú chybu, to je aj tým, že jazdím málo...Ty si dobrá, že sa tešíš z toho, keď vezieš nejaké dieťa! 😕 to ja idem radšej sama.... 😉

smutnucka
30. dec 2007

ja vas nemozem citat 😅 🙄 ma ide porazit ked citam co sa vam stava na cestach a to mam ist v marci robit vodicak....ja sa na to zu asi neodvazim 😲 🙄

nanyka
30. dec 2007

tak ja som si urobila vodičák, taký ten rýchlokurz za pár týždňov..predtým som sa veľmi bála, nechcela som jazdiť, brala som jazdu ako nutné zlo..no teraz jazdenie priam milujem. 😎

prvé jazdy mi odporúčali cez víkend, keď je bratislava prázdna, no ja som vhupla do toho priamo v špičke a myslím, že je to aj lepšie, nakoľko som bola nútená zvládať rôzne situácie - bezohľadných vodičov, zápchy, jazdu do kopca (na príst. most), chodcov ktorí sa mi hádzali pod kolesá... a tak som sa pomaličky trénovala a myslím, že na to, že jazdím len 2 mesiace, tak som dosť dobrá. Som opatrná, no na diaľnici tomu viem i poriadne "vyťať" 😀

za tie 2 mesiace som najazdila 3500 km, tak ma to chytilo...to keď sa ma v poisťovni pri uzatváraní poistky pýtali, koľko si myslím, že najazdím ročne, tak som povedala, že asi tých 5000 😀 😎

petusko
30. dec 2007

ja v poslednej dobe zistujem, ze sa ovela viac bojim ked som spolujazdec ako ked sama soferujem 😅

weroni
30. dec 2007

smutnucka: nech ta neodradzaju blazni na cestach!!! 🙂 ver ze by si ovela prisla 🙂 a to ze niektori jazdia jak utrhnuti neznamena ze sa nenajdu aj fajn vodici 🙂 napr. vies ake je mile ked napriklad chces predbehnut kamion a nevidis pred neho a on ti blikne ze mozes a ty mu potom hodis obojsmerku akoze "dakujem" a on ti odblikne dialkovymi akoze "neni zac" 🙂 ja zazivam dost casto aj taketo situacie a ver ze ked sa aj ty do takej dostanes tak ta prejde nechut z tych blaznov 😉 drzim palce 🙂

nanyka
30. dec 2007

presne ako píše weroni, takí suproví vodiči - a nie je ich málo, dodávajú kuráž a chuť do jazdenia..
napr. keď som spočiatku nevedela zaparkovať - musela som cúvať a akosi mi to nešlo ako by malo 😀 - tak mi normálne jeden vodič pomáhal, sám od seba vystúpil zo svojho auta a navigoval ma 😅 no čo, veď každý začínal, to bola moja tretia jazda, tak som sa nehanbila,pekne som mu poďakovala. 😀
ja som si nacapila aj "zetko" na zadné okno, aby videli, že som začiatočník 😎

eliana
30. dec 2007

jeejda aka dobra tema,ja si prave robim vodicak,desila som sa tej chvile ked to bude nutne 😖 a uz priam je.v lete sme kupili auto,mame tri deti a prestahovali sme sa na dedinu kazdy den dochadzame do mesta a tak by bolo fajn,keby som aj ja mala vodicak a tak si ho robim.baby ja som vzdy po jazde este hodinku uuplne vyklepana ale strasne. neviem ako budem jazdit potom v "naozajstnom"aute 😀

weroni
30. dec 2007

eliana: neboj sa, praxou a jazdenim vsetko strach odide 🙂 ako tu uz niekto spominal - najlepsie je jazdit uplne sama - len s detmi 🙂 muzi maju tendenciu ti to vsetko "komentovat" a nie vzdy je to prijemne lebo oni su vzdy "ti najlepsi soferi na svete" a vsetko co spravis sa da spravit podla nich este "lepsie" 😉 takze vela stastia a trpezlivosti 🙂

mimma
30. dec 2007

Joj, baby, dobre som došla tam aj späť, len ja a baby, už som kľudná! 🙂

tinni
31. dec 2007

weroni, to je uplna pravda, ja tiez jazdim najradsej sama... ked ide so mnou Riso tak si vobec neverim, lebo on furt -chod a nechod a tam si mala ist atd.
ale ked idem sama, tak sa spolieham na sseba a nikto mi nic nekeca do toho 😀

eliana
31. dec 2007

weroni no neviem ja si asi sama s detmi len tak skoro netrufnem ibaze by som ich napchala nejakymi tabletkami na upokojenie 😠 vies co tie vystrajaju ja neviem ako moze manzel soferovat....ja zurim aj ked nesoferujem...asi ho budem potrebovat aby ich ukludnoval a zabaval a potom ja mam skveleho muza nebude ma znervoznovat nervoznymi poznamkami o mojej nemoznosti 😀 tym som si ista....ja fakt neviem ked budem musiet ist sama s detmi si tri 6,4 a 3 rocne,biju sa tam a hadaju a tak. tusim bolo lepsie ked sme chodili vlakom tam som ich mala po ruke,takto ked musia byt v sedacke tak si neviem k nim sadnut a je tam divocina 🙄

alysea
31. dec 2007

Jaj ako Vám je dobre, že jazdíte, ja som si urobila vodičak v septembri a odvtedy som za volantom sedela dvakrát a aj to mi muž do všetkého kecal, tak ma išlo poraziť a to aby mi nechal auto, nehrozí. Ja sa ani nie že bojím, len mám rešpekt, pretože u nás tiež jazdia samí debilkovia a odkedy máme kruháče, je zjavné, že vyhlášku väčšina ľudí ani nevidela a ani značky asi nepoznajú, lebo si na nich jazdia ako sa im chce. Ale ja by som chcela jazdiť ale hlavne sama s malým bez muža, lebo on ma iba vytáča. Asi si budem musieť našetriť na auto, keď budem veľká 😀

tinni
31. dec 2007

alysea, ani mne nepozicia auto 😀 ked som mala auto ja v servise, tak som nikam pomaly nechodila... ale teraz ma Riso auto v servise a hadaj na com sa vyvaza??? 😠 no samozrejme na mojom!!!! 😠 😠 😠

tinni
31. dec 2007

inak teraz sa jazdi velmi dobre cez sviatky, takto by to mohlo byt stale 😀

penelope2066
31. dec 2007

alysea,ktory kruhac je u nas v bb najhorsi????ten maly vedla EUROPY

penelope2066
31. dec 2007

ja tiez ked som si spravila pred dvoma rokmi vodicak tak som jazdila na priatelovom aute a dodnes aj jazdim lebo vlastne nemam.do vsetkeho mi kecal a trvalo velmi dlho kym mi pozical samej auto.ja mozem mat v aute hocikoho a som v pohode ale ked je vedla mna on tak ma len vytaca lebo je velmi mudry 😝

eliana
31. dec 2007

jaj ja mam tusim fakt dokonaleho muza 😎 moj mi kecat nebude a ked tak tak len v dobrom vsak zas zaciatocmik radu potrebuje 😝 a ze by mi nedal auto 🙄 tak to by som mu neradila 😀 si ho vezmem nieee,to ako by mi ho nemohol dat???? 😲

alysea
1. jan 2008

penelope2066 mne sa nezdá ani jeden kruháč hrozní, čo sa veľkosti alebo tak týka, ale na tom pri Európe mi vkuse niekto vyletí, to ešte aj keď som si vodičák robila, tak keby som raz nezastala, tak do mna vpáli, pričom, ty keď si na kruháči máš prednosť, ale to vieš, takže takto som to myslela, že si lietajú ako chcú, žiadny ohľad na ostatných.Joj tinni tak keby že on mi nedá auto a na mojom jazdí, tak to nieeee. No a eliana, no to je jednoduché ako by ti ho nemohol dať, stále by na nom on pendloval, tak ako moj.

tilly
1. jan 2008

ja najviac neznášam kruháč v BA pod prístavným mostom, hlavne tú časť, kde sa na neho pripája od slovnaftu, lebo tam mi vždy niekto pribrzdí, keď sa pozerám, či môžem, raz som tak skoro nabúrala, voľná cesta a idiot predomnou zastal 😠 ešte, že si nechávam odstupy...

tinni, mne práve muž strká jeho auto a moje má oddych v garáži 😀 jazdím skoro každý deň, ale na svojom aute som za rok, čo ho mám urobila 2000 Km 😀

tinni
2. jan 2008

tilly, jednu vyhodu to teraz ale ma, usetrim za benzim, lebo mu hovorim, ze ked vyuziva moje auto, musi tankovat on 😀

weroni
2. jan 2008

tilly: to je pohoda, po tom co sa manzelovi stalo ma uz nic neprekvapi - naburala do neho zozadu jedna pipka ked zastal na stopke a povedala mu ze ona nepocitala s tym ze zastavi 😠 🙄

tinni
2. jan 2008

weroni 😀